Pokoj podle feng šuej ?

16. června 2012 v 22:33 | WebMiss |  Postřehy Autorky
Už mi zalezlo sluníčko za mraky, tak jsem se odebrala do pokoje a rozhodla se sepsat nějaký ten článek pro Vás. A protože jsem vcelku kreativní člověk a ráda si různě poupravuji pokoj, rozhodla jsem se pro sepsání článku o feng šuej.

Feng šuej- co je to ?

Tradiční čínské učení, které se snaží nastolit a zachovat rovnováhu mezi člověkem a jeho okolím. Nejsem zrovna expert přes feng šuej, takže se tu nechci pouštět do nějakých rozborů a jeho vzniku a popisu principů. Pokud Vás to zajímá najdete na internetu vše co byste chtěli vědět. Chci jen popsat pár věcí a dát Vám pár rad, které můžete aplikovat při úpravě Vašeho pokoje.

Čím začít ?

Nejprve je potřeba nastolit pořádek- to znamená vyhodit opravdu vše co nepotřebujete. U oblečení se řiďte pravidlem 365 dní- neměli jste daný kousek oblečení na sobě déle jak rok ? Vyhoďte ho! A podobně postupujte i u ostatních věcí. Nemá přeci cenu skladovat věci o kterých víte, že je nevyužijete.
Druhým krokem k znovuzrození je výběr barvy. Červená Vám kupříkladu zajistí bohatství, ale musíte zvážit, zda není lepší zvolit nějakou tlumenou barvu, aby se Vám dobře spalo.
Pokud máte vybranou barvu přejděte volně k rozmístění nábytku. Důležitým prvkem pokoje je postel- trávíte v ní většinu času a pokud bude uklizeno na ní i pod ní, budete mít klidné spaní. Pracovní stůl také udržujte v čistotě. Podle feng šuej by neměl být vidět z postele a samozřejmě by na něm neměla být hromada papírů ani vypsaných propisek. Učení a vůbec další práce Vám půjde líp od ruky, když kolem sebe budete mít volný prostor. A zbylé skříně a police? Pokuste se uplatňovat jednoduché pravidlo: čím méně, tím lépe. Hodně nábytku by Vám mohlo způsobovat únavu a malátnost.
Od nábytku přejdeme pozvolna k věcem na sezení - židle a křesla nestavte zády ke dveřím. Ideální by bylo je mít na takovém místě odkud máte výhled z okna a současně vidíte i na dveře.
A konečně- moje nejoblíbenější- doplňky!
Zrcadlo- pokud chcete mít mermomocí v pokoji zrcadlo neumisťujte ho naproti posteli. Není příjemné se probudit z noční můry, sednout si na posteli a dostat infarkt z postavy naproti Vám.
Květiny nesmí chybět. Rozproudí ve Vašem pokoji energii.
Feng šuej doporučuje květiny s kulatými listy a určitě nepodporuje květiny suché,které symbolizují vyhaslý život, či kaktusy,které mají ostré trny, i když pokud kaktusy umístíte vedle počítače či tv,budou pohlcovat jejich negativní záření.
Svíčky- další nezbytnost, která dokáže rozproudit energii v pokoji.

A rada na závěr? Pokud se Vám rady feng šuej líbí, ale nemůžete zrealizovat úplně všechno, třeba, že nemůžete vyhodit skříně, nebo z postele vidíte na stůl, nelamte si s tím hlavu. Hlavní totiž je, cítit se ve svém pokoji dobře, a feng šuej Vám k tomu má pouze dopomoci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama