Listopad 2015

ROGER WATERS THE WALL

10. listopadu 2015 v 11:40 | Webmiss |  Recenze
Páni!


Takto bych jedním slovem shrnula včerejší večer, který jsem strávila v kině na nepopsatelně úžasné show od Rogera Walterse.
Ale vezměme to pěkně od začátku!
V létě jsem byla několikrát v letním kině se svým skvělým přítelem a skoro před každým filmem na nás bafnul trailer právě na ROGERA WATERSE. Už podle traileru bylo jasné, že to bude pořádná show, ale bohužel den, ve který se ROGER WATERS THE WALL konal se nám nehodil. Naštěstí měl tento "film" takový úspěch, že včera se konalo další promítání.

O ČEM TO VŠECHNO VLASTNĚ JE

Roger Waters je bývalý člen kapely Pink Floyd. Za jeho působení v kapele vyšly alba jako například Wish You Were Here, Animals a The Wall. Bohužel kvůli rozepřím kapelu opustil, ale získal práva na The Wall, Animals, The Final Cut a nafukovací prase, které používali na koncertech.
To jen tak na úvod...
Vsadím se, že o Pink Floyd jste už určitě někdy slyšeli! Skladba Another Brick in The Wall (zejména part 2) je nyní už legendarním hudebním počinem! Děti, které jsou ve škole mučeny učiteli, kteří se k nim tak chovají, kvůli tomu, že doma je mučí jejich vlastní manželky... ten klip jste museli vidět! K tomuto albu navíc vznikl i film, který na mě byl možná až moc, co se týče představ hlavního hrdiny a také jeho psychického rozpoložení.
A právě filmový koncert (nevím jak správně pojmenovat vše, co jsem včera viděla) ROGER WATERS THE WALL se vrací zpátky do dob alba The Wall a zachycuje světové turné, které se ale prolíná i s poutí hlavního hrdiny za jeho otcem, který padl v roce 1944 v bitvě o město Anzio. Smrt otce Rogera hodně poznamenala. Zaprvé mu v té době bylo něco málo přes pár měsíců a zadruhé, jeho dědeček také padl ve válce. Právě proto, že ztratil oba své mužské vzory ve válce, je sám Waters velký pacifista.
Během koncertu se na pódiu dějí doslova neuvěřitelné věci! Nejenom že naprosto parádně využívají projekci, ale také se objeví tradiční prase, fotky těch kteří padli vinou válek a kterým je celý film vlastně věnován, dále všechna možná pyrotechnika, která je samozřejmě v mezích povolení a aby toho nebylo málo, během koncertu na pódiu doslova vyroste zeď! Zkrátka koncert na který v životě nezapomenete! A myslím si, že rozhodně stojí za to, jít na něj do kina. Na plátně totiž naplno prožijete celý koncert jako kdybyste na něm byli!

A na závěr ještě moje oblíbená píseň od Pink Floyd z turné Rogera Waterse z O2 arény v Londýně z roku 2011... ano, takhle fascinující je celý koncert!

Záhada mokré podlahy

9. listopadu 2015 v 11:35 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Krásné pondělní skoro poledne!
Chci se s Vámi podělit o mojí včerejší honbu za vyřešením záhady!
Místo: Můj pokoj
Název mise: Záhada mokré podlahy