Červenec 2015

Seriály versus YouTube

27. července 2015 v 17:12 | Webmiss |  Moje Závislosti
Miluji seriály. Už několikrát jsem se zde svěřila, že jsem seriáloholik. Nevím jestli to slovo vůbec existuje, ale prostě miluji sledování seriálů. To, že jsem svědkem vývoje postav, mě fascinuje. V průběhu několika sérií vidíte jak moc se může člověk změnit, a jak moc se Váš názor na něj může proměňovat. Je to vlastně podobné jako být svědkem něčího života. Od začátku sledujete několik postav a vidíte jejich životní přáběhy, prožíváte s nimi jejich lásky, starosti, smutky, vzestupy i pády. Pohltí Vás jejich svět a vy už nejste jen pouhý pozorovatel, ale zahrnete do seriálu i své srdce. Někoho si oblíbíte a odpustíte mu cokoli, a někoho po pár selháních odepíšete a vůbec se na něj nemůžete podívat. Alespoň tohle je můj pohled na seriály a právě to vžívání se do jejich světa mě natolik inspiruje, že neustále hledám nové a nové seriály, které mě stále znovu pohlcují.
O to zajímavější je, že jsem úplně prošvihla premiéru zbývajících několika dílů mého oblíbeného seriálu Mellisa & Joey. A jak se to stalo? Mým novým koníčkem se stal YouTube. Pravidelně si před spaním pouštím denní vlogy Alfieho. Sice jsou si všechny dost podobné, ale nemůžu si pomoc. Alfie a Zoe jsou prostě krásný pár a jejich dokonalost jen doplňuje Nala (jejich pejsek). A navíc je to všechnmo realita. Nejsou to žádné scény podle scénáře, ale opravdový život. Jsem divák jejich běžného života. Vím, že to všechno je doopravdy, že to není jenom jako a o to víc mě to baví. Mám ráda oba jejich kanály a občas se podívám i na videa jejich přátel, ale zejména sleduji daily vlogy, protože ta opravdovost mě zkrátka přitahuje a nemůžu se od ní odtrhnout.
Takže teď chci dohnat díly seriálů, které jsem zanedbávala, ale samozřejmě že to skloubím i s YouTube.

Bonnie xPlodné dopoledne

26. července 2015 v 11:47 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Krásné skoropoledne Vám všem!
Jak prožíváte neděli? V mém rodném městečku, kde se nacházím je od rána tak nějak prapodivně. Chvilku svítí sluníčko, pak se honí mraky. Do toho neustále fouká vítr a rtuť teploměru se pohybuje lehce nad 10. Po včerejšku kdy jsem cítila jak se mi pálí krk jen když jsem seděla v kuchyni zády k oknu, je to nepatrný rozdíl. Ale konec povídání o počasí a zpět k nedělnímu dopoledni a ke mně! Teď zním jako největší narcis(ka?) na světě! Dnešek se má tak, že jsem vstávala v půl osmé, abych stihla uvařit snídani než mamka odjede. Tak jsem uvařila krupicovou kaši a ozdobila ji borůvkami z trhu. Potom mamka odjela a já se převlékla z pyžámka, ustlala si postel, omyla vlásky a věnovala se ranní hygieně. A pak hurá na tvoření! Vytáhla jsem si vodovky a chvilku si kreslila a pak jsem se dala do šití a k tomu si pustila díl 90210 Nová Generace, udělala si pedikúru a vyzkoušela nový lak na nehty, který jsem si v pátek koupila. Šití jsem sice ještě úplně nedokončila, ale nehty mám nalakované a teď sedím v kuchyni a čekám až se uvaří obídek, protože přišla ségra a vaří nám.

Krásnou neděli,
S láskou,
Vaše BonnieKarl

20. července 2015 v 12:55 | Webmiss


Karl Lagerfeld

Pokud jste ještě neslyšeli jméno Karl Lagerfeld, tak jste určitě slyšeli alespoň jméno CHANEL. A možná i jméno Coco Chanel (zakladatelka značky CHANEL). Každopádně zpět ke Karlovi. Tento pán mě totiž fascinuje. Četla jsem s ním několik rozhovorů, pročítala jeho citáty, zjišťovala si informace o jeho životě... ale proč o něm píšu právě teď. Jedná se o módního návrháře a je to právě CHANEL, pro který pracuje, také je to ale fotograf a tvůrce filmů, které doprovází módní přehlíky domu CHANEL. Já právě shlédla jeho sedmi minutový film s Carou Delevingne a Pharrellem Williamsem v hlavních rolí a myslím si, že právě tento film trefně vystihuje Lagerfeldovu tvorbu a jeho styl. No můžete to zhodnotit sami, protože jsem film našla na youtube a ráda Vám přidám odkaz.


Paradoxně jsem se k tomuto filmu nedostala přes Karla Lagerfelda, ale přes Caru, protože ten obličej Vás zkrátka uhrane!RINGER

10. července 2015 v 17:46 | Webmiss |  Recenze


Už je to asi týden co jsem dokoukala Ringer se Sarah Michelle Gellar, ale zatím jsem se nedostala k tomu abych se s Vámi podělila o svou recenzi. Ale, je na čase to napravit!
Seriál Ringer je prvn ísvého druhu který jsem viděla. Sleduji seriály typu Gilmorova děvčata, Čarodějky, Mistresses, Hart of Dixie, Dating Rules from My Future Self, a jedním slovem shrnuto: oddechovky! Ringer je ale kombinace dramatu, akce, humoru a rozhodně ne odlehčenosti. Po některých dílech jsem se bála usnout, takže jsem nejdříve zkontrolovala jestli v mém bytě není schovaný nájemný vrah a nechystá se mě přepadnout, a až potom jsem mohla jít v klidu do postele. K Nebzepečným známostem, jak zní název seriálu v četšině jsem se dostala vlastně náhodou. V tv jsem při přepínání kanálů občas narazila na kousek nějakého dílu, ale absolutně jsem nestíhala dějovou linii, takže jsem pokračovala v přepínání. Potom jsem si ale seriál našla na čsfd a rozhodla se, že mu dám šanci. A světě div se, stálo to za to.

Děj

Bridget a Siobhan jsou dvojčata (dvojrole Sarah), která si shodou okolností vymění identity. Bridget se schovává před mafiánem, který ji chce zabít, protože byla svědkyní vraždy, kterou spáchal on a Siobhan je provdaná bohatá panička žijící na Upper East (nebo West?) Side. Bidget je bývalá tanečnice u tyče, prostitutka a alkoholička, Siobh se na první pohled jeví jako spokojená manželka, ale časem se ukáže, že vše není takové jaké se na první pohled zdá....

Recenze a lá Bonnie

Ze začátku jsem Bridget neměla ráda. A u posledního dílu? Nesnášela jsem Siobh. Takový vývoj má seriál, který má jen jednu sérii, skládající se z 22 dílů. Bohužel už nebude žádné pokračování, takže seriál má otevřený konec a je na každém jak si ho domyslí...já si ho domyslela pozitivně, tedy pozitivně pro mě, protože mám ráda šťastné konce. Nechci vyzradit celý děj, proto jsem nadhodila jen stručný popis, který neurazí, ale neprozradí moc. Z pět ihvězdiček dávám určitě pět, protože ta akce, dynamika děje, vylíčení postav...to všechno mě naprosto uchvátilo a na seriál je celý děj skvěle propracovaný a má hloubku. Pokud Vás trochu dramatu a zajímavých zvratů láká, určitě si pusťtě Ringer. Stačí i jen ozkoušet pár prvních dílů, buď Vás uchvátí jako mne a shlédnete celých 22 dílů jedním dechem, nebo Vás nezaujme a půjdete dál.

Krásný zbytek dne,
S láskou,
B.