Tintinova dobrodružství

27. května 2012 v 13:27 | WebMiss |  Recenze
Georges Remi, známý spíše pod pseudonymem Hergé, byl belgický autor komiksů. Jeho nejznámnější postavou se stal Tintin, reportér zachraňující svět, a jeho pes Filuta. Na motivy tohoto komisku byl v roce 2011 natočen animovaný film pod vedením Stevena Spielberga.
Děj filmu :
Celý film začíná na tržišti, kde si Tintin koupí model lodi, o které netuší, jaké v sobě skrývá tajemství. V průběhu celého příběhu se setkává s podlým Sacharinem, který touží po starém pokladu. Spřátelí se s kapitánem Archibaldem Craddockem, který razí pravidlo bez alkoholu ani ránu. A samozřejmě prožívá jedno dobrodružství za druhým.
Postavy:
Tintin - mladý zvídavý reportér
Filuta- pes, věrný Tintinův přítel
Archibald Craddock- na alkoholu závislý kapitán, který přišel o svou loď
Sacharin- největší záporák
Dvojice detektivů- dva popletové, kteří nepoznají viníka, ani když ho mají před nosem
Můj názor:
O Tintinovi jsem už sice v minulosti párkrát slyšela, ale nikdy jsem nečetla žádný Hergého komiks, takže tento film mě vlastně uvedl do celého Tintinova světa. A musím říct, že celých 107 minut probíhala na plátně jedna akce za druhou. Vtipná situace byla následována vtipnou hláškou,.... Zkrátka a dobře, mám jen samou chválu a samé pozitivní pocity. U filmu jsem dokonce chvílemi i brečela, ale ne smutkem, nýbrž ze srandy. Celý film je navíc i dobře propracovaný (na jeho vzniku se podílel i Peter Jackson) a není poznat, že se nejedná o hraný film. A i když se na první pohled může zdát, že Tintinova dobrodružství je film pro děti, řekla bych, že spíš naopak, skvěle se u něj pobaví i Ti, co už dávno dětmi nejsou.

Pokud si chcete o filmu přečíst ještě něco dalšího (popis, zajímavosti, komentáře) podívejte se na : http://www.csfd.cz/film/236467-tintinova-dobrodruzstvi/ .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama