Srpen 2013

Tak co je nového?

27. srpna 2013 v 15:24 | Webmiss |  WebMiss
Za posledni dva týdny se toho dost semlelo-mimo jiné i to, že jsem si rozbila klávesnici a teď se učím používat klávesnici na které půlka kláves nepíše to co má.
Jelikož moje ségra byla dva týdny na nemocenské začaly jsme spolu koukat na House-vlastně spíš na poslední sérii, takže vím jak celý seriál skončí, ale pořádně neznám všechny souvislosti, tak jsem začala po konci osmé série koukat na první. Taky jsem si s přítelem vyrobila vlastní Twister-sice to zabralo dost času, ale včera jsme poprvé hráli a je to super! Možná trochu fyzicky náročné, ale to je otázka cviku. Dost jsem taky hrála Osadníky, Vikngy a taky Bang! A málem bych zapomněla-viděla jsem skvělý film s Morganem Freemanem o kterém rozhodně napíšu recenzi. Prozatím to je asi ode mně všechno, ale co nevidět přibudou nové články.
S láskou
Bonnie


Novinky z deníčku

13. srpna 2013 v 13:49 | Webmiss
Po dlouhé době jsem zase tady. Jak se máte? Minulý týden jsem strávila pár dní v Českém ráji na kole, také jsem byla v Bozkovských jeskyní a v muzeu hraček a starala se o jednoho lazara.
To bylo jen ve zkratce, ale plánuji se rozepsat.
Minulé pondělí jsem naprosto nečekaně odjela do Českého ráje, kde jsem zůstala do středy. S tátou jsme projeli okolí na kole od Trosek, přes Sobotku, Humprecht, Kost, Prachov, Prachovské jeskyně, Pařez až po Jičín. Sice jízda po turistických trasách nebyla příjemná, ale zvládla jsem to. Počasí bylo krásné, celé dny jsem popíjela Malinovku (kterou u nás málokde čepují) a papkala ejrůznější druhy polévek k obědu. Ve středu večer jsem dorazila domů, vybalila se a spala až do devíti do rána druhého dne. Čtvrtek jsem strávila s přítelem, v pátek jsem vyrazila s mamkou na nákupy do města a pořádně se nacpala v číně a o víkendu jsem s přítelovou rodinou vyrazila do Bozkova na jeskyně. Bohužel mi v sobotu nesedlo nějaké jídlo, takže jsem v neděli skoro nic nesnědla, ale už mi je dobře. A aby toho pořád nebylo málo, ségru sestřelila v sobotu dopoledne z kola nějaké holka, takže se o ní teď starám, v noci jí kontroluji, jestli dýchá a snažím se jí udržovat v posteli, i když to jde ztěžka.
Takže asi tak k prvnímu srpnovému týdnu.
Bonnie


The Walking Dead

4. srpna 2013 v 12:46 | Webmiss |  Recenze
Co udělá s lidmi apokalypsa po jejímž vypuknutí se lidé mění v živé mrtvoly? To se snaží ukázat seriál The Walking Dead natočený na náměty stejnojmenného komiksu. Původní záměr byl odvysílat pouze prvních šest dílů a vytvořit jak jakousi minisérii, ale poté, co pilotní díl sklidil velký úspěch u diváků, se tvůrci rozhodli natočit další díly.

Děj The Walking Dead

Hlavní postavou je šerif Rick, který se po neúspěšné přestřelce probouzí v nemocnici připojený k nefuknčním přístrojům. Když se vydává na průzkum nenocnicí, zjišťuje, že něco není zcela v pořádku. Všude je nepořádek, nikde nikdo a na konci chodby jsou zapečetěné dveře s nápisem Neotvírat, mrtví uvnitř. Zvláštní, že? Nám jako divákům je jasné, že vypukla zombie apokalypsa, ale hlavní hrdina je naprosto zmatený. A to ještě neviděl vše... Před nemocnicí jsou poskládána mrtvá těla, a vypadá to tam podobně jako v koncentračních táborech. Po dalších nepříjemných zážitích narazí na dva přeživší, kteří mu celou situaci vysvětlí a on sse vydává na dlouhou pouť za svou rodinou, protože má pořád naději, že jeho maželka a syn přežili. Nakonec je opravdu najde a stane se součátí skupinky přeživších. A jak dny plynou, ukazuje se postupně povaha každého z nich. Kdo přežije, a kdo vzdá boj proti mrtvákům?

Postavy a herci

V čele skupinky jsou dva šerifové (bývalí kolegové) Rick (Andrew Lincoln-Láska Nebeská) a Shane (Jon Bernthal-Noc v muzeu 2, How I met your mother). Dále jsou zde Rickova manželka Lori a syn Carl, Andrea a její mladší sestra, Glenn, Daryl (Judas ze stejnojmenného klipu Lady Gaga), Dale, Caroline a její dcera.

Recenze

K seriálu jsem se dostala přes svého přítele. On už viděl všechny díly všech doposud vydaných sérií, ale je ochotný se na to dívat znovu (se mnou). Nejdříve to všechno vypadalo jako naprostá klasika-apokalypsa, mrtváci všude kam se podíváte a jeden hlavní hrdina, který je sám upsortčed ničeho a nemá páru o tom co se stalo. Naštěstí se děj začíná docela slbině rozjíždět, když se Rick setká se svojí rodinou a svým nejlepším kamarádem, který spal s jeho ženou. Do toho se promítají i osudy dalších postav a dochází k častým střetům. Seriál je zajímavý pro Ty z Vás, které zajímá co bude až vypukne apokalypsa a z většiny lidí se stanou chodí mrtvoly. Ale mám jedno varování-už jsem u Živých mrtvých (jak zní název seriálu v češtině) párkrát večeřela, ale není to moc dobrý nápad, protože před Vámi bude spousta krve z mrtváků a nebo z lidí, které mrtváci zkonzuumují, takže Vám bude spíš na zvracení, než že by to posílilo Vaši chuť k jídlu. A poslední dodatek-o mém problému oblíbit si hlavní hrdiny jsem už kdysi psala celý článek a znovu jsem si ověřila, že tomu tak je. Nemám ráda postavu Lori (je to sobecká kráva, která si začala s nejlepším kamarádem svého muže a neospravedlňuje ji ani to, že si myslela, že její manžel je mrtvý), Andrei (další sobecká mrcha, která prozměnu myslí pouze na sebe a kvůli své pýše málem zabije jednoho z party), Carla (rozmazlený prcek, který způsobí smrt jednoho z grupy, protože si myslí, že dokáže něco, na co nemá), Shanea (jeho myšlenka myslet jen na svoje bezpečí je správná, ale je to arogantní debil, který by obětoval život svého nejlepšího kamaráda jen kvůli tomu aby mu mohl ****** ženu), Magie (tahá za nos mého oblíbence Glenna, čímž u mě dooost klesla) a pak samozřejmě nemám ráda mrtváky.
Ale sečteno podtrženo mě seriál pohltil a těším se na poslední díl druhé série.
Terapie láskou

4. srpna 2013 v 11:19 | Webmiss |  Recenze
Romantické drama s komediálními prvky. Asi tak bych jednoduše popsala film režiséra Davida O. Russella Terapie láskou. Svou remiéru v kinech si odbyl loni, ale já se k jeho shlédnutí dostala teprve nedávno.

Děj filmu

Po několika měsících strávených v psychiatrické léčebně se Pat Solatano vrací domů k rodičům, kteří se mu snaží pomoci vrátit se zpět do normálního života. Ale nejenom oni, i Pat je rozhodnutý, že začne odznovu a opět si získá svojí manželku, kvůlí které se vlastně dostal tam kam se dostal. Jeho problém spočívá v nekontrolovaných výbuších vzteku, které se střídají s euforií. A tak se stane, že při své cestě zpět do normálního života narazí na Tiffany, které umřel manžel a která si také prochází komplikovaným obdobím. Sice jejich seznamování neprobíhá hladce, ale nakonec k sobě najdou cestu a vzájemně si vypomůžou.

Obsazení

V roli Pate se můžete těšit na Bradleyho Coopera (Na sv. Valentýna, Lemra líná, Až tak moc Tě nežere či epizodní role v Sexu ve městě) a v roli Tiffany na Jennifer Lawrence (Hunger Games). Dále uvidíte Roberta de Nira, Jacki Weaver či Julii Stiles.

Zajímavosti

Jennifer Lawrence bylo v době natáčení filmu 22 let, ovšem postavě kterou ztvárňovala je minimálně 35.

Recenze

Ze začátku to bylo skvělé, Pat se vrátil z psychiatrické léčebny a už nastal první střet s rodiči. Poté strávil většinu dne a noci četbou Hemigwayova díla Sbohem, armádo, což skončilo dalším střetem s rodiči, když k nim uprostřed noci vběhl do ložnice a začal se rozčilovat nad pesimismem, s kterým byla kniha napsána. Ani jeho běžecký úbor nenajde pochopení u ostatních.. A tak nastává celá řada vtipných situací. Ale pouze do doby, než se na scéně objeví Tiffany, ze začátku je to stále sranda, ale když se dohodnou na vzájemné výpomoci, z dkonalého dramatu se stává remake Hřísného tance s tanečkem na konci filmu. Takže z původních pěti hvězdiček u mě tento film získává pouze tři, protože se stal další tuctovou komedií, která nepřekvapí.

Srpen je tady! Hurá?

3. srpna 2013 v 14:10 | Webmiss |  WebMiss
Táák a je to tady. Půlka prázdnin v čoudu. Doslova. Ani jsem nemrkla a najednou je srpen.
Jo, sice chodím na vejšku a škola mi začíná až v říjnu, ale jelikož mám v září zkoušku, tak mi prázdniny skončí o trochu dřív. A jaký mám pocit z uplynulého měsíce letních prázdnin? No, uteklo to nějak rychle.

A co jsem všechno dělala?

Jezdila na kole, slunila se, máchala ve vodě, spala po hoodně dlouhé době u kamarádky a připadala si zase jako třináctka, byla na pohřbu (zajímavé, že mě to napadlo takhle po sobě), propadla jsem POP Pilates s Cassey, konečně jsem byla na prohlídce Housky (a všem to vřele doporučuji, průvodce je suše vtipný a na konci máte šanci omrknout si peklo), konečně jsem viděla dům přítelé mé kamarádky, kde s ním už pár let bydlí, setkala se po roce s bývalýma spolužačkama z gymplu, hrála tenis (a je pořád co zlepšovat), chodila na procházky po okolí s přítelem, oslavila ségřin svátek, dala mamce dárkový poukaz na masáž (který pořád nevyužila a už to je skoro měsíc), viděla se po půl roce se sestřenkou a tetou (a s jejichm psem, který je vlastně také členem jejich rodiny), začala tak trochu běhat (hoodně rekreačně), poprvé mi někdo omldel a já nevěděla co s ním (mlácení do obličeje pomůže), navštívila novou vegetariánskou jídelnu v našem městě (kdo by řekl, že i tofu se dá jíst?), založila si džíny-sice moc šít neumím, ale není to vidět a vypadají dobře, slavila přítelův svátek,začala koukat na Dating Rules From My Future Self, doukoukala jsem Dating Rules From My Future Self, začala jsem odznovu sledovat Vampire Diaries, protože se mi nechtělo čekat na další sérii až do října, s přítelem jsem začala sledovat Walking Dead (jasně, že přibude recenze!), přečetla už pár knížek (jsem hrdá, že jsem se vrátila do dob, kdy jsem četla jednu knížku týdně), začala jsem konzumovat syrovátku pro lepší fci organismu, a konečně jsem byla s přtelem v kavárně, která je naprosto boží a kam chodím moc ráda, ale ještě nebyl čas abychom tam zavítali spolu, ale teď už si to může škrtnout ze seznamu.
A co jste dělali v červenci Vy?:-)
Bonnie


True Love - Pink

3. srpna 2013 v 9:13 | Webmiss |  Party time
Teprve nedávno se k mým uším dostala pecková písnička od Pink z jejího nejnovějšího alba The Truth About Love. Jedná se o písničku True Love, kterou nazpívala s Lily Allen. V klipu, který vyšel 1. července 2013 účinkuje Pink, její manžel Carey Hart a jejich dvouletá dcera Willow a samozřejmě také Lily Allen. Klip je vtipný, praštěný a ze života Pink (střípky z rodinného života, zákulisí jejího turné). A písnička je naprosto boží :-)Pohřeb

1. srpna 2013 v 20:29 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Tak jsem byla na pohřbu. Podruhé v životě. Po deseti letech. A nebylo to o nic lepší než poprvé. Všichni byli v černém, seděli, mlčky koukali na rakev, v ruce mačkali kapesníček a snažili se zatlačovat slzy. Zkrátka depresivní jako prase. A to mě akorát utvrdilo v tom, že se mi nelíbí jaký je u nsá přístup k pohřbům. Když někdo zemře, mělo by se na něj vzpomínat, měli by se o něm vyprávět historky, popíjet na jeho památku a být rád za to, že jste s tím člověkem setkali. A ne sedět a brečet. Já teda takový pohřeb nechci. Chci aby se lidé sešli u mé rakve, nebo urny (to mi je celkem fuk), přinesli si šampaňské (nejlépe tuny), měli na sobě barevné oblečení a hlavně dobrou náladu a u sklenky šampáňa na mě vzpomínali a poslouchali mojí oblíbenou muziku. Je na tom něco divného?