Červen 2015

Kde dostáváte nápady vy?

30. června 2015 v 9:37 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Ahoooj,
vsadím se, že většina z Vás přemýšlí a nejlepší nápady dostává ve sprše, že jo? Já jsem už skoro rok odkázaná na sprcháč, protože se mamka rozhodla, že zabírá méně místa než naše stará vana, ale i přesto neumím ve sprše přemýšlet. Je to příjemné, když jste jenom vy a proud vody a nic jiného, ale já si spíš relaxuji a čistím hlavu, než abych jela na plné obrátky:-)
Když jsem ještě kouřila, tak se mi nejlépe přemýšlelo právě při kouření. S cigaretou v ruce, v tichosti na balkoně, ideálně ve tmě, kdy neslyšíte nic než jen božské ticho, město spí, svítí pár pouličních lamp a vy si rozjímáte a nic Vás neruší.
Teď, když už nekouřím, přemýšlím ale stále nejradši o samotě, v přítmí balkona. Opírám se o zábradlí, koukám na spící město a hlavou mi létají myšlenky, a většinou jsou všechny produktivní.
Další místo, kde poslední dobou dost přemýšlím je postel. Hooodně špatné místo na přemýšlení. Zejména pokud hodiny neúprostně odměřují čas, je před půlnocí, půlnoc, jedna hodina,půl druhá,..a tak dále, a já ležím v posteli a mám naprosto skvělé nápady, která má mchuŤ okamžitě zrealizovat, nebo alespoň hodit na papír, ale jsem natolik unavená, že se snažím usnout a rozpomenout si na ně ráno, což se mi zatím daří.
A to je vlastně z mých přemýšlecích míst vše. A co vy? Máte nějaké jiné než koupelnu?

S láskou,
Bonnie W.YouTubers

29. června 2015 v 11:01 | Webmiss |  Postřehy Autorky


Minulý pátek jsem jela na oslavu kamarádčiných narozenin do Prahy a rovnou navázala víkendem v Praze u babičky a dědy. V neděli jsem se také asi po půl roce viděla s moji sestřenkou a přišla řeč na Youtube a různé vlogy. A vlastně díky ní jsem se dozvěděla o Zoelle a Pintlessblogu. Nejdříve se mi líbila videa ve kterém je Zoe (Zoella) a Alfie (Pointlessblog) společně, ale za ten týden jsem si pouštěla další a další videa a zjistila jsem, že jsou naprosto boží. Dohromady tvoří perfektní pár, jejich videa mě baví, oba mají stejný koníček, sestěhovali se do společného domu, spolupracují s ostatními Youtubery, cestují, mají vlastní voskové figuríny v muzeu Madame Tussauds, vydávají knížky, Zoe má i vlastní kosmetickou řadu, pořídili si společně pejska... zkrátka žijí život, který bych chtěla. Nemusí se nutně jednat o youtuberství, ale o nějaký koníček, který by mě živil a dával naprostou svobodu. Žádná fisní pracovní doba, žádný otravný šéf, zkrátka být sama svůj boss. Ale není to jen Alfie a Zoe, kdo mě zaujal. V některých videích jsem narazila i na Louise (Sprinkleofglitter), blondýnku s růžovými konečksy vlasů a zjistila jsem neuvěřitelné...
Ale začnu od začátku.
Když jsem začala sledovat videa Zoe a Alfie, neměla jse mtušení kolik jim je vlastně let. Pak jsem narazila na video, ve kterém Alfie slavil 21. narozeniny a usuzovala jsem, že Zoe bude tak o rok, dva mladší...Ehm, trošku jsem se sekla či co. Zoe je totiž 25. Ale vůbec na to nevypadá! Takže to byl první šok. A pak jsem narazila na Louise, o které Zoe prohlásila, že to je její nejlepší kamarádka, takže jsem usuzovala, že asi budou podobně staré, že. Ale další chyba lávky. Louise je 30 a má dceru. Se svým manželem se rozešla, takže nyní ji vychovává sama a objevuje se i v některých z jejích videí... Takže asi tolik k mému velkému objevu:-))

B.Muž. Žena. Rodina.

29. června 2015 v 10:24 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Muž a žena. Dům. Dítě. Auto. Druhé dítě. Tak by to mělo být. Nebo alespoň takhle si pravděpodobně i vy myslíte, že by to mělo v životě být. Nejdříve vystudovat, potom si najít práci, partnera, usadit se, pořídit si společné bydlení, mít spolu dítě... jednou větou by se dalo říct, že pokud nemáte partnera, nejste kompletní. Bez partnera nikdy nemůžete být v životě šťastní. To on rozhodne o tom, jestli Váš život má smysl. Dítě nemůžete přece mít sama.
Mně zajímá, proč tato představa přetrvává i ve 21. století. Co nás vede k tomu, že žena musí mít děti, partnera a být matkou a manželkou? Vždyˇod dob pravěku jsme ušli takový kus cesty. Vylezli jsme z jeskyní, muži nejsou lovci a ženy nejsou sběrači. Dalo by se říci, že ve 21. století se nám konečně podařilo nastolit rovnoprávnost mužů a žen. Teď máme my ženy stejné příležitosti jako muži. Můžeme si zvolit kariéru, můžeme si zvolit studium, můžeme rozhodovat sami o sobě a žádný parner s imaginárním bičem nám nemusí stát za zády a radit nám co máme dělat. Já si myslím, že štěstí v životě nezáleží na tom, zda s někým jste, nebo jste sami. Musíte totiž začít sami od sebe. Máte se rádi? Dokázali byste se teď postavit před zrcadlo, podívat se sami sobě do očí a nahlas a upřímně si říct "Miluji Tě"? Možná, že Vám to přijde směšné, proč si jako sám sobě mám říkat, že se miluju, to je na hlavu, ne? Podle mě není. Jestli se totiž opravdu máte rádi, dokážete to. A v tom je počátek všeho. Nehledejte spřízněnou duši, pokud nemáte vyřešený vztah sám k sobě. Jak Vás má milovat někdo druhý, jestliže nemáte rádi sami sebe?

Tak co, kolik z Vás jde před zrcadlo a kolik z Vás to opravdu dokáže?

Doufám, že jsem Vás donutila trochu se nad tím zamyslet
a uvědomit si, že vždycky musíte začít od sebe.
S láskou,
B.Mistresses

25. června 2015 v 23:21 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Přibližně před dvěma týdny jsem dokoukala druhou sérii seriálu Mistresses a nemohla jsem se dočkat třetí série. Věděla jsem, že v ní už nebude hrát Alyssa Milano, což je trochu absurdní, protože právě ona byla ten důvod proč jem Mistresses vlastně začala sledovat. Jenže i přes počáteční rozpačité reakce se mi seriál začat líbit. Už jsem si zvykla i na australskou angličtinu, takže rozumím jednomu herci a nemusím si jeho věty domýšlet. Oblíbila jsem si i další postavy v seriálu a zkrátka jsem byla tak natěšená na třetí sérii, že se mi podařilo na premiéru prvního dílu úplně zapomenout. Praštěné vidťe? Ale to jsem celá já, nemůžu se něčeho dočkat a pak když to přijde, tak to úplně přejdu. Naštěstí (?) jsem si na to včera vzpomněla a jdu shlédnout první díl nové série. Tak doufám, že to bude stát za to!
Miluji Vás,
Pac a pusu,
B.

Pro podobné nadšence jako jsem já tu mám i promo video k další sérii:

A rovnou dvouhodinový díl! Juchů! :-)

Beverly Hills

25. června 2015 v 10:58 | Webmiss |  Postřehy Autorky


Zdravím Vás!
Jakpak se dneska máte? Venku konečně svítí sluníčko, po dlouuuhéé doby kdy jen pršelo a bylo 12 stupňů, takže konečně můžu říct "Léto je tady." Taky jste tak nadšení jako já?
Ale zpátky k článku. Poslední dobou si k obědu pouštím tv a narazila jsem na dva pořady, které se shodou okolností odehrávají na stejném místě - v Beverly Hills. Jeden se jmenuje Beverly Hills 90210 Nová Generace a druhý The Real Housewives of Beverly Hills.
Ani jeden z pořadů jsem neviděla od začátku, protože jsem vždycky chytila jen nějaký díl urpsotřed bůhvíjaké série, ale oba mě zaujaly. Ne tak, že bych musela shlédnout všechny díly všech sériií, ale oba mě přesvědčily o tom, že není super být bohatá panička, žít si ve vile, mít miliony dolarů a žít si život v uzavřené komunitě lidí a také není zrovna lákavé v takovém komunitě vyrůstat.

90210 Nová Generace

Na 90210 je zajímavé, že na původním seriálu vyrůstala moje ségra, ale já ho snad nikdy neviděla. A Nová Generace je vlastně jen pokračování toho, kde skončil původní seriál. Takže sečteno podtrženo, odehrávají se v něm podobné příběhy, vyskytují se v něm podobné postavy a ukazuje divákům, jaké to je být puberťák v Beverly Hills v rodině bohatých rodičů.

The Real Housewives of Beverly Hills

Parta kamarádek, které mají společnou jednu věc - bydlí v luxusní čtvrti v Beverly Hills a na kontech mají miliony. Seznamte se. Jestli si ale myslíte, že je to pohodový život a chodíte jen na večírky a jezdíte na dovolené, tak se vlastně ani moc nemýlíte. Ale aby to byla správná reality show, ukazuje i stinné stránky takového bohatství. Dámy mezi sebou neustále řeší nějaké krize, buď se nekamarádí s nějakou další, nebo jejich kamarádku týrá manžel, popřípadě vidíme jaké to je být sestrou Kim, která je opravdu praštěná a dokonce jde i na léčení a tak dále.

Po shlédnutí obou pořadů jsem usoudila, že nepotřebuji mít dům zasypaný penězi, protože ani to mi nezaručí štěstí a spokojenost. Hlavní je být obklopena lidmi, kteří Vás mají rádi, dělat věci, které Vás baví a pak je člověk šťastný i bez domu., bazénu a nepotřebuje k životu žádná dramata.

S láskou,
B.Ringer, Oslavička, Léto

23. června 2015 v 12:40 | Webmiss |  Postřehy Autorky


Ahoj lidičky,
poslední dobou jsem zanedbávala blog, protože jsem se věnovala šití, čtení, psaní knížky, byla jsem mimo domov a na blog už mi nezbýval čas ani nálada. Docházely mi nápady co psát, co přidávat,..ale naštěstí se udály věci, o kterých Vá mteď napíšu.

Tak zaprvé, začala jsem sledovat nový seriál. Hlavní dvojroli v něm hraje Sarah Michelle Gellar. V originále se jmenuje Ringer, ale v češtině ho vysílají pod názvem Nebezpečná identita. Narazila jsem na něj náhodou, když jsem přepínala kanály na televizi. Protože jsem viděla díl uprostřed série, vůbec jsem nepochopila o co se jedná. A tak jsem použila Google. Díky, strejdo! Trochu jsem si o něm početla a začala hezky od prvního dílu. A zatím super. Mám ráda Sarah a i děj seriálu je originální, nic podobného jsem zatím neviděla. Taaaakže, doporučuji Vám alespoň pár dílů. A když Vás nechytne, tak se omlouvám.

Léto!
Druhé téma o kterém chci něco napsat. Kde jako je? Venku je přes den kolem deseti stupňů a prší. Už pár dní skoro neustále. Letní slunovrat už je za námi, ale léto se zapomnělo někde jinde. Nestačí než doufat a přát si, ať se objeví co nejdříve!

A poslední téma... Oslava!
V pátek večer měla moje kamarádka a spolužačka oslavu narozenin spojenou s částečnou oslavou státnic. Sice někteří z nás ještě nejsou hotoví s bakalářem, ale i tak jsme si to užili. Zašli jsme na večeři, dostali jsme i dortík a potom do klubu. Takže takový návrat do mých pubertálních let, kdy jsem pařila o sto šest. Ale bylo to fajn. Sice jsem celá načichla kouřem, ale to tak prostě je.

A ještě jedna perlička na úplnýýý konec. Už jsem přidávala odkaz na novou písničku od Alexandra R. s názvem Kotik. Sice moje ruština není moc slavná a umím prakticky jen pozdravit, poděkovat, představit se, zeptat se na jméno a zkrátka ty základy, ale do tohodle songu jsem se zamilovala snad nejvíc. Miluji i Leave me Alone, Fairytale, Kiss and Tell, když o tom tak přemýšlím, tak miluji většinu jeho písní, ale tahle má v sobě něco co nedokážu popsat, ale co mě chytá za srdce nejvíc.

Teď mě omluvte, jdu si uvařit šálek kávy a k tomu si za odměnu pustím jeden díl Nebezpečné identity.

S láskou,
B.

P.S. Sice jsem už dvakrát psala, že to je poslední věc, ale úplně jsem zapomněla zmínit se o PointlessBlog. Jedná se o britského youtubera, který randí s další youtuberkou Zoellou a jeho videa jsou prostě boží. Řekla mi o něm sestřenka, tak jsem si na zkoušku pustila pár videí a je to sranda! Určitě alespoň jeden zkuste. Mají i spoustu společných videí a jejich příjmem je vlastně jen youtube, takže se živí svým koníčkem, což je sen asi většiny lidí (můj tedy určitě)! Proto Vám možná poslouží i jako inspirace:-) A abych Vás inspirovala ještě víc, dokonce se dočkali i figuríny v Muzeu Madame Tussauds!Alexander Rybak- Kotik/Kitty/Kočička

4. června 2015 v 9:50 | Webmiss
Včera byl oficiálně vydaný videoklip k nové písni Alexandra Rybaka s názvem "Kotik". I přesto, že je zpívaná v ruštině a mezi češtinou a ruštinou existuje podobnost, nerozumím ani slovo. Proto jsem si musela googlit význam písně, protože z videoklipu jsem zcela nepochopila o čem to asi zpívá. I když zpětně vidím, že jsem to mohla rozluštit.
"Kotik" znamená v češtině kočička, takže se v klipu vyskytují slečny v kostýmu kočiček, ale ta jeho kočička je jeho přítelkyně, s kterou se setkává ve snech. Kdysi spolu chodili, ale je to už dávno, a tak se mu o ní alespoň zdá. A v písni o ní mluví jako o své kočičce a králíčkovi. Také doufá, že by se mohlo přihodit nějaké kouzlo a sen by se mohl stát skutečností. Jak to dopadne už zjistíte z klipu...


Snad se Vám nová Alexandrova písnička líbí stejně jako mne,
S láskou Vaše BonnieÚspěchy a Statusy

2. června 2015 v 23:13 | Webmiss
Milí čtenáři,
mám potřebu si postěžovat. Celý můj FB je zaspamovaný statusy typu:
Bc. Jméno Příjmení,
Dal(a) jse m to!!!Jsem Bc. !
Ing. Jméno Příjmení.
Je to za mnou!! Jsem bakalář!

Ne, že bych jim to nepřála, přeju. Ale přijde mi, že FB nás ničí. Proč mají lidé potřebu házet to na FB? Chtějí poplácaní po rameni, like? Nebo jen se potřebují vytáhnout přede všemi, že dostudovali školu? Působí to na mě úplně stejně, jako kdybych si na zeď FB vyvěsila své vysvědčení (pokud bych ještě chodila na střední) a každý rok to opakovala aby všichni viděli, že jsem ukončila školu. Vždyť přece pokud to chtějí oslavit, proč ne s kamarády? Proč to rvát lidem na oči, místo toho, aby oslavovali, pokud z toho mají takovou radost. Nebo je tohle jejich způsob oslavy? Jdu ze státnic, hodím o tom status na FB a hotovo, konec party? Děsí mě to. Chápu, že jsme lidé a máme potřebu se s ostatními dělit o své úspěchy, ale pokud to čtu na FB ve většině statusů, tak už mi to prostě vadí. Omlouvám se všem úspěšným bakalářům, magistrům i inženýrům, kteří se o svůj úspěch dělí s lidmi na FB, ale mě o nezajímá. Děkuji.