Duben 2013

Čarodějnice

30. dubna 2013 v 17:18 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Léto je za dveřmi, maturita klepe na dvěře, zápočtový týden se blíží jako vítr, ale dneska se na nic z toho nemyslí. Jsou totiž Čarodějnice, což v našem městečku znamená jít na pouť, dát si cukrovou vatu, nějaké to pivo, nebo panáky a v půl desáté jít povinně na ohňostroj. Dneska večer se prostě na práci, ani na školu nemyslí. A navíc je zítra volno, takže si můžeme vyspávat třeba do oběda.
A jak probíhají Čaroďky u Vás? Taky se celé město sejde na nějakém místě, nebo to neslavíte a je to pro Vás večer jako každý jiný?Zase další pondělí

29. dubna 2013 v 21:41 | Webmiss |  WebMiss
Konečně je večer. I když, zítra je zase škola... No co, pondělky jsou vždycky nejhorší. A ten dnešní obzvlášť. Možná to je počasím, nebo hormony, které do sebe pumpuji v podobě antikoncepce, a nebo jsem prostě ženská. Dneska jsem byla unavená, přecitlivělá, protivná, nesnesitelná a měla sklony k plačtivosti. A to ani nemám premenstruční syndrom. Zkrátka a dobře už od rána jsem byla ztahaná, kruhy pod očima byly do očí a zývala jsem v jednom kuse. Potom byla škola, oběd, volno- které jsem proflákala u Sexu ve městě a vlastně jsem si uklidila jeden šuplík v šatníku, ale naprosto jsem se vykašlala na věci do školy. Strávila jsem chvilku času s přítelem a pak zase do školy. A teď se dostávám k největšímu výkyvu mé dnešní nálady- od rána jsem se snažila dovolat tátovi, ale jelikož se mu vybil mobil, tak jsem se nedovolala. Takže jsem psala maila a zkoušela kontaktovat alespoň babičku..a přes dohady s babičkou jsme se dostaly ke konečné domluvě. Jenže celý plán jaksi zkrachoval, což jsem zjistila cestou ze školy. A ok, sice se mi táta omlouval, ale stejně jsem byla naštvaná. V dnešní době zlatého věku mobilních telefonů, tabletů, notebooků a všemožných dalších vymoženůstek, jsem se prostě navykla na to, že je kdokoli kdykoli k zastižení, takže mě naštvalo, že to není vžy pravda. A v kombinaci s mojí dnešní náladou mě to už vážně dorazilo. Takže půjdu brzo do postele (což u mě znamená před jedenáctou) a doufám, že zítra vstanu pravou nohou.

Noc v muzeu

28. dubna 2013 v 11:25 | Webmiss |  Recenze
Film, ve kterém každou noc ožívají exponáty Přírodovědného muzea a záleží poue na nočním hlídači aby je dokázal zkrotit, může znít jako naprosto praštěný námět, ale ve skutečnosti film předčil má očekávání.

Popis děje

Larry je rozvedený snílek, otec malého Nicka, který začíná ztrácet víru ve svého otce, protože a má plné zuby toho, že ho z každé práce vyhodí. A tak se Larry začne snažit aby si našel nějakou práci, ve které by mohl nějaký čas vydržet. Stane se nočním hlídačem v Přírodovědném muzeu a hned první noc ve službě nemůže uvěřit svým očím. Všechny exponáty totiž po odchodu turistů ožívají a žijí si svým vlastním životem. A to je na obyčejného smrtelníka docela silné kafe. Proto chce Larry svou práci opustit a hledat jinde, ale naštěstí mu moudrý Teddy Roosevelt dá moudrou radu a Larry se rozhodne zůstat.

Herci

Hlavní roli hlídače Larryho ztvárnil Ben Stiller. V roli bývalého prezidenta USA můžeme vidět Robina Williamse, Jedadiahu si zahrál Owen Wilson.

Zajímavosti

Jako předloha k filmu posloužila stejnojmenná knížka Milana Trenca.
Ve skutečnosti se Ben Stiller potkal na place s Owenem Wilsonem pouze jednou. Zbytek scén natáčel Ben Stiller s párátkem, které zastupovalo postavu O. Wilsona.

Moje hodnocení

Od filmu jsem očekávala trapnou americkou komedii s nevtipnými vtípky. Proto jsem nemohla zvěřit vlastním očím, když se z filmu vyklubala opravdu pěkná 100 minutová podívaná. Určitě nejvíc bodů si zaslouží animace - aportující Rexík byl prostě k zulíbání. Také se mi líbily kostýmy a i Stillerovo ztvárnění hlídače muzea nebylo k zahození. Pokud máte rádi vtipné komedie, od kterých není možné se jen tak odlepit, určitě si Noc v muzeu pusťte.

DJANGO

25. dubna 2013 v 11:24 | Webmiss |  Recenze


Konečně jsem měla šanci shlédnout nejnovější Tarantinův počin-film Djangou Unchained. Trailer mě docela oslovil, protože to byla přehlídka skvělých hlášek Djanga a podivného zubaře, tak jsemsi řekla proč ne. Z Tarantinových filmů jsem viděla Pulp Fiction, 4 pokoje, Kill Bill (1-2), Sin City a Hanebné pancharty,takže jsem věděla co očekávat- hodně krve, černý humor a Quentina Tarantina v nějaké vedlejší roli. A ano, byly tam všechny zmíněné věci. Ale teď už k ději.

Obsah filmu

Děj je zasazen do Ameriky před tím, než vypukla Občanská válka (jedním z důvodů proč tato válka vypukla, bylo otroctví, které je hlavním tématem celého filmu). Django je otrok, kterému se naskytla příležitost zabít bratry Brittlovi, kteří mu pěkně znepříjemnili život a jeho manželku prodali do otroctví. Takže když za ním přijde dr. Schultz (bývalý zubař, momentálně lovec odměn) s touto nabídkou, Django souhlasí. A tak začíná dobrodružství dvou lovců odměn, ve kterém nebude chybět krev (opravdu hodně krve) a také přátelství a láska.

Postavy

Hlavní role si vystřihli Jamie Foxx (Django) a Christoph Waltz (dr. Schultz). A samozřejmě nesmím vynechat ani skvělý herecký výkon Leonadra DiCapria, který vypadal, že si svoji roli vyloženě užívá.

Zajímavosti

Jamie Foxx jezdí ve filmu na svém vlastním koni.
Jedná se o Tarantinův nejdelší film (snímek má 165 minut).
Slovo "negr" zazní ve filmu 116krát.
Dr. Schultz ve filmu říká, že Alexandre Dumas (autor Tří mušketýrů) je černoch. Ve skutečnosti měl ale pouze černošské rysy, neboť měl černošské předky.
Christoph Waltz získal za svou roli Oskara (stejně jako za svou roli v Tarantiově Hanebných Panchartech).

Můj skromný názor

Většinu filmu jsem se smála, protože Djangovy a Schultzovi hlášky byly naprosto skvělé. Děj byl nad očekávání ,,hezký" (tzn. že během filmu teklo mnohem méně krve, než jsem čekala), záběry kamery skvělé a výběr herců brilantní. Jediná věc, které mě opravdu zklamala, bylo posledních několik minut filmu. Z poměrně pěkného westernu se stal krvák, ve kterém se střílelo a střílelo a střílelo,... krev stříkala ze všech možných částí lidského těla a najednou mi bylo úplně jasné, že Tarantin sice natočil poměrně normální western, ale nemohl si odpustit svůj (zlo)zvyk, kterým je záliba ve splitter hororech. Ale i tak dávám filmu 90%, protože je to opravdu nejlepší Tarantinův režijní počin.

Paradox růžových brýlí

15. dubna 2013 v 14:01 | Webmiss |  WebMiss
Nedávno jsem si koupila nové sluneční brýle. Jsem totiž expert na jejich rozbíjení. Je už nepsaným pravidlem, že se mi každé léto alespoň jedny rozbijí. Buď mi spadnou na zem, nebo si na ně sednu. Popřípadě mi spadnou na zem opakovaně a pak už toho mají očividně dost a je po nich. Ale zpátky k mým novým brýlím... Další věc kterou je nutné zmínit je fakt, že vypadám o pět let mladší než kolik mi ve skutečnosti je. Takže si můžu dovolit koupit růžové brýle a vypadám v nich naprosto přirozeně a nikoho nezarazí fakt, že na vysokoškolačce vidí brýle pro puběrťačku. A teď se dostávám k tomu podstanému. Je dobře známo, že růžové brýle zkreslují pohled na svět. A ano, je to pravda. Ale přesně obráceně, než by měly. Sice mám růžvé obroučky, ale skla jsou tak černá, že mi dělá problém identifikovat totožnost kolemjdoucích, tudíž se může dost jednoduše stát, že minu někoho známého, nebo třeba příbuzného, a nebudu o tom mít ani sebemenší ponětí! Takže nevěřte lidem, že pohled přes růžové brýle je příjemnější, spíš naopak:-)
A zase ta škola !

14. dubna 2013 v 21:33 | Webmiss |  WebMiss
Víkend uplynul rychlostí blesku, je neděle, koukám na Nevinné lži a u toho počítám příklady. A při pomyšlení na to, že zítra jdu opět do školy se mi dělá zle. Jediné v co doufám je, že aspoň to počasí se vyvede a konečně bude jaro. A jaký byl můj víkend? V sobotu nás přijela navštívit babička s dědou, takže jsme si poseděli, koupili dortíky a poklábosili. Večer dorazil přítel a vrhli jsme se na učení, ve kterém jsem pokračovala u Ironmana i potom co odešel. Před půlnocí jsem to zapíchla a dneska ráno se mi nechtělo z postele. Tak jsem si pospala do devíti a pak teda vylezla a šla snídat. Pak mě čekalo žehlení a ségru vaření, tak jsme si pustily Vampire Diaries a hned nám to šlo lépe od ruky! Následovala příprava oběda a já se vrhla na výrobu Makronek. Sice mi většina z nich popraskala, ale pekla jsem je poprvé, tak jsem s tím počítala. Kolem druhý jsme konečně měly oběd a já se pak víceméně zase vrhla na učení, večer jsem se šla projít a teď už jsem zase u učení..
Tak Vám přeju dobrou noc a krásný týden.
Bonnie


Noční report

13. dubna 2013 v 23:34 | Webmiss |  WebMiss
Víkend. Půl hodiny zbývá do půlnoci. Webmiss sedí na gauči a všude kolem se povalují papíry s výpočty. Ano, vypadám jako šprtka, ale to je jen zdání. Snažím se dopočítat seminárku, ale pořád mi nějaké příklady zbývají a už to chci mít z krku, takže se snažím na to za každou cenu přijít, ale pořád se nemůžu dopočítat ke správnému výsledku. Takže tomu budu muset obětovat i část neděle. Protože dneska na to už opravdu nemám sílu. Pomalu si nejsem ani jistá kolik je 1+1, takže to za chvíli zabalím a půjdu se na to vyspat.
Krásnou dobrou noc
Bonnie


Krásné sobotní ráno !

13. dubna 2013 v 9:12 | Webmiss |  WebMiss
Zdravím,
původně to podle předpovědi vypadalo na pěkný, slunečný víkend, ale jak je vidět, meterologové se trochu sekli, protože u nás je od rána tma a mraky nad naším městem visí jako hrozivé kulisy. Takže se asi můžu rozloučit s představou, že půjdu na kolo, nebo běhat (což sice nemám moc v lásce, ale co by člověk neudělal pro svého přítele a svou fyzčku). Tudíž místo toho sedím u ntb, mám na vlasech masku, a půjdu se vrhnout na učení. Zábavné, že?
P.S. Ironií je, že minulou neděli jsme byli odpoledne v krámech a bylo krásně, a tuhle neděli jsme myslela, že vyrazíme ven užívat si konečně jaro, ale soudě podle dneška to zítra nebude asi o moc lepší.
Přeju Vám pohodový víkend.
BonnieCo je nového?

12. dubna 2013 v 23:10 | Webmiss |  WebMiss
Uběhlo čtrnáct dní od doby, kdy jsem naposledy přidala nějaký příspěvek. Což znamená, že byly Velikonoce, volno, škola, víkend, zase škola a teď je tu zase víkend. A co všechno změnilo?
Zjistila jsem, že se musím přestat dívat na Sex ve městě, protože mě vytáčí každá scéna, ve které je Carrie. Ta její neustálá ješitnost, pocity, které mě absolutně nezajímají a emociálně přehnané reakce jsou na mě prostě moc. Kolik z Vás by se rozešlo s klukem jen kvůli tomu, že Vám neodpoví na otázku zda jste ta pravá? Kdo z Vás by byl vytočený kvůli tomu, že Vás Vás přítel nechce seznámit s matkou, a kdo z Vás by se vetřel na místo, o kterém víte, že je potkáte spolu a snažil by se mermomocí vetřít do její přázně? Omlouvám se, že jsem z toho tak rozčilená, ale poslední dva týdny si před spaním pouštím díl Sexu ve městě abych se odreagovala od školy a šla spát s prázdnou myslí a líp usínala. Ale začíná to mýt opačný efekt. Po každém díle začnu přemýšlet o tom, zda jsem normální, tedy v rámci mezí. A děsím se dne, kdy zjistím, že jsem stejná hysterka jako Carrie. Nechci se chovat jako blázen, to bych snad raději spáchala sebevraždu. Nemám ráda, když ženy myslí jen na sebe a musí neustále mluvit jen a jen o sobě. Nemám ráda, když odvozují naprosto nesmyslné věci z naprostých prkotin. Nebo když se chovají jako káčy a nemají k tomu žádný důvod. A prostě ne a ne- já nebudu stejná!