Únor 2013

OC 4. série

27. února 2013 v 21:30 | Webmiss
Před pár dny jsem dokoukala poslední díl poslední série O.C. A naprosto upřímmně musím uznat, že to byla nejlepší série.

Děj čtvrté série

Podle mého se ve čtvrté sérii událo asi nejvíc. Na začátku se sice většina postav zbláznila kvůli smrti Marissy, ale postupem času se věci začnou vracet do normálu. Ryan si uvědomí, že tím, že se stane lidským štítem v ringu se nic nevyřeší a Marissu tím z hlavy nedostane. Summer se přestala starat sama o sebe a svou pozornost upřela na ocharnu životního prostředí, čímž se izolovala i od Setha, který si našel práci v obchodě s komiksy. No a Julie si najala soukromého detektiva, a naprosto se odstřihla od okolního světa- pomsta Marissiny smrti se pro stala jedinou prioritou, což má negativní vliv nejen na její vztah s doktorem Robertsem, ale i s její dcerou Kaitlinn. No a Cohenovi se zase rozhodli zachraňovat Ryana, což se stalo jakýmsi jejich posláním už od první série.
Úplně poslední díl série nás zavede do budoucnosti, abychom zjistili kam se všichni hlavní hrdinové posunuli.

Hodnocení

Nejlepší série ze všech. Proč? Děj měl spád, jiskru a událo se snad nejvíc věcí za celou sérii. Ze začátku mi sice reakce Ryana, Summer a Julie připadaly přehnané, ale nemám dceru, přítelkyni, ani kamardku, která by mi umřela, takže nemohu posoudit jak bych se zachovala já. Ale i tak jsem moc ráda, že jsem shlédla celý seriál O.C. To nejlepší bylo nakonec, takže jsem nadmíru spokojená.Víkend v kostce

24. února 2013 v 21:26 | Webmiss |  WebMiss
Je nedělní večer, a to je ideální čas pro rekapitulaci víkendu, který za chvíli skončí.
Protože je teprve začátek semestru, plánovala jsem si tak trochu relaxační víkend. Ale i přesto jsem si v pátek napsala seznam úkolů, které bych chtěla stihnout (jako například přepsat si rozvrh, udělat si úkol na zítřejší cvíka, napsat si předměty do indexu a tak podobně). Jenže jsem lenoch a škole se vyhýbám jako čert kříži, tudíž na mě školní povinnosti počkaly až do dnes.
A co jsem teda prováděly celý víkend?
Četla si knížku Kde je ta holka? , vyrazila na lyže, dala si dva obědy během jednoho dne, courala po krámech, usnula u filmu s přítelem, koukala na Nevěstu na útěku,kterou dávaly dneska dopo v telce, vyráběla si rozvrh, žehlila, psala předměty do indexu, hrála Osadníky s přítelem, připravila si vanu s pěnou a chvilku posilovala s činkami.
A co se školních povinnosti týče, tak jsem si nevytiskla materiály, které jsem chtěla, protože se nemůžu dostat na školní web, ale naštěstí je potřebuji až ve středu, takže mám ještě chvilku k dobru.
A jaký byl Váš víkend?
Bonnie


První letošní lyžovačka

23. února 2013 v 17:58 | Webmiss |  WebMiss
Zkouškové je za mnou a s ním i hezké počasí. Ale i tak jsem dneska vyrazila s taťkou na lyže. Plánovala jsem si vypůjčit snowboard, ale nakonec jsem byla ráda, že jsem si s sebou vzala lyže. Protože počasí bylo opravdu drsné. Sněžilo, foukal vítr a dvakrát během každé jízdy zastavili vlek, takže jsem pokaždé přijela na kopec zmrzlá jako rampouch. Ale i tak jsem ráda, že jsem si zalyžovala. A doufám, že ještě během letošní zimy stihnu vyjet na prkno-ale to bude muset být slunečno a nesmí padat sníh. A málem bych zapomněla! Cesta zpátky byla peklo. hustě sněžilo, silnice klouzaly a nebylo vidět nakrok. Tudíž jsem ráda, že už můžu být v teple domova. Už jen ten krb, výhled na vrcholky hor a bylo by to dokonalé!Čtvrteční report

21. února 2013 v 21:11 | Webmiss |  WebMiss
Tak děcka, je tu čtvrtek. Což znamená, že pátek už vykukuje za rohem a tím pádem se nám přibližuje i víkend. A jaký byl můj dnešní den? Škola mi začínala až v půl jedné, takže jsem se konečně prospala, i když jsem stejně vylezla v půl osmé ráno. Do školy jsem jela na dvanáctou a s kamarádkou jsme si skočily na oběd a pak hurá a cvíka z počítačů. Sice jsem měla trochu strach, ale nakonec všechno probíhalo hladce a žádné trapné neznalosti se nekonaly. Po cvíkách jsme vyrazily směr koleje, kde jsme měly první hodinu spinningu (který jsme si navolily jako tělocvik). J mě vzala k sobě na kolej, uvařila mi čajík a hodinku jsme si poklábosily a pak vyrazily na spinning. Jenže! Dorazily jsme k budově, kde je spinningový sál o 15 minut dříve, ale nikde nikdo. Zvonily jsme, pokoušely se otvírat dveře, ale nic. Naštěstí začaly postupně přicházet další účastnice (a účastník) a po dvaceti minutách dorazil i lektor.
Na spinning jsem chodila s tělocvikem, když jsem ještě byla na střední, takže jsem věděla do čeho jdu. Ale většina holek byla na spinningu poprvé. Na začátku jsme musely projít školením, ale naštěstí nám zbyl i čas na jízdu (30 minut). Ale i tenhle poměrně krátký časový úšek nějaké slečny dost vyřídil. Jedna šla dokonce zvracet, další se kácela už po pár minutách,... a tak podobně. Vím, že to vyzní opravdu zle, ale díky těmto holčinám jsem si uvědomila, že moje fyzička není tak strašná jak jsem si myslela. A když se budu snažit, tak po pár hodinách na kole se zlepší, a já budu připravena na léto v plné formě.

Tak pac a pusu a krásné sny.
S láskou Bonnie

Úterý. Teprve?

19. února 2013 v 21:31 | Webmiss |  WebMiss
Cože? To je teprve druhý den školy? To zkouškové se na mě docela podepsalo. Sice jsem se učila, ale nebyla jsem zvyklá cetovat sem a tam a vysedávat hodinu a půl na přednáškách a cvičeních. A víte co opravdu dokáže pokazit náladu? Tři přednášky z matiky za sebou. Ano, každé úterý mě čekají tři hodiny matiky za sebou. A i přesto, že to dneska bylo jen nanečisto, i tak mě to vyšťavilo. Takže se těším na víkend. A nebo ještě líp- na prázdniny!
Tak pac a pusu
Bonnie


Jeden den

19. února 2013 v 21:16 | Webmiss |  Recenze
Jednoho dne potká jedna dívka jednoho chlapce. Neskončí spolu v posteli, jak se na první pohled zdá, ale stanou se z nich přátelé. Tak by se dal shrnout děj filmu Jeden den do dvou vět.


Podrobnější děj

Vše začíná 15. července 1988, kdy se po promoci seznámí Emma s Dexterem a skončí u Emmy v posteli. Kvůli drobnému nedorozumnění se spolu ale nevyspí, nýbrž usnou v objetí jako kamrádi, kterými se také stanou. Film nás pak seznamuje s dějem neobvyklým způsobem- vždy se posuneme o rok dopředu, ale pouze do 15. července. Můžeme tedy pozorovat vzlety a pády obou hlavníc hrdinů, kteří nakonec zjistí, že spolu jim je nejlépe.

Postavy

Roli Emmy si vystřihla Anna Hathaway a roli Dextera Jim Sturgess.

Moje recenze

První hodina filmu je hrozná. Omlouvám se tvůrcům, ale děj neustále přeskakuje z roku do roku a divák se ztrácí v ději. Od filmu jsem čekala romatickou komedii, ale čekal na mě zmatek a film se mi začal líbit až od doby, kdy se konečně dala Emma s Dexterem dohromady. Bohužel to nastalo až ke konci a potom přišel, pro mě naprosto nečekaný, závěr. Tím se celý film stal spíše hořkou komedií. Ale bohužel se mi ani přesto nelíbil. Bavilo mě možná 15 minut, ale zbytek jsem víceméně protrpěla a nudila se. Samozřejmě je to pouze můj subjektivní názor a Vás třeba film zaujme. Ale možná za můj negativní názor může i to, že jsem nečetla knížku, která posloužila jako předloha.
Sečteno podtrženo má film 2 hvězdičky.
Nesnáším

18. února 2013 v 22:16 | Webmiss |  WebMiss
Ranní vstávání-chodím spát pozdě a představa ranního vstávání je pro mě děsivá.
Houby- jsou slizké a bez chuti.
Školu- nevím proč, ale když mám vstávat do školy, mám chuť zůstat v posteli celý den.
Zrzky- s jednou mě můj přítel podvedl a to je dostatečný důvod je nesnášet.
Mezistátní cestování autobusem-po tom, co jsem četla články o haváríich dálkových autobusů a prohlížela si fotky z místa nehody, jsem se začala bát delšího cestování, protože se tím zvyšuje riziko havárie.
Nepovedené komedie-někomu se zdají vtipné,ale české komedie ve stylu Slunce,seno jsou pro mě odpadem kinematografie.
Skauty-omlouvám se, jestli jste jedním z nich, vím, že všichni nejsou špatní, ale nemám ráda ten přírodní styl a vzhled, podle kterého poznáte každého správného skauta.
Únavu-padne na Vás vždycky v nejmíň vhodnou dobu.

Nová živnost, badminton a tak vůbec

17. února 2013 v 21:18 | Webmiss |  WebMiss
Achjo, zítra zase škola. Ale naštěstí jsme dneska s přítelem objevily nového koníčka, který nám snad vydrží. Dali jsme se na výrobu šperků a založil isi účet na FLERu a teď jen oba doufáme, že prorazíme a podaří se nám něco prodat. Výrobou jsme strávili skoro celé odpoledne a já se pak ještě vydala na badminton, kde jsem se slušně zřídila, takže jsem teď ráda že můžu sedět a nic nedělat. Ještě jsem přidala na FLER pár výrobků a te´d už jdu zkoumat svůj nový rozvrh a připravovat si věci.
Šťastný start do nového pracovního týdne a kopu dobré nálady Vám přeje
Bonnie


Víkendový report

17. února 2013 v 11:09 | Webmiss |  WebMiss
Krásné nedělní dopoledne:-)
Zase je tu konec víkendu, a pro mě to po dlouhé době znamená, že zase musím jít do školy. Protože jsem měla poslední zkoušku ve čtvrtek, měla jsem prázdniny jenom tři dny (původně to mělo být 14 dní, ale to bych musela udělat zkoušku na první pokus, a ne až na třetí). A jaký ten "prázdninový" prodloužený víkend vůbec byl?
V pátek jsem měla doučování, ale dorazila jsem domů v šest, s přítelem jsme si dělali véču a od osmi dvaceti jsme koukali na Hračky Jamese Maye. No a spát jsem šla asi až v půl jedné, protože jsem neodolala a pustila si ještě díl OC.
V sobotu ráno jsem se ale kupodivu vyhrabala z postele v osm ráno, dala si snídani a se ségrou se vydala na nákup zásob na hory. Taky jsme se stavily pro její lyže v servisu a já se ujala přípravy oběda, zatímco ona si balila saky paky. Samozřejmě jsem nezapomněla ani na odpolední kafíčko a když si ségra dobalila, pustili jsme si Upíří deníky, potom jsem vyráběla brož a večer, když přišel přítel, udělali jsme si všichni tři (já,ségra,on) večeři a pustili si film.
No a dneska ráno jsem v šest slyšela nějakého skřítka jak tu štrachá a ona to byla sis, protože v sedm odjížděla do Alp, kde si bude užívat týdenní lyžovačku, zatímco já budu chodit do školy. Já vylezla až po osmý, ale jsem pořád nějaká mimo, protože jsem toho moc nenaspala a pořád se budila. No a teď tu sedím na křesle, píšu příspěvek a přítel už konečně vylezl z postele. Tak krásnou neděli, a hodně síly do nadcházejícího týdne!
S láskou
Bonnie


Valentýn

15. února 2013 v 11:07 | Webmiss |  WebMiss
Máme 15. února 2013 a Valentýn je už za námi. Tak jaký byl ten Váš? Dostali jste dárečky z lásky?
Já měla Valentýn vělmi netradiční..

Můj Valentýn

Vstávala jsem v sedm, ale nikoliv kvůli tomu abych letěla kupovat dáreček svému milovanému, jela jsem do školy. Neskončilo mi totiž ještě zkouškové a čekala mě poslední zkouška. Dvě hodinky jsem psala test a potom jsem si došla s tátou na oběd. Jenomže jsem byla tak vynervovaná, že jsem skoro nic nesnědla a o svůj oběd jsem se s ním podělila. Po obědě jsem šla před učebnu, kam si nás po jednom zval profesor, aby nám řekl, zda jsme prošli, nebo neprošli. Tzn. zda jsme se propsali k ústní, nebo ne. Sice moje písemka nedopadla nic moc, ale mám to. Je mi úplně jedno jakou mám známku, protože jsem šťastná, že ty nervy jsou za mnou. Po zkoušce jsem byla trochu mimo, než jsem si uvědomila, že už to je za mnou, ale cestou domů jsem se z toho dostala. Půvoně jsem sice plánovala, že pokud zkoušku zvládnu, zajdu si do krámků a udělám si radost něším novým. Jenže jsem byla tak vyřízená, že jsem se těšila jak si doma sednu a chvilku si dáchnu. A tak jsem také udělala:-) Dala jsem si kafčo, nějaký sladkosti a bylo mi blaze. A protože mamka přinesla domů nové číslo časopisu Žena a život přílohou Buďte krativní, kde je návod na výrobu kytičkové broži, neváhala jsem a navečer se ješte vydala do města, kde jsem si koupila organzu (ano, doopravdy se to tak jmenuje, nevymyslela jsem si to) a lak na nehty. A když jsem dorazila domů, dala jsem si večeři, pomáhala ségře s výpravou do divadla, kam šla společně s mamkou a když odešly zbyla jsem doma jen já a moje kamarádka, která mi pomáhala s krášlením ségry. Chvilku jsme si povídaly a řešily všechno možné a když odešla, dala jsem si sprchu a vrhla se na čištění ségřina notebooku, což mi zabralo celou dobu trvání růžovky. A na výrobu brože už mi nezbyla síla, takže jsem se v půl desáté zachumlala do postele a pokračovala v četbě knížky, kterou mám čerstvě rozečtenou a pak šla spát.
A že jsem měla trapného Valentýna? Možná. Ale přítel se učil na zkoušku a já se zachovala dospěle a snažila se ho co nejméně rušit. A vlastně jsem si ho v rámci možností užila - udělala jsem zkoušku, koupila si materiál na výrobu brože, pořídila si nový lak na nehty a četla si knížku.

Moje skříňka

12. února 2013 v 10:43 | Webmiss |  WebMiss
Jsem podsedlá úklidem, teda ne až tak úklidem, ale spíš pořádkem. Od té doby co se ségra vrátila domů a bydlí tu s námi mi moc prostoru v pokoji nezbylo a já mám pro sebe už jen jednu skříň se šuplíky, ve které mám oblečení. Tím pro sebe myslím to, že mám nárok si na její vrch dávat jen svoje věci - plyšáky, rámečky s fotkami, květiny, kosmetiku,...a také mám právo si všechny tyhle věci udržovat hezky urovnané. Jsem asi doopravdy praštěná, ale tohodle místečka si strašně vážím, protože to je jenom můj prostor. Možná se o něj až přehnaně starám jako Malý Princ o svoji květinku, ale je to zkrátka a dobře moje oáza, a vlastně to poslední co mi zbylo z mého soukromí. Proto mě strašně rozčiluje, když si na něj ségra odkládá svoje věci. Chápu, že je po ruce, protože je hned za vstupními dveřmi do našeho pokoje, ale ona už má svůj noční stolek, svoji skříň na které má vystavené jen svoje věci, svoji poličku, většinu parapetu u okna a vlastně jsem ji už přenechala i celou plochu stolu. Proto si ochraňuji svoji skříňku a nechci se jí vzdát, protože pak by jediný můj kus nábytku byla jen postel, kterou využívám jen na spaní a nevím kam bych do ní poskádala kosmetiku, rámečky a všechny věci ze skříňky. Takže svoji plochu na skříňce si budu ochraňovat až do konce!

Zhodnocení dnešního dne

11. února 2013 v 22:04 | Webmiss |  WebMiss
Tááák. Nadešel čas na vylití mého srdíčka. Dneska jsem vstávala vcelku brzo a víceméně celý den strávila učením. Což znamená, že jsem počítala a počítala. Ve finále jsem popsala přibližně třicet papírů a pořád mi zbylo pár příkladů, u kterých se neumím dopočítat ke správnému výsledku. V pauzách jsem jedla, přidávala příspěvky na blog, uklízela, myla a sušila si vlasy a shlédla jsem dva díly O.C. :-)
A co z toho pro mě plyne za ponaučení?
Strávit celý den učením rozhodně není pro mě! Sedět celý den na zadku? Nuda! Už z gymplu jsem zvyklá spoléhat na svoji přirozenou inteligenci a schopnost improvizovat. Sice ještě nejsem expert, ale myslím, že tréninkem se i z laika stana profík a tak doufám, že se nebudu muset učit moc často. Ano, možná z toho plyne, že jsem jenom obrovský lenoch, ale prostě učení není moje hobby a ideální den pro mě rozhodne není den strávený nad knížami. Leda že by se jednalo o moji oblíbenou četbu, nebo by mi společnost dělal například Channig Tatum a v pauzách mezi učením mě naučil street dance.
Přeju Vám krásnou noc
Vaše Bonnie


TROLLBEADS

11. února 2013 v 19:13 | Webmiss
Představte si zasněženou Kodaň v roce 1976. V malém sklepním bytě na předměstí dánské metropole žil nesmírně talentovaný a pracovitý zlatník Nielsen s rodinou. Rok co rok se snažil vymyslet jedinečný šperk, který by mohl dát pod stromeček své milované ženě…
… A právě tehdy se zrodily T R O L L B E A D S …


V současné době jsou TROLLBEADS oblíbeným doplňkem obrovské škály žen. A pravděpodobně je to kvůli jeho bezvadné vlastnosti přizůsobit se každému oblbečení. Pro Ty z Vás, kteří o TROLLBEADS ještě neslyšeli, bych měla uvést na pravou míru, proč jsou tak přizpůsobivé. Jedná se totiž o narámek, který na sobě má odnímatelnou karabinku a vy si tedy můžete navlékáním vyrobit šperk přímo na míru. V prodeji jsou už nejrůznější doplňky- (prý jich je nad 700) - ispirované nejen severskou mytologií, ale také zvířaty, věcmi z každodenního života či znameními zvěrokruhu. A navíc jsou k dostání v široké škále barev. Takže pokud máte ráda originální doplňky, porozhlédněte se ve zlatnictví po svém vlastním Trollbeads.

Pondělní rána

11. února 2013 v 12:24 | Webmiss |  WebMiss
Zase další pondělí. To minulé mé vyhodili ze zkoušky a to dnešní jsem měla příšerné spaní. Nejen, že jsem se pořád budila, ale také jsem měla dost šílené sny. Ten poslední skončil tím, že jsem sledovala zvonek, který najednou zazvonil a ten šok mě probudil. Takže už od rána přemýšlím, jestli ten zvonek figuroval pouze v mém snu, nebo jestli zvonil doopravdy. Stejně to nezjistím, tak bych nad tím měla nejspíš přestat laborovat. A další věc, která jen dokazuje jak příšerné jsem měla spaní, je následující : když jsem vylezla z postele, podívala jsem se na hodiny, které ukazovaly půl devátou, takže jsem se sebrala, šla snídat, a k snídani si pustila díl O.C. na probrání se. A když jsem popíjela ranní šálek čaje, můj zrak spočinul na hodinách, které ukazovaly půl osmou, což vysvětlovalo ty děti, které jsem viděla při pohledu z okna hned po tom co jsem vylezla z postele. Takže mám dost.... a to je teprve půl jedné.
P.S. Přejte mi štěstí, ať ten den nějak doklepu,díky :)

S láskou
Bonnie

Systém

11. února 2013 v 8:29 | Webmiss |  WebMiss
Chodit do základky, potom přestoupit na střední a nakonec si vybrat vysokou. Vystudovat ji, dostat titul a jít do práce. Typický koncept ověřený stády. Jenže co když se s tím někdo nechce smířit? Co když to pro někoho není dostatečně dobré?
Jsem typický puberťák- odmítám dělat věci, které dělají dospěláci. Až na to, že mi studuju vejšku a je mi dvacet. Doba rebelství a vzpoury proti systému by měla být dávno za mnou. Bohužel procházím nějakým pomaleným vývojem, protože nejsem ochotná studovat a přizpůsobit se jako všichni. Nelíbí se mi představa, že po vejšce zabřednu v nějaké práci, která mě nebude naplňovat, budu v ní trávit osm hodin denně a po třiceti letech si řeknu, že tohle není život jaký bych chtěla, ale bude už pozdě. Chci něco jiného. Chci abych mohla dělat co mě baví. Chci aby vejška nebyla podmínkou k získání zaměstnání. A také chci zjistit co chci dělat. Mám už plné zuby lidí, kteří se na střední rozhodnou co chtějí dělat a u toho vytrvají. Já se rozhodla ve školce, chtěla jsem být policajtkou, potom modelkou a takhle to šlo až do koce nižšího stupně na základce. Ale pak, když nastala rozhodující doba - což bylo loni po maturiťáku, a já měla udělat ten rozhodný krok dopřecu vstříc nové budoucnosti, nevěděla jsem co dělat, ani co si vybrat. A protože jsem neměla vysněnou vejšku,na rovinu - nechtěla jsem na žádnou vejšku, protože jsem si chtěla vzít nějakou dobu na rozmyšlenou a přihlásit se třeba až za rok a zatím si najít nějakou brigádu. Ale rodiče tuhle možnost nepřipustili, a tak jsem si vybrala školu tak, abych byla ve stejném městě jako můj přítel, což znamená, že jsem si dala pár přihlášek a teď studuji něco, co stejně nechci dělat. Ale nedávám to za vinu jemu, spíš sobě. Čeká mě ještě pět semestrů a do tédoby snad zjistím co chci dělat. A pokud ne, tak si zase vyberu nějakou školu a zašiju se na ní do doby než se najdu a dokážu se přizpůsobit.

P!nk

10. února 2013 v 21:50 | Webmiss |  Moje Závislosti
Alecia Moore - možná to ví málokdo, ale tohle je pravé jméno zpěvačky, která je známá pod přezdívkou P!nk. Tenhle článek je vlastně taková moje pocta této skvělé zpěvačce.
Měla jsem to štestí, že jsem se účastnila jednoho jejího koncertu, který měla před pár lety v Praze a bylo to úžasné. Miluju její písničky, a její show byla skvělá. A protože měla malou pauzu kvůli těhotenství a narození své dcery, nasbírala pravděpodobně dostatečnou inspiraci a když se vrátla zpátky vydala skvělé album s názvem Truth about love. A největší pecka z tohoto alba? Try. Písnička s krásným textem a nádherným klipem. Pokud nejste fanoušky tance, tak Vás klip asi nezaujme, ale já tanec miluji a to co předvedla Pink je naprosto fascinující. A o čem pojednává text? Pink v něm pěje ódu na riskování ať už kvůli lásce nebo ve jménu splnění si svého snu.
Nejlepší Večerníček

10. února 2013 v 12:05 | Webmiss
Zábavný pořad České televize Nejlepší večerníček, který jste měli možnost vidět včera večer na čt1 a který uváděli Aleš Háma a Jakub Wehrenberg nám prozradil, který Večerníček je podle diváků ten úplně nejlepší ze všech.

Který byste zvolili vy?

Kdybych Vám položia otázku, která Večerníček je podle Vás ten nejlepší, který byste vybrali? Malou čarodějnici, Racochejla, Makovou panenku, Pata a Mata, Jáju a Páju, Rumcajse, Vílu Amálku, Kluka z plakátu, Štaflíka a Špagetku, Kosí bratry, Matyldu, Žofku, Vydrýska, Hajného Robátka a jelena Větrníka,... nebo nějaký jiný?

Večerníčky, které soutěžily

V pořadu zaznělo padesát večerníčků ve finálním pořadí tak, jak to odhlasovali diváci, kteří se zúčastnili hlasování. Jeich celý seznam najdete na stránkách české televize.

Nejlepší tři

Na třetím místě se umístil večerníček Bob a Bobek. Společnost malým divákům dělají už od roku 1979, jejich autorem je Vladimír Jiránek a namluvil je Josef Dvořák. Celkem bylo vytvořeno 39 epizod. A jací vlastně Bob a Bobek jsou? Inu, dva králici, kteří bydlí v klobouku kouzelníka Pokustóna. Bob je starší a chytřejší a Bobek mladší a bláznivější.


Druhé místo obsadil Krtek. Náš slavný hrdina, který se podíval už i do Vesmíru a je známý nejen v České republice. Jeho autorem je Zdeněk Miler, a nejspíš neměl ani tušení jakou ikonu animovaného filmu vlastně vytvoří. Krtek je o něco starší než Bob a Bobek - jeho první dobrodružství Jak krtek ke kalhotkám přišel bylo vytvořeno už v roce 1956. Krtek je narozdíl o předchozích dvou hrdinů mlčenlivé stvoření- občas z něj vypadne nějaké to citoslovce (například hele, jéé a podobně), ale jinak mlčí a nechává za sebe "mluvit" své činy.
A jste zvědaví kdo obsadil první místo? Původně jsem tipovala Křemílka a Vochomůrku, ale výhercem se stal Večerníček hraný, natočený roku 1974. Hlavní postavou je Trauntenberk, který neustále válčí s moudrým Krakonošem. Jeho název zní Krakonošské pohádky a je jediným hraným Večerníček vůbec.


Kolik podprsenek vlastnit?

9. února 2013 v 17:35 | Webmiss |  WebMiss
Jsem maniak. Teda aspoň si to o sobě myslím. Dneska ráno jsem si dělala pořádek v šuplíku se spodním prádlem a vyřadila šest svých podprsenek, protože mi už prostě nesedí. Ale to není ta nejzajímavější část. I po této čistce mi totiž pořád zůstalo 8 podprsenek plus dvě, které jsem si pořídila včera- takže sečteno a podtrženo mám 10 podprsenek včetně té sportovní. A přijde mi to moc. Myslím si totiž, že zbytek holek, tím myslím těch normálních, jich má míň, nebo ne? Já si tuto svoji posedlost vykládám jednoduše- někdo ulítává na botech, někdo na tričkách (na těch vlastně taky dost ulítávám), někdo na šatech.. a já na podprsenkách. Nevím sice proč, ale prostě mě baví si je kupovat, vybírat je a zkoušet, která mi sedne nejlépe. Samozřejmě na to musím mít náladu, a někdy se mi ani pořádně nechce žádná brát, ale když jo, tak mám ráda pestrý výběr.
The O.C. - třetí série

8. února 2013 v 19:35 | Webmiss

Děj třetí série

Trey se probere z komátu, ale kvůli nátlaku od Julie (Marissiny matky) obviní ze střelby Ryana. Pak si ovšem uvědomí, že to není správné a podá pravdivou výpověď a následně opouští město. Julie se dá opět dohromady se svým exmanželem Jimmym a mají obrovské plány, včetně stěhování na Havaj, ale Jimmyho doběhne jeho minulost, před kterou se snažil utéct a jdou mu po krku mafiáni, kvůli tomu odjede bez rodiny v předvečer svatby s Julie. Do děje se následně připlete Marissino vyloučení z Harboru a přestup na Newportskou střední, kde se do ní zamiluje jeden ze spolužáků. To samozřejmě ovlivní vztah s Ryanem. A málem bych zapomněla zmínit návrat ztracené sestry - Marissina mladší sestra se vrátí domů na prázdniny a s sebou přiveze trable. Například prodá Sethovi trávu, který ji vykouří, protože je nervózní z pohovoru na Brown, který nakonec zmešká, ale nemá tu sílu to přiznat Summer, která se hlásí na Brown kvůli tomu aby mohla být se Sethem. A mnoho dalšího.... do party přibude nová členka Taylor, setkáme se se záporákem Volchokem a Julie se zamiluje do ového chlapa. Závěr série je poněkud nečekaný, ale nebudu Vám ho prozrazovat.

O.C. z mého úhlu pohledu

Postavu Treye jsem nesnášela už od samého počátku, tudíž mi udělalo radost, když se ze seriálu vypařil. Překvapila mě role Kaitlinn, protože sesadila z trůnu svojí starší sestru Marissu a stala se jednoznačně největší kra*kou v celém Newportu. Ryan se přestal chovat jako mučedník a stává se z něj docela normální kluk, i když pořád má v sobě kousek toho kluka z China, s tím rozdílem, že teď už si uvědomuje následky svého jednání. Kaitlinn se předvedla jako klasické dítě, kterému někdo sebral hračku. Myslí jen na sebe a nestará se o to, co svými činy může způsobit. Díky tomu si vyměnila roli se svojí starší sestrou Marissou, která začíná dostávat rozum, ale velmi pomalu. Musí si nejdřív projít obdobím kdy pije a fetuje, aby zjistila, že Ryan bylo to nejlepší co jí v životě potkalo. V posledním díle jsem jí začínala mít i docela ráda, protože mi přišlo, že konečně dospěla a nehraje si na chudáčka, kterému se rozvedli rodiče a který nevychází se svojí matkou. Seth je i přes svoji aférku s kouřením trávy pro mě pořád nejlepší charakter. Ok, sice by se občas mohl zachovat jako chlap a říct občas něco na rovinu, ale aspoň má dobré srdce. A Summer? Vlastně se díky Sethovi stala lepším člověkem. Už se nazajímá jen o sebe, a dokáže to tím, že se kvůli svému klukovi přihlásí na Brown.

Abych to shrnula - třetí série se mi jeví jako nejlepší. Všechny postavy v této sérii chybují, ale zároveň se i ze svých chyb poučují, a také dospívají. Jsou v maturitním ročníku a to znamená, že jsou dospělí a snaží se tak chovat. A naví má třetí série nečekaný závěr, který má na ústřední čtyrku doposud největší dopad.
Bang!

7. února 2013 v 21:35 | Webmiss |  Recenze
Vraťte se na Divoký Západ a staňte se Šerifem, Banditou, Pomocníkem Šerifa, nebo Renegátem. Stačí si pořídit herní balíček hry Bang!. Hra probíhá poměrně jednoduše a po pár kolech se do hry dostanete.

Průběh hry

Na začátku se zamíchají karty a vy si vylosujete svoji roli, s kterou se musíte ztotožnit a
snažit se o splěnní svého "poslání". Šerif musí zabít všechny zločince a Odpadlíka, Bandita musí zabít Šerifa, Odpadlík musí zůstat poslední ve hře, protože se chce stát novým Šerifem a Pomocník Šerifa musím chránit Šerifa a vyhraje jen tehdy, pokud vyhraje Šerif. Po tom, co získáte svoji roli, musíte si ještě vylosovat svoji postavu- na ruku si vezmete dvě a tu kterou uznáte za vhodnější si vyberete. A hra může začít. Během svého tahu můžete někoho postřelit, vyložit si zbraň, vypít si pivo, které Vám dobije životy, sebrat kartu nějakému hráči atd.... A v čem vlastně spočívá kouzlo celé hry? Nevíte s kým, ani proti komu hrajete, protože Šerif je jediná postava ve hře, která má před sebou vyloženou svoji hvězdu a identity ostaních hráčů jsou schované.

Proč mě Bang! zaujal

Bang! znám vlastně od doby co jsem chodila na gympl- o přestávkách ho "pařili" spolužáci, ale já s nimi nikdy nehrála, protože jsem si říkala, že to je nějaká kravina, a vlastně jsem ani pořádně neznala pravidla. Ale k loňským Vánocům ho můj přítel daroval své mamce a taky ho dostala moje kamarádka. Takže vyhnout se hraní bylo opravdu nemožné. První hry mi dělaly sice dost problémy, bylo toho tolik a já si skoro nic nepamatovala, měla jsem u sebe kartičku s vysvětlivkami a skoro pořád jsem se na něco ptala. Ale po tom, co jsem prošla křtem jsem si Bang! oblíbila. Je to akční, zábavná, napínavá a nepředvídatelná hra. Nejlépe se hraje s lidmi, které znáte, protože pak můžete lépe uhádnout za koho hrají a třeba s nimi spolupracovat, nebo se jich naopak co nejdříve zbavit. A navíc se na trhu vyskytují i různá rozšíření, takže je skoro nemožné si hru ohrát.


P.S. Na internetu jsem našla stránku bang.cz, kde najdete návod ke hře i veškreé další info včetně rozšíření.