Teď a tady

30. května 2012 v 21:34 | WebMiss |  Postřehy Autorky
Chytré telefony, sociální sítě, přístup k internetu odkudkoli, webkamery,... Výčet pouze několika málo věcí co nám přinesla moderní doba, ale proč se nikdo nezamýšlí nad tím, co nám vzala ?
Vždyť neustálým úsilím být co nejvíce v kontaktu s ostatními skrz twittery a facebooky se akorát vzájemně odcizujeme. Ztrácíme svobodu. Myslíme si, že máme mnoho přátel, když máme hodně liků na zdi. Máme dojem, že jsme oblíbení, protože nám hodně lidí komentuje statusy. Pravdou ale je, že se ztrácíme ve virtuálním světě. Jsme ovládáni internetem a moderními technologiemi. Stává se skutečností varování Karla Čapka o technice, která nás zotročí. Desetileté děti přijdou domů ze školy a začnou hrát hry a stráví na počítači celý volný čas. Když jsem byla v jejich věku já, tak jsem chodila ven s kamarády a hrála všemožné hry, protože počítače nebyly. Neumím si vlastně ani představit, že bych své dětství a rané dospívání strávila hraním her na počítači, místo abych si venku budovala bunkry a vymýšlela všemožné hry. Jsem ráda, že jsem měla svobodné dětství, a že si celý svět nečetl o mých prvních krůčcích, nebo o tom co zrovna jím a piju, a kde se nacházím.
Jsem zkrátka ráda za to, že jsem svobodná a nejsem dítě internetu. Bohužel mnoho lidí si neuvědomuje, že jejich život nezačne za pár let. Nezačne až si vybudují kariéru, postaví dům a zasadí strom. Život je teď. Je potřeba ho žít, každým dnem, každým okamžikem. Nemůžeme se spoléhat na fakt, že průměrný věk je přes sedmdesát let a zbývá nám ještě spoustu času. Ne. Tak to není. Musíme zapomenout na virtuální světy a žít v tom našem světě. Bez tlačítka delete.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama