Prosinec 2013

Krásné Vánoce

24. prosince 2013 v 14:48 | Webmiss |  WebMiss
Tak je to tady. Dneska jsou Vánoce. Svátky klidu a pohody. Sice nemám ponětí u koho je na Váncoe klid, nebo pohoda, ale nevadí. Ráno jsem vstala v půl deéváte a hned jsem pojala podezření, že mamka chtěla abych zaspala Štědrý Den, tak mě nechala spát. Posnídala jsem u Popelky (té staré, černobilé) a potom jsem dobalila poslední dárečky, po dobalení se dala do žehlení a u oběda (obědem rozumějte chlebíčky) jsem koukala na Vánoční koledu. A jelikož už byla jedna hodina, dala jsem si jedno kafe a pustila se do vánočních příprav. Salát jsem dala do slavnosní misky, nazdobila ho zeleninou a do menší mističky jsem nandala a nazdobila salát ségře, který jsem speciálně pro ní udělala bez majolky. No a pak nastal čas na přípravu stolu. Vygooglila jsem si pár návodů na výrobu vánočních ubrousků a po pár nepodařených pokusech jsem vyrobila z ubrousků malé stromečky. Také jsem dala nový ubrus, prostírání, Vánoční hvězdu a naleštěné sklenky a příbory a ještě přidám Adventní věnec. A to je asi vše. Večere je plánovaná na pátou hodinu, takže mám dostatek času na přípravu (vlasy, řasenka a oblečení), tudíž teď sedím u nazdobeného stolu a nahlas si čtu Malého Prince v originále. A málem bych zapomněla- jeližko jsou dneska Vánoce (a Vánoce jsou jednou za rok) zůstala jsem dneska v pyžámku.
Takže Vážení, přeji Vám krásné Vánoce, bohatého Ježíška, ať dostanete to, co si přejete a hlavně buďte v klidu.

S láskou Vaše BonnieEl Amor es una PUTA

15. prosince 2013 v 11:49 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Popelku zachránil Princ, který ji odvedl od macechy a zachránil z bídy, Sněhurku oživil polibkem Princ a žili spolu šťastně až do smrti, Leontýnku podáním kopretiny přivedl Jenda mezi smrtelníky a žili spolu šťastně až do smrti, Elenu láska ke Stefanovi přenese přes veškeré starosti spojené se smrtí všech členů její rodiny, Šípkovou Růženku opět zachrání Princ polibkem a pak polu stráví zbytek života, Malá Mořská Víla je zase ochotná pro svoji lásku ztratit svoji nesmrtelnost a obětovat svůj život, Milagros je zase ochotná kvůli lásce k Ivovi zvládat veškěrá ponížení a nesnáze osudu.
Abych to zkrátila-ve všech pohádkách,seriálech a filmech je láska k tomu druhému něco, pro co se vyplatí obětovat úplně všechno, láska také léčí, bolí, je stálá, epická, krásná, dokonalá, skvělá, úžasná a nesmrtelná. Bezva. Ale jak s tím vším má naložit obyčejná smrtelnice, která nežije v pohádce, v seriálu ani ve filmu? Má tomu snad věřit? Má se domnívat, že tohle všechno se děje i v obyčejném světě mimo filmová světla? Nebo se jedná jen o klam, kterým si nás televize omotávají kolem prstu a nutí nás věřit, že ta pravá, epická a nikdy nekončící láska opravdu existuje? Stojí za to obětovat život pro někoho koho milujete? Nebo je lepší na lásku rezignovat a stát se cynickým člověkem? Existuje na světě vůbec někdo komu láska vydržela opravdu od zčátku až do úplného konce? Nebo všechny lásky končí zradou, rozchodem, podváděním, hádkami a obviňováním toho druhého? Má normální smrtelník věřit na červenou knihovnu, snažit se ledat toho pana PRAVÉHO, nebo je lepší se spokojit s myšlenkou, že opravdová láska neexistuje a všechny city k tomu druhému jsou jen zbytečnou starostí a bolestí?Vrazí Vám lidé nakonec kudlu do zad, nebo existuje někdo, kdo Vás miluje natolik, že Vás nikdy nezradí? Je zkrátka láska skutečná, nebo se jedná jen o trik šikovných scénáristů a režisérů, jak si nás dostat do říše iluzí a lží?

Křídla Vánoc

4. prosince 2013 v 22:44 | Webmiss |  Recenze
Nejkrásnější vánoční film, a to nejen proto, že v něm hraje Richard Krajčo.
Křídla Vánoc pochází z dílny Karin Babinské, která ho nejen režírovala, ale napsala i scénář.

Děj

Převážně celý příběh se odehrává v nákupním centru Globus, kde pracují čtyři hlavní hrdinové-Tomáš (Richard Krajčo), Nina (Vica Kerekes), Ráďa (David Novotný) a Zajíc (Jakub Prachař). Jednoho dne se přihodí cosi zvláštního a každý z nich dostane šanci něco si přát. Vždyť se blíží Vánoce, tak jsou možné i zázraky!

Recenze

Hlavní důvod proč jsem na film šla je samozřejmě Richar Krajčo. Ale měla jsem strach, že se mi děj ani příběh nebude líbit, protože předchozí film od autorky, který jsem viděla se mi zase tolik nelíbil (mluvím o Pusinkách). Ale kupodivu mě příběh zaujal. Nechci psát nic konkrétního abych nevyzradila pointu filmu, jen chci říct, že Křídla Vánoc je skvělý filmový počin a zápletka Vás donutí přemýšlet i po tom, co upustíte kino. Zkrátka mi tento film zůstaně v paměti nejen kvůli hereckému obsazení, ale i kvůli silnému příběhu, který zasáhne všechny postavy dle jejich přání.


S láskou Bonnie