Září 2012

White collar

27. září 2012 v 12:45 | WebMiss |  Recenze
Pokud Vám nadpis článku nic neříká, tak Vám možná napoví český název - Ve službách FBI. Jedná se o seriál z prostředí New Yorku a hlavní postavou je Neal Caffrey, mladý padělatel, který byl odsouzen za padělání dluhopisů.

Jak to všechno začalo

V pilotním díle se staneme svědky Nealova uprchnutí z vězení, který se v převleku strážného dostal ven. Agent FBI Peter Burke, který po Nealovi šel a také ho zatkl, pátrá po důvodech jeho útěku z vězení, kde mu zbývaly k odpikání trestu pouhé 3 měsíce. Nakonec ho najde v bytě Nealovi býválé přítelkyně Kate, která se před nějakou dobou vystěhovala a zanechala po sobě prázdnou lahev vína jako poslední sbohem. Tam ho Peter znovu zatkne a pošle na další 4 roky za katr. Ale Nealovi už se zpátky nechce a má pro kravaťáka Petera nabídku - bude mu pomáhat při vyšetřování a na nohu si nechá aplikovat GPS náramek. I když Peter zpočátku váhá, nakonec souhlasí a stanou se z nich víceméně parťáci. Samozřejmě celý seriál doprovází záhada o Kate a hrací skřínce.

Postavy

Neal Caffrey - charizmatický mladý zlodějíček, kterému to navíc pálí a začne pracovat pro FBI
Peter Burke- speciální agent FBI, který zatkl Neala, věří své intuici a vždy se řídí zákony
Mozzie- Nealův kamarád, není pro něj problém dostat se k jakýmkoli informacím
Elizabeth Burke- Peterova manželka, její pracovní náplní je plánování společenských akcí
Diana- asistentka Petera, na kterou je spoleh, a také velmi nadaná agentka FBI
Jones- další Peterův spolupracovník, spolu s Dianou, Petrem a Nealem tvoří dokonalý tým

Můj názor

K White collar jsem se dostala úplnou náhodou. Když jsem jedou ráno vstala, šla jsem si připravit snídani a potom jsem si pustila televizi, protože jsem potřebovala udržovat v bdělém stavu. A shodou náhod dávali na Coolu Ve službách FBI a ještě k tomu zrovna první díl ! Tak jsem ho shlédla a hned po jeho skončení jsem si začala stahovat další díly a stala na seriálu závislá. Momentálně jsem ve druhé sérii a jsem do seriálu naprosto zažraná. Moji nejoblíbenější postavou je Mozzie - nikdo neví čím se vlastně živí a má tolik přezdívek a falešných identit, že skoro nikdo nezná jeho pravé jméno.


Autorčin deník

23. září 2012 v 10:10 | WebMiss |  WebMiss
Zase jsem nějakou tu dobu nepřidala nic nového a teď to chci napravit úryvky z mého deníku, tak snad se tím trochu zabavíte.
V poslední době se toho semlelo tak akorát - byla jsem na ARMY výprodeji, kde se přítel vyřádil, ale já si (se svojí postavou nevybrala nic. Dokonce ani šaty pro sestřičku mi nesedly. Taky jsem se zúčastnila nákupní horečky, kdy jsme ale dohromady utratili víc za jídlo než za oblečení. Zúčastnila jsem se tátovi narozeninový oslavy, kde jsem ze 40 lidí neznala skoro nikoho a pak jsme spolu šli k ránu pěšky domů. Cesta trvala 2 a půl hodiny a mé tělo málem explodovala zimou, protože jsem nebyla oblečená na to, abych ve čtyřech stupních chodila na výlety. V pátek jsem vyrazila na místní podzimmní slavnosti, což znamená na trhy, kde jsem se nadlábla klobáskou, kyselými pendreky a burčákem. No a včera nás navštívila babička s dědou, tak se semlela rodinná hádka a navečer jsme s přítelem vyrazili na zakončení slavností ohnivou show. Vzala jsem to dost stručně, ale to nejdůlležitější jsem zmínila.

Seriály

18. září 2012 v 9:30 | WebMiss |  Moje Závislosti
Myslím, že jsem seriáloholik. Nevím jestli ten výaz vůbec existuje, ale pokud ne, tak jsem ho právě stvořila a jsem typický příklad.

Jak takový seriáloholik vypadá?

Klasického závisláka na seriálech poznáte jednoduše, má rád seriály, shlédl už mnoho dílů všech možných seriálů a když už se do nějakého seriálu ponoří, je schopný trávit i hodiny před obrazovkou, jen aby ho co nejdřívé celý shlédnul.

Moje nej nejoblíbenější seriály

Gilmorova děvčata jsou můj jasně nejoblíbenější seriál. Některé díly znám skoro nazpaměť a dvojku Rory a Lorelai prostě miluji. Dále jsou na seznamu Čarodějky, Upíří deníky, The Big Bang Theory, How I Met Your Mother, Přátelé, Top Gear, Ve službách FBI a Gossip Girl.

Vampire diaries

17. září 2012 v 11:34 | WebMiss |  Recenze
Včera jsem dokoukala poslední díl 3. série Upířích deníků, tak jsem usoudila, že je příhodná doba napsat recenzi.

Hlavní dějová linie

V pilotním díle Upířích deníků se seznámí s městečkem Mystic Falls- poklidné městečko v USA, kde žije i hlavní hrdinka celého seriálu- Elena Gilbertová se svým mladším bráškou Jeremym a tetou Jennou, která je po smrti rodičů Eleny a jeremyho jejich opatrovnicí. Na začátku školního roku se do školy zapíše i nový student - Stefan Salvatore, který vzbudí rozruch mezi dívkami a který je pronásledovaný svým starším bratrem Damonem, se kterým mají nevyřešené spory, o kterých se dozvídáme během celé série. Dále do příběhu zasahují i spolužáci Eleny - například Caroline, Tyler, Matt a nejlepší kamarádka Bonnie, která je čarodějnice. Čím dál se dostáváte, tím více se toho děje a postupně přibývá postav.

Můj názor

Ze začátku mi Upíří deníky připadaly jako seriál pro náctileté dívenky, ale pak mě seriál okouzlil natolik, že jsem se u posledního dílu třetí série neubránila slzám. Samozřejmě jako každý seriál má i tento své mouchy- některé věci jsou opravdu zvláštní a tak se neubráním nějaké té otázce - třeba kdo živí Damona a Stefana? Kdo u Eleny a Jeremyho uklízí? Proč proboha lezou do postele v botách? A moje nejoblíbenější otázka - proč má make up když spí? Ale chápu, že tohle nejsou věci které chce divák vidět ( i když bych ale hrozně ráda viděla Elenu s vysavačem v ruce, nebo Damona s leštěnkou na nábytek). Další věc, která mi na seriálu vadí je počet mrtvých lidí. Sice to po pár dílech přestanete počítat, ale kolik lidí z Elenina okolí by muselo umřít aby byla na dně? Obdivuji její postavu v tom, že se vyrovnala se smrtí rodičů, ale co je moc to je příliš, když Vám přece umřou skoro všichni koho máte rádi, tak je přirozené, že se složíte a neřešíte své milostné trable. Tím jsem se vlastně dostala k postavám - ze začátku mi většina z hrdinů přišla nesympatická a namyšlená (ano, mluvím o Caroline a Tylerovi), ale postupem času se všichni změní k lepšímu - z Caroline se stane hodná obětavá holka, která myslí hlavně na druhé a z Tylera se stane kluk, který je pro lásku ochotný zlomit si každou kost v těle. A co na seriálu miluji ? Postavu Damona. A samozřejmě i celý děj, vývoj postav... A i přes veškeré zápory, které jsem vyjmenovala dávám seriálu 5 hvězdiček z 5, protože ať už se mi na něm občas nezamlouvá cokoli, zamilovala jsem se do něj.
Charakterová vada

16. září 2012 v 15:58 | WebMiss |  WebMiss
Asi málokdo je přesně takový jaký by měl být podle svého znamení zvěrokruhu. Na mě popis mého znamení naprosto sedí. Já jsem štír a podle keltského přisuzování stromů k lidem dle jejich data narození jsem ořešák. Nevím, zda to je to zrovna dobrá kombince, ale jak charakteristika štírů, tak charakteristika ořešáků mě dokonale vystihuje. Jsem náladová, zajímám se o věci, které jsou něčím výjimečné a většině lidí neznámé, jsem hádavá, tvrdohlavá, v některých okmažicích flegmatická, občas destruktivní, nepředvídatelná, někdy bezohledná.. ale za svoji nejvíce rozporuplnou vlastnost považuji svoji nedůvěru. Samo o sobě je pro mě dost těžké někomu věřit, a to je taky důvod, proč po světě nechodí člověk ( kromě mě samozřejmě), který by o mně věděl naprosto všechno. Kupodivu nevěřím ani svým rodičům sestře, přátelům,... Zřejmě je to pro někoho těžko pochopitelné, ani vlastně nedokážu vysvětlit proč mám problémy někomu důvěřovat. Ale tohle není zase taková tragédie, horší je, když se ke mě dostane člověk, kterému začne důvěřovat a on mě podrazí. Pak mě pohání touha po pomstě, a většinou to tomu dotyčnému vrátím mnohem trvději. Vím, že odpouštění by mělo být součástí charakteru každého člověka, ale já to nedokážu. Pamatuji si staré křivdy a nosím je stále hluboko v sobě. Možná si teď nědo myslí, že jsem mrcha, ale já se za ní nepovažuji, protože to nedělám naschvál. Musí to být pozůstatek z vývoje člověka, kdy lidé byli lovci a mohli se spolehnout jedině sami na sebe. Možná jsem taková prostě jen proto, protože se bojím aby mi neublížil někdo koho miluji a má nedůvěra k lidem je takový obranný mechanismus.

Zprávy z novin

15. září 2012 v 10:14 | WebMiss |  Postřehy Autorky
Dnes ráno u snídaně jsem si pročítala noviny a chci se s Vámi podělit o ty nejzajímavější a nejdiskutovanější zprávy z domova i ze světa.

Britská královská rodina

O fotkách na nichž je princ Harry na Adama už jste asi slyšeli. Fotografové ho načapali při jeho flámu v Las Vegas, a to se neváhalo postavit na jeho obranu se svým mottem : Co se stane v Las Vegas, zůstane ve Vegas, a hlásá, že s lidmi, kteří prodali Harryho fotografie do tisku nechtějí hrát. A aby toho nebylo málo - v jednom francouzském bulvárním časopisu se objevili už i fotky Vévodkyně Kate nahoře bez. Vypadá to, že královská rodina má na fotografy lačnící po senzaci opravdu smůlu a tak snad zbývá jen popřát jim hodně štěstí.

Prohibice

Aéfra s pančovaným alkoholem, která se řeší už přes týden dosáhla zřejmě svého vrcholu. Vláda vyhlásila prohibici na všechny podniky, kde rozlévají alkohol.

Den čokolády

V uplynulém týdnu také proběhl Den čokolády. A jak by měla vypadat správná čokolády? Určitě ne tak, jako většina z nás zná z obchodních regálů. Při rozlomení by měla křupnout a určitě by neměla obsahovat víc cukru a másla, než kakaa.

Prohibice je tady !

15. září 2012 v 9:47 | WebMiss |  Postřehy Autorky
Pánové vytáhnětě ze skříní klobouky a obleky a vy, dámy, si nachystejte šaty pod kolena, čelenky do vlasů a korále kolem krku! Doba prohibice se nám vrátila. Ta nejvýznamnější v dějinách proběhla ve dvácátých letech minulého století ve Spojených Státech a zbytek světa se nestačil divit jaký to mělo dopad na společnost. Nejenže se spotřeba alkoholu ještě zvýšila, ale docházelo k přestřelkám mezi gangy, vznikaly tajné palírny a mafie byla na vrcholu. Tak mě tak napadá jaký bude mít dopad na naší společnosti. Sice u nás je zakázána spotřeba pouze 20ti a více procenthío alkoholu, ale i to některým lidem stačí aby začali ilegálně prodávat lahve whisek a vodky. A tak se nám třeba vrátí doba kabaretů s ilegálními palírnami ve sklepení...
Stefanovy deníky 1. díl

13. září 2012 v 13:41 | WebMiss |  Recenze
Právě jsem dočetla první z pěti dílů Stefanových deníků s názvem Zrození. Sice jsem ho nesehnala v češtině ,takže jsem ho musela přelouskat v češtině, ale stálo to za to! Pokud patříte, stejně jako já, mezi fanoušky seriálu Upíří deníky, a pohráváte si s myšlenkou, že by jste si mohli přečíst Stefanovy deníky, pokračujte ve čtení a třeba Vám moje recenze pomůže při rozhodování.

Děj

První knížka se odehrává v Mystic Falls v roce 1864. Stefan žije na farmě, kterou vlastní jeho otec, a která nese jméno Veritas ( z italského slova pravda), neboť odtud jejich rodina pochází. Stefanův starší bratr Damon je ve válce, a jejich matka po smrti. Život mladého Stefana je vcelku stereotypní- rád si pročítá Shakespeara a jezdí na vyjížďky na svém koni, a do toho mu jeho otec domluvil sňatek s nemastnou, neslanou dívkou Rosalyn. Zkrátka typický život v 19. století. Ale nečekaná návštvěva mladé dívky obrátí vše vzhůru nohama. Tato dívka se jmenuje Katherina a přijela do Mystic Falls, protože její rodiče umřeli a ona je sirotek a nemá u koho přebývat. A jak to tak bývá, Katherina naprosto okouzlí Stefana, který je nešťastný z domluveného sňatku s Rosalyn. Mohlo by se zdát, že tímto se lovestory uzavírá. Ale do děje ještě zasáhne Damon, který se vrátí domů a my se dozvídáme, že narozdíl od Stefana nemá tak dobré vztahy s otcem, a aby toho nebylo málo, začne se stýkat s Katherine a tráví spolu spoustu času.... Jak celý první díl dopadne? Pokud sledujete seriál, tak je Vám to víceméně jasné, ale ani to by Vás nemělo od přečtení odradit.

Moje doporučení

Ještě jednou Vás musím upozornit, že jsem četla originální anglickou verzi, tudíž nemůžu posoudit jak dopadl český překlad a budu hodnotit pouze to, co jsem četla. ( Pročetla jsem totiž pár recenzí o české verzi a nebyly moc pěkné.)
Ačkoli jsem věděla o čem bude děj knížky, předvídala jsem co se stane, věděla jsem, že Katherine je to, co je, a dokonce jsem znala i konec, protože většina z toho, co byla v knížce už byla zmíněna v seriálu, i přes tohle všechno se mi knížka moc líbila. Pohlédla jsem totiž na celý příběh Stefanovýma očima. Dozvěděla jsem se o jeho snoubence, o jeho vztahu k otci, ke Katherine a to vše na pozadí 19. století, kdy svět byl přeci jen jiný než teď. Děj je psaný Stefanovýma očima a prokládaný úryvky z jeho deníku. Kdybych měla tuto knížku ohodnotit tak já dám maximální počet hvězdiček, protože se mi vážně moc líbila, a jako bonus jsem se naučila pár nových slovíček.Pošmourný čtvrteční ráno

13. září 2012 v 9:16 | WebMiss |  Postřehy Autorky
Když jsem vylezla ráno z postele všude byla mlha. Chodníky byly ještě mokré od deště a rtuť na teploměru byla poměrně nízko. Prostě jedno z těch podzimních rán, kdy víte, že celý den bude šedivá obloha, občas spadne nějaká ta kapka a teplota nebude nijak závratně vysoká. Já tahle ráda nemám ráda, protože ovlivňují mou náladu a já pak jsem už o rána znuděná, do ničeho se mi nechce, a když mě napadne co dělat, tak to je něco, co se kvůli počasí nedá podniknout, takže jsem zase znuděná a takhle pořád dokola..A jak se tahle rána zamlouvají Vám?

Drž mě pevně, miluj mě zlehka

11. září 2012 v 20:03 | WebMiss |  Recenze
Knížka od mého oblíbeného autora Roberta Fulghuma s názvem Drž mě pevně, miluj mě zlehka mne zaměstnávala posledních pár dní. V knihovně jsem na ni čekala od začátku června a a po 3 měsích se mi mé čekání opravdu vyplatilo. Nejdřív Vám musím něco prozradit- jsem Fulghumova obrovská fanynka, četla jsem všechny knížky které vydal a maturitní otázku z angličitiny - Člověk kterého obdivuji- jsem vypracovala právě o něm. A proto jsem si nechtěla nechat ujít ani jeho poslední kousek.
Narozdíl od jeho předchozích knížek se děj knihy Drž mě pevně, miluj mne zlehka odehrává na jednom místě ( v tančírně Century v Seattlu) a všechny příběhy na sebe navazují. Vlastně se jedná o vyprávění a zážitky zaměstnanců a pravidelných návštěvníků tančírny Century. Ale víc Vám už nechci prozrazovat.
Knížka je totiž dokonalá, úžasná, perfektní... a navíc lahůdka pro milovníky standartních a latinsko-amerických tanců : děj se víceméně točí hlavně kolem tanga, což bylo pro mě něco naprosto skvělého. Vždycky se mi líbily latinsko-americké tance, a tango je z nich nejvíce temperamentní a vášnivé. Vlastně jeden z mých nejsilnějších zážitků, které jsem si přivezla ze Španělska bylo právě tango. Když milujete tanec tak jako já, a na ulici vidíte tančit někoho tango a cítíte v tom tu energii a vášeň a ty další silné emoce, tak Vás to prostě pohltí.
P.S. Prostě běžte do knihovny a knížku Drž mě pevně, miluj mě zlehka si přečtěte a uvidíte... Já se do ní zamilovala jako do všechn předchozích literárních počinů Roberta Fulghuma.


P.P.S. Tančírna Century opravdu existuje, pokud by Vás to zajímalo, tak tady jsou její oficiální stránky : http://www.centuryballroom.com/ .

Lady Gaga opět šokuje svět

11. září 2012 v 12:11 | WebMiss |  Postřehy Autorky
Jako většina zpěvaček i Lady Gaga už uvedla na trh svůj první parfém s názvem FAME. Avšak nebya by to LG, kdyby její parfém nebyl něčím neobvyklým. A co je na něm tak výjimečné?
Jako jediný na světě má černou barvu (Lady Gaga to vysvětluje jednoduše- It´s black like the soul of fame, but invisible one airborne). Jednou jeho z přísad je rulík zlomocný ( jedovatá květina, kterou v minulosti používaly ženy aby zvýraznily svoji krásu- a to tak, že si ho aplikovaly do očí, aby měly veliké oči a riskovaly, že o svůj zrak přijdou). A samozřejmě i klip a plakáty k parfému nejsou zrovna typické- na plakátech leží zcela nahá a na jejím těle jsou miniatury nahých mužů.
Bohužel, nevím jak parfém voní, ale není takový problém to zjistit, protože už je k dostání i v ČR v prodejnách Sephora. Takže pokud máte svoji temnou stránku, parfém FAME by k Vám měl perfektně pasovat.
Minimalismus

11. září 2012 v 10:03 | WebMiss |  Postřehy Autorky
Máte pokojíček zaplněný nábytkem, že se v něm nedá ani hnout? Kam se podíváte jsou hromady věcí, které vůbec nepotřebujete, ale nemáte to srdce je prostě zahodit? Já takový pokojíček mám. Sice jsem ho před pár měsíci celý uklidila a vyhodila opravdu všechno co nepotřebuji, ale pak se sem nastěhovala ségra a všechno tu vypadá jako předtím. Máme tu hromadu nábytku, věci, které zabírají hromadu místa a není tu k hnutí. Což mě štve o to víc, že jsem minimalistka. Toužím po pokojí, kde bude postel, nějaká malá skříň, křeslo a stůl. A ne celá hromada skříní u zdi, a věci, které ani nejsou moje. Bohužel v našem bytě není možné vybudovat šatnu, a proto nám v pokojíčku zabírá nejvíc místa právě oblečení, ale to ostatní jsou prostě zbytečnosti. A nejhorší je, že se tu necítím dobře, protože ty kupy věcí kolem mě mě děsí a já nejsemm schopná se pořádně uvolnit a zarelaxovat si. A když už tu jsem, tak přemýšlím co a jak uklidit, co zahodit a co poupravit, abych se tu cítila líp- prostě peklo.
A rada závěrem?
Nezastavte se ve svém pokoji. A hlavně nekupujte stále nový a nový nábytek, protože čím víc nábytku, tím víc potencionálního místa na další věci, které třeba nejsou ani potřeba.

Úterní postřehy Webmiss

11. září 2012 v 9:50 | WebMiss |  Postřehy Autorky
Krásné dopolko všem.
Jak se dneska máte? Podle předpovědi počasí je dnes poslední pěkný den v tomto týdnu, což v našem městě znamená, že zbytek týdne tu bude podobně jako v monzunových oblastech v období dešťů. Jelikož jsem poslední dobou neměla tolik času přidávat nové články, ale zato jsem měla čas je vymýšlet, rozhodla jsem se dnešní dopolko věnovat psaní na blog. A co teď dělám? Ráno se mi nechtěo z postele, tak jsem si trochu přispala do půl devátý, dala si snídani a potom zkusila novou masku na vlasy od mojí kadeřnice, protože potřebuji ty svoje suchý, barvený a létem úplně zničený vlasy nějak napravit. A tím vlastně navazuji na to, co teď dělám- sedím na posteli s igelitovým pytlíkem a ručníkem na vlasech a doufám, že po umytí budou moje vlasy jako zázrakem hezčí, nepoškozené a krásné. Tak mi prosím držte pěsti. Potom si ještě budud muset přelakovat nehty a možná si udělám takové menší beauty dopoledne se vším všudy- koktejly, péče o vlasy, obličej, nohy, ruce....no uvidím jak se mi bude chtít. Zatím se mějte krásně!Princess of China

11. září 2012 v 9:33 | WebMiss |  Moje Závislosti
Máte někdy při poslechu nějaké písničky pocit, že pokud bude hrát ještě další vteřinu, tak vyhodíte rádio oknem? A ona jako nascvhál hraje třeba 5x denně? A potom se nějakou záhadou stane Vaší oblíbenou? Mně se tohle přihodilo s písničkou od Coldplay a Rihanny- Princess of China. Ze začátku se mi nějak nezammlouvala, něco na ní mi bylo proti srsti, ale postupem času, jak jsem ji slýchala na každém kroku jsem si jí oblíbila, a teď si jí pouštím moc ráda. Tudíž písnička pro dnešní den :Nedělní odpoledne

9. září 2012 v 13:19 | WebMiss |  Party time
Je nedělní odpoledne. Zítra začíná další pracovní týden, ale počasí je naštěstí krásné, a proto láká k odpolední procházce. Já jsem zatím doma, mám zapnuté óčko a před chvílí hrála písnička od Shakiry- Hips don´t lie, která mi navodila letní párty náladu a tak jsem si tu začala jen tak trsat sama pro sebe. A tak ji přidávám k čánku, kdybyste si (čistě náhodou) chtěli taky jen tak pro sebe zatancovat.
Krásný nedělní odpolko.


Konec léta

4. září 2012 v 13:15 | WebMiss |  Postřehy Autorky
Po dvou měsících relativně pěkného počasí je tu opět podzim. V místě kde bydlím trvá pozdim půl roku. Proto není co oslavovat. Sluníčko už totiž ztrácí sílu, ráno jsou mlhy a přes den nepřesáhne rtuť v teploměru dvacítku. Jediné co mám na podzimu ráda je barevné listí a sluníčko, prostě klasické babí léto. Ale letos mám strach, že se ho nedočkám. Spíš to vidím na sychravý podzim a pak hodně dlouhou zimu, ale i přes to někde uvnitř v hloubi duše doufám, že se to sluníčko přeci jen umoudří a aspoň to záží bude pěkné a relativně teplé.
A co vy ? Máte rádi podzim?

Já & Tacos

3. září 2012 v 17:26 | WebMiss |  Postřehy Autorky
U nás ve městečku sídlí mexická restaurace a po delší dobu bylo mým snem ji navštívit a ochutnat něco z mexické kuchyně, protože jsem s ní ještě neměla tu čest (když nepočítám tortillové chipsy). A jelikož měla babička narozeniny, a takovou naší rodinnou tradicí je právě návštěva restaurace, kde se sejdeme a společně pooobědváme, popřípadě povečeříme, se ségrou jsme navrhli již zmíněnou mexickou restauraci. A i přes počáteční nevoli babičky jsme nakonec uspěly a v neděli se slavnostně oblékli a vyrazili poobědvat mexické jídlo. Další věc, kterou musíte vědět, abyste si nemysleli, že jsem úplný blázen, je moje nerozhodnost. Vždycky jsem to já, kdo si nejdýl ze všech vybírá jídlo v restauraci, nebo příchuť zmrzliny v cukrárně. A jelikož se to o mně ví, tak mě babička poprosila, ať si raději projdu menu už doma na netu a nemusí se na mě čekat. Tak jsem si teda večer předem vybrala svůj nedělní oběd a v neděli si ho objednala bez zbytečného zdržování. Shodou náhod si stejné jídlo objednalo i další osazenstvo... ale už to nebudu dlouho protahovat a sdělím Vám to na rovinu.
Když mi na stůl přinesla servírka 3 plněné tortilly, říkala jsem si, že to bude tak akorát, jenže o něco později, kdy jsem všechno snědla a na otření spotřebovala asi dvacet ubrousků, moje pocity byly víceméně smíšené. Na jednu stranu jsem měla radost, že jsem konečně ochutnala tacos, ale na stranu druhou jsem měla hlad,což mě mrzelo, protože upřímně - to jídlo bylo předražené a při ceně kolem 200 jsem čekala těch tortill aslepoň pět a navíc to zase nebylo nic tak božského... tak snad si příště vyberu něco lepšího, a nebo se naučím nějaké jiné jídlo z mexické kuchyně.

Vampire diaries - knížky

3. září 2012 v 16:29 | WebMiss |  Recenze
Před pár dny jsem dočetla třetí díl knižní verze Upířích deníků, které posloužily jako inspirace tvůrcům seriálu, který nese sice stejný název jako předloha, ale dějem se naprosto liší.

První díl- Probuzení

Elena je mladá, krásná, namyšlená, oblíbená,... studentka střední školy v americkém městečku Fell´s Church. Má blonďaté vlasy a každý kluk by s ní chtěl chodit. Je obklopena holkami, které se s ní chtějí kamarádit, ale i přes to všechno není její život tak dokonalý jak by se mohl na první pohled zdát. Její rodiče totiž umřeli a ona žije se svojí mladší sestřičkou, tetou (která je jejich opatrovnicí) a tetiným přítelem. A navíc se právě do města přistěhoval nový kluk - Stefan- a toho prostě musí mít. Takže se trochu netaktně rozejde se svým přítelem Mattem a začne uhánět Stafana, který ale dělá jakoby vůbec neexistovala... Jaký k tomu má důvod? A proč se lidé v jeho okolí chovají tak divně?
Pokud patříte (stejně jako já) k fanouškům seriálu, je Vám jasné jak celý děj pokračuje... Stefan je samozřejmě upír a Elena mu připomíná jeho dávnou přítelkyni Katherine.

Druhý a třetí díl

Děj těchto knížek navazuje. Elena vyhledá Damona, aby mohla zachránit Stefana. A kolem městečka Fell´s Church se začnou stahovat mračna- kdo, nebo co se blíží ? A proč je kolem toho takových zlých znamení? Kdo přežije, a kdo umře?

Shrnutí

Možná jsem udělala chybu, že jsem začala sledovat seriál a úplně mu propadla. Protože tím pádem pro mě byla knížka zklamáním. Se seriálem má společné pramálo - jména hlavních postav a upíry. Nic víc. Proto Vám nedoporučuji číst knížku, pokud od ní (tak jako já ) čekáte stejný příběh, který se odehrává v seriálu. A kdybych měla knížky posoudit objektivně... myslím, že bych použila nějaké ty plusové hvězdičky. Doporučila bych je především dívkám, které mají rádi love story, upíry a napětí.
Září = začátek povinností

2. září 2012 v 11:36 | WebMiss |  Postřehy Autorky
A je to tady !
Prázdniny skončily a zase začíná škola, pro pracující končí dovolená a je načase se do toho pět opřít.. Další volno bude až o Vánocích (když nepočítám státní svátky a víkendy). Ale je pitomost začínat se špatnou náladou, mnohem lepší je se už dneska příjemně naladit. A ptáte se jak ? Pusťe si svůj oblíbený film, zapněte si své oblíbené cédéčko, zavolejte kamarádům a běžte se někam projít, nebo si stejně jako já s přítelem včera kupte kyselé pásky a snězte je na posezení. (Sice Vás možná bude bolet břicho, ale stojí to za to!). Prostě dělejte dneska cokoli co Vás dobře naladí do novýho školního roku!
Přeju Vám hodně úspěchů !
S láskou Bonnie