Říjen 2015

The Walk/ Muž na laně

25. října 2015 v 17:48 | Webmiss |  Recenze
Viděli jste film 10 důvodů proč tě nenávidím? Já ho viděla minimálně pětrkát a mohla bych se na něj dívat pořád a pořád dokola. Zejména díky Heathu Ledgerovi. Toho kluka jsem prostě žrala. A myslím si, že kdyby neumřel, vypadal by jako Joseph-Gordon Levitt. Té podoby, kterou mezi nimi vidím, jsem si všimla už v Počátku, kde Joseph zazářil po boku Leonarda DiCapria. Ve filmu Muž na hlavě už má J. hlavní roli a navíc mluví s francouzským přízvukem, protože hlavní hrdina příběhu, který je založen na skutečných událostech, pochází z Francouze, takže k této roli patřilo i naučení se přízvuku. To je první věc, kterou na filmu obdovuji. Ta druhá je jednoduchá, chůze na laně.
Ale pojďmě na úplný začátek. O čem vlastně Muž na laně je?
Před 41 lety se Phillipe Petit rozhodl, že mezi již skoro dostavěné věže Světového obchodního centra natáhne lano a projde se po něm. Od nápadu k realizaci vedla dlouhá a náročná cesta, kterou popisuje právě tento film. Nejspíše by se mu to nepovedlo bez pomoci Papa Rudyho, kterého si zahrál skvělý Ben Kingsley. Film se navíc dá shlédnout i ve 3D, což je naprosto krásná podívaná. Pokud jste jako já obřími milovníky Paříže a New Yorku, tak si to nesmíte nechat ujít!
Z kina jsem odcházela nadšená, i když mi bylo líto, že celá ta óda na Dvojčata a tento krásný milostný dopis, kterým je celý film pro mě, už nemá svého adresáta...

Film má ode mě jednoznačně 10 hvězdiček z 10 a nemám mu absolutně co vytknout!