Jamie Oliver

5. června 2012 v 11:17 | WebMiss |  Recepty
Známý jako kuchař bez čepice, autor několika knih o vaření a Angličan usilující o zdravou a výživnou stravu ve školách.

Jamieho význam

Tento, nyní jíž 37 letý muž, dokázal nemožné. Přišel s dalším pořadem z prostředí kuchyně, kde se vaří a dávají rady jak správně co připravit, ale ve zcela novém kabátu. Nenosí šéfkuchařskou čepici, ani zástěu, ale vaří jen tak v běžném oblečení, což znamená, že má většinou džíny a nějaké to triko. A během pořadu Vám nedává pouze rady, ale vypráví i historky ze svého života, provede Vás po krámech v Anglii, a na konci pozve své kamarády, se kterými všechno jídlo sní. Takže pak nemáte pocit, že se nad Vás povyšuje nějaký kuchař, který ví všechno nejlíp, ale spíš máte pocit, jako kdybyste se dívali na svého starého známého, který si s Vámi povídá o životě a u toho jen tak mimochodem něco kuchtí.

Jamieho kuchyně

Možná si myslíte ( tedy Ti z Vás, kteří o Jamiem nikdy neslyšeli), že vaří čistě britskou kuchyni. Ale to je omyl ! Orientuje se skoro na všechno. A při vaření používá jen čerstvé a hlavně kvalitní suroviny, takže pokud se budete inspirovat nějakým jeho receptem, bude 100% zdravý .

Jamie & a jeho knihy

Jak už jsem zmínila, vydal i několik knih o vaření. Já měla doma půjčenou z knihovny pouze jednu z nich - Jamie´s Italy ( v Čr vyšla pod názvem Jamie po Italsku). Kdybyste mě znali ,tak víte, že mám ráda italskou kuchyni, takže to je důvod, proč jsem sáhla zrovna po této knize. A některé recepty z této knihy vařím dodnes !
Na Jamieho kuchařce se mi líbilo, že byla doplněna fotkami a příběhy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama