Září 2014

Tři Bratři

28. září 2014 v 22:15 | Webmiss |  Recenze
Žili byli bratři tři... jmenovali se Honza, Pepa a Matěj. Jednoho dne se vydali do světa na zkušenou, aby se něčemu přiučili. A pak každý z nich prožil jednu pohádku. Je zbytečné psát cokoliv dalšího o ději, protože všechny tři pohádky známe, ale ze spolupráce otce (Zděňek Svěrák) a syna (Jan Svěrák) vzniklo něco kouzelného. Vůbec nevadí, že víte jak celý příběh skončí, za shlédnutí to zkrátka stojí!
Dobře, musím uznat, že jedna věc mě dost překvapila. Matěj, který je nejmladší, není zdaleka tak mlaďounký jako Karkulinka. Takže celou dobu, co byla na plátně malá holčička, které ještě nevyrostly všechny zoubky, měla dětský hlásek a celkově to bylo dítě, jsem přemýšlela co s tím tvůrci provedou... zda se děj posune do budoucna, kdy je Karkule velká? Nebo si opravdu vezme Matěj tuhle malinkou holčičku? Ano, asi nemám přemýšlení malého dítěte, ale s tímhle jsem se prostě jako s jediným nemohla srovnat.
Sečteno podtrženo-krásná pohádka, kterou prostě musíte vidět! O to víc, že v hlavní roli hraje Tomáš Klus, kterého se zkrátka nedá nemilovat!


BonnieJá a letošní Halloween

26. září 2014 v 10:53 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Letos jsem se asi zbláznila. Náhodou jsem na internetu narazila na 40 nápadů na výzdobu dveří na Halloween. No a inspirovalo mě to natolik, že jsem si začala vyrábět netopýri, dýně, čarodějnici, měsíc, nápis Happy Halloween, černou kočku,...zkrátka a dobře, mám teď perfektně ozdobené dveře do pokoje a jsem nachystaná na Halloween. Jasně, vím, že bydlím v Čechách a Halloween se slaví v Americe, ale to přeci neznamená, že si nemůžu jen tak pro radost ozdobit pokoj, že?
P.S: Už se těším na Vánoce! V hlavě se mi rýsuje představa dekorace:-)Bonnie

Moje první kosmetika

25. září 2014 v 18:41 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Tak jsem včera byla poprvé na kosmetice. Tím slovem kosmetika myslím ošetření pleti, ne líčení. Byl to dárek od mojí ségry k narozkám a musím přiznat, že stál za to!
Šly jsme tam společně se ségrou a já neměla absolutně ponětí co mě čeká. Ordinace se nacházela u té paní doma, takže v krásném velkém domě se zahradou, dětmi a pejskem. V předsíni jsme si odložily svršky a potom jsme naslédovaly paní kosmetičku do sklepa, kde se nacházela krásná ordinace s lehátkem, křesílke, poličkami plnými olejíčků a dalších věcí. Já se usadila do lehátka a ségra si poseděla na křesílku s čajíkem. Následně jsem byla zabalena do deky jako u televize a po vytrhání obočí začala procedura. Na obličej mi nanášela jednu masku za druhou, přičemž každá voněla snad ještě víc než ta předchozí. Masírovala mi obličej horkými kameny a nakonec mě nechala pod vrstvami masky, igelitu a deky relaxovat za tónů příjemné uklidňující hudby. A na úplný závěr ze mě setřela veškeré masky, rozetřela mi po obličeji krém a ještě navoněla příjemnou jasmínovou vůní. Ani jsem to netušila, ale na lehátku jsem strávila skoro dvě hodiny! To vysvětluje, proč se mi vůbec nechtělo vstávat. Bylo to jako opustit ráj.
Cestu zpátky jsme se ségrou pojaly jako výlet, protože se kosmetická ordinace nachází zhruba 45 minut chůze od našeho domu, a já si celou cestu připadala jako princezna. Sice to nebylo viditelné (až na krásné obočí), ale ten pocit opečovávání a masírování a ta vůně a relaxace mi dodaly úžasný pocit.

BonnieMůj dnešní workout

24. září 2014 v 10:28 | Webmiss |  My Fitness Diary
Ahoj!
Dneska jsem začala protažením a potom jsem se vrhla na posilování břicha podle obrázku, který mi poslal můj přítel na FB. Skládá se z 8 různých cviků a u každého je napsáno kolikrát ho máte udělat. Docela makačka. Myslela jsem si, že zvládnu víc opakování, ale jednou mi úplně stačilo. Potom jsem se vrhla na squaty. Ale místo obvyklých 50 jsem si naordinovala 100. A potom ještě následovaly ruce a další protažení. No a jelikož jsem si toho celkově naložila dvakrát tolik než obvykle, tak jsem se také dvakrát tolik zpotila, takže jsem úplně vynechala hrazdu a místo toho šla do sprchy.
A teď jsem akorát usedla k PC s hrnkem čaje a dobrým pocitem ze sebe.
Přeju Vám krásný a pohodový den,
BonnieLáska jako z filmu

24. září 2014 v 9:41 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Která z nás by nechtěla zažít lásku jako Baby z Hříšného tance? Připadat si jedinečná, když byste tančila po jeho boku a ještě by o Vás nazpíval píseň She´s like the wind, kde by se vyzpíval z toho jak moc jste pro něj dobrá.
Nebo alespoň poznat Alexe, který si o Vás zjistí naprosto vše, jen kvůli tomu aby Vám ukázal, že si zasloužíte víc. A dokonce je tak praštěný, že se kvůli Vás naučí taneční scénu z Vašeho oblíbeného filmu.
A nebo se potkat s roštákem, kterého hraje Heath Ledger ve filmu Deset důvodů proč Tě nenávidím. Na pohled se jedná o drsňáka, ale pod povrchem je hodnej kluk.
I Aiden, kterého nechala Carrie jít a vybrala si pana Božského je skvělá partie, bohužel nenosil oblek tak často jak by C vyhovovalo, vlastnil chatu na venkově, byl skromný a co byl největší problém-chtěl se s ní oženit! Jaká tragédie. Proto si raději zvolila Pana B, protože toho musela ke svatbě doslova dokopat.
A co je nejdůležitější! Kdybyste byla filmová hrdinka všechno by skončilo happyendem! No nestálo by to za to? Alespoň na jeden den :-)


Bonnie


Morning inspiration

23. září 2014 v 10:25 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Krásné, no spíše pěkné ponuré dopoledne.
Nevím jak u Vás, ale u nás je šedivo, zima, déšť... zkrátka podzim. Což mi připomíná, že dnes je oficiální začátek podzimu a počasí se snaží to dát co nejvíce najevo.
Můj dnešní plán byl vstát v sedm a tvořit, ale budík jsem zaklapla a spala do té doby, než mi začala vibrovat postel, protože náš dům stále prochází rekonstrukcí, což bylo v půl deváté ráno. Ano, opravdu to bylo krásné probuzení. Tak jsem vylezla z postele, dala si snídani, chvilku se rozplácla na gauči a v tv narazila na díl Mentalisty, na který jsem se u snídaně podívala. Když jsem přešla k části čištení zubů, přemýšlela jsem kdo je Rudý John a to mi vnuklo nápad, že se možná začnu dívat na Mentalistu pravidelně. Potom jsem provedla obvyklou ranní rutinu a usadila se ke stolu, zapla počítač a rozhodla se, že si nalakuji nehty a u toho se podívám na pár dílů Big Bangu než mi lak úplně zaschne. Jenže v tu chvíli se dělníci rozhodli, že je ideální čas na vrtání, a tak jen koukám na BBT v originále a čtu si titulky, protože neslyším absolutně nic. Ale jsem odhodlaná, že až mi zaschne lak, okamžitě začnu hledat svoje klapky na uši:-)
P.S. Když jsem přestala slyšet jakýkoliv zvuk kromě vrtání, zabrousila jsem na stránky First Classu, o kterém jsem zde už dřívě psala, a narazila jsem na zajímavý článek (podle něj je pojmenovaný tento článek) o tom, jak jsem jednoduše zbohatnout.

Třeba Vás to ispiruje k vlastnímu businessu ;)
S láskou dočasně hluchá Bonnie


Motto dnešního dne

22. září 2014 v 14:38 | Webmiss |  My Fitness Diary
Ano, jsem posedlá cvičením. Ne, přeháním, ale od té doby co znám Cassey Ho a POP Pilates, Jillian Michaels, Fiterazzi Magazine, Tonyho Hortona, a další fitness trenéry, snažím se být perfektní. Tím myslím po té fyzické stránce. Být silná, odhodlaná, nevzdávat se, vydržet, nepřestávat a tím být i lepší verzí mě samotné, protože když cvičím, vím, že dělám i něco pro svojí psychiku. Možná Vám přijde, že tu píšu nějaké nesmysly, ale je to tak. Pokud se totiž donutím udělat dalších deset opakování squatů, i přesto, že moje stehna doslova umírají bolestí, překonám sama sebe, a zjistím, že dokážu mnohem víc, než si myslím.


Ale občas je potřeba si trochu odpočinout, a to pak stačí vzít si na sebe kalhoty na jógu....BonnieTwerking, Sex, ANO

22. září 2014 v 13:22 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Čím začít...Hitem současnosti je twerking. Do podvědomí se dostala díky Miley Cyrus a poslední dobou se na vlně twerkingu veze i Nicki Minaj. Sice oceňuji, že její vlasy vypadají už celkem normálně, ale ten zpěv prostě nejsem schopná poslouchat..omlouvám se všem fanouškům, ale její rap není zkrátka můj šálek čaje. Ale proč o tom píšu. Jak jste si možná všimli, její nový videoklip Anaconda se dočkal témeř neskutečné sledovanosti během neuvěřitelně krátké doby. Vše co v klipou vidíme je její tlustý zadek, jak o něm sama zpívá. Nejdříve v sexy oblečku s dalšími tanečnicemi, potom v tělocvičně v rádoby cvičebním úboru, v plavkách,... a potom posloucháme její smích, a do toho zpívá o tlustých zadcích a o tom, ať se jdou hubené holky bodnout. No, nic proti novému trendu, ale celý klip na mě spíš působí jako upoutávka na erotický kanál...I obal jejího nového alba je víc než odvážný a už se dočkal napodobení ze strany Miley Cyrus.


Ale to není to hlavní, co mě tolik překvapilo. Nicki Minaj je unikátní a svým způspbem zajímavá, trochu bych ji přirovnala k LG, protože každá má svůj osobitý styl a tím jsou slavné.
Co mě ale na druhou docela překvapilo je nová kampaň Laury Janáčkové, kandidátky za ANO. Na plakátech je vyfocená v negližé a tím naprosto dokonale kopíruje naší starou známou Carrie ze Sexu ve městě. Ano, originální nápad, ale bohužel kopírování scén ze seriálů mi nepřijde ani trochu vhodné a už vůbec ne nápadité. Jedinou reakci, kterou ve mě tento bilboar vyvolal byl úsměv nad naprostou neoriginalitou. Je samozřejmě nesporné, že plakát se dočká velké pozornosti, sama Janáčková říká, že si je vědoma kontroverznosti, kterou plakát představuje, ale sází na fanynky Sexu ve městě a doufá, že pod tím budou hledat ten obsah. Sama za sebe říkám NE. A to ani nemluvím o tom, jak nesnáším tohle předvolební šílenství. Mám z něj totiž pocit, že čím víc plakátů a bilboardů a letáčků a placek má nějaké strana, tím je lepší. Nebo to v nás alespoň má ten pocit vyvolat... jsem proti jakýmkoliv předvolebním propagačním plakátům. Existuje přeci nějaký volební program, který si můžu přečíst abych věděla co mám od té a té strany čekat. A nepotřebuji přesvědčovat tunou papírů, které se na mě koukají, zaprvé je to naprosto neekologické, a za druhé, což mě opravdu vytáčí, neskutečně drahé, a za třetí? Slovy nevyjádřitelně otravné! Takže milé politické strany, prosím Vás, přestaňte vyhazovat peníze za propagaci a zaměřte se více na činy,děkuji!

P.S. Všimli jste si toho, jak letos všechny strany mají naprosto nevhodné plakáty? ČSSD musela dokonce své plakáty s ženským klínem odvolat, protože byly nevhodné...

Bonnie W.


Šicí stroj, LARP, The Veronicas

19. září 2014 v 9:19 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Co je u mě nového?
Za poslední dva týdny docela dost věcí. Minulý týden jsem měla poslední zkoušku ze zimního semestru, kterou jsem naštěstí udělala, a tím pádem mě ještě pořád čeká nějaké to volníčko. Na dovču už sice nikam nepojedu, ale dneska večer odjíždím na víkend na chatu se ségrou a prarodiči. Doufám, že nám vyjde počasí.
Také jsem si od babičky půjčila šicí stroj z roku 2. Naše seznámení sice probíhalo stylem křestu ohněm, ale už jsme se skamarádili. A tak jsem poslední týden strávila neustálým šitím. Ušila jsem cestovní taštičku pro ségru, teď mám rozešitou taštičku na doklady pro mamču a ještě jsem stihla i ušít kostým pro svého přítele. Ano, čtete dobře, kostým pro mého přítele. Není herec, možná trošku komediant, ale to je na jiný příběh... jeho koníčkem je totiž LARP (Live Action Role Playing). Pro Ty z Vás, kdo nemáte ponětí co je LARP to řeknu jednoduše : zkrátka běhá po lese, po louce, nebo kdekoli jinde ke je hrací plocha, a tam se v kostýmu mlátí měkčenými zbraněmi s ostatními LARPisty. Člověk by neřekl jak dlouho taková výroba trvá...Od soboty každý den a ještě pořád není úplně hotovo. A příští týden nanovo...
A málem bych zapomněla! Skupina sestávající se z Jess a Lisy pojmenovaná The Veronicas je zpátky! Po delší odmlce se holky vrátily a dneska vyšel jejich nový singl.


Krásný poslech a pěkný den,

s láskou Bonnie.Beto Peréz

15. září 2014 v 22:24 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Jestli patříte mezi fanoušky Zumby, tak jste o něm už určitě slyšeli. A jestli ne, tak možná taky. Beto Peréz je totiž zakladatelem zumby. Donedávna bylo tohle všechno co jsem o něm slyšela, ale potom jsem si přečetla článek ve First Class a byla jsem překvapená. Beto se totiž vypracoval takřka z ničeho. Zumba vznikla vlastně jen díky náhodě, protože si jednou zapomněl na hodinu aerobicu přinést cédéčko a použil kazetu s hudbu na salzu, kterou měl náhodou v autě. A zumba byla na světě! Ale nebyl by z ní takový celosvětový hit kdyby nepotkal dalšího Alberta (Beto je pouze přezdívka odvozená od Alberta) a pak ještě jednoho Alberta. Jak se říká, do třetice všeho dobrého. Společně vytvořili produkt, který si opatřili ochranou známkou a nyní zná tento "produkt" skoro cleý svět.


A teď proč to tu vlastně všechno píšu.
Jsem mladá, možná naivní, ale chci dělat v životě to, co mě bude opravdu bavit a naplňovat. Nemusím na tom trhnout miliardy, dokonce ani miliony, stačí abych se uživila a byla sama se sebou spokojená. Možná se to někomu z Vás zdá dost idealistické, ale nevidím smysl v života v tom, strávit 40 let v práci, která by mi lezla na nervy a akorát by mi znechutila celý svět. I kdyby za ní byly zlaté cihly. A tak jsem se rozhodla inspirovat nejen sebe, ale snad i některé z Vás. V mém oblíbeném časopise First Class publikují vždy články o zajímavých lidech, kteří se nijak neliší od nás ostatních. Až na to, že mají nápad a nemají strach jej realizovat. Takže díky za tento časopis! No a tím se vlastně dostávám k tomu, proč jsem o Betovi vůbec psala. Jeho život je totiž fascinující a přináší naději všem ostatním, kteří se musí vypracovat z ničeho aby se vůbec uživili. Proto tu budu pravidelně publikovat články o zajímavých a inspirativních lidech. Třeba tím inspiruji někoho z Vás...

BonnieDobré ráno

4. září 2014 v 5:21 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Jednou za uherský rok se mi stane, že nemůžu spát.Buď nejdu spát vůbec, nebo ležím v posteli a převaluji se a vymýšlím jak zařídit abych usnula.
Dneska je zrovna jeden z těch dní. Šla jsem spát před 5 hodinami, ale už jsem hodinu vzhůru a nemůžu za Boha usnout. Takže jsem si pustila dva díly Big Bangu, potom jsem vypla notebook a zkusila zabrat. Zbytečně. Tak jsem vstala, šla si vařit čaj, udělat snídat a zapnout znovu notebook. Jelikož mi z mých výpočtů vyplývá, že jsem spala 4 hodiny, opravdu nechápu, proč nemůžu usnout.
Ale má to i zajímavou stránku věci (nechci říct světlou, protože to zase taková výhra není a radši bych spala)-věděli jste o tom, že dnes v noci byla opravdu hustá mlha? Teda alespoň u nás. Skrz ventilačku mi do pokoje proudilo oranžové světlo, ale takové zvláštně tlumené. Přemýšlela jsem co je na něm divného a ona mlha.
Tak krásné dobré ráno
Bonnie

PS: Zajímá mě, za jak dlouho to zalomín :DA kam dál?

1. září 2014 v 13:48 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Nedávno jsem koukala na High School Musical 3. Jasně, říkáte si asi že je to film pro teenagery plný stupidních písniček a tanenčích choreografií. Ale já v něm našla něco víc. Troy (Zac Efron) je v maturitním ročníku. Všichni kolem něj mají sny o své budoucnosti a vědí přesně co chtějí dělat. Jenom on neví co dál. Basket je jeho vášní, ale taky kvůli nátlaku ze strany jeho rodiny. Co když je jeho životní cestou něco jiného? Co když to, co po něm chtějí ostatní, není nejlepší pro něj samotného? Rozumíte co tím myslím? Jsem ve stejné situaci jako on. Cítím nátlak ze strany rodiny, že je nejlepší dělat vejšku a potom si najít práci. Ok, to bychom měli. Studuji bakaláře, ale nevím kam na magistra. Když jsem o svém nápadu kam dál řekla tátovi, tak mi řekl, že se nedostanu. Když jsem se teda zmínila, že budu mít jen bakaláře a budu dělat něco co mě baví, tak mě taky poslal do háje, protože nikdo nedělá to, co ho baví. A co mám teda dělat? Pokračovat ve studiu školy, kterou studovat nechci a nebudu se tím živit? Nebo zkusit něco jiného jen abyhc měla titul? Co mám dělat, když jsem se ještě nenašla a nemám tušení čím se chci živit? Chci dělat všechno najednou, vyzkoušet všechno co život nabízí, ale zároveň, když to před někým řeknu, tak mi řekne, že tak to v životě nebaví. Ale já prostě nechci sklopit oči a být jen další ovci ve stádu a dělat práci, která mě nenaplňuje. Zároveň jsem ale ještě nezjistila, která práce by mě naplňovala... připadám si jako patnáctka, která nemá tušení co v životě dělat. Vím, že už je strašně pozdě a měla bych dávno vědět co chci v životě dělat, ale já ještě nedospěla k bodu, kdybych na sto procent věděla, že přesně tohle je pro mě...Bohužel v HSM 3 na to Troy přijde a zvolí si svoji životní cestu, ale Bonnie ani na vejšce nemá tušení kdo vlastně je.