Rebelka

24. října 2012 v 10:45 | WebMiss |  Recenze

Děj

Merida je odvážná mladá slečna, která to dobře umí s lukem a šípy, ale protože je princezna, tak se od ní čeká, že se brzy provdá. Problém ale je, že přesně to se jí nechce. Svým chováním bohužel rozpoutá v království chaos a rozhodne se vše vyřešit pomocí kouzla od staré čarodějnice, které ale nevyjde přesně tak jak by mělo...

Zajímavosti

Jedná se o první film studia Pixar, ve kterém je hlavní postavou žena.
Film je věnován Stevu Jobsov-jedna postava se jmenuje Lord Macintosh a také si možná všimnete scény, kdy Merida jí jablko a vytvoří tím logo společnosti Apple.

Hodnocení Bonnie

Na Rebelce jsem byla v kině- sice ne na variantě ve 3D, ale i tak to byl lepší zážitek než na obrazovce notebooku.
A teď k ději a mým celkovým dojmům- podle prvního traileru, ve kterém jsou záběry Skotska a Merida projíždí lesem a vše je komentováno jako kdyby se jednalo o nějakou starou legendu, jsem usuzovala, že půjde o akční dobrodružný snímek, ve kterém bude muset princezna projít nějakou zkouškou, a bude se muset utkat s medvědem a čelit nějakým dalším věcem, ke kterým je potřeba odvaha (v originále se film jmenuje BRAVE). Jak jsem ale tak seděla v kině a přede mnou se odehrával děj, byla jsem zklamaná z celkového příběhu. Ne že by mě film přímo nebavil, spíš jsem od něj čekala něco úplně jiného. Nejedná se v něm totiž ani tak o boj s medvědem, ale spíš o vztah mezi Meridou a její matkou Elinor. Celý příběh je samozřejmě protkán různými vtipnými situacemi, takže se určitě pobavíte. Kvůli svému očekávaní dávám pouze3 hvězdičky z pěti, ale pokud máte volné odpoledne, v telce nic nedávají a Vy máte náladu pod psa, zkuste si zajít na Rebelku a zaručuji Vám, že se pobavíte.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama