Lolita styl

1. června 2012 v 22:20 | WebMiss |  Postřehy Autorky

Lolita styl pochází z Japonska ( vznikl konkrétně v japonské módní čtvrti Harakuju). Spoustu lidí si myslí, že jde o styl, který má provokovat a šokovat, hlavně kvůli evropskému pojetí slova lolita. Ale ve skutečnosti lolita styl využívá šaty z historie, mašličky, školní uniformy a další styly, jako například punk, rock,... dále existují i druhy jako sweet lolita, classic lolita a tak dále.
Hlavním předpokladem pro nošení a stylizování se do tohoto stylu je hlavně touha po originalitě, zdravé sebevědomí, špetka exhibicionismu a chuť eperimentovat.
Dívku oblečenou v lolita stylu poznáte na první pohled : bude mít na sobě šatičky, všude plno mašliček, punčochy a botky, které nepřehlédnete. Barvy outfitu už záleží konkrétně na druhu lolita stylu.
Existují dva druhy lolitek - ty které mají rády hezké oblečení ( jako jsou šaty,boty, kabelky či sponky do vlasů) a čas od času si nějaké ty lolita šatičky obléknou, a pak ty, které lolita stylem žijí, tudíž se nazývají lifestyle lolity- u nich už se jedná o jakousi formu koníčku, kdy tomuto stylu přizpůsobují svůj život.
Samozřejmě, že setkat se s tímto stylem v České republice je velice nepravděpodobné, i když Tomi Okamura si otevřel obchod jak s japonskými potřebami a potravinami, tak právě s doplňky pro tento styl. Krám je pojmenován příhodně - Lolita butik a najdete ho v pražskách Dejvicích. ( více info na : http://www.tomio.cz/lolita-butik/ ).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama