Březen 2013

Syndrom "nemám ráda hlavní hrdinky"

29. března 2013 v 14:05 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Carrie Bradshaw, Elena Gilbert, Jules Cobb, Bella Swan, Marissa,..
Jen pár hrdinek z filmů,knížek a seriálů, které mi nesedly. Nebo spíš, které nejsou zrovna mé oblíbené. Dneska jsem si totiž uvědomila, že jen málokterá hrdinka - ať už literární, nebo ta filmová, mi sedne. Většinou si o nich myslím, že jsou buď moc sobecké, nebo mají naopak až moc nízké sebevědomí, v jiném případě jsou naprosto praštěné, nebo pro mě absolutně nepochopitelné. Zkrátka a dobře-nemám ráda hlavní hrdinky. Teda většinou. Přesněj řečeno v devíti případech z deseti. Ukážu Vám to na konkrétních příkladech:

Sex ve městě

Carrie- ano, sice je halvní hrdinkou a sloupařkou v novinách, ale jinak je naprosto příšerná. Nemyslím tím její představitelku, ale postavu Carrie. Je strašně sobecká-pořád musí mluvit jen o sobe a o svých problémech. Málokdy se děj točí kolem něčeho jiného než kolem ní. Ano, chápu, že ONA je hlavní hrdinkou, ale to neznamená, že mě musí zajímat její problémy. V mnoha přpadech si za ně totiž může sama- je hysterická a neumí si přiznat vlastní chybu.

Vampire diaries

Elena Gilbertová. Ano, její představitelka ji hraje dokonale,ale přesto nemám pro tuto postavu pochopení. To, jak si zahrává s Damonem a Stefanem mě totiž vytáčí. Celý děj se točí zase jen kolem Eleny, a toho, jak dokáže všem zničit život. Většina lidí, se právě kvůli ní stala upíry, umřela a nebo jen trpí. Chápu, že ztratit rodiče není jednoduché, ale v některých situacích se Elena chová zkrátka hrozně. A další pro mě nepochopitelnou věcí je fakt, že si z ní můžou všichni sednotu na zadek. Nechápu, lituju. Mám ráda postavu Caroline.

Twilight sága

Postava Belly je kontroverzní sama o sobě. Vím, kolik humbuku bylo kolem herečky Kristen Stewart a také vím o všech komentářích na její postavu (i můj přítel není zrovna její fanda), ale postavu Belly posuzuji spíš z literární předlohy. Z určitého pohledu ji rozumím- chápu její samotářskou povahu, občas jsem taky taková, ale úplně neskutečně mě vytáčí její nízké sebevědomí. To, že Edward je upír a je naprosto okouzlující a krásný přece neznamená, že si kvůli němu musí připadat podřadná, či dokonce neviditelná.

Doufám, že těchto pár příkladů stačí pro to, abyste pochopili, proč některé hrdinky nejsou zrovna podle mého gusta. A jak to máte vy? Jste fanoušky hlavních hrdinek, nebo pro mě máte pochopení?

Velikonoční prázdniny

28. března 2013 v 11:30 | Webmiss |  WebMiss
Krásné dopoledne Vám přeju!
Je zelený čtvrtek, a pro většinu studentů je to synonymem pro prázdniny. Říkám většinu, protože pro vysokoškoláky to neplatí. Já mám to štěstí, že zítra mám děkanské volno a dneska mě čeká jen spinning, takže vlastně tak trochu prázdniny už mám, jenže je chci z půlky zasvětit škole, tím pádem to spíš bude studijní volno.
A jak to mé studijní volno probíhá? Asi následovně...
Ráno se vzbudíte a jste naštvaní, že je venku ošklivo- to znamená šedivá obloha, poletující sníh a zmrazky na chodnících a k tomu ručička teploměru nepřeleze přes nulu. Tak si otráveně dáte snídani, pustíte si díl Sexu ve městě a když se převléknéte z pyžama, tak se teda konečně vrhnete na učení. Jenže! Další problém nastává, když zjistíte, že nevíte kde začít, takže o tom začnete přemýšlet a začnete tou nejpříjemnější činností, což v mém případě znamená slepit si sešit, roztřídit si předměty do desek a potom začít vymýšlet příklady na doučování. A pak možná někdy po kafíčku, které je nezbytné, a po přípravě oběda, který je taktéž nezbytný, se vrhnete na věci do školy, které jsou opravdu nutné- jako vypracování seminárky, učení se na předměty, ze kterých Vás po prázdninách čekají písemky a v neposlední řadě také pochopení probírané látky.
Takže Velikončním prázdninám zdar:-)


S láskou Vaše
Bonnie

Víkendový post

23. března 2013 v 15:33 | Webmiss |  WebMiss
Krásné sobotní odpoledne!
Taky u Vás svítí sluníčko a přímo to láká k romantické procházce? Ále prd! Je tam kosa jako na Sibiři, a ani to sluníčko tomu nepomáhá. Tudíž jsem doma a na přání mé dietářské sestry peču muffiny z BIO pšeničné mouky, z třtinového cukru, s ovesnými vločkami a oříšky. Tak mi držte pěsti, ať se mi to povede!
A jaký byl uplynulý studijní víkend?
Většinu týdne jsem pracovala na semestrálce, udělala si výlet po krámech se ségrou, zašla na kafčo ke spolužačce na kolej před spinningem, jela ze školy s bývalou spolužačkou, vedla hodinu tanečků s holkama, zvládla napsat zápočtový test a úspěšně jsem získala JEDEN kredit, učila matiku, jela přeplněným busem dom (už nikdy víc!) a v pátek večer po výrobě broží usnula u televize.
A dneska ráno jsem vstala v půl osmé, protože ke mně do pokoje přišla mamka a začala na mě mluvit (to je její oblíbená činnost, zejména po ránu, když ještě spím). Potom jsme jely do obchodu- ona pro jídlo, já pro boty, které jsem si vybrala na základě nabídky v katalogu, ale bylo mi sděleno, že ještě nejsou na prodejně, a musím si na ně počkat. Následně jsem si doma trochu dáchla a v poledne se dala do přípravy oběda- vytvořila jsem kuřecí kousky marinované omáčkou ze všeho možného a podlévala jsem je pivem. A kupodivu to bylo opravdu dobré! Následoval další odpočinek, kafe, zasetí osení na blížící se Velikonoce, hledání receptu na muffiny a nakonec již zmíněné pečení muffinů.
Zbytek dne hodlám prožít v podobném duchu, protože (z neznámých důvodů) jsem od rána unavená a mám chuť jít do postele.
Krásný víkend, zdraví Vás
BonnieCougar town

15. března 2013 v 12:39 | Webmiss |  Moje Závislosti
Cougar town (do češtiny překládaé jako Město žen) je americký sitcom odehrávající se na Floridě. Hlavní hrdinka se jmenuje Jules, je jí 40, je čerstvě rozvedená a žije se svým17-ti letým synem Trevisem. Jules je oblkopena svými kamarády- sousedkou Ellie, mladou spolupracovnicí Laurie, sousedem Graysonem, který si rád užívá se zajíčky a v neposlední řadě také svým ex-manželem Bobbym a manželem Ellie Andym.
Jules se stále neumí vyrovnat s tím, že je sama, a snaží se přijít na to, co dělat, v čem ji pomáhají Ellie a Laurie, ale každá po svém.

Zajímavosti

Epizody jsou pojmenovány po písních od Toma Pettyho.
Název sitcomu je odvozen od názvu středoškolského týmu na Foridě.
Cugar je v češtině puma- což je označení pro ženu po čtyřicítce, která je rozvedená a opět flitruje s muži a užívá si svobody.

Recenze

Na Cougar town jsem vlastně narazila náhodou, kdy jsem dokoukala seriál O.C. a nevěděla jsem na jaký další seriál se upnout. A tak jsme si s přítelem jednoho dne (na můj nátlak) pustili první epizodu Cougar town, a alespoň mě se seriál opravdu zalíbil. Hlavní postavu si zahrála Courtney Cox (což pro ní byla druhá hlavní role v životě po seriálu Přátelé) a zdá se, že jí je šitá na míru. Je vtipná, praštěná, trochu alkoholička a ne zrovna typická matka. Všechny epizody mají své kouzlo (i když jsem zatím jen u první série) a miluji svým způsobem všechny postavy.

Juchů! Studijní týden za mnou!

15. března 2013 v 12:04 | Webmiss |  WebMiss
A je to tady! Konečně je pátek a já mám za sebou poslední hodinu tohoto týdne. Sice mě ještě čeká doučování, ale to snad už zvládnu. A ptáte se proč se tu s tím tak vytahuju? Problém je v tom, že sice mám školu za sebou a víkend před sebou, ale čeká mě spousta věcí. Musím vypracovat semestrálku, udělat úkol na anglinu a ještě k tomu se naučit integrovat. Zní to jednoduše, ale myslím, že mi to zabere chvíli času. Takže si dám kafčo, připravím věcí na doučování a začnu dělat věci do školy.


Krásný víkend, užívejte sluníčka a relaxujte.


Úterý

12. března 2013 v 21:24 | Webmiss |  WebMiss
V hlavě mi zní písnička od Pink a zpěváka ze skupiny Fun s názvem Just give me a reason a do toho sleduju Ordinaci, abych mohla mamce vyprávět o co přišla. Kupodivu je za mnou už druhý den všedního týdne a zatím jsem ho ve zdraví přežila. Sice jsem musela dneska zase vstávat v půl šesté, ale co by člověk neudělal kvůli vzdělání, že ano. A taky jsem začala sledovat nový seriál-Cougar town- hlavní hrdinka se jmenuje Jules, je čerstvě rozvedená a hraje jí Courtney Cox, kterou určitě znáte ze seriálu Přátelé, kde si zahrála Monicu. Sice je to seriál spíš pro holky, ale sledujeme ho s přítelem a zdá se, že se mi taky líbí. A jaké jsou další plány na zbytek týdne? Ve zdraví přežít školu a vrhnout se na vypracování seminárky, na kterou mám sice 3 týdny, ale je lepšá začít včas ať jí mám brzy z krku.
Přeju Vám hodně štěstí ve škole
Bonnie


Uplynulý týden

10. března 2013 v 21:37 | Webmiss |  WebMiss
Krásnou neděli Vám přeji.
Jaký byl Váš víkend a celý uplynulý týden? Já si začínám zvykat na školu, i když mi zatím chybí chuť. Mám lepší rozvrh než v prvním semestru, ale o to víc se bojím jedné zkoušky. Každý týden chodím na spinning, takže alespoň nějaký benefit má škola pro mojí fyzičku. A také jsem měla krásný víkend. Strávila jsem celou sobotu s přítelem po opravdu dlouhé době. V posledním týdnech spolu jedzíme do školy, nebo ze školy, ale víkendy spolu moc netrávíme. A když ano, tak hrajeme hry s mojí ségrou, nebo u nás koukáme na nějaký film, ale je tu i zbytek rodiny, takže nemáme klid ani soukromí. Díkybohu teda za krásný víkend ve dvou. Už ho bylo zapotřebí. Aspoň mám teď takovou lepší náladu a nemyslím na školu, do které se mi vůbec nechce. Tak snad budu mít takové víkendy častěji.
A teď hodně štěstí a síly do dalšího studentského, nebo pracovního týdne:-)

Kde je ta holka? Alexandra Potter

3. března 2013 v 13:04 | Webmiss |  Recenze
Dočetla jsem další knížku od skvělé autorky Alexandry Potter a ráda se s Vámi podělím o svůj názor.

Děj

Hlavní hrdinkou je Charlotte, která je šéfkou PR agentury, má přítele Milese, hromadu kosmetiky i peněz, ale bohužel nemá čas. No a jednoho dne, když je na cestě do práce, potká na křižovatce své o deset let mladší já. Z počátku tomu nechce věřit, ale když se se sebou potká osobně, rozhodne se toho využít a předat svému mladšímu já všechny své zkušenosti a také jí dát pár rad do života (například investovat do akcií Googlu a podobně). Zdá se Vám to jako praštěné sci-fi? Ale kdepak. Alexandra Potter má ten dar, že své čtenáře zaujme a do jejích knížek se rychle začtete a nepřestanete, okud celou knihu nepřečtete.

Recenze

Jedná se o třetí knížku od A. Potter, kterou jsem četla a v porovnání s knížkou Já a Pan Dracy a Není přání jako přání, měla na mě tahle knížka moc pomalý rozjezd. A nebo to bylo jen způsobeno tím, že mi není třicet, jako hlavní hrdince, a nemám ještě takové pochopení pro život dospělé ženy. Ale přiblližně od půlky jsem se do knížky tak začetla, že bylo téměř nemyslitelné přestat číst. A čím mě tato knížka tak zaujala? ALexandra Potter prostě umí psát. Ví, co ženy chtějí číst a její psaní má takové kouzlo, že se v něm každá z nás najde. A i přesto, že konec knížky je poměrně lehce předvídatelný, naubírá to celému příběhu na kráse. Sečeteno a podrtženo, jestli jste romatičky, ale zase nestojíte o červenou knihovnu, která je nereálná, sáhněte po nějaké z knížek Alexandry Potter.
Kniha snů a přání

2. března 2013 v 17:33 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Od malička, kdy jsem začala navštěvovat hodiny scénického tance, jsem snila o tom, že jednou budu umět provaz. Uběhlo asi patnáct let a pořád ho neumím. Taky jsem snila o tom, že jednou budu mít vlasy dlouhé pod prsa, ale pořád se mi to nepodařilo. Pokaždé když to vypadá, že se už už blížím, tak to psychicky nezvládnu a nechám si je ostříhat. Další sen? Asi jako většina dětí, jsem chtěla psa. Ale bydlím v panelákovém bytě, a tady by se asi psovi moc nelíbilo, a navíc moje mamka nemá moc ráda zvířata, pokud se volně potulují a nejsou v kleci.
A proč to všechno píšu?
Nedávno jsem začala nad vším tímhle přemýšlet (člověk toho hodně napřemýšlí kdžy musí dojíždět do školy), a došla jsem k závěru, že si založím knížku, kterou příhodně pojmenuji Kniha snů a přání, a budu si do ní zapisovat všechny své sny, které jsou reálné a postupem času se pokusím o jejich splnění, a když se mi to podaří, tak si je vyšrktnu ze seznamu a budu moc vymýšlet další.
Že je to praštěné? Ale není, pro nás, kteří nechceme vyrůst to je důkaz toho, že sny se plní, i když nejsme v pohádce.