Říjen 2014

B. má narozeniny

30. října 2014 v 22:07 | Webmiss |  WebMiss
Tak a je to tady. Po roce opět další narozeniny:-) Ne, že bych snad nerada slavila svoje narozeniny, ale ty čísla jsou pořád větší a větší...Sice to na sobě nepociťuji, ale což, když o tom tak přemýšlím, je možná ještě horší, protože si neuvědomuji, kolik mi to je. Mám pocit, že jsem se zasekla na nějakých 19, od té doby jsem moc nezmoudřela, ani se vizuálně nezměnila :-) A možná jsem ještě ani plně nedospěla, protože si opravdu nepřipadám ani trochu dospěle. Proto mě děsí, když moje spolužačky přidají na FB info o tom, že jsou vdané, nebo rovnou uploadují fotky svého mimča. Já si totiž neumím absolutně představit, že bych byla teď někde jinde. Jsem spokojená tak, jak to je. Sice mám přítele, ale žádné dítě v nejbližší době rozhodně neplánujeme, ani svatbu. Nejdřív musím dostudovat, najít si práci, najít sama sebe, což se ukázalo jako docela velký problém, a pak až si jednou budu připadat jako opravdový dospělák, tak se tak budu chovat. Ale zatím jsem spokojená tak, jak to je.
A jaké je to magické číslo? Dneska je to přesně 22 let, co jsem se narodila:-)B.

Filmy a seriály pro podzimní večery

28. října 2014 v 23:47 | Webmiss |  Recenze
Máme tu podzim, což znamená spoustu chladných večerů, a nyní už i temných díky změně času, a jak je srávit jinak než s knížkou, nebo u nějakého pěkného filmu, či seriálu?
Tady je prá mých tipů na to druhé-filmy a seriály na podzim.

Gilmorova děvčata

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů vůbec. Já osobně bych se na něj mohla dívat kdykoliv, ale přijde mi super začít s tím právě na podzim. Městečko Stars Hollow, kde se děj seriálu odehrává si zamilujete, stejně tak jako hlavní hrdiny - matku a dcera Lorelai a Rory Gilmorovy, Luka-majitele Bistra U Luka, Sookie - nejlepší kamarádku Lorelai, rodiče Lorelai - Emily a Richarda, Kirka, Lane, a další...

The Big Bang Theory

Klasika. Kdo neznáte, zamilujete si to. Penny, Leonard, Shledon, Raj, Howard,...prostě partička, která Vás vždycky pobaví. Takže popadněte hrnek teplého nápoje a koukejte na BigBang:-)

Pobřežní hlídka


Sice už je to dost retro, ale což. Když jsem zjistila, že na RELAXu dávájí Pobřežní hlídku, občas si u ní dám snídani. Naposledy běžela Pobřežní hlídka v televizi když jsem byla dítě, takže si toho z ní opravdu moc nepamatuju, ale pokud na Vás padne podzimní splín z té tmy a zimy, Pobřežní hlídka Vás přivede na jiné myšlenky. Moře, pláže, polonazí plavčíci a plavčice... mávnutím kouzelného proutku se přesunete do tepla a necháte za hlavou vše ostatní

Půlnoc v Paříži


Paříž. Vážně musím psát víc? Ok, pro Ty z Vás, kdo nemají rádi Francii ještě přihodím, že se vrátíte zpátky v čase, konkrétně do dvacátých let minulého století. Zlatý Věk. Setkáte se s mnoha zajímavými lidmi z historie a troufám si říct, že atmoséfra tohoto filmu Vás naprosto pohltí. Tohle se Woodymu Allenovi prostě povedlo!

Kouzlo měsíčního svitu

No jo, já vím. Zase Woody Allen, ale čím je tenhle týpek starší, tím lepší filmy točí. Opravdu! Kouzlo měšíčního svitu se vyrovná Půlnoci v Paříži, možná ji i trochu předčí, protože Colina Firtha mám ráda a v hlavní roli je skvělý! A navíc, film Vás přenese do Francie (opět). Tentokrát ale blíž k moři :-)

Gossip Girl


X.O.X.O.,Gossip Girl. To už jste někde slyšeli, ne? Tahle hláška Vás bude provázet všemi sériemi, a až v poslední díle se dozvíte, kdo to vlastně ta Gossip Girl je. A lákadla tohoto seriálu? New York, New York ve všech ročních obdobích, Upper East Side - luxusní čtvrť v NY a hlavní hrdiny pocházející z těch nejbohtajších rodin z Upper East Side. Možná to zní dost povrchně, ale postupem času se alespoň některé z postav stanou Vašimi oblíbenými. Já osobně mám ráda Blair a Chucka, což je ironie, protože od začátku seriálu to jsou snad Ti úplně největší záporáci v celém New Yorku! Ale jejich charaktery se postupně vyvíjejí až jsem si jednoho dne uvědomila, že jim fandím! A tip pro romantičky, v seriálu je i lákadlo v podobě sladkého Nate. Já si ho sice nikdy moc neoblíbila, ale myslím, že dost holek na něj letí.

Velký Gatsby


Leonardo DiCaprio jako záhadný Pan Gatsby pořádající okázalé večírky? Skvělá volba! Výborný film, ke kterému si můžete udělat hotové hody, protože celý film se okázalostí jen hemží a pokud to na Vás bude mít takový vliv, že ho budete chtít napodobit, budou se nějaké ty brambůrky, cola a bonbony hodit!

Snad Vás něco z mého seznamu zaujalo, pokud ano, přeju pěknou podívanou a dejte mi vědět, jestli se Vám ten či onen seriál či film líbil :-)

BonniePapaoutai

28. října 2014 v 11:03 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Dlouhou dobu jsem si lámala hlavu nad významem názvu písničky "Papaoutai" od Stromae. Došlo mi to minulé úterý na zumbě, když náš lektor vytasil novou choreografii právě na tuhle písničku. V textu se totiž neustále opakuje což v češtině znamená "Kde jsi? Tati, kde jsi?" a zní to stejně jako "Papaoutai" (Papauté). Proto ten název... A co se Stromas týče, asi od něj znáte dost profláklou písničku Alors, on danse, které se dostala snad do všech rádií u nás.
Přidávám sem oficiální klip k Papaoutai a taky verzi s Will.i.am.. pokud se Vám bude Papaoutai líbit, budu jen ráda:-)

B.


Volné úterý!

28. října 2014 v 10:55 | Webmiss |  Postřehy Autorky
A je tu volno! Dobře, Státní svátek, ale pro mě to spíš znamená volno ze školy. Naštěstí vyšlo počasí, takže to vypadá na krásný den. Od rána už jsem si stihla trochu pouklidit, ale stejně je potřeba ještě pár věcí dodělat, ale to si nechávám na odpolko, protože teď se mi nechce. Taky jsem se už pustila do pletení nákrčníku na zimu, ale nevím jestli to stihnu, protože jsem se naučila plést aso před měsícem a svůj první pokud o nákrčník jsem celý rozpletla, protože jsem neodhadla počet ok a udělala ho opravdu mexa široký, že se mi málem nevešel na jehlici! Tak teď přichází nákrčník číslo dvě, který snad dopletu bez rozplétání:-)
Pěkný den volna Vám všem! :-) Jaké máte plány? Relax, výlet, učení?

S láskou,
Bonnie
Halloween se blíží, už máte výzdobu?

27. října 2014 v 22:15 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Ani nestihneme mrknout a máme tu Halloween! Ano, už v pátek je tu! Už máte nachystaný kostým? A co výzdoba? Máte nějakou? Já ano. Už asi měsíc na dveřích a ještě přemýšlím o kostýmu. Sice ho nebudu nosit v pátek, ale rozhodla jsem se, že si ho obleču v sobotu a poprvé oslavím Halloween. Ironií osudu je, že letos poprvé nemůžu mít dýni na balkoně, protože ještě stále není hotová rekonstrukce domu :( Ale co, i bez vydlabané dýně to zvládnu!
A jak to máte vy? Pečete na Halloween, nebo ho symbolicky slvíte dlabáním dýně, výzdobou a pečením různých koláčků ve tvaru kostlivců, dýní a ostatních symbolů Halloweenu?

B.Pondělí po změně času

27. října 2014 v 22:09 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Uuf, tak je to za mnou. Ptáte se co ? Dnešní den. Pondělí. Je to první pondělí po přechodu z letního času na zimní. Až ráno mi došlo, že většina škol má dneska volno. Bylo to znát. Poloprázdný bus, méně lidí v ulicích,... ale naše škola si nic nedělá z toho, že v úterý je státní svátek a spoustu studentů by nemuselo jet do školy a mohli by si prodloužit víkend. Bžel jsem dneska měla jen samá cvika, což znamená povinná účast, a nechtěla jsem si vyplýtvat svoji jedinou absenci na flákání, ale raději si jí nechat a třeba si ještě před koncem zimního semestru prodloužit víkend.
No, pokud neberu v potaz to, že jsem se vrátila domů po půl deváté večer, tak to dneska docela šlo. Ráno jsem jela na devátou, potom se v půl 12 vrátila na oběd, nastudovala materiály na odpo, připravila si svačiny a jela zpátky, kde mě čekala tři cvika hned po sobě, naštěstí ve stejné budově, takže jsem nemusela lítat jako hadr na holi sem a tam a v klidu se najíst.
A co vy? Měli jste dneska volno? Co jste podnikali?

B.My máme rádi víno

27. října 2014 v 21:56 | Webmiss |  Recenze


Tohle je přesně písnička pro mě! Nejem žádná násoska, ale ráda hledám pravdu ve víně. A to často a důkladně, i když pravidelná školní docházka mi to dost kazí...Každopádně Vinaři je nový seriál televize Prima. První díl byl skvělý. Opravdu sranda. Možná to bylo i tím, že jsem u něj popíjela vínečko,... ale další díly šly s kvalitou prudce dolů. JEdiné dva díly, které se mi líbily byl díl Pilotní a pak ještě druhý, protože v něm hrál můj oblíbenec Matěj Rupert. Jinak je to bída. U sledování jsem přestala konzumovat víno, protože mi došly zásoby, takže ho budu muset znovu zařadit do nedělnío programu, protože bez vínečka se na Vinaře koukat zkrátka nedá.

BonnieFilmový maraton

26. října 2014 v 18:49 | Webmiss |  WebMiss
Včera jsme s přítelem vyrazili na filmový maraton do kina! Promítal ise všechny tři díly Pána Prstenů v původním znění a navíc v proloužených verzích. A pokud jste přišli v kostýmu, měli jste lístek za polovinu! Samozřejmě jsme přišli v kostýmu:-)
Lístky jsem měli rezervované asi měsíc dopředu, ale čím více se to blížilo, tím jsem byla nervóznější, a jak jsem zjistila, přítel taky (aspoň jsem v tom nebyla sama). Kostým jsem si vymýšlela od čtvrtka, ale konečná podoba vznikla včera přibližně 10 minut před odchodem a strašně se mi líbila. A přítel? Ten se nemohl rozhodnout za co půjde, protože má propriety jak na trpaslíka, tak na hobita, ale nakonec vyhrál Rohan. Maraton měl trvat přibližně 13 hodin a měl být prokládán pauzami v půlce jednotlivých dílů, ale také mezi jednotlivými díly.
Do kina jsmě dorazili přibližně 30 minut před začátkem promítání, protože podle FB na nás mělo čekat několik překvapení. Jedno z nich bylo focení před zeleným plátnem, na které se později dle Vašich požadavků dodá jedno z nabízených pozadí. A dalším bylo speciální menu dle Aragorna, nebo podle Froda. Jelikož jsme sebou kromě kostýmů, peněženek, mobilů a klíčů měli starou belu, vybrlai jsme si meníčko pdoel Frodíka a pomalu vyrazili na místa.
A teď to přijde... byli jsme přesvědčení, že na takové akce jako je promítání Pána Prstenů celou noc dorazí hodně fanoušků v kostýmech a většina z nich budou kamarádi mého přítele. Jak se ukázalo, to byl asi nejvíc mimoňský přepodklad, který jsme mohli vymyslet. V hledišti jsme byli jedni z mála v kostýmech a navíc jsme seděli obklopeni skoro samými "dětmi". V tomto kontextu můj výraz "děti" znamená 15/16 leté děti s nejmodernějšími mobily, které vytahovali v průběhu celého promítání a také někteří z nich nedokázali držet jazyk za zuby a museli neustále rušit ostatní. Takže asi tolik k osazenstvu kina... Každopádně vidět prloužené verze PP na plátně bylo skvělé! Jediná škoda byla, že jsem u dvojky začala dost usínat, i přesto, že zápletka byla skvělá, ale vydržet celou noc vzhůru se ukázalo nad moje možnosti. Takže jsme po druhém díle opustili kino a vyrazili do postele abychom se aspoň trochu propsali. A ještě k tomu se měnil čas, takže náš byt se změnil na místnosti s různým časovým pásmem a já si nejsem zcela jistá v kolik jsme dorazili.
Ale tento příběh má příjemný konec. Protože jsme "ráno" vstali asi v 11, měli jsme brunch s čajem, kafíčkem, banánovým koktejlem, pizzou, musli, jogurtem a bylo to fajn:-) Sečteno podrtženo, jsem moc ráda, že jsmě na maraton vydrželi, i přesto, že jsme nedoběhli až do cíle, i přesto to bylo super :-) A díky tomu, že jsme platili jen půlku ze vstupného, tak mi ani nepřišlo líto těch peněz.

A nakonec jedna pecka od Legolase :-) Pokud jste fanoušci, tak tuhle hlášku asi znáte :-))


BonnieMelancholicky romantický konec víkendu

26. října 2014 v 18:32 | Webmiss |  WebMiss
Krásný nedělní večer.
Tuhle část neděle nemám ráda od doby, kdy jsem začala plnit povinnoiu školní docházku. Což je už docela dlouhá doba... Je to ta část víkendu, kdy vím, že zítra mě čeká pondělí, což je synonymum pro nový týden a samozřejmě pro školu a povinnosti. Většinou jsem už doma, plním poslední věci, na které jsem se přes celý týden vykašlala a je to takové smutné. Sice je ještě volno, ale druhý den musím vstát a jet do školy. Takže trochu takové melancholické.. proto jsem přidávám písničku, která mě naprosto okouzlila, sice nerozumím skoro žádnému slovu a nemám ponětí o čem zpívají, ale přesně vystihuje tyhle mé nedělní večerní nálady...

Takže krásný a hlavně úspěšný start do nového týdne Vám přeje
Bonnie
Francouzská nálada

24. října 2014 v 10:53 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Venku je sice mlha hustá jako mléko, ale to nebrání tomu abych měla francouzskou náladu. A co to znamená? Francouzky jsou krásné, šarmantní a mají osobitý styl. A ještě k tomu mají Eifelovku, Champs Élysées, Vítězné oblouky, Louvre,... no zkrátka mají Paříž! Sice Praha také není špatná, ale přeci jen chodit po Paříži a poslouchat francouzštinu, mít na sobě šatičky a rudou rtěnku, to je pro mě zkrátka lepší představa. A zrovna dneska bych se ráda přemístila na pár hodinek do Paříže, abych si mohla udělat piknik pod Eifelkou, posedět na schodech před Sacre Coeur, projít si uličkami Paříže, zajít si na šálek kávy,... stát se protě na pár hodin Francouzkou.
No a k této náladě se hodí tahle nádherná písnička:


BonnieSkvělá neděle

19. října 2014 v 14:28 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Pěkné odpoledne!
Jak se máte? Co děláte? Já před několika málo minutami vzdala boj se šicím strojem. Jsem smutná, zklamaná a naštvaná. Dneska dopoledne jsem si totiž chtěla konečně přešít trička, která mám našpendlená snad měsíc, ale pořád se něco nedařilo. Nejdřív se trhala nit, tak jsem si ji vyměnila, ale trhala se i nadále. Tak jsem se dala do seřizování... nit jsem nejdřív povolila, ale to nepomohlo, potom jsem ji teda utáhla, to taky nepomohlo, změnila jsem styl stehu, pořád to nepomohlo, neustále jsem musela navlíkat nit do očka jehly, to mě akorát víc rozčilovalo, no a protože po dvou hodinách marného úsilí nenastala žádná změna, stroj jsem uklidila a trička si zase připravím na hromádku "Ušít až bude čas". Po dnšení zkušenosti předpokládám, že to znamená "Nikdy už to neušiješ, protože ten stroj Tě prostě nebude poslouchat, ani kdyby ses zbláznila".
Tolik k mému dnešnímu počínání...
Snad máte lepší neděli, jdu si pustit nějaký díl seriálu a potom si aspoň pouklidit pokoj a uklidnit se.

S láskou,
Bonnie
Já a můj přítel

18. října 2014 v 23:23 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Před šesti, sedmi lety jsem se seznámila se svým přítelem. Z překvapivě fungujícího kamarádství se časem vyvinul vztah. Překvapivě fungujícím myslím to, že jsme každý pocházeli z úplně jiného prostředí a neměli jsme nic společného, kromě pár společných přátel. Ze začátku jsme si psali smsky, posílali si zprávy na ICQ a každý den se o tom druhém dozvídali něco nového. Průměrný počet takových zpráv se snad už ani nedá dopočítat, trávili jsme totiž hodiny a hodiny na internetu, jenom proto abychom si spolu mohli psát.
Jak se časem ukázalo, náš vztah byl postavený na pevných základech. Tím, že jsme do toho neskočili po hlavě, ale nejdřív se stali přáteli, jsme věděli do čeho jdeme. Strávili jsme spolu nespočet krásných chvil, občas nějakou tu hádečku, uražení a tak podobně... zkrátka běžný průběh vztahu.
A nyní, o šest, sedm let později jsme pořád spolu. Jsme spolu skoro neustále v kontaktu, vídáme se co nejvíc to jde, ale jedno se nezměnilo. Pořád nemáme absolutně nic společného. Vůbec nic. Máme naprosto odlišné zájmy, chodíme sice na stejnou vejšku, ale na úplně jiné obory a ve volném čase (tím myslím naše individuální volna, která netrávíme společně) děláme každý jiné věci. Člověk by si řekl, že takový vztah přeci nemůže fungovat, pokud spolu Ti dva nemají alespoň jeden společný zájem, ale světe div se, ono to opravdu funguje. Neuvěřitelně mě obohatilo, že mi přítel povídá o svých zážitcích a svých koníčcích, protože bez něj bych o nic věděla úplné houby a takhle jsme si rozšířila obzory. Také máme neustále témata ke konverzaci, což po delší době ve vztahu může být docela oříšek, protože partneři mají tendenci dělat většinu věcí spolu, čímž se jejich rozhovory stanou vlastně nudnými a časem začnou pomalu lae jistě mizet, protože už není o čem se bavit. Ale já s potěšením zjišťuji, že tohle u nás nehrozí. Čím déle jsme spolu, tím více máme času na trávení času svými koníčky, protože víme, že ten druhý nebude dělat žárlivé scény a čas nestrávený dohromady si můžeme kdykoli v budoucnu vynahradit, neboť ten druhý tu pro nás bude a nenaštve se jen kvůli tomu, že víkend strávíte odděleně děláním jiných činností. Dokonce bych řekla, že to vztah ještě upevní.
Takže lidičky nebojte se trávit čas s někým, kdo nemá stejné zájmy jako vy. Jeho zážitky Vás obohatí a naopak. A kdo ví, třeba zjistíte, že trávit čas s někým z jiného prostředí, než je to ve kterém se běžně pohybujete, je docela vzrušující a třeba si ho/ji zamilujete. Své o tom nejspíš věděl už i Shakespeare když psal Romea a Julii.

S láskou,
BonnieSobotní dopoledne

18. října 2014 v 10:09 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Ahoj a krásnou sobotu Vám přeju!
Jak se máte? Spíte, lebedíte si v posteli, nebo už jste někde na výletě? Já jsem se vzbudila už v půl osmé, ale ne sama od sebe, nýbrž mě vzbudili dělníci, kteří tu od rána dělají omítku. Ale i tak jsem se ještě zachumlala a spala až do devíti. Sice je víkend a měla bych ho využít k dělání činností, které přes týden nestihnu, nebo na které nemám v týdnu náladu, ale co-hodinka sem, hodinka tam. Takže teď, o hodinu později, už sedím u pracovního stolu s notebookem, mám za sebou cvičení a právě si vychutnávám masku na obličeji, která je slupovací, takže když zashne, člověk si moc nepopovídá, protože mu to stáhne veškeré svaly v obličeji. A co plánuji dál? Konečně si došít tričko, protože v týdnu se k tomu prostě nedostanu, z části kvůli času, z části kvůli lenosti...
Taaakže, krásný víkend Vám všem, pořádně si odpočiňte, načerpejte síly na další týden a mějte se zkrátka skvěle!

S láskou,
BonnieInside Out/V hlavě

16. října 2014 v 20:18 | Webmiss |  Postřehy Autorky
PIXAR přináší nový film! Jmenuje se INSIDE OUT a seznámí nás s úplně novými hrdiny. Do kin půjde až příští rok v létě, ale trailer můžete vidět už teď. Já osobně se teda moc těším!


BonnieSEX TAPE

16. října 2014 v 20:03 | Webmiss |  Recenze
Jason Segel (HIMYM) a Cameron Diaz. To zní jako dobrá kombinace, že? Ale tenhle film nezachránil ani jeden z nich. Hrůza. Ztráta 90 minut mého života. Nic dál snad ani psát nemusím. Hlavní dějová linie filmu je následující : Jay a Annie se zamilují, mají spolu sex, spoustu sexu, pak Anni otěhotní, vezmou se, mají dítě, mají další dítě a najednou nemají žádný sex. Hm, co s tím? Vrátit se do sexuálního života naplno! Nejdříve se pokusit zajet do starých kolejí divokým sexem na podlaze v kuchyni, a pak, když to nevyjde, natočit se při sexu na kamerku tabletu od Applu a po sexu to smazat. Ale stane se chyba. Jay zapomene nahrávku smazat, a jelikož rád používá CLOUD, na který se mu video automaticky uložilo, průšvih je na světě. Začíná hra o čas. Kdo všechno už jejich intimní nahrávku viděl, a komu v tom stihnout ještě zabránit? To se dozvíte v tomto filmu!
Nezní to ani zdaleka tak strašně, jak to vypadá. Film celkově nedává moc smysl. Na začátku je spousta sexu a nahoty (bohužel, i přesto, že Cameron Diaz je na svůj věk překrásná, její zadeček už ale není zadek dvacítky a na obrazovce bych ho vidět nemusela), zato Jason má zadek celkem obstojný. Ano, hodnotím zadky herců... tak moc nemám co říct k ději filmu. Vidět Cameron šňupat je sice naprosto nové, sledovat jak Jason utíká před vzteklým psem není tak moc vtipné, zvláštně po tom, co psa neustále mlátí něčím po hlavě a koukat na praštěného šéfa, který je opravdu šílený, je v amerických filmech docela ohrané (například Šéfové na zabití).
Zkrátka a dobře, tenhle film nebyl tak skvělý, jak jsem myslela. Proto Vám ho ani nedoporučuji vidět.

P.S. Pokud jsem Vám SEX TAPE ani tímhle článkem neznechutila, tak se místo něj podívejte pouze na trailer. Myslím, že představu o filmu si uděláte a pak už ho ani nemusíte vidět.BonniePísnička pro dnešní den

15. října 2014 v 21:25 | Webmiss |  Party time


Krásný večer,
S láskou Bonnie.Systém

3. října 2014 v 22:58 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Jsem sama. Teda ne tak sama. Nejsem na opuštěném ostrově uprostřed ničeho. Jsem sama se svými problémy. Sedí vedlě me 24 hodin denně a nemůžu se jich zbavit. Mezi lidmi jsem jako E.T. S tím rozdílem, že já vypadám jako všichni ostatní. Jsem člověk. Pravděpodobně se sklony k depresím po tátovi. Nějaká část ve mně odmítá přijmout obecně platné zásady. Asi bych o tom měla napsat knihu. Spíš než část je to celá má osoba. Celé mé "já" odmítá žít v tomto světě. Nevěřím totiž všeobecně známé pohádce o tom, jak člověk, který má vysokou školu dostane dobrou práci a bude se mít "dobře". Co to znamená "mít se dobře"? Chodit do práce 5 dní v týdnu, mít pravidelný příjem, pravidelnou pracovní dobu, šéfa, pevně danou náplň práce? Já se nechci mít dobře. Já chci mít svou vlastní pracovní dobu, svá vlastní pravidla a hlavně, to co je pro mě důležitější než výše platu je spokojenost. Chci dělat to, co mě baví. Kdybych si měla vybrat mezi vysokým příjmem za práci, která mě nebaví a nenaplňuje a mezi nízkým platem za práci, kterou žiju, volím málo peněz za něco co mě naplňuje. Že je to bláznivé? Že je to až moc optimistické? Ale kdeže! Existují tisíce lidí, kteří dělají práci co je baví, a Ti, kteří jsou šikovní a nebojí se realizovat své sny, vydělávají opravdu krásné peníze. Říkáte si, že jsem praštěná? Ano, chápu, přesně o tomhle jsem se zmínila v úvodu. Jako E.T. Jsem nespokojená s tímto systémem, který je nastavený na vysokoškoláky. Nechci aby o mé budoucí práci rozhodoval titul, ale já! Chci podporu od rodiny v realizaci svých snů, a ne slyšet, že nejdřív musím studovat a studovat a mít milion titulů abych mohla mít dobrou práci? Copak o mém úspěchu opravdu rozhodne to, kolik titulů mám před/za jménem? Opravdu nemám já žádnou hodnotu? A co cílevědomost? Odhodlanost? Píle? Seberealizace? Jít si za svým snem? Odvaha? Možná Vás napadne, že mám plnou pusu řečí, ale skutek utek. Taky svaluji vinu na svoje rodiče. Ohraná fráze, že ano? Za všechno můžou rodiče. Kolikrát tuto vetičku rádi používáme. Něco je opravdu jejich chyba, ale něco můžeme změnit my sami. A přesně o to se teď snažím. Konečně a jednou provždy se snažím psychicky odpoutat od jejich vlivu a nátlaku. Chci se dostat z toho stavu, kdy mám pocit viny, protože nejsem dost dobrá. Snažím se přestat cítit se provinile kvůli tomu, že si skrz mě táta neplní své sny. Snažím se omezit výmluvy jako : za to můžou rodiče, tohle není chyba-to rodiče... protože vím, že pokud se budu snažit, můžu se změnit a můžu dokázat cokoli budu chtít. Zní to sice jako z pohádky, ale člověk je opravdu schopný zvládnout toho mnohem víc než kolik si myslí, že zvládne.

Nebojte se mít sny a věřit v ně, nebojte se, že něco nedokážete. Pokud Vám někdo říká, že na něco nemáte, nebo, že nejste dost dobří, neposlouchejte ho, není to totiž Váš problém, ale jeho.
BonnieŘíjen

1. října 2014 v 18:30 | Webmiss |  Postřehy Autorky
A máme tu říjen! Zase chodím do školy a tak vůbec. Ale taky jsou tu ddbré zprávy. Říjen je totiž měsíc, kdy mám narozky, takže ho mám ráda. A taky je Halloween! Sice nejsem Američanka, ale komu to vadí. Dýni si můžu vydlabat i tak. A výzdobu už mám hotovou. Takže říjne vítej!

Easy Virtue/Lekce neslušného chování

1. října 2014 v 18:22 | Webmiss |  Recenze
Staré tradiční anglické venkovské sídlo, přísná matka a jedna nekonvenční Američanka Larita, která se provdá za syna oné přísné matky. Jak to může dopadnout, když se střetnou tyto dva naprosto odlišné světy? Vznikne naprosto skvělý film se skvělým hereckým obsazením, u kterého se nasmějete, protože je prošpikovaný klasickým anglickým humorem.
V hlavních rolích uvidíte Jessicu Biel, která ztvárnila postavu Larity, Bena Barnese v roli jejího mladého manžela, Colina Firtha a Kristin S. Thomas v roli Benových rodičů. Role Benových sester se zhostila Kimberley Nixon (Divoška) a Katherine Parkinson (The IT Crowd).


Bonnie