Prosinec 2012

Konec roku 2012

31. prosince 2012 v 16:48 | Webmiss |  WebMiss
Tak a je to tady děcka ! Za osm hodin a pár minut skončí rok 2012. Sice měl svět původně skončit 21. prosince, ale nějak to nevyšlo, takže jsme se dočkali Silvestra. A když už jsme u toho- víte co mám na Silvestru nejradši ? Fakt, že od dvou odpoledne můžete popíjet a vymlouvat se na to, že slavíte nový rok se všemi státy, které jsou před námi :-). Ale neberte to jako inspiraci, pokud Vám nebylo 18, tak pro Vás bude mnohem lepší dát si pořádný připítek o půlnoci a počkat si na ohňostroj, který je pro mě hned druhou nejoblíbenější věcí na Silvestru. A třetí nejlepší věc ? Hmm, asi prskavky:-) Pití i ohňostroj jsem totiž už zmínila.
Takže krásný nový rok, ať všechno zlé necháte za sebou, mějte se rádi, buďte na sebe hodní a pořádně si ho užijte !
S láskou
Vaše BonnieDeskovky

31. prosince 2012 v 15:17 | Webmiss |  Recenze
Na radu svého přítele přidávám příspěvek o deskových hrách. Jsem totiž jejich velký fanda a troufám si říct, že o nich dokážu napsat objektivní recenzi. Tak se dejte do čtení, pokud před sebou máte volný veče, nebo plánujete nějakou akci s kamarády a nevíte co na ní podniknout:-)

ACTIVITY ORIGINAL 1,2

Klasika herního světa. Acitivity se dají hrát ve třech, ve čtyřech, ale klidně i v šestnácti lidech. Cílem hry je dostat se se svým partnerem co nejdřív do cíle. A jak? Pomocí kreslení, mluvení a pantomimy musíte popsat slova na kartičkách, ale pozor! Máte na to jen tolik času, dokud se písek v přesýpacích hodinách nedosype!
Hra je zábavná a vhodná nejen pro přátele, ale i pro členy rodiny. Ovšem nedoporučuji ji lidem, kteří jsou stydliví a neradi ze sebe dělají šaška. Vyšlo už několik verzí, ale já mám nejradši tu původní klasickou, kdy taháte kartičky z jednoho balíčku a nevybíráte si za kolik bodů chcete kartičku.

UBONGO

Vyřeště co nejrychleji záludné hlavolamy a získávejte diamanty. Ten, kdo nasbírá nejvíce diamantů od jedné barvy se stane vítězem.
Hra se dá hrát už ve dvou lidech a zažijete stejně zábavy jako kdybyste ji hráli ve čtyřech. Vaším úkolem je v časovém limitu poskládat na kartičku před sebou geometrické útvary, které jsou určeny obrázkem na kostce. Ale pozor! Může se zdát, že ten, který složí nejvíce hlavolamů a nasbírá nejětší počet diamantů se nestane vítězem, protože nejde o celkový počet diamantů, ale o nejvíc diamantů od jedné barvy.
Hru bych určitě doporučila všem, kteří si rádi lámou hlavu hlavolamy. Ubongo je určeno pro děti od osmi let, ale myslím, že by to zvládl i prvňák, protože se nemusí nic číst a dětská fantazie je leckdy mnohem lepší než ta dospělácká. A upozornění nakonec - hru bych nenosila na party kvůli diamantům, které jsou drobné a snadno by se mohli ztratit.


Osadníci z Katanu

Staňte se osadníkem! Stavte si vesničky, cesty, budujte města, nebo si postavte armádu. Čím více vesniček, tím větší šance stát se magnátem přes obilí, dřevo, ovečky,cihly, nebo kameny. Ale pozor! Když padne sedmička probudí se zloděj a vy můžete přijít o své zásoby.
Nejlepší desková hra, kterou jsem kdy hrála. Ne nadarmo se Osadníci z Katanu staly hrou roku 2004. Každou hru hrajete na úplně jiném poli, protože hrací pole si před každou hrou sestavíte sami ze šestiúhelníkových polí. Bohužel už je na trhu pouze modernější verze s plastovými cestami, městy, vesničkami a zloději. Ale i tak se hrají pořád stejně dobře! A hrát může kdokoli a díky skladnosti i kdekoli.Silvestrovský článek

31. prosince 2012 v 12:19 | Webmiss |  WebMiss
Uběhl týden a Vánoce jsou pryč. A co jsem stihla? Dvě vánoční večeře, jednu povánoční hostinu, dvoje rozbalování dárků, slavnostní oběd v pyžamu (26.12.), dva dny plné hraní her (Osadníci, Bang! a Vikongové), oslavu ségřiných narozenin, výlet do knihovny, byla jsem na pikantní polévce v čínské restauraci, a v neposlední řadě jsem taťkovi asistovala při aplikaci vánočního dárku, který dostal ode mě a od ségry- ušní svíce. A u této příhody se chci pozastavit. Aplikace proběhla víceméně bez problému, když nepočítám, že mi odhořelá část padala na ruku.Po asistování jsem u něj ještě pár hodin zůstala na partičku mariáše a na pokec. A moje babička pronesla krásnou větu. Začala nám vyprávět svůj ďábelský plán, jak si pořídí ten chytrý telefon co prodávají, protože má to červené tlačítko, a její známá ten telefon má a když jí přepadli, tak zmáčkla to červené tlačítko a přijela policie, no a ten co má teď dá mně. Pro ty z Vás, kterým to nedošlo : moje babička je úžasný človíček a spletla si telefon pro seniory s chytrým telefonem, takže nám celou dobu tvrdila, že si pořídí chytrý telefon a ani já a ni taťka jsme neměli to srdce ji vysvětlit, že myslí něco úplně jiného.

Filmové novinky

26. prosince 2012 v 17:30 | Webmiss |  WebMiss
V polední době se rojí dobré filmy jako houby po dešti. A protože o Rozbřesku a Hobitovi už jsem psala, je načase napsat o filmových trailerech na filmy, které jdou do kin.

Les Miserábles - Bídníci

Klasika od Victora Huga se představí ve zbrusu novém kabátu. Ve filmu, který má jen samé hvězdné obsazení ( Hugh Jackman, Russel Crowe, Anne Hathaway, Helena Bonham Carter, Amanda Seyfried a další..) znovu ožije příběh galejníka Jeana Valjeana, který byl uvězněn na Galejích za krádež bochníku chleba. Sice je propuštěn a začíná nový život, ale v patách má odhodlaného inspektora Javerta, který prosazuje heslo "Jednou zloděj, pořád zloděj". A pokud jste dávali pozor na hodině literatury, určitě znáte pokračování...
Zatím jsem viděla jen trailer, ale myslím, že to bude pěkná podívaná, a to nejen kvůli tomu, že jsem viděla muzikál, do kterého jsem se zamilovala, ale také kvůli hercům a herečkám, kteří si v tomto filmu zahráli.Pí a jeho život

Pí je indický chlapec, který vyrůstal v indické zoo se svými rodiči, kteří se ale rozhodli přestěhovat do Kanady a vzít sebou některá zvířata, která plánovali prodat a vydělat si nějaké peníze do začátku. Když se ale vydali na moře, jejich loď se dostala do bouře a pouze Pí a některá zvířata se dostala do záchraného člunu. A tak začala neuvěřitelná pouť, při které se Pí musel spolehnout jen sám na sebe.
Na tento film jsem viděla trailery dva- ve 2D a ve 3D. A myslím si, že pokud už se rozhodnete na něj jít, tak jedině ve 3D, protože ty efekty jsou skvělé.


Nespoutaný Django

Nový film Quentina Tarantina odehrávající se před Občanskou válkou v Americe. V hlavních rolích se blísknou Leondardo DiCaprio, Jamie Foxx a Christoph Waltz. Příběh pojednává o lovci lidí, který si říká Zubař a otrokovi Djangovi, kterému se nyskytne příležitost znovu se shledat se svojí ženou.
Už podle úvodní věty, ve které jsem zmínila režiséra, Vám může být jasné, že krev poteče proudem a o vtipy nebude nouze.
HOBIT ve 3D

26. prosince 2012 v 11:21 | Webmiss |  Recenze
Jak jsem řekla, tak jsem udělala. Včera jsem šla do kina se ségrou na Hobita ve 3D. A teď je ten pravý čas, abych napsala recenzi.

Děj

Hobit byl natočen Peterem Jacksonem podle knižní předlohy od J.R.R. Tolkiena, ale protože chtěl Jackson propojit Hobita s Pánem Prstenů, ve filmu spatříme i Froda Pytlíka a také Galadriel (ani jeden z nich se v knižní předloze nevyskytuje).
Všechno začíná v Kraji, kde bydlí Bilbo Pytlík a právě se dal do sepisování pamětí o dobrodružství, které zažil před šedesáti lety. To byl Bilbo ještě mladý hobit a zásluhou Gandalfa se vydal na výpravu se třinácti trpaslíky, kteří jsou odhodlaní získat zpět co jim patří- bohatství, které jim zabral zlý drak Šmak a také své královstí - Erebor. A tak se vydá na cestu 13 trpaslíků, 1 čaroděj a 1 hobit, který má rád svou postel a na žádné výpravě nikdá nebyl. Cestou narazí na četná nebezpečí - potkají zlobry, Hromové obry, navštíví Roklinku a Bilbo Pytlík si zahraje "Hádanky" s Glumem a také narazí na skřety, jejijchž velitel má nevyřízené účty s králem trpaslíků Thorinem.

Hodnocení

Hobita jem se bála. Četla jsem knížku a podle trailerů jsem věděla, že to nebude takové jak jsem si to představovala při čtení. Nejmarkantnější mi přišel rozdíl mezi tím jak vypadají trpaslíci v knížce, a jak vypadají ve filmu. ( Thorin je ve filmu sexy, ale v knížce ani moc ne). Ale jinak se mi Jacksonovo zpracování líbilo. Děj Hobita se odehrává dávno před Pánem Prstenů, ale Elrond z Roklinky vypadá pořád stejně, Gandalf také nevypadá starší než v Pánu Prstenů a Galadriel je ještě krásnější než v Pánu Prstenů. Obsazení Martina Freemana byla správná volba, protože Bilba stvárnil opravdu skvěle. A kdybych měla zhodnotit triky, tak bych jim dala 4 hvězdičky z 5ti - nelepší byli Hromoví obři. A co zpracování pro 3D ? Vlastně mi to chvílemi ani nepřišlo, proto doufám, že v dalších dílech toho Jacskon mnohem víc využije. A ještě je tu jedna věc, za kterou se docela stydím- některé scény mě tak moc dojímali, že mi chvílemi slzeli oči...
Sečteno podtrženo mě Hobit příjemně překvapil a ani mi nevadil český dabing:-)Tak zase příští rok

24. prosince 2012 v 22:51 | Webmiss |  WebMiss
Konečně je to za mnou. Štědrý den se blíží ke konci a já mám dalších 365 dní abych se připravila na další Vánoce. A jak to nakonec všechno proběhlo?
Vlastně celkem v poklidu- kupodivu. Dopolko jsem byla doma s mamkou, pomáhala ji připravit stůl, asi hodinu jsem žehlila, dobalovala jsem poslední dárky a ve dvě jsem vyrazila k tátovi, kde už na mě čekala ségra. Protože bylo babičcce trochu špatně, ujala jsem se většiny příprav já. Našla jsem ubrus, který jsem vyžehlila, vyndala ze skříně sváteční nádobí, se ségrou jsme připravily salát do slavnostní misky, obalily a osmažily jsme řízky a všechny seskupily ke stolu. V pět už jsem servírovala polévku a v šest jsme si pochutnávali na cukroví. Na přání sestřičky jsme si nechaly dárky na zítra a vyrazily zase domů k mamce, kde na nás čekala druhá večeře. Naštěstí jsme měli tříhodinovou pauzu mezi jídly, ale i tak jsem byla dost nacpaná a ještě teď mě bolí břicho, protože se láduju cukrovím, takže doufám, že můj plán přibrat přes Vánoce vyjde. Po jídle nás čekaly dárečky a rozplývání se nad pohádkou Tři oříšky pro Popelku:-)
Tak naposledy tenhle rok Vám přeju Krásné Vánoce a doufám, že jste si je užili !
BonnieVánoční ráno

24. prosince 2012 v 9:47 | Webmiss |  WebMiss
Přeju Vám krásné vánoční ráno.
Počasí sice nestojí za nic, ale snad to neovlivní Vaší vánoční náladu. Já jsem teda úplně hotová, včera dávali Lásku nebeskou a hned po tom Prázdniny, což znamená mé dva oblíbené vánoční filmy. A tak jsem do půl druhé seděla u televize se ségrou. A i když jsem z postele vylezla před půl desátou, stejně jsem unavená a připadám si jako zombík. A to ještě ani nevím jak to bude dneska probíhat. Táta s babičkou se mi vůbec neozvali, takže jsou zřejmě naštvaní kvůli mému nápadu o společných Vánocích a nechtějí je se mnou trávit vůbec.... No každopádně cítím v kostech, že to dneska bude ještě zajímavé.
Užívejte si pohádky, cukroví, svařák a cokoli co pro Vásp atří k Vánocům!
S láskou
BonnieTwilight sága Rozbřesk 2. část

23. prosince 2012 v 11:28 | Webmiss |  Recenze
Konečně jsem byla v kině na posledním dílu upírské ságy od Stephenie Meyer a musím uznat, že se jednalo o úplně nejlepší díly z celé řady.


Děj

Pro Ty, kteří stejně jako já četli všechny díly, je zbytečné psát děj. Ale pokud jste fanoušky filmu, a nemáte ponětí jak sága skončí, naznačím Vám trochu z děje.
Bella se probudí jako upírka a vydá se na svůj první lov. Také zjistí, že Jacob se otiskl do její dcery Renesmé, kvůli které se celý děj pořádně zamotá. Na začátku sice vypadá všechno růžově- novomanželé Edward a Bella mohou být konečně spolu až na konec věčnosti, k tomu mají roztomilou malou dcerku a dokonce i vlastní domeček, ale jedna příbuzná spatří Renesmé a udělá si špatný obrázek o tom, kdo to je a vydá se za Volturiovými se stížností, že Cullenovi se dopustili zločinu tím, že vytvořili nesmrtelné dítě. A samozřejmě by to nebyli Volturiovi, kdyby se s celou svojí gardou nevydali vyhladit Cullenovic klan. A jak tento střet dopadne? Kdo padne v bitvě, a kdo ji přežije? To zjistíte v kině.

Můj názor

Musím uznat, že knížka se mi líbí mnohem víc než filmové zpracování. První díl se mi třeba moc nelíbil, dvojka už byla o něco lepší, trojka se mi líbila moc no a Rozbřesk byl ze všech dílů nejhezčí. A proč? Bella už je konečně upírkou, je krásně namalovaná, sebevědomá a upravená - nosí elegantní hadříky a boty na podpatku. Také se stala matkou a svoji roli plní výborně. Z Edwarda se stal pečující manžel. A Jacob je plně oddaný Renesmé. Volturiovi jsou v tomto díle snad nejděsivější- při každém Arově slově mě doslova mrazilo, protože mluví s takovým lehkým úšklebkem a jde z něj strach. Bitva mě překvapila, protože jsem byla naprosto zmatená a snažila si vzpomenout na konec knížky, ale marně, takže si nejsem jistá jaký rozdíl je mezi knížkou a filmem. A co se mi ještě moc líbilo bylo titulky- úvodní i závěrečné. A málem bych zapomněla na hudbu- taky byla skvělá. Takže sečteno podtrženo dávám Rozbřesku 4 hvězdičky z 5 a hodnotím ho jako nejlepší díl vůbec :-)


Proč já a můj přítel nechodíme do kina

22. prosince 2012 v 14:24 | Webmiss |  WebMiss
Správný nadpis by měl znít : Proč já a můj přítel nechodíme společně do kina, ale to už mi přišlo moc dlouhé. Každopádně i tak mi to přijde jako dobrý námět. Kolik párů nechodí společně do kina? Myslím, že jenom my dva. A proč?
To je právě to, já nevím. Oba máme kino rádi, baví nás chodit do kina, ale nechodíme tam spolu. Nějaké důvody by se našli- peníze- musím uznat, že kino je dost drahé, když za jeden lístek zaplatíte víc jak stovku a k tomu si koupíte kolu, pytlík popcornu, nebo chipsy, tak jste na dvou kilech ani nemrknete. Ale i přesto, že jsme chudí studentíci, peníze nejsou ten důvod. Spíše bych řekla že se v našem případě jedná o Záhadu Bermudského trojúhelníku. Z nějakých důvodů, které ani jeden z nás neumí vysvětlit, spolu prostě nechodíme do kina. A co je zajímavější- s kamarády tam chodíme.
Bohužel můj přítel se mnou v tomto tématu nespolupracuje, protože kdykoli nadhodím téma kino, naštve se na mě. ( Ano, možná to souvisí s tím, že minulý víkend, jak jsem byla nemocná, šel do kina s kamarády s mým povolením, ale mně to bylo i přesto líto, protože jsem musela ležet doma v posteli a naivně jsem si myslela, že se staví a bude mi dělat společnost). Ale co, to, že spolu nechodíme do kina neznamená, že se nemáme rádi. Do dneška mi nepředstavil ani svoje kamarády, ale to taky nic neznamená, nebo ano?

Blíží se Vánoce- Hurá?

22. prosince 2012 v 11:34 | Webmiss |  WebMiss
Každý rok je to stejné. Od října se v obchodních domech rozsvítí světýlka a vánoční výzdoba postupně zaplaví celé město. Do toho napadne sníh a zničehonic je všude vánoční nálada. A tak se stane, že se začnu těšit na Vánoce. Představuji si vůni svařáku, chuť bramborového salátu a těším se na cukroví, na stromek a na hromady sněhu.
Jenže čím víc se blíží 24. prosinec, tím větší psycho to začíná u nás doma být. A proč? Není to kvůli tomu, že bychom nestíhali, ale naši se před pár lety rozvedli a nejvíc jsme to od*raly my se ségrou. Sice Štědrý den u nás nikdy neprobíhal hladce bez jakýchkoliv hádek, ale alespoň jsme byli všichni spolu. Teď to probíhá tak, že si kolem páté dáme večeři s mamkou, pak jdeme ke stromku, rozbalíme si dárky, oblékneme se, vezmeme dárky a jdeme k tátovi a k babičce. Takže tu dobu, kdy má člověk být s rodinou trávíme samy na cestě za druhou půlkou rodiny a v noci se zase vracíme domů. A tak jsem letos našim řekla, že chci společné Vánoce. Táta s babičkou by přišli k nám, dali bychom si večeři, rozbalili si dárky, dali si víno, cukroví.... ale bohužel to nejde. Podle mamky mi přece není pět a nemám jí ani podobnými nápady provokovat. Z nějakého důvodu se rozvedli a netouží se svým ex trávit Štědrý den.
Takže jsme se pohádali a já brečela. Ano,je to oficiální- Vánoce se blíží a u nás nastává ta pravá vánoční nálada. A až teď mi dochází, že vlastně Vánoce nesnáším, protože se každý rok pohádáme celá rodina.

Madagaskar 3

20. prosince 2012 v 20:32 | Webmiss |  Recenze
Jednou větou? Zklamání roku.
Po shlédnutí druhého dílu jsem byla nadšená. Dokonce i mě samotnou překvapilo, že se mi druhý díl líbil víc než první, protože to se moc často nestává. Zato ten třetí to úplně zkazil.

Děj trojky

Tučňáci s opičáky spravili letadlo a odletěli do Monte Carla. Netrvalo to ale dlouho a Alex, Marty, Gloria a Melman za nimi doplavali a všichni se vydali na cestu do New Yorku. Ale nebyl by to Madagaskar kdyby se něco nepřihodilo - do celého příběhu se zaplete kapitánka organizace pro odchyt Chantal DuBois. A to teprve začne to pravé dobrodružství....

Můj názor

Jak už jsem zmínila v úvodu- dvojka byla skvělá, proto jsem byla natěšená na trojku a na Martyho scénku s Afro cirkusem. Bohužel děj byl tak praštěný a některé scénky tak moc přitažené za uši, že jsem byla spíš zklamaná. Netrvdím, že jsem se vůbec nezasmála, ale sečteno a podtrženo Madagaskar 3 stojí za houby.Zajímavosti

Musím se s Vámi podělit o jednu zajímavost, která mě opravdu překvapila : v britském měste Nottingham došlo při promítání k opravdu nemilé záměně- zaměstnanci kina zaměnili film Madagaskar 3 za film Paranormal Activity 4, který začíná scénou z prvního dílu, kdy je směrem na kameru mrštěno zakrvácené tělo. Mnoho dětí kvůli tomu brečelo a kino jako odškodné vrátilo všem návštěvníkům peníze a darovalo jim volné lístky na další promítání.

Konečně z postele

20. prosince 2012 v 11:06 | Webmiss |  WebMiss
Dobré skoro poledne všem!
Ráno mě po delší době vzbudilo sluníčko, takže mi to udělalo radost, ale teď už je zase mlha, že není z okna vidět na krok. Ale dost o počasí. Hlavní zpráva dne je, že jsem v úterý dobrala antibiotika, včera byla na kontrole u doktorky a už jsem snad v pořádku. Sice mi to přímo neřekla, vlastně neřekla skoro nic, ale už budu doma jen do konce týdne. Takže jsem se dneska odhodlala sundat si pyžamo a převéct se konečně (po dvou týdnech!) do domácího oblečení. Samozřejme, že jsem plánovala, že začnu s dopisováním co nejdřív, ale nějak jsem v tý posteli zlenivěla, takže jsem místo toho dneska uklidila poličku, otřela prach, dala si sprchu, masku, omyla vlasy a ještě chci zabalit dárek pro ségru než přijde z práce. Ano, je to neuvěřitelné, ale i přesto, že jsem poslední dva týdny místo běhání po krámech ležela v posteli, pořídila jsem alespoň jeden dárek. Teď už jen zbývá ten nejdůležitější- perfektní dárek pro mého přítele... Bohužel si myslím, že ho do Vánoc nestihnu sehnat, takže si dárky předáme nejspíš na Silvestra. Ale snad seženu něco tak dokonalého, že to týdenní zpoždění nebude vadit. Držte mi pěsti:-)
Mějte se krásně
S láskou Vaše Bonnie

Gossip Girl- Velké Finále

19. prosince 2012 v 12:08 | Webmiss |  Recenze
A je to tady. V pondělí večer byla v Americe odvysílaná poslední epizoda seriálu Gossip Girl, a jelikož jsem ji před chvílí dokoukala, rozhodla jsem se napsat takový menší report o celém seriálu.


Jak to všechno začalo

Seriál GG je inspirovaný knižní předlohou spisovatelky Cecily von Ziegesar. První série byla odvysílána v roce 2007 a v roce 2012 byl odvysílaný poslední díl závěrečné šesté série. Kdybych měla volit mezi seriálem a knížkami, tak volím seriál. Knížky sice vyprávějí o stejných postavách, ale úplně jiné příběhy.

O čem to všechno je

Děj seriálu se odehrává v New Yorku, repektive ve čtvrti na Manhattanu, která se jmenuje Upper East Side, a která je známá tím, že se v ní prodávají ty nejdražší nemovistosti na Manhattanu. Hlavními postavami jsou Blair Waldorf, Serena van der Woodsen, Chuck Bass a nate Archibald. Celý příběh začíná na střední škole Constance, kterou kromě dětiček z "lepších rodin" navštěvuje i an Humprey, který se zamiluje do Sereny. Během ceého příběhu se setkáváme s dalšími postavami, které ovlivňují děj. A samozřejmě nesmím zapomenout zmínit to nejpodstatnější- všechno co se děje v životě hlavních postav sleduje bloggerka, která si říká Gossip Girl, a která ví všechno o všech. Ale otázkou zůstává - kdo je Gossip Girl?

Poslední epizoda

Nechci Vám popisovat celý děj posledního dílu, ale jen Vás chci ujistit o tom, že všechny otázky, které jste si kladli budou zodpovězeny. Všechny volné konce svázány a taky se dozvíte to co Vám možná vrtalo hlavou už od první epizody- kdo je ksakru ta gossip girl? No, já už to vím. A musím říct, že mě to teda ani ve snu nenapadlo! Jasně, že tam bylo to hádání, hmm kdo by to mohl být, že by ...? Ale ne, byla jsem vedle jako jedle! A ještě něco Vám můžu prozradit- opět se setkáme s Ericem, Jenny, Lolou, Vanessou, ale i s herečkou Kristen Bell, která Gossip Girl namluvila...
A poslední věc, kterou Vám chci ještě říct- 10. epiuoda šesté série je ta nejlepší jakou jsem viděla!

Ach ty vztahy

17. prosince 2012 v 10:24 | Webmiss |  WebMiss
Neumím v tom chodit. V tom je asi ten problém. Nebo jsem vadná. To je ta druhá možnost. Ať tak či tak, nedokážu být dlouhodobě šťastná v jednom vztahu s jedním člověkem. Vždycky mi časem začne lízt na nervy. Nebo mě začne vytáčet to, jak neumí použít svobodou vůli. Vím, že tenhle článek bude číst, a vím, že on ví, že já vím, že to bude číst. Proto tu nenapíšu ani zdaleka všechno. Jen si tu tak trochu postěžuji. Koneckonců je to můj blog, moje žvásty, můj vztah.
Vždycky to je stejné. Nějakou dobu to klape a je to v pohodě. Ale pak se kvůli nějaké kravině pohádáme a já si začnu zpetně uvědomovat, že mě to nebaví. Že se vůbec nechci hádat, že nechci mít trapný rozepře o takových prkotinách. A tak začnu přmýšlet, proč v tom vztahu vlastně jsem. A pokaždý to chci skončit. Vždyť proč se s někým dohadovat, když můžu být sama, spokojená, s nikým se nehádat, nikomu nic nedlužit, na nikoho nebrat ohledy... nebylo by to špatné. Nebo bylo? Bylo by to tak moc sobecké? V téhle části se vždycky zaseknu. Najednou nevím která varianta je vlastně správná. Být s ním, či s ním nebýt ? A pokaždé to skončí stejně. Udobříme se, je to fajn, a pak se zase po nějaké době pohádáme. Jsme jako myšky v kole. Jezdíme pořád dokola jako blázni a pořád děláme ty stejný chyby. Hádáme se, udobřujeme se, jsme šťastní, hádáme se, udobřujeme se,.... Což mě přivádí k otázce- jsme tahle cáklí jen my dva, nebo je to nějaký obecný jev postihující všechny páry?

Hobit-slabší brácha Pána Prstenů?

17. prosince 2012 v 10:14 | Webmiss |  WebMiss
Všichni jste si museli všimnout, že do kin přišel první díl trilogie Hobit. Na námět knížky J.R.Tolkiena se režisér Peter Jackson rozhodla natočit třídílný výpravný fantasy kousek, který se dějově vrací před začátek filmu Pán Prstenů.
Bohužel jsem neměla tu čest vytáhnout už týden paty z postele, takže jsem se do kina nedostala abych mohla napsat recenzi, ale podle hodnocení uživatelů čsfd, který už teď posunuli svým kladným hodnocením Hobita na 140. příčku ve skupině Nejlepší film, si začínám pohrávat s myšlenkou, že bych se na Hobita přeci jen zašla podívat. Původně jsem to sice neměla v plánu, protože jsem četla knížku, která mě uchvátila a byla jsem natěšená na film, ale zklamalo mě rozhodnutí tvůrců rozdělit film do více jak dvou částí. Další nepříznivou věcí byla má časná ranní výuka ve čtvrtek ráno, takže jsem stejně nemohla vyrazit na premiéru. Ale začínám si to rozmýšlet. Pokud bude o vánočních prázdninách čas a chuť, tak bych mohla někoho přesvědčit ať jde se mnou do kina na Hobita a vy byste se mohli dočkat recenze, anebo si prostě počkám až vyjde na dvd a vychutnám si ho v klidu sama doma samozřejmě s pytlíkem popcornu :-)

Plánování v nemoci

17. prosince 2012 v 10:03 | Webmiss |  WebMiss
Možná to znáte taky. Jste nemocní, ležíte v posteli, potíte se s horečkami, nemáte chuť k jídlu a je Vám prostě mizerně. A tak si v hlavě začnete plánovat co všechno budete dělat až Vám bude dobře. Já kupříkladu jsem se rozhodla, že až mi bude líp, tak si dopíšu sešity a připravím se na písemky. Teplotu už nemám, beru jen antibiotika, ale jsem strašně slabá. Mám síly asi jako mravenec- ne to jsem přehnala, ten je docela silný, spíš jako malinkatá blecha. Jedna cesta do kuchyně a zpátky je pro mě tak akorát. Takže ležím v posteli a místo abych se učila, píšu si příspěvky na blog, nebo koukám na seriály a ještě se vlastně snažím spát, což mi vůbec nejde, takže vypadám jako zombík v pyžamu. Ale pořád jsem Vám neřekla to nejlepší- sice nevím kdy půjdu do školy, a jestli vůbec tenhle týden tam pojedu, ale vím, že dneska jdu ke kadeřnici. Síla, co? Frajerka se zánětem ledvin, která je pohublá jako anorektička (doopravdy-místo zadku mám pánev na smažení vajíček, takže když sedím pekeleně mě bolí kosti, boky mi zmizely a prosvítají mi žebra...bezva!) si to dneska bude štrádovat ke kadeřnici aby po 4 měsících měla na hlavě novou barvu. No nejsem já blázen? Asi jsem.
Tak se mějte báječně, já si jdu vzít antibiotika a za dvě hoďky si hodit něco přes pyžamo a běžím ke kadeřnici abych se potom s krásně načesanými vlasy mohla válet v posteli.

Report z postele

16. prosince 2012 v 18:59 | Webmiss |  WebMiss
Po týdnu stráveném v posteli mi konečně klesly teploty, takže můžu nějakou tu chvíli strávit na notebooku předtím než zavřu oči a oddám se spaní, nebo si budu jen tak lelkovat v posteli s knížkou.
Všechno to začalo úplně nevinně jako takové menší nastydnutí. Chodila jsem pořád na záchod, i když jsem spíš kapala jako vodovod. A pak se mi k tomu ještě přidala bolest zad v oblasti beder- ledviny. A jo, jsem blbá, já to vím a nemusíte my to říkat taky. Místo toho, abych šla k doktorovi, tak jsem den zůstala doma s tím, že den v teple to spraví v pátek pojedu do školy si aspoň napsat písemku. Ale v pátek odpoledne jsem spala jako Růženka a večer mě bolela záda tak, že se to nedalo vydržet. No a tak mě mamka mého přítele hodila do nemocnice na pohotovost, kde ale byla v devět večer zavřeno, tak mi aspoň napakovala domů urologické čaje a teplý kožíšek. A celý víkend jsem vlastně strávila na gauči pod dekou. Pila jsem urologické čaje a nejedla ani ň, protože jsem na jídlo neměla prostě ani pomyšlení. Většinu čaje co jsem do sebe dostala jsem ze sebe ale zase rychle dostala. A aby toho všeho nebylo málo přidala se mi k tomu teplota- takových 39. Takže jsem ležela na gauči v pyžamu, v dece, se zimnicí a zpocená až za ušima.
Jasně že v pondělí jsem šla k doktorce, ale s teplotou přes 38 jsem si prostě netroufla jít sama, tak šla se mnou moje babička. V čekárně jsem se klepala zimou, málem jsem se pozvracela a čekala asi hodinu na vyšetření. Dostala jsem antibiotika na zánět močových cest a šla domů. Dva dny jsem proležela v posteli s horečkami, zvracením, a zimnicí. A ve středu mamka zavolala doktorce co se mnou, protože tohle není normální. Takže jsem dostala silnější antibiotika a ve čtvrtek šla na odběry, a už v pátek ráno se dozvěděla, že mám zánět ledvin.
A tak jsem tu. Ležím v posteli. Jsem na antibiotikách, bolest zad naštstí ustupuje a já druhý den nezvracím veškeré jídlo, které se snažím pozřít. Tak jen aby mi to vydrželo....

Noční dobrodružství

6. prosince 2012 v 17:52 | Webmiss |  WebMiss
Konečně tu je zima, venku padá sníh, v oknech je vánoční výzdoba, ulicemi voní svařák,... a můj močový měchýř se rozhodl, že bude nastydlý. A tak jsem se v půl jedné ráno vzbudila kvůli neodkladnému pocitu, že potřebuji na záchod. Ale byl to planý poplach. Tak jsem se vrátila do postele, ale za pět minut jsem se opět vrátila na WC. Původně jsem myslela, že tam strávím celou noc, ale naštěstí jsem se vzbudila asi jenom čtyřikrát.
Zato přes den jsem byla na záchodě snad milionkrát. Piju od rána brusinkový čaj, prolévám se vodou a spolkla jsem i pilulku Urinalu. Tak mi držte pěsti ať se z toho co nejrychleji dostanu.

Nesmysl? Pro mě má 8 písmen...

4. prosince 2012 v 21:43 | Webmiss |  WebMiss
Když se řekne nesmysl, napadne mě slovo, které má osm písmen, je napsáno modrým písmem a Mark Zuckerberg na tomto nesmyslu vydělal miliony dolarů. Ano, pro mě je synonymem slova nesmysl Facebook.
Sice na něm většina z Vás tráví hodiny denně, píšete si statusy, přidáváte komentáře, lajkujete o sto šest, nahráváte fotky a píšete si se svými kamarády, kterých máte určitě kolem dvou set. Ne, nebudu dělat kázání, jak Facebook škodí lidem. Těch jsem udělala už několik. Ale mám pro Vás malý testík, který si můžete jen tak pro srandu udělat.
Před měsícem a kus jsem měla narozky. Bylo mi dvacet, takže vlastně po desátých narozeninách to bylo mé druhé jubileum. Na(ne?)štěstí nemám na svém profilu na FB vyplněno mnoho údajů a datum narození tak nemám z principu- nestojím o přání od všech "kamarádů". Dávám přednost tomu, když mi popřeje jeden člověk upřímně, než deset neupřímně. A teď zpátky k testu. Jak už jste možná pochopili jde o jednoduchou věc- vymazat si z profilu datum narození a počkat kolik Vašich přátel si na Vás vzpomene. U mě to dopadlo docela dobře. Ze všech přání, které mi přišly jsem měla radost, protože jsem věděla, že si na mě vzpomněli- buď si to pamatují, nebo to mají někde poznamenané, a hlavně jim stojím za smsku. A co vy? Kolik Vašich facebookových přátel o Vás ví něco víc, než Vaše jméno? :-P

Všude ty věci

3. prosince 2012 v 22:52 | Webmiss |  WebMiss
Achjo. Jsem asi blázen. Nebo jsem možná jen posedlá úklidem. Každopádně už toho mám dost.
Přijdu domů, sundám si kabát, pověsím ho na věšák, čepici dám na poličku a rukavice položím vedle čepice. Potom si vybalím lahev z tašky, pořádně ji propláchnu a dám odkapat. Batůžek odložím do pokoje a jdu si dělat večeři. Jakmile vložím jídlo do trouby, použité nádobí vložím do myčky a jdu si zapnout notebook.... a tak dál.
A teď popis toho, jak to vypadá, když přijde domů moje ségra. Sundá si boty, pověsí kabát, odhodí šálu, čepici i rukavice a tašku pohodí doprostřed chodby, aby o ni mohl každý zakopnout. Na postel odhodí mikinu vedle oblečení, které měla na sobě v práci. Na stůl odloží telefon, který se ztratí pod hromadou papírů a bůhví čeho dalšího. Když jde do sprchy, oblečení nechá tam, kde si ho sundala,...
Jo, jasně. Někteří z Vás to možná děláte stejně. Věci necháváte tam, kde si je sundáte a dál se o ně nestaráte. Buď je po Vás uklidí maminka, nebo je tam necháte prostě ležet do příště. Ale já jsem prostě po mojí mamče a některé věci neumím přejít bez toho, aniž by mě nenamíchly. Mám ráda, když mám kolem sebe jakž takž uklizeno. Vyhovuje mi, když mám oblečení v prádelníku, boty v botníku, kosmetiku u kosmetiky,...
Možná jsem magor, ale vyhovuje mi to. Mám ráda když je kolem mě uklizeno a zneklidňuje mě, když to někdo neumí tolerovat, nebo dodržovat. Takže zvyknout si na to, že po několika letech zase sdílím pokoj se svojí starší ségrou, která má věci snad úplně všude, je pro mě dost často peklo.