Leden 2014

Jen tak

31. ledna 2014 v 22:29 | Webmiss |  WebMiss
Krásný večer,
jak se máte? Snad máte krásný a poklidný páteční večer-možná jste někdě na plese, na party, diskotéce, nebo jako já doma. Už jsem nějak přešla dobu, kdy jsem chtěla vymetat party a kalit až do rána a druhý den se dušovat, že už nebudu nikdy pít! Bohatě mi stačí vyjít si párkrát do roka. Ale o tom jsem ani psát nechtěla. Spíš jsem se chěla vypsat ze všeho co mě "trápí".
Od prváku mám jeden předmět-v zimáku měl číslo 1, v letňáku číslo 2 a teď měl trojku. Logické,že? Problém je, že jedničku jsem dělala na třikrát, dvojku taky a z trojky jsem šla na první pokus v pondělí a opět mě vyrazili. A to jsem tam šla s přesvědčením, že letos to dám na poprvé abych měla klid. Bohužel nedala. Takže jsem dva dny úplně proflákala (rozumějte tím neučila se na další zkoušku), protože jsem neměla sílu si ještě něco nalít do hlavy a upřímně ani chuť. Říkala jsem si, jaký to má smysl, že tenhle předmět budu dělat pořád na více pokusů. Žádný? Sice už se nenervuji, ale nebaví mě to. Dvě hodiny píšete test, dvě hodiny čekáte na výsledky, a pak zjistíte, že jste se nepropsali. Jak šokující!! Takže jsem si vyrobila obal na boty abych nechodila do haly s igelitkou, ale s ručně šitou krásnou taškou na boty, co které se kromě bot vejde i všechno ostatní.
No a zítra začínám s učením, protože mě čeká ještě jedna zkoušku, a druhý pokus té, kterou jsem neudělala v úterý.
Tak dobrou noc
Bonnie!Fenomén internetu: Bikini bridge

31. ledna 2014 v 11:19 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Šíří se to jako mor. Po internetu jsou tisíce fotek holek v bikinách, které leží na zádech a spodní díl plavek jim sedí pouze na kyčelních kostech a nad břichem se jim tudíž vytvoří mezírka, která se nazývá bikini bridge.
Jde o to, že já měla tenhle můstek celý svůj život, ale naštěstí začíná pomalu mizet, protože jsem konečně něco málo přibrala. Abyste rozumněli. Celý život jsem dost hubená a ještě k tomu celkově taková drobná, takže pořád vypadám o dost mladší než kolik mi vlastně je. A celý život mi lidé říkají, ať jím, což je docela srandovní, protože jm víc než většina holek mého věku, které znám. Každopádně to co chci říct je, že kdykoli jsem byla v plavkách tak se mi tvořil bikini bridge a nikou to nidky nepřišlo sexy, spíš naopak. A najednou, když konečně naberu a můstek zmizí, tak se právě tohle stane thinspiration pro většinu dívek. Což je dost praštěné, protože buď musíte být opravdu vychrtlé, aby Vám něco takového vzniklo, nebo musíte nosit větší spodní díl plavek, což by v praxi nefungovalo, protože by při chůzi spadl, takže existuje jen jeden způsob jak toho docílit-začít hubbnout a hnát se za něčím úplně šíleným co ani není pěkné. Nemám nic proti sportování ani zdravé a vyvážené stravě, ale když to sportování má jen jediný cíl, kterým je právě bikini bridge, tak už jsem proti tomu. Já třeba cvičím abych nabrala svalovou hmotu, protože mi to přijde mnohem lepší než být vychrtlá a mít můstek. Ale asi to záleží na každé z Vás.BonnieZASE DALŠÍ ZKOUŠKA

27. ledna 2014 v 10:48 | Webmiss |  WebMiss
Krásné pondělí Vám přeji!
Je něco málo po půl jedenácté a já jsem kupodivu vzhůru necelé dvě hodiny. Původní plán zněl : vstát v sedm ! Já ho ale trochu poupravila a vzniklo z toho opětovné vypínání budíku, zrušení budíku, zahození mobilu s budíkem a spánek do devíti ráno. Říkala jsem si, že na zítřejší zkoušku jsem z jedné třetiny připravená a stačí mi už jen další třetina. Abyste rozumněli, zítra jdu na zkoušku, která se skládá z písemné části a z ústní části. Písemná část obsahuje celkem tři příklady, všechny jsou za stejný počet bodů a dohromady tvoří 100%. Tudíž jeden příklad je za 33,33333% a k tomu abyste byli v puštěni k ústní části je potřeba napsat test alespoň na 50%. Takže jsem se rozhodla, že se nadrtím na dva příklady a pokud mi zbude čas, chuť a volná kapacita v mozku, tak i na ten třetí. Ale dva by měly úplně stačit:-) Dělalo by to 66,66666 % a to je k vpuštění k ústní části akorát. Jenže jsem narazila na malý problém. Takový nepatrný. Včera jsem pochopila jak vypočítat jeden příklad, ale dneska jsem ještě nepochopila nic. Zatím jsem si jen slepila sešit, který se mi včera rozpadl a teď vypadá jako vyrvaný krávě z huby, a také jsem zkoušela použít poznámky, které jsem si včera vypsala u Samotářů, ale neumím je aplikovat. Zkrátka nechápu souvislost mezi mými poznámkami a výpočty, protože mi přijde, že je to absolutně něco rozdílného.
A takhle prozatím vypadá můj den. A jaký je ten Váš ?BonnieHorká vana s mlékem

26. ledna 2014 v 20:51 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Tak jsem zkusila vanu s kapkou mléka. V nějakém chytrém ženském časopise jsem se dozvěděla, že mléko má neuvěřitelné účinky na Vaši pleť a čas od času byste si ho měli přidat i do vany, abyste svou pokožku zjemnily. A i přesto, že mi kdysi bylo od doktorky sděleno, že mi v testech na alergii vyšla zvýšená citlivost na mléčnou bílkovinu, nijak jsem to nepocítila. Možná špís naopak, jsem milklover. Mléko piju ráda, často a vychutnávám si ho! Tak jsem si řekla, proč ho nevyzkoušet i ve vaně.
A moje pleť je opravdu hebčí, takže to asi není úplně k zahození. Takže pokud Vám nevadí trocha toho mléka v koupeli, doporučuji to alespoň jednou vyzkoušet!


BonnieVíkend

25. ledna 2014 v 22:18 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Můj milý deníčku,
je sobotní večer a mě napadlo, že bych se s Tebou mohla podělit o nějaké nové zážitky a události. Včera jsem byla na dvou zkouškách, přičemž jednu mám a na výsledek druhé si musím minimálně do středy počkat. Ale snad to nějak klapne! Domů jsem jela se ségrou, takže jsem dorazila až po druhé, protože jsme zaskočily do pár obchůdků a stejně si nic nekoupily. A byla jsem moc líná si cokoli vařit, tak jsem si po hodně dlouhé době dala jídlo z pytlíku a nebylo to tak zlé jak jsem předpokládala. Potom jsem plánovala učení na další zkoušku, ale lensot vyhrála, takže jsem si chvilku zdřímla a po probuzení si dala kafčo a ještě si trošku zacvičila s mojí oblíbenou trenérkou Cassey Ho! A jako třešinka na dortu byl kebab s mým přítelem a přespání u něj. A dneska jsem plánovala učení, ale stáhla jsem si pouze ukázkovou písemku a přichystala si sešit! Tak třeba zítra udělám další krok:-)
Mějte se krásně, dobrou noc
Vaše Bonnie !Ranní lov

23. ledna 2014 v 10:19 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Sice jsem šla spát v půl jedné ráno, kvůli již zmíněné zkoušce, ale to mi nebránilo v tom, abych ráno vylezla po sedmé a vypravila se s kamarádkou do Lidlu na lov tepláků. Díkybohu vzala auto, protože pěšky bych to asi dnes úplně nezvládla. Zavírají se mi oči a mozek odmítá pojmout jakoukoliv látku. Což je trošku blbé, vzhledem k počtu mých zítřejších zkoušek, ale ono to půjde! Po včerejšku už optimismus opravdu nepostrádám! :-) Každopádně jsme asi v osm dorazily do krámu a už na parkovišti nás překvapil počet aut na parkovišti. V krámě se vše vyjasnilo. Mezi nakupujícími byly převážně starší paní, které pravděpodobně vybíraly oblečení svým vnoučátků, a sem tam nějaká mladší tvář, která si zajela nakoupit nějaké oblečení před prací. Já si jela pro domácí tepláčky a dětské hodinky, které bych nosila na sport (vzhledem k velikosti mého zápěstí je dětská velikost hodinek pro mě nejlepší). Bohužel hodinky v reálu nebyly vůbec tak pěkné jako na obrázku, tak jsem popadla alespoň růžové tepláčky, prozkoumala velikost a šup s nimi pod podpaždí a ke kase! Takže taková odměna za zkoušky:-)
Mějte se krásně,
S láskou Vaše BonnieNeuvěřitelná zkouška

23. ledna 2014 v 10:10 | Webmiss |  WebMiss
Nejspíš jsem se o tom už zmínila, ale pokud ne: včera jsem měla zkoušku. Jednalo se o psychologii, takže v rámci možností myslím, že okecávačka a také nějaké ty znalosti o Freudovi a Jungovi byly nezbytností. Ale průběh a trvání zkoušky mě natolik překvapilo, že mi z toho asi trošku hráblo.
Před samotnou ústní zkouškou ještě proběhl zápočet, což v praxi znamenal napsat test s šesti otázkami a potom čekat, než na Vás přijde řada na ústní. Bohužel paní profesorka zapomněla omezit počet studentů, kteří se mohou přihlásit na daný termín a tak se stalo, že nás tam bylo 200. Ano, 200 lidí, kteří psali test a pak většina z nich také čekala na ústní. Sice nám bylo nabídnuto odejít po testu a přijít buď dneska, nebo v pátek, ale jelikož mám v pátek dvě zkoušky, zvolila jsem taktiku počkat, než budu na řadě. Nevím, jestli to byla chyba, nebo ne, ale na řadu jsem přišla ve čtvrt na deset a o 30 minut déle jsem opuštěla budovu a domů jsem se dostala v půlnoci. Sice s jedničkou v indexu, ale úplně vyřízená tím, že se tohle vůbec může stát. A prý se na vejšce pořád jenom kalí a chodí na párty... já chodím pařit na zkoušky!

Lednové úterý

21. ledna 2014 v 11:00 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Když jsem se ráno probudila, nevěřila jsem svým očím. Venku sněžilo. Zní to dost zvláštně, když se v lednu divím tomu, že sněží, ale letošní zima je zkrátka a dobře divná. Sníh byl naposledy loni v listopadu a od té doby maximálně sněží. Hitem prosince bylo babí léto a leden měl náběh na jaro,ale možná se skutečně dočkáme zimy! Neuvěřitelné.
Samozřejmě, že moje divoké plány o vstávání v půl osmé ráno opět nevyšly. Jak šokující! Vylezla jsem nakonec v devět ráno a byla jsem tak hotová, že jsem si se snídaní kecla v obýváku k Nejhorší mámě na světě. Potom jsem se ale naětěstí už jakž takž probrala a byla jsem schopná se převléct, provést ranní hygienu a také si utřídit věci do školy. V mém slovníku to znaměná, uložit si materiály ke včerejší úspěšně zvládnuté zkoušce (k tomu se ještě vrátím) do desek s ostatními neaktuálními předměty a vyndat si materiály k dalším zkouškám, které mě v tomto týdnu čekají. Tyto materiály jsem si víceméně prošla a vyznačila si to důležité, co se naučím.
A teď k té včerejší zkoušce. Myslela jsem si, že když jsem získala zápočet, tak ústní zkouška je už formalitka. Jak jsem se spletla! Zkouška začínala v půl třetí, tudíž jsem přijela o nějakých dvacet minut dříve a na chodbě už byla kupa lidí. Všichni svírali své poznámky a vše si patřičně zopakovávali. Jelikož jsem nechtěla být pozadu, vytáhla jsem si své poznámky a také si je začala pročítat. Stoupla jsem si ke skupince s mýnmi spolužáky-dobře s mým spolužákem a spolužačkou a společně jsme si opakovali co umíme. A pak už začali dovnitř chodit první lidé. Byli tam o něco déle než jsem si myslela, že budou, ale jelikož se chodilo po dvojicích, tak jsem nad tím moc nepřemýšlela. Šok ale nastal ve chvíli, kdy oba vyhodila, nebo minimálně jednoho z dvojice. Protože jsem dorazila mezi posledními, nijak jsem se dvonitř nehrnula a raději si pečlivě dostávala do hlavy veškerou teorii. Než na mě přišla řada, tak půlku lidí vyhodila a já byla zralá na psychiatrickou léčebnu, nebo minimálně na balení nějakých super účinných uklidňovacích léků. Díkybohu jsem dostala otázky, které jsem uměla a zkoušku mám v kapse, ale nervy to byly parádní. Ještě půl hodiny po zkoušce jsem se vzpamatovávala. Ještě mě čeká pět zkoušek, tak doufám, že budou podstatně méně náročné a nevynervují mě tolik jako ta včerejší!
Krásný den Vám přeji,
Vaše BonnieNeděle

19. ledna 2014 v 22:45 | Webmiss |  WebMiss
Blíží se jedenáctá hodina večer, já opět přeorganizovávám obývák a u toho koukám na film ŽENY, který dávají na Prima LOVE. Zbytek osazenstva šel už spát, takže si tu sedím na křesle s notebookem, vedle mě leží plyšák a právě jsem dopila poslední sklenici vína. Večer jsme koukaly na skvělý díl z ckylu ŠKODA LÁSKY a k tomu jsem nám uvařila čokoládu s chili. Recept jsem našla v Mariannne a chutnalo to přímo božsky. Stačí když v kastrolku ohřejete mléko, nalámete do něj tabulku čokolády, pořádně rozmícháte dokud se čokoláda úplně nerozpustí a pak už jen přidáváte chili podle chuti! Doporučuji Vám přidávat chili opravdu po malých dávkách, protože i malá lžička je dost znát! Věřte mi. Myslela jsem si, že čajová lžička na 750 ml mléka je málo, ale zjisitla jsem, že to je až dost. A nezapomeňte čokoládu podávat teplou! Takže ihned co skončíte s přidáváním chili a usoudíte, že výsledek je skvělý, sáhněte po naběračce a do připravených hrníčků lijte až po okraj! Neumím si představit nikoho, komu by to nechutnalo, takže obsah kastrůlku mizí docela rychle. A až dojde čokoláda doporučuji podávat svařák!
Pro dnešek je to ode mě už vše, takže mi nezbývá než Vám popřát dobrou noc a úspěšný týden!
S láskou
BonnieZkoušky, učení, uklízení

19. ledna 2014 v 16:10 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Sice je zkouškové a mě v týdnu čekají čtyři zkoušky, ale že by se mi do toho učení nějak chtělo, to se říct nedá. Od rána jsem stihla vyžehlit, vzít si k ruce poznámky, odložit poznámky, dát si oběd (dneska jsem spala skoro do deseti, i když většinou vstávám kolem té osmé, takže jsem obědvala asi dvě hodiny po probuzení), dát si kafčo, kouknout se na biatlon, přeorganizovat obývák, uklidit si propisky, znovu přeorganizovat obývák, koukat na další biatlon, zkouknout co je nového na internetových denících, nechat si převařit mléko v mikrovlnce a mýt celou mikrovlnku a teď mě čeká krasobruslení. A pak možná to učení. Ale jisté to teda není! A co vy děláte, když se máte učit, ale prostě se Vám nechce? Dokopete se, nebo se tomu jako já vyhýbáte co to jde a hledáte si stále nové a nové činnosti?
S láskou
Vaše BonnieProč nemůžu mít FOOD BLOG

18. ledna 2014 v 17:20 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Mám ráda jídlo. Ráda zkouším nové recepty. Ráda peču. Ráda si jídlo na talíři aranžuji. Ale i přesto všechno bych nemohla být FOOD BLOGERKA. Proč?
Dneska jsem se rozhodla místo muffinků upéct makronky. Už jsem je jednou pekla a nedopadlo to tak zle, ale dneska mi půlka plechu zůstala přilepená k papíru a všechny mi po vyndání z trouby splaskly. Takže jsem připravila pomerančovou náplň, makronky pospojovala, zavřela všechny odkazy podle kterých jsem pekla, a rozhodla se, že si od jejich další přípravy dám zase pauzu. Dokonce se mi tak moc nelíbí, že sem nepřidám ani fotku, protože se opravdu není čím chlubit. A to je ten důvod proč bych nemohla být food blogerkou. Sice bych zkoušela a vymýšlela nové a nové recepty, ale nemohla bych své výsledky publikovat na internetu, protože by to nebyla ukázková díla. Proto si raději vé kuchařské umění nechávám pro sebe a nevystavuji ho ani na svou FB zeď, i když ta představa vlastního blogu o jídle a pití, která by inspirovala stovky lidí, kteří by nadšeně zkoušeli mé recepty a nechávali se mnou inspirovat je úžasná, ale v současné době pro mě poněkud nesplnitelná. Takže tímto zdravím všechny food blogery a vzkazuji jim, že si jejich práce ohromně vážím, protože se mi líbí, když je někdo do jídla tak zapálený a zároveň tak nadaný, že může své "výrobky" publikovat na internetu.
S láskou a chutí k jídlu
Vaše Bonnie

P.S. Aspoň že chuťově se mi ty makronky povedly!

Sportovní report

18. ledna 2014 v 17:03 | Webmiss |  WebMiss
Ach jo. To nám to teda dopadlo. Pokud jste fanoušky krasobruslení, tak víte, že Michalovi Březinovi utekl bronz o pár setinek bodu a Tomáš Verner skončil až sedmý a do toho nám v biatlonu diskli Gabču Soukalovou. Takže samé ne moc pozitivní zprávy. A jelikož dneska víceméně uklízím a sleduji sportovní kanál, tak moc nadšená nejsem. Ale na druhou stranu mám za sebou úspěšně čtvrteční zápočet a teď mě čekají už jen samé zkoušky, které doufám nějak zdolám. Kupodivu i počasí bylo dneska pěkné, jelikžo od rána svítilo sluníčko a opět byl spíš jarní den, než vyložene zimní. Což je u nís v městečku dost nezvyklé, protože tu bývá zima půl roku.

Zkouškový

15. ledna 2014 v 20:53 | Webmiss |  WebMiss
Tak a je to tu. Zkouškové. Pokud se to zrovna Vás netýká, buďte rádi. Je to horší jak chodit do školy. Sice vypígluji celý byt, ale za cenu toho, že se nic nenaučím. Zatím mám za sebou jen zápočty, ale bohužel nevím všechny výsledky. A zítra si půjdu opravit ještě jeden zápočet a od příštího týdne pojedu jednu zkoušku za druhou. A co se vlastně u mě změnilo od Vánoc? Štědrý den proběhl poklidně, prázdniny v duchu flákače a romantických schůzek s přítelem, ale také samozřejmě v kruhu rodinném. A v neposlední řadě jsem shlédla velmi diskutovaný film-Hobita. Četla jsem knížku, která mě nadchla a také viděla první díl, ale podle názorů lidí, kteří viděli díl druhý, jsem se bála jak se mi bude líbit. A kupodivu se mi líbil mnohem víc než první díl! Sice jsem si Medděda představovala úplně jinak, a také Šmak v mých představách byl naprosto odlišný od jeho filmové podoby, ale i přesto se mi dvojka Hobita doopravdy líbila. Viděla jsem ho ve 3D s titulkami a bylo to okouzlující! Potom byl Silvestr, ale já neměla na nějaké alkoholové párty náladu, takže jsem ho strávila se ségrou a přítelem a v půlnoci jsme se byli podívat na ohňostroj. Pro někoho možná nuda, ale mě se to líbilo.
A potom začal nový rok. Rok 2014. Nechci být sentiměntální a přeříkávat jaký byl rok 2013, pouze zmíním to, že ty roky opravdu neskutečně ubíhají. Sice mi je teprve 21, ale přijde mi to jako včera, kdy jsem chodila na gympl a neřešila žádné zkoušky ani zápočty a hlavě nepřemýšlela nad svojí budoucí profesí.
Ale dost řečí o věku a starostech vysokoškoláka! Od druhého ledna jsem opět chodila do školy a mám za sebou zápočtový týden a před sebou zkouškové. Proto bude přibývat víc článků než během roku, protože nebudu mít chuŤ ani náladu a hlavně nervy celý den vysedávat u učení:-)
Takže Vám, kteří teďp rožíváte co já přeju hodně štěstí a žádné nervy! A Vám, kteří chodíte do školy/práce hodně studijních/pracovních úspěchů a hlavně vše nejlepší do nového roku!
Máte před sebou nepopsaných 365 stránek (teď už o něco míň no) tak je koukejte popsat nějakým krásným příběhem!
P.S. A pro Ty z Vás, kteří se nervují školou mám jednoduché poslání-známky nejsou všechno a není to to nejdůležitější! Před týdnem mi umřel jeden vzdálený příbuzný, a právě v takových momentech Vám dojde co je v životě důležité-láska, přátelství, zdraví, rodina a hlavně naprosto obyčejná radost ze života!
Bonnie