Charmed

28. května 2012 v 22:08 | WebMiss |  Moje Závislosti
Seriál Charmed ( v Čechách vysílané pod jménem Čarodějky) vypráví příběhy tří sester Halliwelových, které vedou takový "normální" život s démony a čaroději a každý den bojují proti zlu.
Myslím, že snad každý musel někdy vidět alespoň jednu epizodu. Já jsem ho sledovala v dobách svého dětství, a když jsem před nedávnou dobrou zjistila, že běží jeho repríza každý všední den na TV, tak jsem je začala sledovat a využívat jako takovou příjemnou pauzu mezi učením.


Nástin děje :
Phoebe Halliwellová se vrací z New Yorku zpět do svého rodného San Francisca, kde v domě, ve kterém vyrůstala, stále žijí její dvě další sestry- Piper a Prue. Bohužel se nerozešly v dobrém a od smrti babičky se neviděly. Prue nemůže Phoebe vystát, ale Piper, jako prostřední sestra je chce udobřit. Ještě ten samý večer si Phoebe hraje se spiritistickou tabulkou, která začne sama od sebe ukazovat písmena, ze kterých vznikne slovo podkroví. Sestry to ale Phoebe nevěří, a tak se tam vydá sama a najde starou čarodějnickou knihu Stínů, ze které přečte nahlas náhodné kouzlo, a netuší, že tím obnovila jejich čarodějné schopnosti, které jejich babička spoutala. Od té doby se stanou čarodějkami na plný úvazek, čelí bojům s démony, řeší svůj pracovní i milostný život a v každé epizodě si poničí byt....
Postavy:
Piper Halliwellová- prostřední sestra, pracuje jako šéfkuchařka,schopnost : zmarzování času a molekulární urychování
Prue Halliwelová - nejstarší sestra, nejdříve pracuje v Bucklands, ale potom se vydá na dráhu fotografky, bohužel kvůli své neposlehlivosti a zálibě v alkoholu byla ze seriálu vyhozena a nahrazena Paige, schopnost : telekineze, astrální projekce
Phoebe Halliwellová - nejmladší sestra, v mládí byla rebelská,schopnost : předtuchy, levitace
Dům Halliwellových:
Po hlavních postavách, je dům Halliwellek asi nejdůležitější součástí seriálu. Objevuje se v každé epizodě a samozřejmě v jeho podkroví leží Kniha Stínů.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama