Srpen 2015

90210 Nová Generace versus Gossip Girl

28. srpna 2015 v 15:47 | Webmiss
Právě jsem dokoukala poslední díl seriálu 90210 Nová Generace. Pocity? Stýská se mi. Poslední díly seriálu vždy znamenají loučení s hrdiny, se kterými jste něco prožili, a i přesto, že to zní neuvěřitelně, tahle parta zbohatlíků z Beverly Hills mi přirostla k srdci.
Děj seriálu je dost podobný Gossip Girl. Parta dětí z Beverly Hills se svěřeneckými fondy. Večírky, drogy, alkohol. A do tohoto prostředí se z Kansasu přistěhuje Annie a její bratr Dixon i s rodiči a poznávají nové prostředí a snaží se zapadnout. Seriál má celkem 5 sérií, takže všechny postavy čeká složitý vývoj a v podstatě na konci milujete i ty, které jste na začátku nenáviděli. Například Naomi. I přesto, že by se mohlo zdát, že příběhy dětí z Beverly Hills a New Yorského Upper East Side nejsou pro běžné smrtelníky, opak pravdou. Ačkoli nejsem dítko z bohaté rodiny, nevlastním vlastní vilu s bazénem v L.A., ani nemovitosti na Upper East Side, oba seriály se mi líbili, přestože většina věcí je pro mě naprosto nepředstavielná. Ale jak už to tak bývá, i děti z bohatých rodin prožívají drama, rozchody, mají trable, znají smutky a tak dále. Takže jediné co nás od nich dělí jsou ty miliony, které mají v kapse.
Poslední díl 90210 uzavře většinu kapitol, ale nechá otevřený i prostor pro naší fantazii, narozdíl od Gossip Girl, kde se všechny kapitoly uzavřou.
Pokud jste seriálový nadšenec jako já, určitě Vám 90210 doporučuji. Pokud jste viděli GG, zamilujete si i Annie, Dixona, Navida, Naomi, Liama, Silver i Adrianu.S láskou,
Bonnie
Pondělní ráno

24. srpna 2015 v 10:09 | Webmiss |  Postřehy Autorky


Dnes jsem se probudila do šedivé oblohy s vykukujícím sluncem. Budík, který mě v sedm probudil jsem vypnula, tedy alespoň jsem se domnívala, že jsem ho vypnula, ale za pět minut mě začal opět budit. Jaké to překvapení. Ve stavu ranního zombie jsem si totiž nějak spletla tlačítka, takže místo vypnutí jsem ho jen odložila. Ale usoudila jsem, že venku je natolik nehezky, že si raději ještě zalehnu a nechám si zdát pár dalších snů a až potom vylezu do krásného slunečného dne. Jsem to ale optimista, že? Počasí vypadá pořád strejně, jediné co se mění je poloha sluníčka na obloze. Takže jsem se tedy došourala do kuchyně, udělala si snídani a protože nerada snídám sama (teda nerada konzumuji jakékoli jídlo sama), vrátila jsem se do pokoje a k snídani si pustila vlog Alfieho, který jsem ještě neviděla, protože jsem ho poslední týden zanedbávala, takže místo abych s ním prožívala předchozí den, jsem posunutá o týden dozadu. Když jsem ale vstoupila do pokoje začala jsem větřit ve vzduchu (může člověk větřit?), protože jsem dost čichový člověk a ráda čichám nové vůně, ale i ty staré oblíbené, jako například můj oblíbený parfém, vůni, kterou používal můj dědu a kterou mám spojenou s každou vzpomínkou na něj, vůni mého přítele, když ji nepřebyje parfémem, nebo vůni jídla...zkrátka mám ráda všechny vůně. A právě když jsem vešla do pokoje cítila jsem ve vzduchu tu nádhernou vůni, kterou můžete cítit pokud si ráno přivstanete a po propršené noci se jdete projít k moři. Ve vzduchu je cítit voda a ráno. Takže mě to přeneslo (alespoň v mé fanatzii) k moři a já si vysnila svůj dokonalý baráček u moře na pláži, kde bych každé ráno mohla posnídat s výhledem na moře, večer u tohoto výhledu popíjet dobré víno, pivo, nebo jen sklenici mléka, v případě chladnějšího počasí hrnek teplého čaje. To by bylo něco pro mě!
Po vcelku delším úvodu Vám přeju krásný den a celý týden, od půlky týdne by mělo býto pět krásně (rozumějte kolem 30°, takže koupání a opalovanda!!!!), tak je na co se těšit!
S přáním příjemně stráveného dne,
BonnieThe Imitation Game/ Kód Enigmy

21. srpna 2015 v 14:03 | Webmiss |  Recenze
První film s Benedictem Cumberbatchem, který jsem viděla. Věta, která pro mě zážitek z filmu Kód Enigmy vystihuje nejlépe. Slyšela jsem, a také četla, už mnoho chvály na postavu Sherlocka H. v jeho podání, ale neumím říct ani jediný důvod proč jsem neviděla ještě ani jediný díl a myslím, že o dost přicházím.

Děj

Příběh plynule spojuje několik různých časových období. Jak období války, tak období po i před ní. Vždy se děj točí kolem postavy Alana Turinga, který se stal válečným hrdinou, díky tomu, že dokázal rozluštit zprávy šifrované Enigmou. Děj se netočí ale jen kolem hodin a hodin strávených luštěním, ale také ukazuje jeho nesnadný život. V době, kdy homosexualita nebyla vnímána jako netrestná činnost, byl jakýkoli její projev nemilosrdně trestán.

Recenze, názory, další názory...vše od Bonnie

To, co je na celém filmu nejlepší je hlavní postava matematika, který měl upadnout do zapomnění a o kterém jsme se nikdy neměli dozvědět - Alan Turing. Nadaný matematik, který doplatil na svoji sexuální orientaci. Geniální člověk, který dokázal rozluštit německou Enigmu. Zachránil tisíce lidí, ale umřel sám a byl poslán do vězení.
Protože mě film natolik zaujal, byla bych schopná o něm mluvit hodiny, proto jsem se rozhodla, že důvody proč film vidět či nevidět napíšu teď a pro případné zájmece se ještě pořádnjě rozepíšu pod řádnou recenzí.

RECENZE

Největším lákadlem filmu je rozhodně Benedict C., podle mě je jeho ztvárnění postavy Alana T. hlavním důvodem, proč má film přes 80% na čsfd. V dalších rolí se představí Keira Knigthley, jejíž britskou angličtinu žeru, Matthew Goode, který se díky účinkování ve filmu Hon za svobodou procházel pražskými uličkami, nebo také MArk Strong, kterého jsem naposledy viděla v Kingsmanech a vůbec jsem si ho nespojila s rolí Septima v Hvězdném Prachu. Tolik k obsazení. Děj filmu je natolik promyšlený, že se u něj nezačnete nudit, protože se neustále budete pohybovat v jiných životních obdobích Alana Turinga, takže film uběhne tak nějak plynule a svižně. A dojmy po filmu? Na ten film zkrátka nezapomenete. Nejenom, že si rozšíříte znalosti z historie, ale také se stanete pokusnými králíky v tramvajovém dilema. Musím toho psát víc?

POKRAČOVÁNÍ NÁZORŮ, ZAJÍMAVOSTÍ ATD... PRO FILMOVÉ NADŠENCE

Oficiální recenze skončila v předchozím odstavci a já vlastně neřekla ani jediný důvod proč film nevidět. To se moc často nestává. Byla jsem natolik vtažená do děje, že jsem málem místy i brečela, protože nemám ráda zlé zacházení s lidmi, kteří se provinili jen tím, že jsou jiná než ostatní. Ať už se jedná o šprty, mimořádně nadané děti, gaye, lesbičky,...ti lidé si to nezaslouží. Postava Alana mi připoměla postavu Sheldona, který je ale narozdíl od Alana obklopen kamarády, kteří stojí při něm. Ve filmu Kód Enigmy je ale Alan neustále šikanován, zůstává nepochopen, je odsuzován, lidé se mu vysmívají,...to vůbec nepůsobí jako ládkadlo, viďte? Ale jsem moc ráda, že jsem všechno tohle viděla. Zacházení s lidmi, kteří se liší je totiž pořád stejné. Hrajeme si sice na svobodnou a hlavně svobodomyslnou zemi, ale šikana a posměch tu je pořád.

Co je to tramajové dilema?
Jako seriálová nadšenkyně a seriáloholik jsem se s ním už setkala. A to v seriálu Čarodějky, kdy se rozhodovalo mezi záchranou sestry, nebo víc neznáných lidí. To je lvatsně celá podstata tohoto dilema. Neexistuje žádná správná, ani špatná odpověď. Podstatou je, se nad cleým problémem zamyslet a zvolit možnost, kterou byste si vybrali vy.
V originálním znění vypadá tramvajové dilema takto:
Po kolejích jede tramvaj, která jede přímo na pětici lidí, kteří z nějakého důvodu nemůžou uhnout (řešení proč neuskočí je zbytečné, zkrátka jsou na kolejích a basta). Vy jste v pozici, kdy můžete zatáhnout za páku a tramvaj přesměrovat na druhou kolej a tím onu pětici lidí zachránit, ALE na té druhé koleji stojí také člověk, kterého byste tímto zabili. Co uděláte? Zachráníte pět lidí, nebo jednoho člověka? Zajímavou obměnou je, co byste udělali, pokud by ten jeden člověk na druhé koleji byl Váš příbuzný, přítel, přítelkyně, známý... či kdokoli koho milujete. Co byste udělali pak?

Anglický název filmu zní "The Imitation Game". Jedná se vlastně o Turingův Test, který vymyslel právě A. Turing, a který měl za úkol zjistit zda se jedná o umělou inteligenci, nebo o člověka. Test probíhá tak, že do místnosti k počítači se posadí testující a pomocí otázek zjišťuje, zda je na druhé straně (v druhé místnosti) člověk, nebo počítač.

ZAJÍMAVOSTI

SPOILER
Ve filmu se vyskytuje scéna, kdy si Alan snaží naklonit kolegy a tak každému přinese jablko. Údajně se jedná o odkaz na Turingovu oblíbenou pohádku Sněhurka a Sedm trpaslíků.

Za opravdového zakladatele počítačů je považován právě Alan Turing.

Díky rozluštění Kódy Enigmy se podle vědců zkrátila druhá světová válka o 2 roky.

Alan T. byl vášnivý běžec. Zaběhl dokonce i maraton.


Tolik k filmu The Imitation Game/Kód Enigmy. Jak můžete vidět z délky mého článku, film mě opravdu dost okouzlil a zaujal. Doufám, že Vás také!

Bonnie
Paper Towns/Papírová Města

20. srpna 2015 v 22:11 | Webmiss |  Recenze
Důvody proč jsem šla na film:
  1. Cara Delevingne
  2. líbil se mi trailer
  3. usoudila jsem, že John Green asi píše hezky, protože jsem slyšela hezké recenze na jeho předchozí zfilmovanou knihu "Hvězdy nám nepřály"
  4. příběh vypadal velmi lákavě
  5. Margo Roth Spiegelman (hlavní hrdinka, kterou ztvárnila právě Cara) působila z traileru dojmem, že bude doooooost hustá
A jak se mi líbil film doopravdy?
Moje pocity se po shlédnutí dost tloukly. Byla jsem ráda, že jsem film viděla, ale jeho závěr mě natolik rozčaroval a zklamal, že jsem z toho byla rozhozená. Ale nejdříve Vám sdělím o čem celý film vlastně je a své pocity rozvedu na konci článku.

Děj

Margo Roth Spiegelman (to jméno má šťávu a hrozně ráda ho říkám nahlas, ale to je můj problém, že jsem trochu cáklá, že ano), hlavní hrdinka Quentinova života. Zamiloval se do ní ve chvíli kdy ji poprvé uviděl. Přistěhovala se do domu naproti a v dětství se kamarádili a podnikali různé výlety, ale na střední se odcizili a každý zapadl do úplně jiné party lidí. Mohlo by se zdát, že tím jejich přátelství skončilo napořád, ale jen do dne, než u něj jednou v noci zaťuká na okno se svým 9 bodovým plánem pomsty a chce si půjčit auto. A tak začíná největší dobrodružství Quentinova života.

Recenze od Bonnie W.

Nejvíce jsem si užila tu část filmu, kdy Margo Roth Spiegelmanová vykonávala svoji pomstu, Doteď si sice nejsem zcela jistá tím, jaké přesně ty body byly, protože se nemůžu dopočítat, ale stálo to za to! Margo vtrhla do děje jako blesk a stejně rychle také zmizela. Nechala hluboký dojem, ale bohužel ho v závěru tolik nedostála, tedy alespoň ne tolik, kolik jsem očekávala. Zpětně mě mrzí, že jsem nezačala knížkou, protože si myslím, že bych příběh pochopila možná úplně jinak a neodcházela bych z kina s tak smíšenými pocity, které se z velké části týkaly hlavně postavy Margo. Ale i přes všechny zápory, nelituji toho, že jsem film viděla. Příběh byl rozhodně neobvyklý, protože se nejednalo o klasický americký road trip. Parta hlavních protagonistů mi byla sympatická, i když nemám vůběc ponětí jak se jmenovali jejich představitelé, za což se opravdu omlouvám, ale sečteno podrtženo, film bych Vám doporučila, protože opravdu stál za to! A já si hodlám přečíst i knížku!


Bonnie

P.S. Pokud jste četli knížku, je lepší než film?The Age of Adaline/Věčně mladá

18. srpna 2015 v 20:41 | Webmiss |  Recenze
Konečně je vhodná doba na zasednutí k notebooku a sepsání všech recenzí, které mám v hlavě. Venku prší od rána, já už splnila většinu svých dnešních povinností a nyní sedím zabalená v dece a s panem notebookem a jsem připravená psát!

Tuto recenzi bych měla začít asi tím, že zmíním důvod, proč jsem byla na The Age of Adaline tak natěšená. Miluji Blake Lively. Znám ji sice jen z Gossip Girl, kde hrála Serenu Van der Woodsen, bohatou obyvatelku čtvrti Upper East Side v NYC, ale myslím si, že jako herečka má Blake ohromný potenciál.

Děj

Adaline je mladá a krásná. Také je zamilovaná, vdaná a matka. Jenže jednoho večera se svým autem havaruje a z jejího života se stává noční můra. Od onoho večera totiž nezestárne ani o jediný den. Ve Vampire Diaries to zní jako sen, ale v realitě to s seboiu přináší obrovské problémy. Například stěhování každých pár let, neustálé změny identity a co je nejhorší, vidíte stárnout své děti a umírat ty, které milujete. A ještě k tomu, nemáte žádnou naději na šťastně až do smrti, protože tohle lidi prostě děsí.

Recenze a lá Bonnie

Na filmu jsem byla ve svém nejoblíbenějším kině. V letním. Proto si myslím, že jsem si celý příběh o to více vychutnala, zejména scény, které se odehrávaly venku pod hvězdami, protože mě to o to více vtáhlo do děje a já měla pocit, že vše prožívám s Adaline. Ale měla bych se vrátit k samotnému příběhu...
Zaprvé, film mi připomínal poslední počiny Woodyho Allena (Půlnoc v Paříži a Kouzlo měsíčního svitu), a to zejména proto, že v sobě měl tu špetku magična. Takže první pozitivní bod. Půnoc v Paříži miluji a Kouzlo měsíčního svitu jakbysmet!
Zadruhé, Blake byla v roli Adaline opravdu přesvědčivá. Měla v sobě tu správnou zdrženlivost žen minulého století a i způsob vyjadřování byl autentický.
Zatřetí, příběh samotný mě natolik pohltil, že jsem vůbec nepostřehla jak čas ubíhá a film měl podle mě pět minut. Tak moc mě do sebe vtáhl. Zápletka sice může působit naivně a jednoduše, ale není tomu tak. Ve filmu se prolíná minulost a přítomnost, životní příběh Adaline je komentován mužským hlasem, takže chvílemi máte pocit, že sledujete dokumentární fílm, ale je to tak inovativní, že to vůbec neshazuje celkovou myšlenku filmu a dokonce je to i zábavné.

Dokázala bych vyjmenovat ještě další a další důvody proč se na film podívat, ale už jsem jich zmínila doufám dost natolik, abych Vás přesvědčila o tom, že The Age of Adaline je nádherný film, který určitě stojí za shlédnutí!

BonnieP.S. Úplně jsem zapomněla zmínit, že ve filmu hraje i Harrison Ford, kterému Adaline změní a změnila život víc než by si přála.

SRPEN

16. srpna 2015 v 23:07 | Webmiss
Ajajaj, poslední dobou svůj blog nějak zanedbávám. Ne, že by nebylo o čem psát. Naopak! Ale ten čas mi nějak schází. Nápadů o co se s Vámi chci podělit mám plnou hlavu, ale zkrátka jsem se nedonutila k tomu abych si sedla ke stolu, přihlásila se na blog.cz a všechno to pro Vás sepsala, ale s tím je teď útrum. Rozhodla jsem se, že musím sepsat recenze na filmy, které jsem v poslední době shlédla a které ve mně nechaly hluboké dojmy, protože potom by se mi všechny ty dojmy vytratily z paměti. Takže nebojte, plánuji Vám sepsat recenze na následující filmy:
  • Age of Adaline (Věčně Mladá)
  • Paper Towns (Papírová Města)
  • The Imitation Game (Kód Enigmy)
A plánuji je sepsat co nejdříve, protože chci abyste je popřípadě stihli ještě v kině. Tak mi prosím držte pěstičky ať se donutím hodit vše "na papír" co nejdříve.

Krásnou dobrou noc,
S láskou Vaše

Bonnie x.o.