Experiment : Správné mytí vlasů dle rady kadeřnice

7. června 2012 v 10:57 | WebMiss |  WebMiss
Nedávno jsem na ona.idnes četla návod od kadeřnice, jak si správně umýt vlasy, aby nebyly zplhlé, mastné, se zbytky šamponu,...
A dneska jsem se rozhodla ho využít v praxi.

Jak vypadá mé běžné mytí vlasů

Pro běžné mytí vlasů volím studenější vodu, nanesu šampon tak jak mi přijdou vlasy pod ruku, napěním a opláchnu. Potom přijde na řadu kondicionér. Ten nanáším jenom na konečky a vynechávám kořínky, aby se mi vlasy zbytečně nemastily už druhý den po umytí. Nechám ho chvilku působit, pořádně ho z vlasů vypláchnu a sáhnu po ručníku, kterým si vlasy vysuším tím stylem, že si vytvořím afro.

Jak probíhalo mytí podle návodu kadeřnice

Vlasy jsem máčela podstatně delší dobu a v teplejší vodě. Šampon jsem použila dvakrát, nejdříve jen tak trochu a rychle jsem ho spláchla, a potom jsem ho tam dala víc a pořádně ho rozprostřela a napěnila po celé hlavě. Tento proces jsem se snažila protáhnout, protože prý si my ženy myjeme vlasy v co nejkratší době, abychom ušetřily čas. Po smytí šamponu jsem použila kondicionér, jako obvykle jsem ho nanesla jen na konečky, ale sáhla jsem po hřebenu, a vlasy jsem si rozčesala, aby se mi necuchaly, což dělají opravdu moc rády. Jakmile jsem je dopročesala, opláchla jsem kondicionér, také podstatně delší dobu než obvykle, abych se ujistila, že v mých vlasech nezůstal ani ten nejmenší zbyteček. Na závěr jsem sáhla po ručníku a vlasy opatrně sušila, abych si je nezacuchala.

Výsledek

Samozřejmě, že účinnější je mytí vlasů podle odborníka. Mám lepší pocit, nejen proto, že nemám zacuchané konce, ale také doufám, že mi vydrží nemastné po delší dobu než obvykle. Můj problém totiž spočívá v tom, že se mytím vlasů moc nezaobírám a většinou to chci mít rychle za sebou, ale dneska jsem to přehodnotila a dám si na tom víc záležet.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sab. Sab. | Web | 8. června 2012 v 12:23 | Reagovat

super, vyzkouším :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama