Birkin bag

2. června 2012 v 10:08 | WebMiss |  Postřehy Autorky
Luxus. Kvalita. Ručně vyráběná. Kůže.Slova, která jsou synonymy Birkinky.
Jedná se o nejdražší kabelka na světě s největší prestiží. Pročetla jsem i něco z její historie- V roce 1981 se výkonný šéf společnosti Hermes,Jean Louis Dumas, setkal v letadle s Jane Birkin, anglickou herečkou a zpěvačkou žijící ve Francii. Seděli vedle sebe, když Jane spadla kabelka a vysypaly se z ní věci. Potom mu začala vyprávět jak bylo těžké najít koženou kabelku, která by se jí líbila a do které by se jí vešly všechny věci. Proto pro ni vytvořil černou koženou tašku, kterou pojmenoval Birkin bag. A od té doby se z této kabelky stala ikona, a její sláva a oblíbenost pouze roste.
Na trhu je Birkinek obrovské množstí,a lze si vybrat i z velké palety barev, od klasické černé, růžové, námořnické modři, olivově zelené až po bílou, či zlatou. Zajímavostí také je, že každá Birkinka má svůj vlastní zámek a klíč.
Já se s Birkinkou poprvé setkala v seriálu Gilmorova děvčata, kde ji Rory dostala jako dárek od svého přítele Logana, a protože jsem neměla tušení, co to vlastně Birkinka je, zjistila jsem si o ní nějaké informace na internetu. A musím teda uznat, že se mi opravdu líbí, ale bohužel je to pro mě asi nesplnitelný sen, kvůli její opravu vysoké ceně ( pohybuje se od 9 až do 15O tisíc amerických dolarů).


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama