Prosinec 2015

Vánoce, svátky, pohoda a klid

29. prosince 2015 v 14:19 | Webmiss |  WebMiss
Vánoce jsou za námi, vánoční svátky už také a mílovými kroky k nám uhání Silvestr a po něm nový rok. Rok 2016. Ale zůstaňme ještě chvilku u těch svátků vánočních. Jak jste je strávili? Já v klidu a pohodě. Relativně. Bramborový salát jsem nejedla pouze na Štědrý den, ale také na Štěpána a i den potom. Cukroví ujídám pravidelně každé ráno u snídaně, nebo během dne, když ho míjím. A můj žaludek? Chudák nemá na běžná jídla ani pomyšlení. Ani trochu mě teď neláká pizza, kterou z celého srdce miluji a uctívám, dokonce ani nemám náladu připravit si těstoviny s rajčaty, bazalkou a parmazánem...říkám Vám, Vánoce jsou pro mé tělo svátky zmatku! Naštěstí jsem ale nevynechala pohyb (rozuměj tím, zcela jsem ho vynechala na Vánoce a oba svátky, protože jsem byla s rodinou, nebo jsem jedla a koukala na pohádky a vánoční filmy). Ale hned jak skončili Vánoční svátky, naběhla jsem na hřiště a velmi neúspěšně byla poražena ve squashi. Což mi až tak moc nevadí, protože nejsem moc soutěživá, spíš jsem ten typ člověka, který si užívá hru a má radost z hraní a nejenom z vyhrávání. A moje tělíčko mi bylo i tak vděčné, protože jsem ho trochu probrala.
A co Vy a Vaše svátky vánoční?
B.


Vánoční filmy

27. prosince 2015 v 20:10 | Webmiss |  Recenze
Vánoce jsou sice za námi, ale do Silvestru a nového ruku zbývá ještě pár dní, a pokud nemáte na každý večer v týdnu naplánovou nějakou divokou party, pak pro Vás mám pár návrhů na Vánoční filmy.
Prvním z nich je Malý Princ.
Ano, tato filmová klasika se objevila na plátnech kin. Pokud jste milovníky této knížky, tak by to pro Vás mohlo být trochu nebezpečné, protože se na tom dá zkazit opravdu hodně věcí, ale je to krásné. I sám režisér se bál toho, že je to až moc velká výzva, proto do příběhu zakomponoval další příběh a tím prolíná příběh Malého Prince. Zní to asi zvláštně, ale výsledek je opravdu báečný.
Dalším letošním Vánočním filmem jsou beze sporu Hvězdné války epizoda VII Síla se probouzí. Tenhle film se lidem buď líbí, nebo nelíbí. Proto se vypravte do kina a udělejte si názor sami. Mně se líbí.
Tradičním vánočním filmem (tedy pro mě až od letošního roku) je Elf. Roztomilý příběh o člověkovi, který byl adoptován elfem, a až v dospělosti se dozvědel, že je adoptovaný a vydává se do New Yorku hledat svého skutečného otce.
Dalším takový tradičním filmem je pohádka Anděl Páně. Krásná česká pohádka v režii Jiřího Straha, ve které jsou hlavními postavami hodný čert a nešikovný anděl. K této pohádce se chystá pokračování, které by mělo mít premiéru příští Vánoce!
No a samozřejmě, co by to bylo za Vánoce bez Tří oříšků pro Popelku! Každoročně se tento film objevuje na našich obrazovkách a myslím, že většina z nás zná některé pasáže nazpaměť!
A jako poslední uvádím legendární film Sám doma! Kevin, který dokáže čelit mokrým banditům a uchránit tak svůj domov před zloději (i když ho vlastně celý zničí), je také nedílnou součáští každých Vánoc, no ne?

B.