Únor 2016

Zoolander 2 RECENZE

25. února 2016 v 19:48 | Webmiss |  Recenze
Nikdy jsem neviděla film "Zoolander" , protože si myslím, že je to hloupá komedie. Chápu, že tvrdit tohle o filmu, který jsem neviděla je dost hloupé a neměla bych dělat závěry z věcí, o kterých nic nevím. Proto píšu recenzi na Zoolander 2 a nebudu (ani nemůžu) ho porovnávat s prvním dílem.

DĚJ

O čem v tom filmu vlastně jde? Z traileru je jasné, že se příběh bude točit kolem dvou modelů z prvního dílu: Dereka Zoolandera a Hansela. Oba už jsou mimo svět módy - z jednoho je rak poustevníček a druhý čelí těžké životní situaci, a proto oba využijí nabídky hostovat na módní přehlídce v Římě. Tam narazí i na velmi atraktivní vyšetřovatelku z Interpolu, která pátrá co je za vraždou několika hvězd (mezi kterými nechybí ani Justin Bieber či Madonna) a domnívá se, že klíčem k vyřešení případu je právě Derek.

RECENZE

Od filmu jsem nečekala nic. Opravdu. Proto jsem byla příjemně překvapená. Dost jsem se nasmála a usoudila, že film musí být strašná sranda i pro tvůrce, protože se jedná o parádní parodii snad úplně na všechno. Uvidíme naprosto dokonalého Benedicta Cumberbatche, Justina Biebera umírajícího a fotícího selfie, sexy Penélope Cruz, Kate Moss, Tommy Hilfigera, Annu Wintour, Kristen Wiig, Kim Kardashian West, Billy Zanea, Alexandera Wang, Arianu Grande, Marca Jacobse,...a ještě milion dalších. Až jsem sama byla překvapené kolik lidí kývlo na účast na natáčení. Filmu nechybí vtipné hlášky, naprosto hloupý hlavní hrdina, velmi osobitý milostný poměr Hansela, typické pózy hlavních hrdinů, zajímavé modely. Zkrátka se mi film opravdu líbil a dost jsem se u něj nasmála. Samozřejmě nemůžete čekat nějaký hluboký příběh, který ve Vás zůstane i po shlédnutí filmu, ale takovou hodinu a půl dlouhou odpočinkovou komedii, která Vás rozesměje. Derek Zoolander je totiž opravdu ten nejhloupější člověk na světě a dostane Vás nejenom svými hloupými, možná až pitomými nápady, ale také svými názory na cokoli. A scéna, kdy po něm Owen Wilson hází vším možným, nebo když Ben Stiller jede v autě, kdy... no prostě buď Vás Zoolander 2 dostane a rozesměje jako mě, nebo si budete myslet, že je to jen hloupá komedie.

Takže, i když tomu sama nemůžu uvěřit, Zoolander 2 ode mě získává 4 hvězdičky z 5, protože to pro mě bylo opravdu příjemné překvapení a uměl mě rozesmát, což člověk tak nějak očekává, když jde na komedii.
No a pokud nejste fanoušky J. Biebera, tak v tomhle filmu umře.

DEADPOOL RECENZE

16. února 2016 v 22:42 | Webmiss |  Recenze
Komiksový hrdina od Marvelu, který je naprosto odlišný od všech hrdinů, kteří se dočkali vlastního filmu. Rozdíl číslo jedna: Deadpool není hrdina. Deadpool je zkrátka Deadpool.

Přemýšlím jak začít psát a být k Vám upřímná, bez toho aniž byste přestali číst a řekli si, že něco takového číst nechcete...ale co. Dokud se Deadpool neobjevil v kinech, netušila jsem co je zač. A je to venku. Prostě jsem to doopravdy nevěděla. Nevysedávala jsem a neoškrtávala dny v kalendáři do premiéry, ale naopak, přišla jsem k tomu jako slepý k houslím. Takže Vás nečeká recenze fanouška Marvelu, ale spíše recenze od člověka, který viděl Iron Mana (a naprosto ho miluje), taky viděl Thora, Kapitána Ameriku a teď to vyzní zase hrozně blbě: neviděl ani jeden díl X-menů, ani jeden. Kdo je Wolverine vím jenom z fotek a hlavně díky tomu že ho hraje Hugh Jackman... tolik na úvod. Pokud si chcete přečíst nějakou čiště fanouškovskou recenzi tak Vám už asi došlo, že tohle není ona, ale pokud jste běžný divák, který má širokou škálu filmů, které se mu líbí a chce si od někoho podobného přečíst názor na Deadpoola, tak tu jste správně!

DĚJ

Deadpool je ojedinělý hned v několika směrech. Zaprvé je vtipný, ale ne vtipný jako Iron Man, ale spíše až nechutně vtipný. Dělá si srandu pořád, ze všeho a za každých okolností! Také jako jediný ví, že je součástí komiksu, takže film je natočen jinak než ostatní - Deadpool na diváka mluví a dokonce mu i vysvětluje co a jak. Taakže... kdo je ten Deadpool. Jeho skutečné jméno zní Wade Wilson, ale potom co podstoupil experimentální léčbu rakoviny se z něj stal někdo jiný a sám sebe pojmenoval Deadpool. Jeho speciální vlastnost? Sebezuzdravování. Jeho ne až tak moc sexy znak? Není tak sexy jako Wolverine, ale vypadá spíše jako staré avokádo (jeho vlastní slova). A tak se vydává na pomstu, u toho nešetří vtípky, černým humorem, skvělými hláškami a navíc je film doprovázen báječným soundtrackem.

RECENZE

Něco úplně jiného než na co jsem od Marvleu zvyklá! Jak jsem již zmínila, neviděla jsem ani první, ani druhý, ani třetí, zkrátka žádný díl X-Menů, takže jsem o Deadpoolovi nikdy neslyšela, ale naštěstí jsem veškeré narážky na X-Menovské filmy pochopila. Takže nemusíte shlédnout veškeré díly X-Menů abyste is naplno vychutnali Deadpoola. Za další, Deadpool je zkrátka nepopsatelný...dělá si vtípky pořád a ze všech. Má hlášky, které by člověk od superhrdiny nečekal, ale sám uvádí na pravou míru, že to není žádný superhrdina. Nestojí ani o to aby se stal členem party X-Menů a rád si všechno řeší na vlastní pěst. Film je doprovázen jak skvělým iakčními scénami, tak těmi vtipnými, které tvoří podle mého 80 % filmu. Dozvíme se například proč má červený kostým (což už jsme ale zjistili z traileru), také víme kdo je obdobou jeho Robina k Batmanovi, uvidíme jeho malůvky, dětskou ručičku, tělo před a po,..prostě uvidíte toho hodně a budete se většinu filmu válet smíchy. Co mi ale přišlo vcelku dlouhavé jsou části přeměny. Dost mi připomínaly Matrix a chvílemi mě nebavily (narovinu: daly by se zkrátit lidi).
Ale stejně, Deadpool je prostě film který pobaví a ten nával v kinech který způsobil si zaslouží!

P.S. Ve filmu se mihne se objeví i Stan Lee (pokud si nebudete pročítat zajímavosti na čsfd, nedozvíte se v jaké roli, protože já Vám to překvapení nehcci zkazit).

P.P.S. Po titulcích je ještě jedna scéna ;)Ještě jedna věc, stále ale zůstává pravdou, že mým nejoblíbenějším Marvelovským hrdinou je Iron Man.

B.
Dokonalý šéf (BURNT) RECENZE

15. února 2016 v 12:11 | Webmiss |  Recenze
Vaření táhne. Po snímku Láska na kari se jedná o další film z prostředí kuchyně, který jsem viděla. V hlavní roli se představí Bradley Cooper jako bývylý šéfkuchař Adam Jones, který se chce vrátit na výsluní z kterého kdysi vlastní vinou upadl do zapomnění.

DĚJ

Adam Jones se vrací aby získal třetí Michelinskou hvězdu. Před několika lety získal dvě, ale potom byl natolik závislý na alkoholu, drogách a možná i na nějakých dalších věcech, že ztratil vše na čem tak tvrdě dřel. Svůj život, lidi, které měl rád, svoji práci, pověst,...zkrátka všechno. Ale napravil se, trvdě na sobě dřel a nyní je zpět. Jenomže jak to tak bývá, návrat na výsluní nebude jednoduchý. Zejména proto, že lidé, kteří ho znali s ním už nechtějí mít nic společného. Jenže Adam si jde za svým a snaží se všem ukázat, že už není závislák, který všechno ničí.

RECENZE

K filmu doporučuji obrovské občerstvení! Tedy alespoň já měla u filmu potřebu pořád něco jíst, protože záběry jídla ve mně prostě vyvolávají hlad! Naštěstí jsem měla po ruce dostatek jídla, a tak mi u sledování nekručelo v břiše. Teď už ale k zápletce. Film je něco úplně jiného, než co jsem očekávala. Záběry jídla, z kuchyně, z restaurací, z trhů,... všechno je to super, ale děj už je trochu slabší. Adam se najednou objeví, a my postupně zjišťujeme co všechno se asi stalo. K tomu samozřejmě dojde k velmi nečekanému klišé, které mě zklamalo, protože bylo tak předvídatelné, že jsem doufala, že se mu autoři vyhnou a poženou zápletku druhou stranou. Protože ale nechci použít žádné spoilery, neřeknu Vám co mám na mysli, ale pokud se na film podíváte, nebo jste ho již viděli, určitě budete vědět o čem mluvím. Kupodivu se nejedná o film, kde by byl sex nebo nějaká přehnaná romantika, což bylo překvapení za které jsem byla ráda. Na druhou stranu je to další film, který jsem viděla v poslední době, ve kterém se kouří. Jestli jste si toho všimli, tak pár let se ve filmech nekouřilo. Autoři nechtěli propagovat tak nezdravý zlozvyk, ale nyní, když už všichni známe následky kouření, vrací se cigarety zpátky do filmu a nejspíš sází na zdravý rozum a volbu diváka. To jsem ale opět odbočila od děje. Musím se Vám totiž přiznat, že nevím co k filmu psát. Přibližně od půlky děje se film stal velku předvídatelný, potom naštěstí nastal zvrat a děj se pomalu blížil do pěkného cíle. Hlavní role Adama byla zahrána výborně. Nejenom že Bradley Cooper je sympaťák, ale šéf v jeho podání byl uvěřitelný. V dalších rolích se objevila například Emma Thompson, Uma Thurma, Omar Sy, kterého jsem nemohal zařadit a až nyní jsem zjistila že je to ten týpek z Nedotknutelných a nakonec ještě Sienna Miller, kterou jsem prozměnu nepoznala.
Takže obsazení už na první pohled vypadá zajímavě. Během děje se také občas přeskakuje z francouzštiny do angličtiny, což je pro milovníky frániny lákadlo. Ale společně s dějem mě film přesvědčil na tři hvězdičky z pěti celkových. Možná je to tím, že jsem od filmu čekala něco jiného, ale nejsem zkrátka úplně odvázaná. Ale na úplný závěr musím ještě jednou podotknout, že záběry z kuchyně kde vznikají pod rukama kuchařů božská díla jsou pro mě úplný top. Z nějakého důvodu miluji když se ve filmech vaří, nebo když mohu nahlédnout do kuchyně top restaurací! A být šéfkuchařem, nebo i jen kuchařem v restauraci, která mi Michelinku není sranda a nikdy bych si na to netroufla.


B.

Decibely lásky

13. února 2016 v 10:40 | Webmiss |  Recenze
Hudba Michala Davida, v hlavních a vedlejších rolích většina českých herců-Rudolfem Hrušínským nejml. známým z Discopříběhu počínaje, přes Ivu Janžurovou, Rudolfa Hrušínského ml., Lucii Vondráčkovou až po Romana Vojtka a Karla Gotta.

DĚJ

A už jsme se dostali k jádru pudla. Problém tohoto filmu je, že nemá děj. Nebo alespoň já jsem si žádného děje nevšimla. Vidíme několik "příběhů" jak se rozehrávají, dozvídáme se kdo se zná s kým, kdo je čí babička či táta. Kdo je čí přítel a nepřítel, ale žádného opravdového děje, který by začal, rozjel se a skončil, se zkrátka nedočkáme. Jediným lákadlem filmu je tedy hudba Michala Davida (který se ve filmu také objeví) a pro mladší generaci Petr Čadek, který se ke konci filmu dočká také pár minut na plátně jako tanečník, v čemž je zkrátka nepřekonatelně dobrý.

RECENZE

Jak už jsem zmínila, hlavní problém filmu je, že nemá děj, což je u filmu vcelku dost zásadní problém. Líbilo se mi, že jsem viděla několik tanečníků ze Star Dance, Karel Gott si vystřihl vtipnou scénku, která mě upřímně pobavila a jinak nic moc. Od filmu jsem raději nic nečekala, protože české filmy obecně jsou padesát na padesát-buď to bude dobré, nebo vůbec ne. A Decibely lásky jsou jedním z těch filmů, po jejichž shlédnutí zjistíte, že Vám nic nedal.

P.S. Pokud Vás ale láká film shlédnout, podívejte se na trailer, v něm je vše. Nepřeháním.

LÍZA, LIŠČÍ VÍLA RECENZE

12. února 2016 v 15:10 | Webmiss |  Recenze
"Něco podobného jsem ještě v životě neviděla!" (Bonnie Wonderland)
Ano, je to tak. Film ve kterém je kombinace maďarštiny, japonštiny, finského country a japonské pohádky. To celé se odehrává Maďarsku. Zkrátka tak nezvyklá kombinace, že Vám to nedá a budete chtít vidět jak to vypadá!

DĚJ

Ale začněme pěkně od začátku... Líza je mladá dívka, která právě slaví své 30. narozeniny. Bydlí v Maďarsku a stará se o vdovu po japonském velvyslanci, která ji naučila Japonsky a Líza se tak zamilovala do jedné knížky, v níž hlavní hrdinka potká toho pravého právě v den svých 30. narozenin. A tak Líza poprosí paní Martu aby jí dovolila vycházku, protože má narozeniny a stejně jako v knížce si chce zajít na hamburger a u toho potkat svého prince. Jenže zatímco je Líza pryč, duch mrtvého zpěváka Tomy Tani, kterého vidí pouze Líza, zabije paní Martu a tak Líza zůstane sama. Jenomže je odhodlaná najít toho pravého za každou cenu. Bohužel každý komu chce dát šanci nějakou nesmyslnou náhodou umírá...

RECENZE

Tenhle film musíte vidět! Líza je naprosto skvělá. Na začátku filmu vypadá jako šedá myška, ale díky časopisům pro ženy prodělá radikální změnu, ale pořád zůstane tou hodnou dívkou, kterou je. A když se kolem ní začnou hromadit mrtví muži, dojde k názoru, že je Liščí víla a zůstane navždy sama. Jenže neví že za tím stojí něco trochu jiného, o čem my jako diváci celou dobu víme a jenom napjatě čekáme kdy na to přijde Líza. Celý film je v maďarštině a sem tam něco i v japonštině, takže se připravte, že celou dobu budete číst titulky. Další věc, která je na celém filmu zvláštní je to, že film vypadá jako z minulého století... celá doba socialismu v Československu. Oblečení, nábytek, budovy,... všechno. Takže pro českého diváka takové pěkné retro. Herečka která ztvárnila Lízu se mi moc líbila a byla mi sympatická, a postava Tomy Tani je zkrátka skvělá! K filmu nemám žádný negativní komentrář, protože to je opravdu něco, co jsem ještě nikdy neviděla. Příběh je tak vtipný, že jsem chvílemi málem brečela smíchy. A soundtrack? Do teď si tančím do rytmu, protože mi pořád zní v hlavě!
A počet hvězdiček? Pět z pěti! A s komentářem: must see letošního roku!


B.

Fakjů pane učiteli 2

8. února 2016 v 22:14 | Webmiss |  Recenze
Je to už nějaký ten pátek co jsem viděla druhý díl německé komedie o učiteli, který je spíš zločinec než učitel a práci ve škole vzal jen kvůli tomu, že pod tělocvičnou je ukrytý jeho lup.

DĚJ

Po prvním díle se opět vracíme na stejnou školu. Zeki Müller sice nemá žádný papír na učení, ale zatím si všechny podklady buď úspěšně vyrábí doma, nebo odkládá jejich odevzdání paní ředitelce. Jeho přítelkyní je stále Lisa, upjatá učitelka pro kterou je zaměstnání učitele poslání a nechápe, že pana Müllera tahle práce pěkně štve. A protože učitelé si nevydělají moc peněz, bokem si přijde na pár diamantů, které potřebuje ukrýt před světem i před svou přítelkyní, která o jeho trestné činnosti nemá potuchy. Jenže shodou náhod školní maskot Lisiny ségry do kterého diamanty ukryje skončí v Thajsku... ale právě v tu chvíli shání škola ve které Ziki a Lisa učí nějaké dobrovolníky, kteří by se do Thajska vydali se studenty. Takže nezbývá nic jiného než jet do Thajska a získat své diamanty zpět... a pokud jste viděli první díl a znáte třídu kterou pan M§ller učí, tak Vám musí být úplně jasné, že tenhle výlet nebude procházka růžovým sadem.

RECENZE

Oddychová komedie, která neurazí, některé scény Vás pobaví více, některé méně. Pan Müller Vás bude po celou dobu odzbrojovat svým přístupem ke studentům a Lisu možná budete chvilku litovat... každopádně pan Müller a jeho třída je parta, která tu ještě nebyla. A paní ředitelka je velmi pragmatická :-)
ZKÁZA KRÁSOU RECENZE

8. února 2016 v 17:34 | Webmiss |  Recenze
Viděli jste Lídu Baarovou, ale nelíbila se Vám? Nebo jste ji neviděli a ani Vás neláká, ale i přesto byste chtěli vidět nějaký film o Baarové? Toto je perfektní řešení pro Vás: dokument Heleny Třeštíkové Zkáza krásou.
Dokument trvá 90 minut a během té doby uvidíte rozhovor s Lídou Baarovou, ukázky z některých jejich filmů a také materiály z Goebbelsových projevů, s nímž měla Lída Baarová poměr, a který je příčinou jejího pádu.

Celý rozhovor se natáčel v Rakousku, kde L. Baarová také v roce 2000 zemřela. Během celého rozhovoru vykouří nespočet cigaret, vypije lahev Becherovky, kterou ji štáb přivezl jako pozdrav z Čech a otevřeně mluví o svém životě. O tom jak se dostala do Berlína, o filmech, hercích, a samozřejmě i o dvou mužích, kteří znamenali její konec. Ale detaily a vyprávění nechám na ní. Stačí se usadit a poslechnout si příběh krásné herečky, které ale ani její krása nezaručila šťastný a spokojený život.

HODNOCENÍ

Nikdy jsem žádný film s Lídou Baarovou neviděla. A přiznávám, že jsem ani neměla ponětí o jejím životě. Dokument Heleny Třeštíké ukazuje upřímnou zpověď (nebo alespoň zpověď z první ruky). Několik let života Baarové bylo pohádkových-byla obsazovanou herečkou, těšila se obdivu mnoha mužů, vydělávala vysoké částky, ale pak za to zbytek života platila. Pokud Vás zajímá jaká Lída Baarová byla a jak se vše odehrávalo a co všechno je pravda, a co jen lži, podívejte se na tento dokument. Mně oslovil a dal mi další znalosti o herečce, o níž jsem předtím neviděla vůbec nic.


B.13 hodin: Tajní vojáci z Benghází RECENZE

8. února 2016 v 17:22 | Webmiss |  Recenze
Když jsem měla jít na nový film Michaela Baye, čekala jsem výbuchy, exploze a ze všeho nejvíc asi úplně jiný žánr. Vím, že M. Bay režíroval i snímek Pearl Harbor, který vychází ze skutečných událostí na konci drué světové války, ale přeci jen je jeho jméno častěji spojováno s Transformery a vtípky o Titanicu v jeho režii jste už nejspíše také slyšeli, nebo možná dokonce i viděli na YT. Takže do kina jsem šla s tím, že se bude jednat o pořádnou bombu (ano, čekala jsem opravdu hooodně výbuchů).
Jak jsem ale zjistila, jednalo se o příběh podle skutečné události z roku 2012 o které jsem vůbec neměla ponětí, že se stala. Ano, přiznávám se. Nevěděla jsem o událostech na americké ambasádě ke kterým došlo 11. září 2012, což je výročí útoku na Dvojčata v NYC. Tím pádem jsem ani nevěděla co se ve filmu bude dít, ani kdo umře, kdo přežije,...nic.
DĚJ
Libye. Benghází. Rok 2012. V oblasti se vyskytuje několik bývalých mariňáků, kteří už působí spíše jako bezpečnostní analytici, ale jen do doby, kdy na návštěvu do Libye přijíždí americký velvyslanec a v den 11. výročí útoků na Světové obchodní centrum se terosristé rozhodnout udělat jakési druhé menší 11. září. Velvyslanec má opravdu velmi nízkou hladinu ochrany, ale naštěstí je poblíž 6 odvážných mužů, kteří jsou rozhodnuti nastavit vlastní životy.
RECENZE
Celý film trvá nějakých 144 minut a i přes vcelku pomalý rozjezd se dočkáte akčních scén ve stylu M. Baye! Vše začíná příběhem kolem mariňáků, kteří přijeli do Afriky, mají v USA své rodiny a toto berou jen jako další zastávku před cestou domů. Seznamujeme se s jejich režimem a činnostmi během dne, včetně telfonátů domů. Film je samozřejmě velmi patriotický, jak to umějí snad jen Američani, a i přesto, že jsem odpůrce válek a terorismu, příběh mě vlastně nakonec oslovil. Možná o to více, že jsem nevěděla co mě čeká a především jsem netušila co se těch 13 hodin bude dít. V hlavních rolích uvidíte vcelku neznámé herce, ale všichni jsou sympaťáci a pokud se stane, že Vás film nebude bavit, alespoň se budete mít na co koukat!
Sečteno podtrženo se mi film nad očekávání velmi líbil! Má ode mě 4 hvězdičky z celkových pěti.
Příběh skvělý, natočeno parádně, herecké obsazení perfektní!
Nemám co vytknout :)
B.
P.S. Jedná se o jeden z těch filmů, kdy se mi nelíbil trailer, ale o to více jsem si užila film! Takže pokud se Vám stejně jako mě trailer nelíbí, nezoufejte, film je skvělý!
Muzikál aneb Cesty ke štěstí RECENZE

5. února 2016 v 10:44 | Webmiss |  Recenze
Letní komedie s hudbou ze starého dobrého muzikálu Starci na Chmelu.

DĚJ

Je rok 2015, sex, drogy a moderní technologie jsou samozřejmostí každodenního života. Třída z pražské konzervatoře se vydává na letní tábor, kde mají nazkoušet představení. Až v autobuse se dozvídají, že budou zkoušet Starce na Chmelu. Většině z nich se to nezamkouvá, protože čekali něco modernějšího, pikantnějšího, zajímavějšího,... ale nakonec se do toho zakousnou, ale do staré klasiky přidávají své vlastní moderní prvky. Ale ve filmu se netočí vše jen kolem zkoušení, dostaneme šanci trošičku nakouknout do mezitřídních vztahů a zjistit trápení jednotlivých studentů.

RECENZE

Hudba ze Starců na Chmelu mi po shlédnutí tohoto ne úplně remaku zněla v hlavě ještě další týden. I v tuhle chvíli si v duchu zpívám BossaNovu. Ale to tak úplně nepatří k recenzi. Děj filmu je poměrně jednoduchý: parta studentů si vyjede na letní tábor, kde zkoušejí muzikál. V hlavních rolích se představil Vladimír Polívka (kterému to sluší jenom s brýlemi na nose a kloboukem na hlavě, jakmile si obojí sundá, ztrácí kouzlo záporného hrdiny), dále také Adam Mišík, kterého já moc neznám, ale prý z něj slečny šílí... no celou dobu jsem čekala, že se trochu ponoříme do problémů jeho postavy, ale autoři se rozhodli, že nám jen naznačí něco tudle, něco támhle, takže ve finále se o postavách dozvídáme vše jen velmi povrchně a tím pádem ani nedostaneme pořádnou zápletku ba ani závěr. Hlavní ženskou roli ztvárnila Anna Fialová, které lépe zpívá než tančí, takže mě mrzelo, že nebyla více vidět jiná herečka, která taneční choreografie zvládala na jedna podtržená. A samozřejmě nesmím zapomenout ani na Vicu Kerekes a Romana Vojtka v rolích učitelů. I zde nás autoři ochubili o zápletku, protože jako diváci nemáme nejmenší ponětí jaký je mezi nimi vztah, co se mezi nimi stalo, s kým má postava kterou ztvárnila Vica syna... zkrátka mám pocit, že autoři úplně nedovedli celý film do zdárného konce a vzdali to na půl cesty, proto film může nabídnout hezké záběry, krásné taneční choreografie, nápadité kombinace tanečních kreací na pozadí s krásnou přírodou, Adama Mišíka a Vladimíra Polívku (pevně věřím, že alespoň jeden z nich Vás osloví vzhledem, protože jako postavy jsou dost nedomakané) a samozřejmě nádhernou hudbu. Kdybych měla Muzikál po česku s rovnat s Muzikálem po americku (HSM) je jasné, kdo by vyhrál- sice High School Musical není pětihvězdičkový film, ale mám pocit, že z pohledu příběhu je rozhodně o úroveň výš než Muzikál aneb Cesty ke štěstí.
Sečteno, podtrženo, nemyslím si, že na film je nutné chodit do kina, ale úplně postačí vyčkat až bude buď na DVD, nebo v TV.

ZAJÍMAVOST

Jedná se o jeden z mála filmů, ve kterém se kouří o sto šest. V posledních letech, kdy celý svět ví, že kouření je zdraví škodlivé, se tvůrci filmů snaží vyhýbat tomu, aby postavy v jejich filmech kouřili, ale Muzikál aneb Cesty ke štěstí na to jde z úplně opačné strany.


P.S. Po filmu jsem měla hroznou chuť pořídit si šaty typické pro dobu ze Starců na chmelu, ale to je spíš tím, že jsem dost praštěná :-)

S láskou,
B.