Ranní ptáče dál doskáče

29. května 2012 v 10:42 | WebMiss |  WebMiss

Dobré dopoledne,
musím se s Vámi podělit o svůj dnešní den. Kdybyste mě znali, tak byste věděli, že ráda spím. Mám ráda svojí postel, tak akorát naducané polštáře, pokrývku, která se nechruje a ze které nepadá povlak, pohodlné pyžamo,...zkrátka a dobře všechno co souvisí se spaním. A věc kterou dělám opravdu nerada je právě ranní vstávání. Nejlépe ještě v zimě, kdy je po ránu tma, ale člověk prostě musí vstát, protože má hromady povinností.
Ze všech těchto důvodů si nejvíce užívám weekendy a prázdninové dny. Nemusím totiž vstávat podle budíku, ale podle chuti. Takže v posteli si polebedím dokud mám chuť a pak jsem dobře naladěná a nezívám celé dopoledne.
Jenže... co se mi nestalo. Dneska jsem spala jako do vody hozená, ale v půl páté jsem se zničehonic vzbudila, posadila se na posteli a začala zjišťovat kolik je hodin. Když jsem zjistila, že ani ty nejčerstvější slepice ještě nevstaly, s radostí jsem si znovu lehla a čekala až znovu usnu. Čekala jsem. A čekala. Ono ale pořád nic. Tak jsem šla zavřít okno. Zalehla jsem zpátky, že si ještě teda pospím, ale ono zase nic. Tak jsem začala zkoušet všechny možné pozice - na břiše, na jednom boku, na druhém boku, na zádech, a pořád dokola. Natáhnout ruku, pokrčit, schovat ji pod deku... Pořád nic! Po hodině už jsem toho měla dost, oblékla jsem si ponožky a župan a vyrazila do kuchyně na snídani. Tak se stalo, že jsem v půl šesté ráno seděla v kuchyni a jedla müsli, naštvaná, že mě bolí celé tělo a nemůžu spát...
No a teď je něc po půl jedenácté dopoledne, já mám za sebou už skoro půlku dne. Snědla jsem snídani, dala si svačinu, udělala si ledový kafe a samozřejmě poklidila, nalakovala si nehty a u toho shlédla díl Čarodějek.
A jaké z toho plyne ponaučení ?
Pořekadlo o ranním ptáčeti má opravdu něco do sebe. A čas od času neuškodí si přivstat a stihnout věci, ktetré by mi při běžném provozu trvaly 2 dny.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama