Prosinec 2014

Trendy Googlu

31. prosince 2014 v 18:59 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Nevím jestli jste někdo studoval statistiky Google pro rok 2014. Já ano. A napíšu Vám hned několik věcí, které mě zaujaly.
Co se týče České republiky:
-nejhledanější média byla : na prvním místě Blesk (Super, co to říká o našich občanech? Podle mě jen to, že se vyžíváme v drbech a věříme nesmyslům. Smutné). Na čtvrtém místě s eumístil další bulvární plátek-Aha-takže Češi jsou opravdu závislí na drbech.
-nejhledanější diety mě usvědčily v tom, že neznám druhy diet, což vlastně nevadí, protože žádné diety nedržím
-nejhledanější výraz se slovem "jak" byl výraz "jak zhubnout"
Češky nejsou očividně spokojené se svým tělem a celý rok se snažily přijít na nejlepší způsob jak zhubnout.
-do hledáčku českých občanů se očividně dostal i Instagram nejvyhledávanější slovní spojení se slovem "co" byl právě Instagram), ale stejně si myslím, že FB v počtu uživatelů celorepublikově vede
-největším skokanem se stal Robin Williams, a to zejména kvůli 11.8.-dni kdy zemřel, (R.I.P. Robine Williamsi, a moc děkuji za Tvoje skvělé herecké výkony, zejéma Váš Táta v sukni mě v dětství nadchl a to mi vydrželo až do dospělosti.Děkuji!)

Ode mě je to vše, krásný nový rok 2015:-)

BonnieNej roku 2014

31. prosince 2014 v 16:34 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Tak jako na konci války přichází kapitulace, tak já přicházím na konci roku s rekapitulací.

Nej, nej, nej roku 2014 podle Bonnie

Táákže nejlepší klip roku 2014? Jednoznačně Ed Sheeran a jeho Thinking Out Loud


Nejlepší písnička? Nemůžu se rozhodnout, fakt nevím. Bylo by jich několik.
Nejlepší film? Paddington.Největší filmová událost roku? Hobit a Bitva pěti armád.
Nejkontroverznější klip roku? Chandelier (Sia).
Největší katastrofa? Ebola a IS.
V tomto roce jsem také objevila MakeupbyMandy24-vlog Amandy Steele o kosmetice, líčení, o ní, její tipy a rady.
V létě jsem se zamilovala do Moravy a hlavně do moravského vína a vinic.
Samozřejmě se stalo i mnoho jiných událostí, ale tohle je seznam jen těch pár nej, co mě napadla a chtěla jsem je zmínit.

Krásný nový rok 2015,
Bonnie

Světový film

31. prosince 2014 v 11:15 | Webmiss |  Recenze
K Vánocům jsem si přála společenskou hru Světový film. K těm loňským jsem totiž dostala Český film, a myslela jsem si, že o světových filmech budu mít přeci jen lepší přehled. Heh, jak jsem se mýlila!
Hra se dá hrát buď každý sám za sebe, nebo párty verze, kde je oproti klasické hře navíc pantomima, kreslení a mluvení-takže něco jako aktivity, ale s filmovou tématikou. V sekci otázek je celkem 6 okruhů: americký film, evropské a jiné filmy, tvůrci (pro mě osobně nejtěžší okruh!), herci, seriály a fotky (jednoduché v party verzi, v klasické verzi je potřeba znát jména postav, herců a tak podobně).


Světový film jsem hrála zatím třikrát (jednou jako jednotlivec a dvakrát party verzi) a party verze je jednoznačně zábavnější. Nejenom, že se můžete dohodnout se svým spoluhráčem, ale také je to srandovnější díky pantomimě a kreslení.
Myslím si, že pokud jste fandové do filmů, takhle hra Vás bude bavit. Možná nebudete umět odpovědět na všechny otázky, ale zase se dozvíte spoustu nových věcí o všech možnýc hfilmech, seriálem, režisérech, hercích a tak dále.

BonnieNovoroční předsevzetí

31. prosince 2014 v 10:54 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Nevěřím na to, že nový rok bude jiný než rok předchozí. Nevěřím na to, že zrovna 1. leden je ideální den na životní změny. Když se Vám něco nelíbí, máte to změnit hned, kdykoli v průběhu roku, ne čekat až bude 1. leden a myslet si, že něco bude jinak jen proto, že je nový kalendářní rok. Nelíbí se mi, že z povinnosti musím dneska oslavovat konec roku a těšit se na rok nový. Není to spontánní, to mi vadí. Každý rok 31.12. miliony lidí bouchají šampaňské a oslavují. Ale máme k tomu přeci příležitost i zbylých 364 dní v roce.
Ale i přesto všechno, jsem dneska ráno po půlnoci před usnutím přemýšlela o tom, co bych chtěla změnit v novém roce. A napadlo mě jediné: chci zjistit co chci v životě dělat. To je všechno. A co si přejete vy? Věříte na novorční předsevzetí?

Hodně lásky, štěstí, spokojenosti, zdraví, úspěchů, mnoho nezapomenutelných okamžiků, miliony prosmátých minut smíchu, plno obejmutí, hromadu vyznání lásky a ať se Vám splní všechny Vaše přání!

S láskou
Vaše BonnieELLE a Alexandra Potter

31. prosince 2014 v 10:35 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Předem se omlouvám všem fanynkám časopisu ELLE, ale zkrátka a dobře, nechápu pro koho je tento časopis psaný. Včera jsem si jím listovala v posteli před spaním, protože jsem dočetla knížku Na stejné vlně od Alexandry Potter, která v České republice vyšla v červnu 2014. Téma knížky je stejné jako vždy-láska. Hlavní hrdince Grace je 31, je zasnoubená, ale nějak si není jistá, jestli s tím pravým. Ale v knížce není jen Grace, ale také životní příbeh jejích dvou kamarádek, čímž se liší od předchozích knížek od A. Potter.
Ještě se mi nechtělo začíst se do další knížky a chtěla jsem jen nějaké to oddechové čtení do postele předtím než usnu. No, shodou okolností jsem sáhla po ELLE a byla jsem zklamaná, překvapená a za 15 minut jsem neměla co číst. Podle mě je totiž ELLE časopis pro bohaté paničky, něco jako holky ze seriálu Sex ve městě, ale i ty by si neměly co přečíst. Možná by prolistovaly nekonečnou sekci fotek, ale tím by to skončilo. Počet článků v tomto časopise je totiž minimální, téměř nulový. Všechny modely, kterých je opravdu kupa, jsou od značek PRADA, Dolce & Gabbana nebo třeba Marc Jacobs. Takže pro holku jako já naprosto nepředstavitelně drahé značky. A aby toho nebylo málo, tak časopis se tváří opravdu nabušeně, má snad tisíc stránek, ale polovinu z nich tvoří jen reklamy...
Tolik k mému rozhořčení z tohoto časopisu :-)

Bonnie

Paddington

27. prosince 2014 v 17:54 | Webmiss |  Recenze
"Nejlepší film roku 2014!" Bonnie Wonderland
Ano, přesně tak. Paddington se mi líbil natolik, že je to podle mě nejlepší film tohoto roku! A je mi naprosto jedno jak moc troufalé tvrzení to pro některé z Vás je!

Kdo je to vlastně Paddington?

Malý rozkošný medvídek z njetemnějšího Peru s červeným klouboučkem na šošolce, který přijede do Londýna hledat si nový domov. Paddington je název jednoho nádraží v Londýně, a protože se objeví zrovna na tomto nádraží, je pojmenovaný Paddington.

Děj a popis filmu

Ve filmu se vlastně dozvíte jak to všechno bylo. Proč Paddington poslala jeho teta do Londýna, odkud pochází, jaká je jeho nejoblíbenější pochoutka na světě, co nosí pod svým červeným kloboučkem a kde se to vlastně naučil tak dobře anglicky! Nechci Vám nic prozrazovat, abych Vás neokradla o skvělý filmový zážitek! A můžu Váš s radostí upozornit, že v trileru není zdaleka všechno (jak byste se možná mohli domnívat!), ve filmu je toho mnohem, mnohem víc!

Zajímavosti

Postavu medvídka Paddingtona vymyslela maminka Jeremyho Clarksona (ano, to je ten z Top Gearu, který má pořád nějaké kecy a vtipné poznámky :-))
Natáčení filmu opravdu probíhalo na nádraží Paddington.

Názor Bonnie

Paddington není jen film pro děti, ani rodinná komedie pro nedělní odpoledne, je to zkrátka film pro všechny, kdo se rádi zasmějí a mají rádi (nejenom) britský humor. Lístky do kina jsem dostala k Vánocům od svého přítele. Možná to někomu z Vás může přijít uhozené, ale pro mě to byl ten nejlepší dárek k Vánocům na světě! Duší jsem ještě pořád dítě a moje nejoblíbenější knížka je stále Malý Princ a trailer na Paddingtona jsem od jeho uveřejnění viděla snad desetkrát a už od léta jsem sledovala program kin, kdy se tam konečně objeví název Paddington! A tak jsme včera společně s přítelem vyrazili do kina na nejlepší filmový zážitek letošnho roku. Sice většinu sálu tvořily děti s rodičemi, ale to mi nijak nevadilo (ano, občas mě namíchlo, když nějaké dítko začalo žblebtat v průběhu filmu, protože děti zkrátka neumí šeptat a je to otravné, ale s tím se musí počítat). Film byl natolik vtipný, že během něj přicházely naprosto nekontrolovatelné výbuchy smíchu, občas přerušené nějakou tou smutnější scénou, ale z větší míry se jedná o film, u kterého budete slzet smíchy. Paddington je naprosto skvěle zpracovaný, stejně tak celá anglická rodinka, která ho najde na nádraží. I Nicol Kidman role mrchy překvapivě sedne. Zkrátka Vám z celého srdce doporučuji podívat se na Paddingtona. Nebudete litovat!!


Bonnie
Za zvuků hudby

26. prosince 2014 v 14:13 | Webmiss |  Recenze
Vánoce jsou kouzelný čas. To jsem si ověřila i dneska ráno, když jsem v televizi náhodou přepínala u snídaně kanály a narazila jsem na film Za zvuků hudby. Ještě nikdá jsem ho neviděla, proto jsem nevěděla o čem to vlastně bude a co se bude dít. Takže jsem popadla hrníček čaje do tlapky a koukala jsem. Až do půl dvanácté. A bylo to skvělé. Většinu písní jsem znala, ani jsem nevěděla odkud a jak. Hlavní roli ztvárnili Julie Andrews a Christopher Plummer a strašně jim to spolu sluší.
Takže pokud se chcete podívat na něco pěkného, Za zvuků hudby je skvělá volba!

Krásné svátky vánoční,
BonnieVeselé Vánoce

24. prosince 2014 v 22:35 | Webmiss |  WebMiss
Krásné prožití Vánoc, plná bříška dobrého jídla a cukroví, spoustu alkoholu v krvi a hlavně klid a pohodu.
To Vám přeje Vaše Bonnie <3

Škola je PŘECE hračka

4. prosince 2014 v 22:51 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Jste studenti? A studujete na vejšce? Jste ve třeťáku?
Pokud jste na všechny výše zmíněné otázky odpověděly kladně, zajímá mě ještě jedna věc: a kolik volného času máte?
Podle mého táty mám totiž volného času milion. Čas strávený mimo školu totiž jasně znamená, že je volný. Zajímavá logika, že? Jelikož s ním nebydlím, nemůže vidět moji domácí přípravu, moje tři hodiny strávené rozčilováním se nad Excelem při vytváření domácího úkolu, moje téměř denodenní tisknutí podkladů do školy, stohy papírů, které musím přečíst před hodinou, na kterých je povětšinou text psaný poněkud pro mě nepochopitelným jazykem, kterým se musím prokousat, protože z něj budu psát test, aby měl učitel jistotu, že se připravujeme na jeho hodinu. Také nevidí ty nervy, které mám každé zkouškové, když na zkoušku musím jít víckrát. A jediné čeho se po jejím úspěšném absolvování dočkám? Konstatování, že je to jasné, že jí mám za sebou, popřípadě doplněné o komentář o tom, jak je možné, že nemám lepší známku, když jsem se údajně tolik učila? Aneb poznejte mého tátu. Jasně, je to můj táta, mám ho ráda. Ale jsem už tak naštvaná, že jsem to musela hodit na papír. Pokaždé když se vidíme, tak mi předhazuje jak mám super život a co se mi na tom studentskym životě nelíbí. Jedu do školy na jeden blok a pak mám padla. Pohoda! Ale ty povinnosti, který musím splňovat abych na té škole nestrávila padesát let a nemusela platit závratné částky za překročení studia už prostě nevidí. Pro něj je škola synonymum procházky růžovou zahradou, protože má v poslední době práce nad hlavu, takže nevidí, že není jediný, kdo má nějaké povinnosti.
Toliko k mému názoru na názory lidí, kteří si myslí, že škola ja hračka:-)

Škoda jen, že si to nepřečte taťka a nezamyslí se někdy nad mým životem z té mojí strany.

S láskou,
BonnieSeriály a Vánoční díly

3. prosince 2014 v 22:29 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Vánoce jsou skoro tady a v mrazivých dnech, kdy je tma už ve 4 odpoledne, je nejlepší zalézt si do vany, do postele s knížkou, nebo se prostě zachumlat u nějakého filmu, nebo seriálu. Ale proč si nevybrat jen ty Vánoční díly? Mám pro Vás pár tipů vánočních dílů z mých oblíbených seriálů:-)

The Big Bang Theory

2x11
3x11
6x11
7x11
8x11

Jak prožívá Vánoce Sheldon? A jak dopadne setkání Penny a Leonardovy matky? Budou se u Sheldona a Leonarda zpívat koledy a zdobit stromeček?
Pokud jste fandové TBBT, ale už jste viděly všechny epizody, proč se nepodívat jen na ty Vánoční? :-)

How I Met Your Mother

2x11
4x11
5x10
6x12
7x12
8x11
8x12

Jak to vypadá, když Lily ukradne Vánoce a Marshall se stane Santou? Nebo jak slaví Vánoce Ericsonovi? A jak to dopadne s tetou Robin a strejdou Barneym? Podívejte se na New York zahalený sněhem a světly a také na Lily, Marshalla, Barneyho, Robin a samozřejmě Teda!

Gilmorova děvčata

1x10
7x11
Existuje něco kouzelnějšího než Stars Hollow v zimě?

Gossip Girl

1x11
4x11
Chcete zjistit jak se slaví Vánoce na Upper East Side? Nebo v Brooklynu? Samozřejmě nebudou chybět intriky podávané na drahém porcelánu.

S láskou,
B.Věci o kterých se nemluví

3. prosince 2014 v 22:04 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Máte někoho, komu můžete svěřit své nejniternější touhy? Své nejskrytější pocity? Své nejtajnější sny? Své největší a zároveň nejvíce popírané obavy? Někoho komu můžete svěřit všechny své sny? Někoho, komu můžete říct všechna svá tajemství? Pokud ano, jste šťastný člověk.
Já nemám v okolí nikoho, kdo by pochopil mé strachy, mé pocity, mé obavy, mé touhy, moje sny a plány... a vlastně ani nevím jestli mi to vadí. Nedůvěřuji lidem. Špatná vlastnost, že? Nikdo na světě o mně neví všechno. Nikomu jsem o sobě nikdy neřekla všechno. Nemám lidi ráda. To už je z psychologického hlediska možná i porucha, což? Jsem jedna z mála, co má na FB opravdu málo přátel. Jsem jedna z mála, co netráví hodiny konverzací s přáteli online. Jsem jedna z mála, co je opravdu ráda sama. Sama se sebou. Se svými strachy, svými náladami, svými tajemstvími... Necítím se osamělá. Prostě si vystačím sama a nepotřebuji mít tisíce přátel, abych si připadala skvělá. Jsem skvělá. Mám ráda sama sebe. Můžete to říct o sobě i vy? Nebo k tomu potřebujete souhlasné pokývnutí svých přátel? Nebo možná spíš jejich like? Dneska jsem si uvědomila, že každý jsme unikátní. A na světě neexistuje nikdo jako vy. Ani vaši nejbližší nemusí rozumět Vašemu světu. Občas mu totiž nemusíte rozumět ani vy sami. A jsem teď na přímé dálnici do pr*ele. Řítím se po ní a vím, že nemá cenu se vztekat, brečet, nebo nadávat. Prostě se jen řítím rychlostí světla a vím jak moc v háji jsem a taky vím, že o tom nemůžu s nikým mluvit, protože všichni by mi vysvětlili jak všechno zvládnu a jak je to všechno fajn, ale ono to není fajn. Oni to ví, já to vím, ale já si to narozdíl od nich uvědomuji naplno. Nebojím se sama sobě podívat v zrcadle do očí a říct si, že jsem v háji. A to poslední co potřebuji je utěšování. A naopak to první, co opravdu potřebuji, je pochopení. Pochopení, které se mi od nikoho nedostává. Proto jsem radši sama. Lidi sice chtějí pomáhat, ale pokud je vyvedete z jejich komfortní zóny, tak se začnou cukat a budou se té nepříjemné konverzaci snažit vyhnout. A o to už opravdu nestojím. Jsem přece dospělá...