Listopad 2014

Tacho - Daniel Landa

29. listopadu 2014 v 23:54 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Až teď, po shlédnutí Tacha, jsem pochopila o čem vlastně je Landova stejnojmenná píseň. Jeho texty jsem měla ráda už dřív. Mé vyrůstání dprovázely jeho písně jako například Touha, Pozdrav z fronty, Protestsong, Motýlek a tak dále. Ale u Tacha jsem neměla tušení o čem je. Tušila jsem, že film je o rallye, ale to bylo všechno. A dneska jsem na něj náhodou narazila na Fandovi. Ze začátku teda nic moc, říkala jsem si, že hodnocení na čsfd mě mělo varovat, ale tak co, už jsem to zapla, takže jsem to i dokoukala.
A jak se mi to líbilo? Já ještě nevím. Musí to ve mně trochu uležet. Myšlenka je dokonalá, děj mě zaujal a vtáhl do sebe a konec zpracovávám do teď. Nevím jestli se mám sbalit a jet na Nový Zéland, nebo brečet. Asi jsem přehnaně emotivní a moc o tom přemýšlím, ale ta myšlenka filmu je zasazená do pro mě atraktvního prostředí a Tacho mi dal víc než jsem si myslela.

Teď zavři oči a stiskni moji ruku...


S láskou,
Bonnie

Vzpomínky na dětství

29. listopadu 2014 v 8:20 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Ach to byly časy když jsem byla menší! Když mi bylo nějakých deset a připadala jsem si hrozně cool, protože jsem chodila na internet k taťkovi do práce a na diskety jsem si stahovala fotky Olsenek, abychom se na ně pak mohly s mojí nejlepší kamarádkou dívat a navzájem si říkat Mary-Kate a Ashley (já byla Mary-Kate). Taky jsme s Ash chodily do krámku naproti pro jedlý papír a kyselé pásky! A když jsme byly starší (tzn. třináctileté cácory), tak jsme si kupovaly brambůrky a pořádaly soutěže kdo dřív sní celou hrstičku brambůrek a vůbec nám nevdilo, že jsme měly brambůrky po celém obličeji! Teď už bychom si to na veřejnosti asi netroufly, ale je pravda, že jsem se do dneška nenaučila slušně jíst, a tím slušně myslím, že neumím jíst špagety, kebab, ani palačinky ve společnosti, protože mi neustále něco odpadává a nebo mám špinavý obličej. Jo byly to fajn časy! A pro Ty z Vás, kteří neví o čem mluvím, mám následující článek:
Jsem dítě devadesátek a drtivá většina věcí naprosto vystihuje moje dětství! Které? Například jsem měla ráda písničku Dragostea Din Tei, i když bych to za Boha nepřiznala!

S láskou,
BonnieThanksgiving

27. listopadu 2014 v 20:15 | Webmiss |  Postřehy Autorky
A je tu Díkůvzdání! Opět nastal pozdim a 4. listopadový čtvrtek je tu! Sice nebydlím v Americe, takže se mě Díkůvzdání netýká, ale hrozně ráda bych si ho někdy oslavila. Upekla si krocana s nádivkou, připravila si brusinkovou omáčku a upekla dýňový koláč. A pak si sedla s rodinou a kamarády a všechno bychom to společně snědli! Četli jste Eat, Pray, Love? Tam byl jasný důkaz o tom, že nemusíte být v Americe abyste oslavili den Díkůvzdání a ani nemusíte být Američané. Takže když mohla Liz (autorka knížky Eat, Pray, Love), tak já taky!
Tímto Vám přeju krásný den Díkůvzdání a vůbec nevadí, že jsme Češi a žádný takový svátek tu nemáme!


S láskou,
BonniePerníčky ze zdravých surovin

22. listopadu 2014 v 22:05 | Webmiss |  Recepty
Vánoce jsou možná ještě daleko, ale mně to nevadí a dneska jsem se dala do pečení. Začala jsem s perníčky, protože chci aby do Vánoc změkly a taky je ještě potřeba je před Vánoci nazdobit. Pekla jsem podle jednoho receptu, ale použila jsem dva typy surovin- klasiku a zdravou variantu. A jak to dopadlo? Skvěle! Perníčky ze špaldové mouky a třtinového cukru dopadly líp než ty z bílé mouky a cukru moučka. Mají hezčí barvu a celkově vypadají tak nějak líp.

Recept

Na těsto budete potřebovat :
750g hladké mouky (dle Vašeho výběru-já pekla ze špaldové)
250g třtinového cukru
2 lžičky perníkového koření + špetka skořice
1 lžička jedlé sody
100g nahřátého medu
50g farmářského másla

Všechno smíchat, dát do ledničky dokud těsto neztuhne a potom vyválet na plátu a vykrajovat. Potřít vajíčkem před i po vyndání z trouby!

Dobrou chuť :-)

BonniePřání k narozeninám

20. listopadu 2014 v 19:46 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Za chvíli má přítel narozky a já se rozhodla, že mu vyrobím přáníčko! Jenže! Už nejsem nejmladší a pociťuji, že těch opravdu dobrých a hlavně nápaditých nápadů mám méně než dřív. Tak jsem si vzala na pomoc strjedu Googla. Dala jsem si vyhledat "Birthday Cards fro Boyfriend" abych se mohla něčím inspirovat. A našlo mi to opravdu hodně, hodně skvělých přáníček, takže jsem si půjčila kousek tady, kousek támhle, napsala si poznámky, pár tipů na obrázky a už jen stačí dát se do vyrábění! Ale mezi tou hromadou nápadů na přáníčka byla také ta opravdu vtipná, která Vašemu přítelu radost neudělají a mylsím, že ho ani nerozesmějí. A právě o ty nejvtipnější a nejvíce nepoužitelné se s Vámi chci podělit!

You really are my favorite boyfriend!

I´m only in this for your CUTE BUTT. Obviously.

I´d bone you.

I love your hairy ass.

You know you´re old when you catch yourself checking out a girl young enough to by your daughter.

Happy birthday OLD FELLA.

I wish my BF would join Pinterest so he could see the life I´ve planned for us!

Bonnie

Já a moje iracionální strachy

17. listopadu 2014 v 17:23 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Znáte to, jste doma sami, všude v bytě je ticho, když vtom najednou máte pocit, že jste něco slyšeli. Třeba bouchnutí dvěří. Tak se jdete podívat jestli Vám někde nebouchly dveře, ale všechny dveře jsou otevřené dokořán. Pak najednou máte divný pocit, že jste něco viděli. Stín, pohyb, cokoliv. Ale v bytě přece nikdo není. Tak se zase vrátíte k činnosti, které jste se věnovali a nic se neděje. Ale Vy stejně máte mrazení v zádech. Takový nepříjmený pocit, že tam někdo je. Kde? Všude a nikde. Co to je ?
Znáte to? Já mám poslendí dobou tyhle naprosto iracionální stavy dost často. Nemusí být tma. I ve dne, když jsem sama doma, mám pocit, že mě někdo sleduje, že tu někdo je, nebo něco? Nevím. Ale je to divné. Cítím se nesvá, Přemýšlím o duchách. Potom o realitě. O mezisvětech. Pravda, fikce? UFO ano, ne? Hm,...zapeklité. Asi jsem blázen. Nebo se jen bojím něčeho co neumím nahlas vyslovit a tímhle se to projevuje.

B.Nádherná

17. listopadu 2014 v 12:41
Právě jsem zhlédla nádherný klip k písni Eda Sheerana, kvůli které musel brát taneční hodiny. Jsem blázen do tance, do pohybu a do tetování. A tenhle je klp je něco jako splněný sen, protože v něm je všechno. Plus krásné šaty tanečnice jako bonus.

Příjemné pondělní odpoledne a krásný poslech


B.Podzimní nápoje na zahřátí

17. listopadu 2014 v 9:54 | Webmiss |  Recepty
Podzim je typický nejen pro své barevné listí, ale také pro deštivé dny a brzké stmívání. A pokud je venku navíc šedivá obloha a do toho ještě vydatně prší, je ideální uvařit si šálek teplého nápoje a nevytahovat paty z domu. A jaké jsou ty pravé nápoje na zahřátí během podzimních dnů?

Zázvorový čaj

Zázvor je sám o sobě prohřívací a má spoustu vitaminů, ale vím, že někomu zázvor prostě nesedne, ale co takhle zkusit nakrájet zázvor na kousky, dát ho do hrníčku a k tomu přidat špetku skořice, hřebíčku a lžičku medu? Tahle kombinace je boží, opravdu. Vyzkoušejte ji!

Med a citron

Klasická dvojice. Když jsme nemocní, dáváme si je do čaje neustále, ale zkuste někdy vynechat čaj. Stačí uvařit vodu, nalét ji do hrnečku a k tomu přidat několik lžiček medu a citronu. Je to skvělé a velmi zdravé. Dokonce pomáhá i během nachlazení.

Svařáček

A poslední tip, který pro Vás mám je samozřejmě svařené vínečko. Já mám radši červené, ale svařuje se i bílé. A co je k tomu potřeba? Kastrůlek, víno, citron nebo pomeranč (skvělá je i kombinace obou), skořici, cukr, hřebíček a muškátový oříšek. Na trhu je k dostání i celé množství koření do svařáku, které stačí do vína nasypat, pokud nemáte všechny ingredience. Já už některé z nich vyzkoušela, ale vždycky si k nim ještě přidám plátky citronu, nebo pomeranče.


S láskou,
BonnieLos Víkendos

16. listopadu 2014 v 10:26 | Webmiss
Krásné nedělní dopoledne!
Krásné...no u nás prší a je tu trochu nepříjemně, takže to moc krásné není, ale možná že u Vás svítí sluníčko! Tím se dostávám k tomu, že jsem si dneska splnila svoji míru zmoknutí. Byla jsem v krámku kousek od nás pro balicí papír, protože přítel má za chvilku narozeniny, tak abych využila volný den k něčemu užitečnému, a frajersky jsem si oblékla svůj nový kabátek a frajersky jsem v něm také zmokla cestou zpátky. Takže míra zmoknutí pro dnešní den splněna!
Teď jsem ještě ve fázi flákání se po zmoknutí a čekání na správnou teplotu čaje, ale za chvilku už půjdu dělat oběd. Správně slavnostní nedělní obídek-bramboráky! Už jsem je neměla strašně dlouho, takže si myslím, že mě jeden perfektně zasytí až do večeře, protože tučná jídla moc často nejím, a když už si čas od času něco takového dám, tak pak pár hodin nemusím pozřít nic kromě kafe, čaje, nebo vody.
A poslední věc, od čtvrtka mám na stole ceduli, na které je napsáno ať si už laskavě uklidím na stole. Napsala jsem ji svému budoucímu já, ale jak se ukazuje, ani takový nápis mě nedokope k úklidu! Jsem král lenochů!

Krásný víkend a zítřejší volno,
BonnieČtvrtek

13. listopadu 2014 v 19:10 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Den volna mě vyřídil. Moje tělo si myslelo, že je dneska neděle, takže se mu nechtělo z postele. Dopadlo to tak, že jsem vstala o půl hodiny déle než jsem chtěla, ale i tak jsem měla dost času na přípravu do školy. Dokonce tolik, že místo cvičení jsem si lehla po snídani do postele a koukala na seriál. Potom jsem jela do školy, ale celý den jsem taková utlumená, asi z počasí. Nejradši bych celý den strávila v posteli. Teď v ní vlastně jsem, ale vsedě a musím jít dělat ještě věci do školy. A co je nejlepší zprávou dne? Zítra konečne po 6 týdnech nejedu do školy na sedmou ráno! Nýbrž v sedm budu teprve vstávat! Super! Jsem trochu soví člověk, a na ranní vstávání mě neužije, protože na mě pak padne únava během dne a večer jsem naprosto vyřízená. Takže jupí a vzhůru na povinnosti!

P.S. Přidávám další píseň od Stromae, sice je trochu smutná, trochu depresivní, trochu patetická a ze všeho nejvíce asi pravdivá. Přesně taková, kterou posloucháte, když se s Vámi někdo rozejde, nebo máte špatnou náladu. Já ji ale poslouchám protože se mi líbí. Nemám depresi, nejsem sama, ale miluji písničky od Stromae, francouzštinu a upřímné písničky.


S láskou,
BonnieVýsledky středečního plánu

12. listopadu 2014 v 21:42 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Taaak máme tu večer a já chci zhodnotit svůj dnešní den. Své plány na flákání jsem splnila skvěle. Omyla jsem si vlasy, nalakovala si nehty, dala si kafe po obědě a taky se chvilku natáhla ke sledování seriálů (ano, množné číslo, jsem závislák na seriálech), cvičila jsem, ALE, ALE hromada na stole mi od rána ještě narostla a teď se ji snažím ignorovat... nejsem zkrátka schopná ji uklidit. Nevím co je to za speciální druh lenosti, ale vůbec se mi nelíbí, že je mojí součástí. Na jednu stranu opravdu zbožňuju pořádek, ale na druhou stranu neumím uklidit pár věcí ze stolu...praštěné. A málem bych zapomněla zmínit to, že jsem viděla nejhorší film letošního roku-Lucy, o které jsem už napsal upřímnou recenzi na blog. Naštěstí jsme měli s přítelem popcorn a svařák, takže alespoň o naše žaludky bylo během filmu jakžtakž postaráno.
Krásný večer, popřípadě dobrou noc,
B.

Lucy

12. listopadu 2014 v 21:26 | Webmiss |  Recenze
Největší filmové zklamání roku 2014! Myslíte si, že je to přehnané? Tak to jste Lucy nejspíš neviděli. Omlouvám se pane Luco Bessone, ale mám pocit, že mě někdo okradl o hodinu a půl mého života a nemám chuť se dívat na jakýkoli váš další film. Kvůli traileru, který se mi opravdu líbil, jsem se na Lucy těšila, ale teď jsem ráda, že jsem na ni nešla do kina.

Děj filmu

Co by se stalo, kdyby byl člověk schopný využívat 100% své mozkové kapacity? Tuto otázku si budete klást celý film.. podle filmu každý člověk využívá pouze 10% své mozkové kapacity, ale hlavní hrdinka filmu Lucy, dostanu opravdu, ale opravdu velmi nerada příležitost k tomu aby využila celou svou mozkovou kapacitu. A už při 20% budete zírat co všechno zvládne... čímž se dostávám k tomu, co je na celém filmu nejlepší : efekty. A pak ještě to, že v něm hraje Morgan Freeman, kdo by nemiloval Fremana...to je vše..nic víc na tom filmu prostě není.

Recenze

Ne,ne a ne! Na Lucy se opravdu nedívejte...působí to jako film, ke kterému někdo napsal scénář v opilosti a efekty můžete vidět i v IMAXu, tak proč chodit na Lucy.
DIY ROOM DECOR

12. listopadu 2014 v 13:29 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Chcete trochu pozměnit vzhled svého pokoje? Nepotřebujete k tomu skupinku designerů, ani stránky v časopisech, kde Vám radí abyste si určitě koupili tuhle super věcičku, která stojí jenom 2 tisíce. Jediné co to chce je Vaše fantazie, čas a hlavně trpělivost.
Ze všeho nejdříve je důležité si promyslet, co byste vlastně chtěli změnit. Rozestavění nábytku? Uspořádání věcí na poličkách? Nové obrazy? Posaďte se ve Vašem pokoji na místo, odkud budete mít přehled o celé místnosti a jenom si ho prohlídněte a promyslete si, co chcete mít ve Vašem pokoji jinak.
Já po tomto procesu obvykle prohledám internet horem dolem abych našla nějakou inspiraci. Pustím si nějaká videa na youtube, zkouknu nějaké obrázky a pak si udělám jasno, co se mi líbí a co si chci vyrobit a jdu do toho.
Například miluji svíčky. Ale ne tak, že bych jich musela mít milion všude po pokoji. Mám v pokoji čtyři a je to akorát. Jednu mám v aromalampě, kde teď používám mátový olej do aromalamp pod značky Saloos. Další dvě svíčky mám v nízkých skleničkách, takže se nebojím, že mi shoří pokoj. A tu poslední mám ve speciální skleničce, která je naplněna pískem a na něm je umíšstěna čajová svíčka.
Dál miluji fotky. Jednu dobu jsem si chtěla vyrobit tapety z fotek, ale vystačila jsem si s rámečky z Ikey, kterých mám asi 10 a také jsem si na stěně natáhla šňůru, na kterou si fotky věším jako prádlo.
Také miluji Paříž. O tom jsem se na blogu zmínila už několikrát. Jednou v životě jsem Paříž navštívila a je boží. Paříž je mnohem víc než Eiffelovka, je to také Sacré Coeur a schody pod ním, kde se scházejí lidé a popíjejí víno a u toho mají nádherný výhled na celé město. Také Louvre, krásná galerie, kde najdete od každého něco. Celá čtvrť Montmartre, kde jsou krásné kavárničky a umělci a krámky s napodobeninami nejznámějších děl. Notre Dame de Paris, která si majestátně stojí na Seině a kterou zvěčnil Monet na několik způsobů. A proč to zmňuji? Obdivuji francouzský styl, ale bohužel jediné co mám v pokoji co nějak souvisí s Paříží je obraz, na kterém je Eiffelovka. Dříve jsem také měla několik levandulí, ale bohužel všechny umřely, takže zdobit můj pokoj živými květinami se neukázalo jako dobrý nápad. Časem chci do svého pokoje přivést mnohem více francouzského stylu, ale bez toho aniž bych musela změnit celý jeho styl.
A v neposlední řadě jsem líná. Zvláštní faktor u článku, který se zabývá zdobením pokoje, že? Ale má svoje odpostatnění. Velkým pokrokem u mě bylo zbavit se co nejvíce věcí, které nepotřebuji. Nesnáším totiž utírání prachu pod všemožnými serepetičkami, tak jsem se jich jednoduše zbavila.A je to fajn. Jediným problémem zlstává ta hromada věcí, co se mi neusátle hromadí na stole. Nejsem prostě schopná tomu zabránit.
Krásný den,

S láskou,
BonnieStředeční ráno

12. listopadu 2014 v 9:39 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Krásné ráno Vám přeju.
Jak se máte? Já mám dneska den volna, takže jsem začala tím, že jsem vstala hodinu po budíku, za čož mohlo to, že jsem se uprostřed noci vzbudila a nemohla spát, ale přišlo mi praštěné vstávat ve 4 ráno, takže jsem se převalovala dokud jsem znovu neusla, a ranní budík v sedm byl vraždený. Takže v osm jsem se konečně dopotácela na snídani a pak se rozhodla, že si dám ranní sprchu, protože moje vlasy potřebovaly nutně vidět šampon. Ve všední dny, kdy chodím do školy si sprchu po ránu nedávám, protože za prvé by mi ujel autobus a za druhé ranní sprcha je pro můj oraganismus po ránu nebezpečná, protože jsem ještě celá rozespalá a sprchování mě po ránu spíš vyděsí, než zrelaxuje. Ale dneska byla ranní sprcha potřeba, protože to noční převalování se na mě nějak moc podepsalo a ještě teď se mi nějak zavírají oči. Nicméně mám v plánu přidat alespoň něco na blog, znovu si pouklidit pokoj, protože tu mám znovu hromadu věcí a začínám si myslet, že tu mám někde nějakého šotka, který je klonuje a samozřejmě si chci zacvičit a dát si kafíčko po obědě (což ve všední dny nedělám, protože jsem ve škole).
Krásný den, dneska to vypadá, že bude zase teplíčko, což je super :-) Moje zimní bunda, kterou jsem už nosila asi měsíc, se odstěhovala zpátky do skříně a já mám pocit, že babí léto se k nám vrátilo.

BonnieNedělní pohodička

9. listopadu 2014 v 17:53 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Víkend se pomalu blíží a před námi je další pracovní týden. Ale není se čeho obávat! Na konci každého pracovního týdne je totiž další víkend, tak se je pořád na co těšit!
A co provádíte takhle v neděli podvečer? Chystáte se na další týden, nebo si ještě užíváte poslední chvíle "svobody"? Já se konečně odhodlala k velkému úklidu. V mém podání to neznamená úklid prachu, vytírání, luxování, nebo mytí oken, nýbrž úklid té hromady věcí, co se mi nahromadili na stole a různě všude po poličkách. Zbavit se těchto věcí je pro mě totiž mnohem náročnější než zmíněné domácí práce. Většinou se totiž jedná o věci do školy a různé poznámky, které si samozřejmě píšu na milion různých papírů, a ne na jeden abych je měla všechny hezky pohromadě. Teď je nejvyšší čas zmínit mojí mírnou úchylku... nemám obsesivně kompulzivní poruchu, takže věci nemusí mít pevně stanovené místo, ale miluji "diy room decoration". Miluji všechny ty návody zveleb si sám svůj pokoj. V praxi to znamená, že se pořád snažím vytvářet nějaké nové věci v mém pokoji. Všechno to začalo už v dětství, kdy jsem si pořád něco vyráběla (například bunkry pod stolem, pod židlemi přes které jsem přehodila deku a tak dále) a pokračovalo to v době puberty (ve 13 jsem přesvědčila rodiče, aby mi koupili barvu a já si přemalovala pokoj...dopadlo to tak, že když jsem jednoho dne přišla ze školy domů a nikdo nebyl doma, popadla jsem barvu a pokoj si vymalovala sama) a vlastně to trvá doteď. Naposledy jsem si v pokojíčku instalovala provázek na který si kolíčkama připevňuju fotky. Předtím jsem si celý pokoj přestěhovala tak, jak mě zrovna napadlo a v průběhu toho stěhování jsem skončila zastavěná v rohu, protože jsem si nevyrobila žádný postup toho improvizovaného stěhování, ale nakonec to dopadlo dobře a přibližně půl roku mám přestěhovaný nábytek v pokoji a je to fajn. No a dneska mě opět napadlo, že je načase něco změnit. Třeba obměnit fotky na parapetu, nebo přeorganizovat věci na poličce,...zkrátka něco změnit! Ale první krok k té změně je úklid všeho, co překáží. Takže mám na posteli hromádku papírů a věcí do školy a přemýšlím kde jim vytvořím místečko k bydlení a k tomu mám otevřený google a vyhledávám si pro inspiraci "room decorations".
Takže ať děláte cokoli, přeju Vám krásný večer, a já se jdu vrhnout do té mé přeměny pokoje!

S láskou,
B.

P.S. Ještě přidávám písničku k té nedělní pohodě. Jedná se o "Lovers on the sun" od D. Guetty. Pořád ji hrají na E2 a já zjistila, že se mi začala z ničeho nic strašně líbit. Takže tady je.
Mé staré já

9. listopadu 2014 v 14:58 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Nedávno jsem si psala se svojí bývalou spolužačkou ze střední. Asi čtyři roky jsme spolu sdílely lavici a byly jsme opravdu hodně dobré kamarádky. Trávily jsme spolu prakticky 5 dní v týdnu nějaké 4 hodiny denně. Při písemkách jsme měly i vymyšlený systém jak si radit, jednou jsme si dokonce vyměnily i skupiny, protože se nám ty co jsme měly mít nelíbily. Taky jsme společně chodily o volných hodinách kouřit a byly jsme něco jako ségry. Jenže s odchodem ze střední a nástupem na vejšku jsme se přestaly vídat. Sice chodíme na stejnou univerzitu, ale na jiné fakulty a potkáváme se jen občas v buse, nebo se míjíme na chodbě.
A právě v ten okamžik, kdy jsme si spolu po dlouhé době psaly, jsem si uvědomila jak moc jsme se obě změnily. Už nejsme ty holky, kterými jsme bývaly. Už jsme dospěly. Obě jsme přestaly kouřit, nechodíme tolik po večírcích a celkově už nejsme ty malé holky, co se domnívaly jak jsou cool. A víte co? Jsem za to ráda. Sice si pořádně neuvědomuji svůj věk, ale cítím, že pubertu už jsem nechala za sebou a teď jsem někde na cestě k dospělosti a není to tak špatné. Už mi tolik nezáleží na tom, co si o mně lidé myslí, neschovávám si cigára různě po pokoji, vodnici si dávám jednou za uherský rok a možná jsem už i o něco moudřejší. Takže se nebojte, až skončí puberta otevře se jen další cesta, která bude přesně taková jakou si jí uděláte, takže může být skvělá!

B.Podzim

8. listopadu 2014 v 14:46 | Webmiss |  Postřehy Autorky


Tak a je to tady. Dneska ráno jsem ve vzduchu poprvé cítila ten chladný vzduch, který Vás štípe v nose pokud se zhluboka nadechnete. Po skončení léta a babího léta je ten první chladný podzimní vzduch takřka magický. Proč magický? Listy jsou barevné, ranní mlha zakrývá krajinu, na nebi je vidět krásnou modř, ale ve vzduchu je už cítit blížící se zima. Samozřejmě že se stále se zkracujícím dny a stále větší zimou se tento vzduch stává otravným, ale teď je, alespoň pro mě, kouzelný. Tak doufejme, že tenhle krásný a hlavně barevný podzim zalitý sluníčkem ještě nějakou dobu vydrží.

BonnieHledám nový seriál, Zn.: Musí se mi líbit!

5. listopadu 2014 v 22:10 | Webmiss |  Moje Závislosti
A je to tady. Hledám nový seriál. Už jsem viděla všechny díly těchto seriálů: Přátelé (některé jsem viděla mnohem víc než jen jednou), Himym (ten jsem shlédla dokonce dvakrát ), Cougar Town, Mellisa a Joey, Zoufalé manželky, víceméně jsem viděla i House, Červeného trpaslíka (v doběch mé puberty jsem některé díly znala tak dokonale, že jsem se na ně koukala jen proto, že se mi tak moc líbily),IT Crowd, Dating Rules From My Future Self,Gilmorova děvčata,Věřte nevěřte, Takovou normální rodinku, O.C. California, Gossip Girl... a možná i některé další, na které jsem si moměntálně nevzpomněla. Ještě mám rozkoukané White Collar, The Big Bang Theory, a také The Vampire Diaries a The Originals, Neviditelné, Případ Soudce A.K. a to je snad vše.
Ale hledám nějaký nový seriál, který si můžu pustit před spaním. Takže podmínka je : díl musí maximálně 20 minut, zápletka musí být zajímavá, ale ne děsivá (nestojím o žádnou kriminálku), také musí být vtipná, ale ne trapná. A to je asi tak vše:-) Zkoušela jsem se dívat na New Girl, ale vydržela jsem shlédnout prvních 5 dílů a naprosto nechápu, proč má tento seriál 71% na čsfd. Hlavní hrdinka má sice rozkošný vzhled, ale její postava je naprosto, opravud naprosto šílená, bláznivá,ztřeštěná, dětinská a většina hlášek je spíše trapných, než vtipných. Působní na mě dojmem, že hlavní smysl tohoto seriálu je v okouzlení puberťáků. Je to nepovedený pokus o nový kultovní seriál ve stylu Přátel, který mě tak zklamal, že už se na něj nechci dívat.
Nějaká doporučení?:-)

B.Trucker´s Hitch

5. listopadu 2014 v 8:44 | Webmiss |  Party time
Po celosvětovém trháku The Fox je tu Ylvis s další peckou, tentokrát o tom, jak správně vázat uzly. Neobvyklé téma na píseň? Možná ano, ale v jejich podání je to zrkátka něco úžasného, Takže připravit lana a jdeme se učit Trucker´s Hitch!

Mně tahle písnička natolik uchvátila, že si ji neustále zpívám v hlavě.. Let´s go the Trucker´s Hitch..a pořád a pořád dokola:-)

BonnieFakjů pane učitel

1. listopadu 2014 v 21:18 | Webmiss |  Recenze
Tenhle film je příklad toho, co se stane, když máte přehnaná očekávání. Tak úžasný německý film, že se dostal i do českých kin, jeho níávštěvnost v Německu dokonce překročila 5 milionů,... to přece musí být něco úžasného,ne?
Bohužel, není to taková bomba. Vtípky super, hlavní herec také, příběh takový nějaký aby se zaplnila hodina a půl...
Děj filmu začíná ve chvíli kdy Zeki opouští po 13 měsících vězení a těší se na svůj lup pěkně schovaný a zakopaný. Bohužel, řízením osudu se tak nějak událo, že jeho poklad je nyní pod školní tělocvičnou. A tak se Zaki stane novým učitelem v této škole, i když nemá ani maturitu a jeho metody nemají s těmi vyučujícími nic společného. A v noci podkopává školu aby se dostal ke svým penězům. A jak to celé dopadne? Podívejte se! Film je opravdu prošpikovaný hláškami a vtípky, které Vás rozesmějí, ale jinak je to klišé... bad boy a šprtka, hm, co mají společného? Od dob Pomády víme, že jsou pro sebe stvořeni, takže asi tolik k ústřední dvojici filmu.
Jak už jsem zmínila na začátku, od filmu jsem měla velká očekávání, a nakonec mě to tolik nenadchlo. Ale pokud jste slečna, tak se budete celý film dívat na sexy učitele, který rád ukazuje své tělo a pokud jste kluci, asi se Vám budou líbit hlášky, a pokud jste na upjaté učitelky, tak se Vám bude líbit i hlavní hrdinka.

B.