Srpen 2014

Náramky z gumiček

28. srpna 2014 v 9:59 | Webmiss |  Moje Závislosti
Tak už mě to taky postihlo!
Nevím odkud se vzaly, ani kdo s nimi přišel, ale jsou skvělé. Ano, mluvím o barevných gumičkách, ze kterých se vyrábí náramky. Včera jsem si koupila svůj první pytlíček a už jsem si vyrobila dva náramky:-)A jsem na sebe dost pyšná:-) Sice je u všech návodů napsáno, že to zvládnou děti od 6 let, ale to mi nevadí, i tak na sebe můžu být pyšná, že jsem se to naučila. Takže f*** you autumn! Tohle léto si prodloužím až do Vánoc!

BonnieLetní rekonstrukce

28. srpna 2014 v 9:32 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Ne, ne. Nejedná se o rekonstrukci blogu, nebo Webmiss, ale o rekonstrukci našeho domu. Je to opravdu krása. V den mé poslední zkoušky tzn. 15. července nám na domě vyrostlo lešení. Krásné. Až po střechu. No a potom to všechno začalo. Nejdříve výměna oken, která ještě nebyla plastová a pak zateplování. Samozřejmě nechybělo ani zapečetění balkónů potom, co z nich sundali zábradlí, takže sbohem opalování na balkónků, sbohem grilovačky při západu slunce, sbohem lenošení pod slunečníkem, sbohem balkóne, uvidíme se na podzim. Zkrátka pecka. Ale tím to zdaleka nekončí. Naštěstí je lešení jenom na jedné straně, a až bude ta jedna strana hotová, tak bude na té druhé, tudíž se dá větrat! Ale jen na straně bez lešení. Kdykoli otevřeme dveře na balkon, nebo okno v kuchyni, všude máme krásné malé bílé kuličky polystyrenu. Boží! A aby toho nebylo málo, tak se naši zedníci rozhodli, že je nejlepší začít s vrtáním hned po ránu. Tak v těch sedm hodin je to naprosto ideální. Bohužel, noční klid končí v šest, takže nemůžu říct ani fň.
A poučení z tohoto článku? Nikdy, ale opravdu nikdy nezateplujte barák přes léto. Ve vedrech nemůžete vyvětrat, balkón je taky tabu a k tomu ten nepořádek a hluk. Díkybohu, že už jsme v půlce! Whooooaaaa !
BonnieLidé se mění

28. srpna 2014 v 9:25 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Dnes jsem si uvědomila, jak moc jsem se změnila. Od narození, od školky, od základky, od střední,... nemyslím tím to, že jsem vyrostla, ale moji povahu.
V dobách mé puberty jsem se domnívala, že růžová barva je naprosto příšerná a jen pro "Barbínky", takže nosit cokoli růžového bylo absolutně out, ale teď nosím růžové svetříky, tepláčky, gumičky do vlasů, nehty,... a je mi to jedno. Zjistila jsem, že mi růžová sluší a je to jen barva. Dokonce si myslím, že ji mám docela ráda.
Podobně je to i s mým stylem, myslím, že teď se oblíkám tak, jak by mě v minulosti nikdá nenapadlo. Nevím, jestli to je vývoj, pokrok, nebo jen změna, ale každopádně je to rozdíl. Jsem zvědavá, jaká změna nastane v dalších 5, 6, letech...

BonniePrázdninový report 2

27. srpna 2014 v 10:11 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Krásné ráno !
Sice je deset dopoledne, ale poslední dobou je venku taková zima a tma, že se mi jen těžko leze z postele, takže jsem dneska vylezla v 9 a asi do půl desáté si snídala u stolu a pomalu se probouzela.
Ale, zpátky k článku! Proč tu vlastně píšu? Už se blíží konec srpna, a to pro většinu z Vás znamená konec prádznin, ať už chodíte do školy, nebo pracujete a končí Vám dovolená. Takže je ideální čas shrnout celé léto! Jaké bylo to moje?
Mé léto začalo 15. července po mé zkoušce, kterou jsem konečně udělala-na třetí pokus bylo docela načase, že ano?:-) Takže jsem začala tím, že jsem veškeré učení uklidila (ano, jsem tak praštěná, že si učení třídím do desek a ty zakládám do dalších desek a celé si to popisuji, abych věděla kde co je... zkrátka trochu jako Monica z Přátel) a pak jsem si uklidila i zbytek pokojíčku (taky praštěné, vím, ale potřebovala jsem si to tu všechno urovnat a tak). A pustila jsem se do plnění úkolů. které si píšu do bločku a mám ho neustále na stole. Bohužel jsem z lenosti naprosto vynechala položku "Naučit se italsky". Tak snad příští léto, no. Jinak jsem shlédla všechny filmy, které jsem chtěla, což se dalo poznat podle všech těch recenzí co jsem tu psala. Tím se dostávám k bodu, že jsem byla asi třikrát v letním kině, což je super, protože většinou se tam dostanu jednou za léto, tudíž další důvod, proč jsem na sebe pyšná! Dále... nebyla jsem sice nikde v zahraničí, což mě docela mrzí, ale zato jsme tátou vyrazili na Moravu na kola, což je pro mě něco jako jet do Ráje. Vínečko, příroda, teplo,... a jako bonus bazén, ve kterém jsem se vycachtala, aby mi tolik nechybělo moře. No a jinak jsem jezdila na kole s přítelem, nebo jsem občas šla někam na pěší výlet a konečně jsem byla na Štěpánce! Krásná.
Ale samozřejmě jsou tu i věci, které jsem nestihla a kvůli počasí je bude potřeba přesunout na příští rok... jako jet na Singltrek pod Smrkem, udělat si piknik, přespat po širákem,... ale to nevadí:-) Léto se vzhledem k počasí vydařilo, tak jen doufejme, že to vyjde i příští rok.
Přeju Vám krásný den,

S láskou Bonnie
Kouzlo měsíčního svitu

22. srpna 2014 v 14:00 | Webmiss |  Recenze
Woody Allen je zpět s další romantickou komedií. Po krásném a naprosto skvělém filmu Půlnoc v Paříži, který jsem viděla snad stokrát, se Allen přesunul do Jižní Francie, kde se skvělý britský kouzelník a iluzionista vystupující pod přezdívkou Wei Ling Soo (Colin Firth) snaží odhalit podvodnici Sophie (Emma Stone). Jenže co se nestane...
Nechci prozrazovat víc, protože tenhle film zkrátka musíte vidět. Woody Allen je ve formě a tenhle film Vás prostě dostane. Colin Firth má naprosto skvělé poznámky a Ema Stoe je zkrátka rozkošná. Nemám co víc dodat, tenhle film zkrátka musíte vidět!


BonnieTomáš Klus-Nezapomínej

9. srpna 2014 v 20:16 | Webmiss |  Moje Závislosti
Tomáš Klus je bezpochyby skvělý textař a také zpěvák a společně s Jirkou Kučerovským tvoří príma dvojku. A já poslední dobou nemůžu dostat z hlavy písničku Nezapomínej. Nevím, co k té písni vlastně napsat, protože se mi dostala pod kůži a naprosto mě pohltila. Když se zaposloucháte do textu objevíte možná něco co Vás stejně jako mě vtáhne. Podobně jako tato píseň se mi drží pod kůží Nebudu Vám lhát, protože hledání pravdy ve vínu je moje druhá přirozenost, ale samozřejmě v těch rozumných mezích.BonniePULP FICTION

9. srpna 2014 v 20:08 | Webmiss |  Recenze
Jak jste si asi všimli, letošní léto přidávám kupy recenzí. Je to tím, že z nějakého důvodu chodím letos v létě do Letního kina asi tak o 300% častěji než kdykoli předtím. Takže už jsem byla na LEGO příběhu, Boyhood, PULP FICTION a Kouzlu měsíčního svitu. No a právě tato recenze bude o nejkultovnější kultovce všech dob-o Pulp Fiction.
Pulp Fiction pochází z dílny Quentina Tarantina. Byl natočen v roce 1994 a do dneška má miliony fanoušků po celém světě. Pro ty z Vás, kteří jste Pulp Fiction nikdy neviděli, nebo jste o něm neslyšeli nastíním trochu děj. Film ukazuje několik příběhů, které se vzájemně propojují. Vše začíná v bistru, kde popíjejí kafe Pumpkin a Honey Bunny. Mladý pár, který rád přepadává a právě si plánuje další loupež. Dále se seznamujeme s Vincentem Vegou a Julesem Winnfieldem. Dvěma parťáky, kteří jedou jako každý den spolu v autě do práce a vedou takový normální rozhovor dvou gangsterů, kteří jedou někoho odprásknout. No a dále je tu manželka Vincentova a Julesova šéfa Mia, boxer Butch a jeho milá Fabienne. A právě životní osudy těchto všech charakterů se společně propojují celých 154 minut.
Film je doprovázen brilantní hudbou a i herecké obsazení je skvostné. Ve filmu si zahráli John Travolta, kterého tato role vrátila zpět do aktivní herecké kariéry, Samuel L. Jackson, Uma Thurman, Bruce Willis, ale i Harvey Keitel, Amanda Plummer a Tim Roth. A co mě na celém filmu fascinuje, je počet zajímavostí na čsfd. U žádného jiného filmu jsem takhle dlouhý seznam ještě nečetla.
A konečně nějaká ta recenze. Tohle nebylo poprvé co jsem Pulp Fiction viděla. Už dřív jsem na něj koukala s přítelem, protože to je jeho nejoblíbenější film, ale tak nějak se mi nelíbil, takže jsem úplně zapomněla o čem vlastně je. Ale osud tomu chtěl, nebo to byla náhoda? Ale stalo se. V letním kině dávali Pulp Fiction akorát v den, kdy měl můj přítel svátek, takže jsme prostě museli jít. Jinak to nešlo. A protože je to prostě klasika mezi filmy, organizátoři se rozhodli, že udělají speciální Pulp Fiction menu pro návštěvníky kina. Takže jsme si koupili nefalšovaný čtvrtlibrák se sýrem a k tomu blueberry pie a ještě milkshake. Cena sice neodpovídala velikosti, ale i tak byl burger skvělý! Ale pro dva trochu malý :( Ale zpátky k filmu...
Nejsem zrovna skalní fanoušek Quentina Tarantina, ale pár filmů jsem od něj už viděla (Kill Bill 1,2, Čtyři pokoje, Hanebný pancharti,Sin City, Nespoutaný Django) a po shlédnutí Pulp Fiction v Lenáku musím uznat, že je to zkrátka pecka. Humor je víceméně jenom černý, jak už jsme říkala- herecké obsazení a hudba na výbornou a hlášky nesmrtelné. Ani neumím vybrat scénu, která mě zaujala nejvíc, protože jich bylo kotel. A Uma Thurman s černou parukou je zkrátka boží! Stejně jako John Travolta s dlouhým hárem, protože už nevypadá jako sladký Danny Zucco. Sečteno podtrženo, Pulp Fiction prostě musíte alespoň jednou ve svém životě shlédnout! Beze srandy!

A místo traileru máte rovnou ukázkou z filmu:BonnieDcera nejlepšího kamaráda

9. srpna 2014 v 19:39 | Webmiss |  Recenze
Hugh Laurie, Leighton Meester a Adam Broody. Moji oblíbení herci se sešli při natáčení filmu Dcera nejlepšího kamaráda, a i přes ne příliš vysoké hodnocení na čsfd, jsem se rozhodla na film podívat.
Celá zápletka filmu spočívá v tom, že Hugh Laurie a Leighton se do sebe zamilují. Hugh Laurie hraje otce a manžela a Leihgton je dcera jeho nejlepšího kamaráda. Bohužel, kvůli mým sympatiím právě k těmto dvěma celou dobu filmu fandím asi špatnému páru, ale co.
Myšlenka filmu je bezpochyby zajímavá. Co může napáchat s přátelstvím dvou rodin aférka mezi otcem jedné rodiny a dcerou vašeho nejlepšího kamaráda? Paseku. Ale co jsem nečekala, bylo chování dcery Davida (H.Laurie). I přesto, že tato slečna je stejně stará jako tátova nová milenka, chová se jako pětiletá holčička. Nemá svůj vlastní byt, bydlí s rodiči, nemá ani známost, nevede ani moc společenský život a cítí se ublížená tím, že její otec spí s její bývalou nejlepší kamarádkou a dává jí to pořádně sežrat, protože na ní i trošku žárlí a už není jedinou tátovou holčičkou. Ano, chápeme to, je to zrada, ale myslím, že by se měla víc zaměřit na svůj osobní život, protože tohle je přeci problém jejích rodičů, ne? Má právo říct svůj názor, ale jako taková,s prominutím, kráva, se chovat nemusí.
Film dost připomíná Americkou krásu, ale probíhá v pomalejším tempu a není, jak to říct, tak psychologický...Takže pokud máte rádi stejné herce jako já, film stojí za to vidět.

P.S. Shodou okolností si už Hugh a Leighton spolu zahráli v seriálu Doktor House, kde Leighton hrála pacientku, která svádí právě House.


Bonnie

Boyhood

5. srpna 2014 v 21:12 | Webmiss |  Recenze
Před úsvitem Před soumrakem, Před Půlnocí, Škola Ro(c)ku,... Režisérem všechn těhle filmů je Richard Linklater. A jeho nejnovějším počinem je právě Boyhood. Film, který se točil 12 let, což je dost příhodné, protože sleduje osudy jednoho chlapce a i celé jeho rodiny.
Bohužel, já když šla do kina, tak jsem netušila, na co vlastně jdu a nic z tohoto jsem netušila. Proto jsem se poslední hodinu modlila, aby film už skončil, i když se mi naprosto líbil. Ale být v kině do jedné do rána je trochu síla... Ano, zapomněla jsem zmínit fakt, že film trvá celých 166 minut.
Film je naprosto odproštěn od obvyklých klišé-první pusa, první sex, první sklenka alkoholu... a to je naprosto geniální. Tím se film totiž naprosto odlišuje od ostatních filmů o teenagerech, který sleduje jejich život v závislosti na prvních láskách a milostných zážitcích. Dokonce ani není zaměžřen na situaci v rodině. Je to zkrátka nestranný pohled na 12 let života Masona, který žije se svoji starší sestrou a matkou, ale udržuje vztah i se svým tátou.
Kdybych si mohla zpětně vybrat zda se na film podívám, nebo ne, podívala bych se. Bylo to sice moc dlouhé, ale naproto originální. Takže pokud chcete vidět něco nového, neokoukaného, určitě se na Boyhood podívejte.


BonniePrázdninový report

5. srpna 2014 v 20:52 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Ahojte lidi,
tak jsem tu nějakou dobu nebyla, protože jsem minulý týden strávila ježděním na kole po Jižní Moravě, pak jsem se aklimatizovala a dneska jsem vyrazila s přítelem na výlet do Prahy. A jelikož jsem zanedbávala i blog, tak sem musím připsat i recenzi posledních filmů, na které jsem vyrazila do letního kina. Takže se máte na co těšit.
Krásný večer,
Bonnie