Lenost, mé druhé jméno

7. října 2012 v 15:07 | WebMiss |  WebMiss
Nesnáším vstávání před osmou ráno. Nerada se učím. Moje nejoblíbenější volnočasová aktivita je relaxování a nicnedělání. Zkrátka a dobře : jsem lenoch k pohledání! Sice nechápu jak je možný, že i přesto, že skoro nic nedělám vypadám pořád jako Twigy, ale to odbíhám od tématu, protože téma článku je lenost, tak tedy...
Zjistila jsem, že čím jsem starší, tím jsem línější. Dříve jsem dávala přednost fyzicky náročným aktivitám, lítala jsem pořád někde po venku, ale teď jako bych byla někdo jiný. Je přece příjemnější sednout si na gauč a nic nedělat. Je mnohem zábavnější si číst v posteli knížku, než dělat domácí úkoly. Když je venku 30 stupňů, je daleko lákavější lehnout si jen v plavkách na lehátko, než se cachtat v ledové vodě... A takhle bych mohla pokračovat až do večera.
Ale! I když se fyzickým aktivitám moc nevěnuji, neznamená to, že je nemám ráda. Miluji tenis, zbožňuji jízdu na lyžích, ráda chodím na procházky, jsem zamilovaná do cestování, chci se naučit pořádně skládat origami jeřába, toužím zlepšit svojí francouzštinu,... mám tolik snů a přání. Jenže mi v tom brání moje zatracená lenost. Nemám sílu se dokopat do jakékoliv z výše zmíněných činností. Což mě přivádí k další myšlence, která mě napadla už když jsem se dala do psaní - všude existují kvanta léků na všechno možné - na klasickou bolest hlavy, PMS, bolest žaludku, léky zabraňující zvracení, léky podporující hubnutí, léky pro zvýšení krevního tlaku, léky na srdce... ale léky proti lenosti nenajdeme nikde. Kdyby mě víc bavila chemie, tak bych se stala šílenou vědkyní, která by na trh uvedla léky proti lenosti. Vzali byste si je pokaždé, když byste ucítili, jak se Vám lenost uszauje na ramenou a ona by okamžitě zmizela! Ale protože chemie není moje kámoška, tak léky proti lenosti bude muset vymyslet někdo jiný. A až se tak stane, tak já budu stát vepředu ve frontě a čekat na první dávku protilenivilky !
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama