Syndrom Zoufalých manželek

3. června 2012 v 12:08 | WebMiss |  Postřehy Autorky
K napsání tohoto stránku mě inspiroval článek zveřejněný na serveru Novinky.cz . Pojednával o syndromu zoufaých manželek, který má stále větší tendenci se rozrůstat.

O co se jedná?

Ženy, které plní roli maželky a matky mají kvůli televizním seriálům, ve kterých vystupují vždy dokonale upravené ženy v domácnosti, pocit, že by měly být také tak všechnoschopné. Měly by přece zvládnout péči o rodinu, úklid, starat se o jídlo, a při tom všem být vždy nalíčené, mít upravené vlasy a perfektní postavu. Bohužel není jednoduché všechno toto zrealizovat, a ony si neuvědomují, že v televizi se o toto všechno starají maskéři, dekoratéři a další členové štábu.
A co z toho všechno vzniká ? Porucha příjmu potravy u žen středního věku, které si myslí, že vyzáblost hollywoodských žen jim zajistí větší žádostivost a sexuální přitažlivost. Řešením tohoto problému je podle mě uvědomění si, že herečky mimo záži reflektorů vypadají jako každá jiná žena a perfektní žena, která by všechno zvládala a vypadala u toho skvěle a ještě měla vlastní život, prostě neexistuje!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama