Zatracená prokrastinace

29. května 2012 v 12:19 | WebMiss |  Moje Závislosti
Nikdy jsem neměla moc ráda uklízení. Miluju minimalismus a krásně naklizený pokoj bez zbytečných věcí, s květinami, závěsy a hlavně bez prachu. Jenže jsem nikdy moc netíhla k utírání prachu, vysávání, vytírání, vyhazování věcí...
Ale stačil mi jeden týden a můj pokoj a přístup k uklízení se změnil. Stala jsem se na něm možná i trošinku závislá. A jak to všechno vlastně vzniklo ?
Měla jsem dva týdny svaťáku, což znamená dlouhá doba na přípravu,ale také větší příležitost pro odkládání povinností. Sice jsem si každý den vypracovala nějaké otázky, ale zbytek jsem strávila uklízením a tříděním nepotřebných věcí. Měla jsem totiž neodkladnou touhu se neučit, protože to neumím a nikdy jsem to moc neprovozovala (leda tak o přestávkách ve škole). A když jsem o tomhle vyprávěla babičce, tak mi řekla, že to není nic strašného, že podobnou věcí trpí víc lidí a odborně se nazývá Prokrastinace. Podle definice se jedná o chronickou tendenci odkládat povinnosti. Takže já jsem kvůli své lenosti začala uklízet a teď mi to nějak zůstalo a mám prostě neodkladnou potřebu mít uklizeno!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama