Červen 2012

Skřivani? Děkuji nechci !

29. června 2012 v 9:16 | WebMiss |  Postřehy Autorky
Nesnáším ranni vstávání, ale ještě víc nemám ráda skřivany, kteří vstávají brzy ráno a v době, kdy se z postele vyhrabu já, tak už šíří všude kolem ten nesnesitelný entuziasmus, zatímco já se sotva držím na nohou a potácím se jako zombík. Víc mi teda sedí noc - být vzhůru třeba dlouho do půlnoci, nebo i dýl a pak si ráno hezky pospat a zaspat východ slunce, i všechny ty ostatní věci. Takže vzkaz pro všechny lidi co vstávají brzy ráno - nebuďte mě! A už vůbec mi ráno nedávejte úkoly, protože za prvé nevnímám a za druhé je to pro mě peklo, vylézt ráno z postele. Děkuji.

TA obálka

28. června 2012 v 10:30 | WebMiss |  Postřehy Autorky
Všechny Vás zdravím.
Tak dneska jsem si šla na poštu vyzvednout rozhodnutí ze školy o přijetí či nepřijetí. Sice jsem už věděla z internetu, že mě nepřijali, protože jsem posrala jednu část písemek, ale i tak ten pocit, když dostanete od paní za přepážkou tu hubenou obálku ve které je jediný list papíru, kde Vám oznamují, že nejste přijatí... Ta vlna zklamaní Vámi prostě projede. A o to víc, když to byla moje jediná jistota. Ale nejde o život, takže se s tím nějak smířím, chvíli si budu připadat neschopná, budu zklamaná a pak to přejde.

Pirátská večeře

23. června 2012 v 11:51 | WebMiss |  WebMiss
Do what you want cause a pirate is free. You are a pirate !
Dobrá, tohle jídlo asi nebylo typickou stravou pirátů, ale pokud jíte očima tak jako já, tak je pro Vás dobrá inspirace.
Skládá se z lilku, sýru, náplně a samozřejmě plachty, kterou si můžete vyrobit podle své vlastní fantazie!

Je asi patrné, která loď je moje a která přítele.... aneb kreslení není zrovna moje parketa.Tak co říkáte? Dali byste si s námi ?

Lidi co Vás zastaví na ulici pošlete rovnou do p***

22. června 2012 v 11:41 | WebMiss |  Postřehy Autorky
Tenhle článek berte jako varování. Popíšu Vám historku, která se mi včera stala, a do teď se mlátím do hlavy kvůli tomu jak jsem hloupá.
Asi většina z Vás zná lidi, kteří Vás na ulici zastaví a nabídnou Vám nějakou neodolatelnou nabídku. Jenže slečna, která mě a mého přítele včera zastavila na ulici nám začala povídat o vojenské zdravotní pojišťovně a sdělila nám, že nám pouze předá nějaké letáčky, ale potřebuje náš podpis jako důkazní materiál pro své nadřízené, že nás o výhodách této super duper pojišťovny informovala. Podezřívává jsem měla začít být ve chvíli, kdy po nás chtěla občanky, ale pospíchali jsme na vlak, takže jsme to chtěli mít co nejdříve za sebou. A potom, co si naše údaje napsala do nějakého formuláře jsme ho naprosto hloupě podepsali, dostali letáčky a šli na vlak s přihláškou k vozp. Vše nám začalo tak nějak docházet až po cestě a nebyl čas na to, vrátit se a dotyčné slečně rozbít ciferník (což bych teď nejraději udělala).
Proto tohle berte všichni jako varování ! Nenechte se zastavit lidmi na ulici - budou vám lhát, podvedou Vás a ještě Vás namočí do něčeho z čeho se budete muset sami vylízat. Proto od této zkušenosti razím nový přístup- jestli mě ještě někdy někdo zastaví na ulici nekompromisně ho pošlu někam a nenechám ze sebe podruhé udělat vola !

Domácí ledový čaj

20. června 2012 v 11:46 | WebMiss |  Recepty
Dneska Vám přidávám recept na výrobu domácího ledového čaje podle návodu z pořadu Peklo na talíři, o kterém jsem tu už také publikovala článek.

Co potřebujete

velkou skleničku
led
sáček čaje podle Vaší chuti
cukr
med
citrón nebo citrónová šťáva
brčko

Jdeme na to

Do konvice si dejte vařit vodu, do skleničky vložte šáček s čajem a zalijte ho asi do dvou třetin skleničky vroucí vodou. Nechte ho vylouhovat podle návodu a potom oslaďte cukrem a medem podle chuti a přidejte pár kapek citónové šťávy, nebo klidně i celé plátky citrónu. A nakonec přidejte led. Čím víc ledu, tím líp. Vložte brčko na ozdobu a pusťe se do pití!

Moje doporučení


Já si připravuji ledový čaj skoro každý den a je to prostě lahůdka. Nevyhodíte přemrštěné částky za takzvané ledové čaje, které nám vnucují v obchodech a navíc budete mít jistotu, že pijete čaj. Tak na co ještě čekáte? Dejte si taky jeden ;)Traveling

19. června 2012 v 22:37 | WebMiss
This topic reminds me of one of my maturita questions- Traveling and my attitude towards it, so I decided to write something similar as I did in my maturita preparation.
Well, I have to admit that I don´t know anyone in my neighborhood, who doesn´t like traveling. I personally adore it ! I would like to visit as many countries as possible. One of my dreams is a journey to Japan. I know it´s a group of small island with so many inhabitans, but on the other hand, it´s totally different culture. With their cuisine, temples, tatami, tea ceremonies, clothes, geisha- there are so many things I would like to see and experience in Japan. Next country on my list is definitely Italy. I know I wrote there some aticles about me and my relationship towards italian cuisine and language, so these two things are the main reasons for my third visit. I would like to also spend some time in France - I´ve been there already, but I have so strange feelings about that country and the reason? They have everything! Yes, literally everything ! The Alps, sea, wine, beautiful nature, wonderful architecture - the Eiffel tower for example, also very attractive sweets and Paris.
To sum up, these three countries are on my list on the top. of course there so many others such as Portugal, Switzerland,Netherlands, Belgium,...oh my god, I could be there to the end of my life writing about places I want to visit, so probably this is the best time to finish my article. I mentioned the most principal for me.


Maska na vlasy

19. června 2012 v 14:11 | WebMiss |  Postřehy Autorky
Nezáleží na tom jaké máte vlasy - jestli suché, mastné, zplihlé, normální či jakékoli jiné. Olivová maska je určena pro všechny typy vlasů a je vhodná zejména v létě, kdy vlasy trpí v chlorované vodě, v moři a také dlouhodobým pobytem na sluníčku.

Jak na to?

Vlastně úplně jednoduše. Stačí si rozčesat vlasy a vmasírovat do nich olivový olej a potom je nechat v culíku, nebo dát klidně pod čepici. Pokud nechcete mít od oleje mastné ruce,tak můžete při nanášení klidně použít rukavicen (takové ty co se prodávají u barvy). Doba působení záleží na Vás. Já si ho tam nechávám třeba i hodinu,dvě, což rozhodně nemusíte, ale minimálně by měl působit dvacet minut ! Po uplynutí doby působení stačí olej z vlasů pořádně vymýt a pak použít šampon a kondicioner jako obvykle.

Olej a žloutek

Také jsem našla návody na masku z oleje a žloutku, kterou jsem samozřejmě také vyzkoušela, ale lepší výsledky mám rozhodně jen po samotném oleji. Proto Vám ten žloutek nedoporučuji.

Jak budou vlasy po olejové masce vypadat?

Vaše vlasy budou lesklejší, méně roztřepené, pevné a krásné.

Hodina tenisu

19. června 2012 v 8:57 | WebMiss |  WebMiss
Ráda hraji tenis. Mám ráda raketu,míčky,síť,tenisovou sukni a všechno to ostaní, co k tenisu patří. Když jsem byla menší tak jsem brala hodiny s trenérkou, ale když jsem zjitila, že nechci hrát závodně, tak jsem s nimi přestala. Takže teď hraju jen s přáteli či s rodinou a baví mě to. Dobře, musím přiznat, že výhra Wimbledonu by se mi líbila, ale nejsem prostě ten typ. Neumím soutěžit. Ale to nevadí, chtěla jsem Vám popsat jak se moje schopnosti hraní za těch pár let zlepšily.
V pondělí jsem si byla s tátou zahrát tenis a byla jsem tak zapálená do hry, že jsem se plácla raketou do hlavy. Takže mám pro Vás varování, nikdy ale opravdu nikdy neberte hru moc vážně, nebo skončíte s boulí na hlavě jako já !


Poslední den ve škole

18. června 2012 v 22:38 | WebMiss |  WebMiss
Tak, dneska jsem byla poslední den na mojí střední škole. Šla jsem si vyzvednout protokol o státní maturitě ke třídní. A konečně můžu za celou střední školou udělat obrovskou tečku. Sice se tvrdí, že spolužáci, které máte na střední Vám zůstanou do konce života, ale já samozřejmě tvořím výjimku. Většinu z nich nemůžu vystát, nebo se mi za těch osm let tak zprotivili, že nemám chuť se s nimi dál stýkat. A to samé platí o mojí škole. Když jsem do ní dneska vešla a procházela kolem skříněk a pak jednotlivá patra, jediné co jsem si říkala bylo : ať už jsem odtud pryč. Žádná vlna sentimentu, žádné slzy. Jen nechuť ke škole, ve které jsem strávila nespočet hodin, a která mě měla připravit na život. Neříkám, že to bylo špatné, bylo to fajn. Výlety a školní akce, ale i některé hodiny byly super, ale už bylo na čase jít dál. Osm let mého života uběhlo a teď na mě čeká něco jiného. A já můžu upřímně z hloubi srdce říct, že i přesto, že mě to trochu (ve skutečnosti trochu víc) děsí, tak se na to na jednu stranu těším. A vy, pokud ještě studujete, tak máte poslední dva týdny školy a pak prázdniny, takže si je pořádně užijte.

Písničky, které nesmí chybět na garden party

17. června 2012 v 14:00 | WebMiss |  Party time
Sluníčko, plavky, moře, beach volejbal, nějaký ten drink... to všechno patří k letním prázdninám. A pokud máte to štěstí, že bydlíte v domě se zahradou, nebo vlastníte chatu, proč neuspořádat garden party? Nemusí se jednat o akci s počtem lidí jako na letním festivalu, ale třeba jen o slez pár přátel. A na co kromě dobrého jídla a pití určitě nezapomenout? Přece na pořádnou muziku, která Vás zvedne ze židlí, navodí Vám úměv na tváři a pořádně Vás rozhýbe! Tady je pár tipů, které Vám doporučuji přidat do Vašeho playlistu :
Rihanna - Cheers (Drink to that) 

Michel Teló- Ai Se Eu Te Pego
Sak Noel - Paso
Beyoncé- Single Ladies
The Contours - Do you love me
 

Pokoj podle feng šuej ?

16. června 2012 v 22:33 | WebMiss |  Postřehy Autorky
Už mi zalezlo sluníčko za mraky, tak jsem se odebrala do pokoje a rozhodla se sepsat nějaký ten článek pro Vás. A protože jsem vcelku kreativní člověk a ráda si různě poupravuji pokoj, rozhodla jsem se pro sepsání článku o feng šuej.

Feng šuej- co je to ?

Tradiční čínské učení, které se snaží nastolit a zachovat rovnováhu mezi člověkem a jeho okolím. Nejsem zrovna expert přes feng šuej, takže se tu nechci pouštět do nějakých rozborů a jeho vzniku a popisu principů. Pokud Vás to zajímá najdete na internetu vše co byste chtěli vědět. Chci jen popsat pár věcí a dát Vám pár rad, které můžete aplikovat při úpravě Vašeho pokoje.

Čím začít ?

Nejprve je potřeba nastolit pořádek- to znamená vyhodit opravdu vše co nepotřebujete. U oblečení se řiďte pravidlem 365 dní- neměli jste daný kousek oblečení na sobě déle jak rok ? Vyhoďte ho! A podobně postupujte i u ostatních věcí. Nemá přeci cenu skladovat věci o kterých víte, že je nevyužijete.
Druhým krokem k znovuzrození je výběr barvy. Červená Vám kupříkladu zajistí bohatství, ale musíte zvážit, zda není lepší zvolit nějakou tlumenou barvu, aby se Vám dobře spalo.
Pokud máte vybranou barvu přejděte volně k rozmístění nábytku. Důležitým prvkem pokoje je postel- trávíte v ní většinu času a pokud bude uklizeno na ní i pod ní, budete mít klidné spaní. Pracovní stůl také udržujte v čistotě. Podle feng šuej by neměl být vidět z postele a samozřejmě by na něm neměla být hromada papírů ani vypsaných propisek. Učení a vůbec další práce Vám půjde líp od ruky, když kolem sebe budete mít volný prostor. A zbylé skříně a police? Pokuste se uplatňovat jednoduché pravidlo: čím méně, tím lépe. Hodně nábytku by Vám mohlo způsobovat únavu a malátnost.
Od nábytku přejdeme pozvolna k věcem na sezení - židle a křesla nestavte zády ke dveřím. Ideální by bylo je mít na takovém místě odkud máte výhled z okna a současně vidíte i na dveře.
A konečně- moje nejoblíbenější- doplňky!
Zrcadlo- pokud chcete mít mermomocí v pokoji zrcadlo neumisťujte ho naproti posteli. Není příjemné se probudit z noční můry, sednout si na posteli a dostat infarkt z postavy naproti Vám.
Květiny nesmí chybět. Rozproudí ve Vašem pokoji energii.
Feng šuej doporučuje květiny s kulatými listy a určitě nepodporuje květiny suché,které symbolizují vyhaslý život, či kaktusy,které mají ostré trny, i když pokud kaktusy umístíte vedle počítače či tv,budou pohlcovat jejich negativní záření.
Svíčky- další nezbytnost, která dokáže rozproudit energii v pokoji.

A rada na závěr? Pokud se Vám rady feng šuej líbí, ale nemůžete zrealizovat úplně všechno, třeba, že nemůžete vyhodit skříně, nebo z postele vidíte na stůl, nelamte si s tím hlavu. Hlavní totiž je, cítit se ve svém pokoji dobře, a feng šuej Vám k tomu má pouze dopomoci.

Italský slovník

15. června 2012 v 11:25 | WebMiss |  WebMiss
Táák, konečně tu jsou letní teploty! Sice jsem ještě trochu taková nevyléčená, ale to vůbec nevadí. Nenechám si přeci ujít těch pár dní,které neproprší, a kdy teplota neklesne pod dvacet stupňů. Ale dost už k počasí.Tenhle článek má být o letních prázdninách a o mých plánech, které vlastne žádné nejsou. Až na jednu věc, která mě včera napadla.
Mám ráda Itálii, líbí se tamější kuchyně,památky,moře,mám ráda víno, které je pro Itálii také typické, a samozřejmě v neposlední řadě i jazyk. Líbí se mi ta jeho zvučnost a zpěvnost, protože to v češtině nemáme. Ale Italové svůj jazyk prožívají nejen tím, jak ho zpívají, ale i doplňují gesty. To mi u nás chybí. Češi neumí dát své emoce najevo. Když mají radost tak se usmějí, když je něco rozčílí, tak začnou sprostě nadávat. Ale Italové doplňují vše gesty-když jim chutná v restauraci, umí to dát číšníkovi najevo nejen slovně, ale i pomocí rukou, když se s někým hádají, neslyšíte jen nadávky, ale vidíte i gesta, kterými vyjadřují své emoce. A tak jsem se rozhodla naučit se během letních prázdnin italsky. Vím, že to není zrovna jednoduché, učit se sama se slovníkem, ale nedávám si za cíl mluvit koncem léta jako rodilý mluvčí, ale umět jen pár nějakých frází pro moje vlastní potěšení. Takže Intanto arrivederci !

All I Really Need to Know

13. června 2012 v 21:34 | WebMiss
Určitě už jste slyšeli o knížce Všecho, co opravdu potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské školce. A pokud ne, tak Vám o ní něco ráda řeknu. Napsal ji americký spisovatel ROBERT FULGHUM, muž, který žije se svou ženou, malířkou Willow Bader, část roku na houseboatu v Seattlu, ve Washingtonu, Moabu, Utahu a na Krétě. Během svého života vyzkoušel různá povolání - byl kovbojem, učitelem, unitářským pastorem, zpěvákem a od svých padesáti let je i spisovatelem.
Jeho knížky, z nichž nejznámější je právě Všechno, co opravdu potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské školce, obsahují krátké povídky ze života, které v sobě mají nějaké ponaučení a jsou psány tak, že zaujmou čtenáře v každém věku. Jeho další knížky mají názvy jako Už hořela, když jsem si do ní lehal, Achjo : některé postřehy z obou stran ledničky, Opravdová láska a tak dále. Já kupříkladu jsem přečetla skoro všechny jeho knihy, kromě poslední, kterou jsem ještě nesehnala. A doporučuji je opravdu všem - ať už jste človíček, co chodí na základku, na střední, na vejšku, nebo jste pracující, či v důchodu. Pan Fulghum dokáže svými poutavými příběhy zaujmout každého z nás, protože některé z příběhů jsme zažili i my na vlastní kůži, a on nás pouze učí brát život s nadhledem a humorem.


Více informací o autorovi naleznete na jeho oficiální stránkách : robertfulghum.com .

Peklo na talíři

13. června 2012 v 18:30 | WebMiss |  Recepty
Dneska mi můj přítel poslal odkaz na pořad Peklo na talíři.

O co se jedná ?

Pořadem provází Roman Vaněk, šéf pražského kulinářského institutu a také první Evropan, který začal obchodovat s brazilským vínem, a později se začal věnovat právě vaření. Každá epizoda trvá kolem pěti minut, během kterých se dozvíme, jaká, s prominutím, s****y jsou k dostání v našich obchodem. Jak zavádějící jsou názvy některých potravin a také zjistíme, že kvalita se dá pořídit, když přihodíme třeba jen pětikorunu.

Peklo na talíři je ke shlédnutí na portálu stream.cz, tak neváhejte a pusťte si ho!


Všude ty vlasy

13. června 2012 v 11:31 | WebMiss |  WebMiss
Nesnáším vypadané vlasy. Ať už na oblečení, na polštáři, na ručníku, na gumičkách, ve vaně, na stole, v hřebenu,..kdekoliv. A navíc teď to vnímám o to intenzivněji, protože jsem doma, piju čajíky, spotřebovávám kapesníky a zkouším babské rady proti rýmě. To znamená, že mám víc času pozorovat věci kolem sebe. A kamkoli se podívám, tam jsou moje vlasy. Takže vypadám jak sběrač a k dokonalosti mi už chybí jen příruční vysavač, kterým bych mohla všechny ty vlasy odstranit. A co je nejhorší, nedá se s tou posedlostí nic udělat. Není to totiž způsobeno tím, že jsem teď doma a léčím se, takhle se totiž chovám i mezi lidmi. Ano, vím, že je to šílené, když jsem někde venku a začnu lidem kolem sebe obírat oblečení, protože nemůžu vystát vlasy, které nejsou na hlavě, kam patří, ale nemůžu si pomoc.
Taky to znáte? Nebo jsem v tom sama?


Má láska své místo ve 21.století?

12. června 2012 v 23:16 | WebMiss |  Postřehy Autorky
Existuje vůbec ještě? Nebo jsme ji vytlačili na pokraj společnosti, jako to kdysi prováděli Sparťani s nepotřebnými lidmi? Vždyť máme vše co si můžeme přát. Stovky přátel na internetu, super výkonné mobily,potřebujeme ještě vůbec lásku? Mám tím na mysli tu pravou nefalšovanou lásku. Takovou kdy cítíte motýli v břiše kdykoli se máte sejít, víte, že tomu druhému můžete ve všem věřit, nemůžete se nabažit společných chvil a chcete být stále spolu.
Poslední dobou se kolem mě většina párů rozpadá, takže nad tím přemýšlím už delší dobu. Mám pocit, že technologie nám vztahy totiž rozbíjí, místo toho aby nám zjednodušovali život. Vždyť na facebooku můžeme potkat taková kvanta zajímavých lidí a náš protějšek ani nepozná, že se s někým natajno scházíme za jeho zády, hledání známostí je nyní mnohem jednodušší než kdysi. Ale právě to je jedna příčin proč se nějaké svazky rozpadají. Proč přeci nezahodit dlouho fungující vztah kvůli někomu koho známe pouze přes smsky? Změna je přeci život, no ne ? Možná si říkáte, že takové rozhodnutí by přeci udělal jen blázen, nebo člověk, který je ve vztahu nespokojený, ale není tomu tak vždy. Daší možností je zahození dlouhodobého vztahu kvůli keriéře, novým příležitostem, nebo jen tak, zkusit prostě něco nového. Je toho prostě spousta, co všechno může zapříčinit rozchod, ale mně se zdá, že většina z toho jsou hloupé důvody. Pouto mezi lidmi má skončit ve chvíli, kdy si jeden z nich svobodně uvědomí, že není šťastný, nebo že toho druhého už nemiluje, ale nemá ho k tomu vést moderní doba. Vždyť bez lásky bychom ztratily smysl života, byli bychom nešťastní, protivní a nespokojení. Takže prosím Vás, dejte lásce šanci. Pokud s někým jste a milujete ho, nezahazujte to jen kvůli někomu, kdo vás okouzlil, protože nemáte opuštět někoho koho milujete kvůli někomu kdo se vám pouze líbí. Věřte mi, vím o čem mluvím.

Gossip girl

12. června 2012 v 15:25 | WebMiss |  Recenze
Seriál Gossip girl (u nás vysílaný pod názvem Super Drbna) se může na první pohled zdát jako další seriál pro hloupé nanynky z prostředí americké smetánky. Hlavními postavami jsou děti bohatých rodičů, které žijí na Upper East Side a mají tučná bankovní konta. Co tak můžou mít za problémy říkáte si ? Podívejte se... já sama si ze začátku myslela, že jde jen o nějaký hloupý seriál na způsob Hanny Montany (bez urážky, ale ten seriál je vážně kravina, to musíte uznat i pokud jste fanoušky Miley), ale spletla jsem se. Stala jsem se svým způsobem na gg závislá a už jsem zkoukla všechny díly, které vyšly a nemůžu se dočkat poslední série, která by měla vyjít v říjnu. Našla jsem v tom seriálu mnohem víc než jen krásné oblečení a pěkné záběry New Yorku. Zjisitla jsem, že peníze Vám vážně nezaručí štěstí, neudržíte si díky nim lásku, ani si za ně nekoupíte zdraví. Jediné co udělají je, že Vás změní. Možná z Vás dokonce udělají úplně jiného člověka- zkaženého a intrikujícího.. A zjistila jsem vlastně ještě jednu věc. Človšk nemá nikdy dát na první dojem, protože v současné době je mojí nejoblíbenější postavou Chuck, který byl v první sérii tím největším záporákem.

Jak to všechno vzniklo?

Seriál je inspirován knižní sérií americké autorky Cecily von Ziegesar, která popisuje život puberťáků v new yorském upper east side. Ve skutečnosti se seriál od knížek dost liší. Četla jsem tři díly z knižní série gg, ale seriál se mi líbí víc.

Děj Gossip girl pro ty, co neviděli žádný díl

V pilotním díle se seznámíme se záhadnou Gossip girl, která má blog, na kterém uvěřejňuje drby o dětech z new yorské smetánky a právě uvěřejnila drb o tom, že se do města vrátila Serena, z čehož se stane velká senzace. Postupně se pak dozvídáme kdo ta Serena vlastně je, proč a kam odjela, a kdo jsou její kamarádi. Poodhaluje se nám život pod pozlátkou a máme jedinečnou možnost nahlédnout do života budoucí new yorské elitě. A zjištění, že nic není tak perfektní jak se na první pohled zdá, Vám možná zvedne náladu, protože si uvědomíte, že i přesto, že třeba nevlastníte nejnovější kolekci od Dolce&Gabbana, ani nevlastníte apartmán na Upper East Side, jste ve svém životě šťastnější než lidé, kteří všechen tento komnfort života mají.X.O.X.O. Bonnie

Achjo,zase chřipka

12. června 2012 v 14:08 | WebMiss |  WebMiss
A je to tu zas! Přišel červen, přišly deště a já jsem zase nemocná. Teče mi z nosu rýma jako z vodovodu, síly mám asi jako moucha a hlavu bolavou jako po propařené noci. A znáte ty tipy co dělat, když máte volný čas a nevíte co s ním ? Jsou skvělé- například jít ven, zahrát si hru, strávit nějaký čas se svými přáteli, věnovat se svým zájmům, něco namalovat, přečíst si knížku. Jsou vážně dobré. Jediný problém je, že jsou pro mě momentálně nezrealizovatelné. Mám chuť jít ven, zahrát si tenis, číst si,... ale venku je zima, hrát tenis s nudlí u nosu jde dost těžko, protože máte v ruce raketu a při čtení knížky mě začne bolet hlava a ruší mě neustálé pšikání. Takže mi zbývá ležet v posteli a koukat na filmy, ale nebyla bych to já, kdyby v tom nebylo nějaké to ale. Prostě nemám náladu se celý den válet, být rozlámaná a v noci nemoct spát. Takže sedím u stolu, zabalená do deky jak štěně a všude kolem leží hromady kapesníků.
Tak doufám, že aspoň vy se máte dobře!

Jak si vybrat správnou podprsenku

10. června 2012 v 10:22 | WebMiss |  Postřehy Autorky
Asi si říkáte, že nákup podprsenky není žádné umění, ale bohužel opak je pravdou.
Většina žen totiž nosí špatnou velikost, a nejrozšířenější je podle paní Konarovské velikost 75 B, kterou nosí většina žen, ale naneštěstí mají ve většině případů úplně jinou velikost.
Proto jsem se rozhodla napsat tento článek a pokusit se pomoc všem dívkám a ženám s výběrem správné velikosti. Protože když máte podprsenku, která Vám perfektně padne, ňadra v ní vypadají naprosto dokonale a navíc máte pocit, že je Vám ušita přímo na míru, má to pozitivní vliv i na Vaše sebevědomí.

Správné naměření

První krok je správné naměření obvodu pod prsy a přes prsa.
Nejříve přiložte metr pod prsa a vydechněte. Ale pozor! Metr musí být vodorovně a nesmí být překroucený nebo povolený. Údaj který naměříte stačí převést podle tabulky a zjistit vaší velikost obvodu.
Častý omyl se dělá právě v převodech. Některé ženy si myslí, že hodnota kterou naměří v centimetrech je číslo obvodu, ale to v žádném případě. Musíte použít speciální tabulku, kde hodnoty z centimetrů převedeta na známá čísla 75,80,85...


Měření přes prsa probíhá stejně jako měření hrudníku. Ale musíte měřit přes nejzaoblejší místo. A pak už jen stačí od hodnoty naměřené přes prsa oodečíst hodnotu obvodu hrudníku a podle tabulky převést a zjistit velikost košíčků.


Mám tu správnou ?

Pokud se nechcete přeměřovat, nebo v nejbližší době neplánujete nákup spodního prádla. Můžete si jen ověřit, jestli máte tu správnou podprsenku na sobě. Poznáte to jednoduše. Je Vám pohodlná, nikde Vás nedře, neodstává, nezařezává se. Zadní díl je ve stejné výšce jako přední. Zapínání máte kolmo se zády. Když rychle zvednete ruce, prsa Vám nevypadnou spodem. Když se předkloníte, prsa Vám nevypadnou z košíčků. Nepadají Vám ramínka. Košíčky perfektně padnou. Splňuje Vaše podprsenka všechny tyto parametry? Pak si můžete gratulovat, máte tu správnou.

Nevyspalost

10. června 2012 v 9:31 | WebMiss |  WebMiss
Poslední týden je pro mě docela peklo, co se týče ranního vstávání. Ráno se mi nechce z postele, protože jsem rozlámaná, unavená a naprosto nevyspalá. Problém je, že nevím proč tak najednou. Není to tím, že bych spala málo, spím osm i devět hodin denně. Ale ráno se budím, mám kruhy pod očima, pociťuji celkovou tělesnou únavu a jsem z toho zoufalá. A už vážně nevím čím to je způsobené. Nevyhovuje mi, že jsem celý den zralá na spaní, a pak když prospím celou noc, tak jsem ještě víc unavená...