Červen 2016

Léto je tu

30. června 2016 v 10:03 | Webmiss |  WebMiss

Krásný třicátý červen a ještě hezčí léto!Dneska je pro většinu dětí a studentů nejkrásnější den roku, ve škole dostanou vysvědčení a čekají je dva měsíce volna. Já už jsem nějakou dobu ze školy, takže už se mě tohle "povinné" dvouměsíční regenerační volno moc netýká, ale i přesto se těším na krásné počasí, sluníčko, dlouhé dny, krátké noci, grilovačky. Letos sice poprvé budu mít léto pracovní, ale docela se na něj těším :-)
Také Vám přeji krásné léto, pořádně si ho užívejte a i přes prázdniny se těšte na hromadu recenzí a dalších článků ode mě! Protože rozhodně nehodlám zahálet :-)

S láskou,
Bonnie
Brunch, House, Pohoda

29. června 2016 v 11:35 | Webmiss |  WebMiss
Krásné středeční skoro poledne,
jak se máte? Já si po delší době vychutnala pozdní snídani u dílu House a tím si udělala takový pomalý a příjemný start do nového dne. V posledních dnech jsem toho měla na práci spoustu a včera jsem měla sobotu (tím rozumějte den volna po pracovním týdnu). Dnešek se také veze na vlně volnějšího dne, takže mám čas nabrat síly, pomazlit se s výrobou oběda, možná se chvilku opalovat (pokud někdy bude svítit sluníčko a nebude pořád jenom pršet), vychutnat si šálek odpolední kávy a nastolit pořádek v mém pokoji. Stůl se mi opět klátí pod hromadou papírků s různými postřehy, nápady a poznámkami a na území cleého pokoje vládne i tak trochu chaos.
A ještě k tomu se blíží léto, kterého se už nemůžu dočkat! Mějte se krásně, užívejte, a doufám, že v nejbližší době přihodím pár nových příspěvků.

S láskou,
Bonnie <3A bigger splash (Oslněni sluncem) vs La Piscine (Bazén)

21. června 2016 v 10:42 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Stále mě udivuje kolik filmů mi uniká a kolik jsem jich neviděla a o kolika jsem ani v životě neslyšela či nečetla. O to více jsem překvapená, když v posledních letech vznikají remaky starších filmů, takže teoreticky se dá říci, že nevznikají stále jen nové a nové filmy, ale vznikají nové verze starých filmů.
Film který jsem přibližně před týdnem viděla a který nese název A bigger splash - v našich kinech vyšel pod názvem Oslněni sluncem a jedná se o remake francouzského filmu z roku 1969 který se jmenuje mnohem výstižnějí La Piscine (v češtině tedy Bazén). Už když jsem se ke shlédnutí filmu chystala, tak mě moje kamarádka informovala, že v nějaké recenzi se dočetla, že je to velmi podobné filmu Bazén. Jelikož jediný film s názvem Bazén který jsem kdy viděla byl horor natáčený mimo jiné v Čechách, pojala jsem podezření, že to bude naprosto jiný film. A vskutku. Podle traileru k verzi z roku 1969 kde v hlavních rolích hraje Alain Delon (kterého považuji za jednoho z nejlepších herců z Francie), Jane Birkin (kterou znám díky tašce která je podle ni pojmenovaná), Romy Schneider a Maurice Ronet, jsem usoudila, že filmy jsou úplně stejné. Samozřejmě to nemůžu tvrdit s absolutní jistotou, protože jsem La Piscine ještě neviděla, ale chystám se na to. I přesto, že znám děj a předpokládám, že znám i konec filmu, Alain Delon mi za to prostě stojí :-)
Takže se v brzké době můžete těšit na další recenzi, ve které budu nejspíš nelítostně srovnávat starou a novou (zkopírovanou) verzi filmu Bazén (ano, název Bazén je zkrátka mnohem výstižnější než Oslněni sluncem... a navíc, kdyby tvůrci remaku zvolili stejný název, bylo by pro mě mnohem snažší se o této spojitosti dozvědět již dříve :-) )Jak jsem se stala fanynkou Želv Ninja

16. června 2016 v 10:53 | Webmiss |  Recenze
V kinech je právě druhý díl Želv Ninja. Sice jsem neviděla jedničku, ale želvy ninja znám z dětství, takže je to přibližně 15 let co jsem je viděla naposledy a vidět nové zpracování po tolika letech mi přišlo jako fajn nápad.

Děj

Padoušský Asiat přezdívaný Trhač, s kterým se Želvy utkali v prním díle je na útěku. A protože spolupracuje s ďábelským vědcem, který právě sestrojil teleport a také speciální mutagen, který mění lidi ve zvířata, je jasné, že zápletka filmu a záchana světa bude hustá. Během záchraňování potkají i mladého kluka v masce, který rád hraje hokej asamozřejmě budou i nadále spolupracovat s April :-)

Recenze

Vůbec jsem nevěděla do čeho jdu. Teda věděla jsem, že želvy ninja jsou ninjové, nosí barevné pásky na hlavě aby se dali rozlišit a také že jsou 4 a jmenují se po slavných umělcích (asi aby si diváci odnesli i praktické zanlosti). Ale neviděla jsem trailer, ani jsem nečetla nástin děje. Taže jsem vlastně k celému filmu přišla jako slepý k houslím a bylo to fajn. Nečekala jsem, že bych byla z filmu nějak nadšená, ale jak se ukázalo, film je vážně skvělý. Želvy ninja vypadají parádně, jsou vtipní, mají dobré hlášky, každý má svou roli a charakteristické vlastnosti a dohromady tvoří skvělý tým, i když o tom oni sami někdy pochybují. April ztvráněná Megan Fox je samozřejmě sexy, ale zároveň i inteligentní mladá dáma, která je želví parťačkou a ten starý myšák, který medituje a vypadá jako mistr kung-fu a u nějž želvy bydlí mi vzdáleně připomínal Yodu. Děj a celá zápletka filmu je ve stylu komiksového konce světa a zároveň jeho záchrany, takže uvidíme hromadu supervychytávek, tríčků, padouchů a všeho co do správného komiksu patří.
Warcraft: První střet

15. června 2016 v 9:56 | Webmiss |  Recenze
"Filmová událost pro fanoušky a úplně nový svět pro mě."
Bonnnie Wonderland

Nikdy v životě jsem Warcraft nehrála. Vlastně celkově jsem na počítačové hry moc nebyla. Jediné co jsem kdy jakž takž pařila bylo Rallye, a to jen proto, protože miluji auta. Aele všechny ostatní hry se mi obloukem vyhnuli a já raději zabořila nos do knížky. Proto hodnotit podobnost filmového zpracování s herním prostředím je pro mě jaksi nereálný úkol, kterému se tedy obloukem vyhnu a budu hodnotit film z pohledu naprostého nováčka ve světe Warcraftu.

Děj

Azeroth leží v říši lidí a vládnu mu moudrý král Llane, na druhou stranu říše Draneor je úplný opak vcelku poklidného Azerothu. A navíce Draneor neobývají lidé, ale Orkové, kteří mezi sebou neusátle bojují. A navíc vůdce orků Gul´dan vytvoří portál s jehož pomocí se Orkové dostanou do říše lidí a jsou rozhodnuti si ji celou podmanit. Jenomže obyvatelé Azerothu se nehodlají vzdát a na své straně mají kromě silného vůdce Lothara a mága Medivha.

Recenze

Bála jsem se že v kině plném fanoušků budu jako ryba na suchu, protože jsem neměla ponětí o čem celý příběh bude, ani kdo je kdo, jak sekteré království jmenuje,...zkrátka jsem doopravdy neměla tušení do čeho se to pouštím. Ale teda musím říct, že jsem si ty vě hodiny moc užila. Trikové efekty byly samozřejmě perfektní, což je dobře, protože právě kvůli kvalitním efektům se na filmové zpracování Warcraftu čekalo tak dlouho. Postavy jsou vcelku charismatické a každá má svůj příběh, který se dozvíme a díky tomu se s nimi můžeme více ztotožnit a nebrat je jako pouhé figurky z hrací plochy.
Teď něco málo k jednotlivým postavám- rytíře Lothara si zahrál Travis Fimmel, a pokud ho znáte z Vikingů, budete asi dost překvapeni tím, že má vlasy. Nemyslím to nijak zle, ale oproti ohonu co nosí ve Vikincích se ve Warcraftu pyšní hřívou jako vystřiženou z reklamy. Jeho postava je vlastně ze všech nejsmutnější a nejspíš Vám ji bude nejvíc líto. Trochu mi připomíná jednu postavu ze 300: Bitva u Thermopyl, ale je mnohem charizmatičtější (takže krále Leonida mi nepřipomíná :-) ) a velmi často má uslzené oči a ztrápený výraz, což mi občas bylo líto, ale zase nám to mělo nejspíš ukázat, že i rytíř, který se denodenně potkává se smrtí má duši a není z kamene. Postava mága vypadá jako Ježíš. Nevím, jestli to je úmysl, nebo náhoda, ale zkrátka celou dobu jsem měla pocit, že Ježíš vylezl z Bible a prochází se po plátně. Mimochodem mága ztvárnil Ben Foster, kterého jsem v žádném filmu doposud neviděla, ale ten obličej mi byl povědomý! No a krále si zahrál k mému údivu Dominic Cooper, kterého jsem si zamilovala ve filmu Mamma Mia! kde hrál přítele Sophie a byl to vlastně mladý kluk, který má před svatbou, proto mě v roli krále překvapil, protože opravdu působil respektuhodně, moudře a odhodlaně.
Děj filmu jsem víceméně popsala již popsala, takže čekejte střet dvou odlišných světů, kde si asi každý divák najde stranu nebo postavu, které bude fandit. Co se záporáků týče, poznáte je na sto honů. Nebo alespoň já to tušila od první chvíle, ale pokud byste to náhodou nepoznali, nebudu Vám to prozrazovat!
Oba světy jsou báječně ztvárněné a musím se přiznat, že mě film opravdu nadchl a moc jsem si ho užila. Viděla jsem ho ve 2D verzi v originálním znění, takže nevím jak povedený je český dabing, ale to mě nemrzí, protože originál je fajn!
Málem bych zapomněla! Ten pták jak na něm lítá Lothar je nápadně podobný tomu z Harryho Pottera!


Oslněni sluncem

14. června 2016 v 10:54 | Webmiss |  Recenze
Dakota Johnson, Ralph Fiennes, Tilda Swinton, Matthias Schoenaerts. Dům u moře na italském ostrově. Stará láska, vášeň, nedůvěra,...


Děj

Bývalá rocková hvězda Marianne si užívá dovolenou na italském ostrově se svý přítelem, ale jejich klid naruší bývalý přítel Harry , který se objeví i se svoji dcerou. Postupně na povrch vyplouvá minulost a atmosféra začíná houstnout.

Recenze

Na film jsem se těšila zejména kvůli Dakotě Johnson, kterou jsem chtěla vidět v roli mrchy a navíc s blond vlasy. Odkud znám toho herce který ztvárnil Harryho jsem během celého filmu nepřišla, tak jsem si pak musela pročíst čsfd. No a Tildu Swinton jsem naposledy viděla v roli Archanděla Gabriela ve výborném Constantinovi a od té doby nezestárla snad ani o den a pořád vypadá báječně.
Celý film působí tak nějak nepatričně. Klidnou atmosféru naprosto bourá Harry, který nemá žádné zábrany, je až nechutně upřímný a tak nějak mi lezl na nervy. Na druhé straně Mariannin aktuální přítel (kterého ji dohodil právě Harry), je klidný, tichý a nemá potřebu mít nějaké obecenstvo. A Harryho dcera Penelope? Svá, tichá, provokativní, trochu prolhaná,... Jak asi tohle všechno dopadne?
Film trvá dvě hodiny a během té doby uvidíme na plátně většinu herců nahých, ne moment, všichni hlavní protagonisté se ve filmu obejvili v rouše Adamově a Evině, budeme se vracet zpátky do minulosti do doby vrcholné formy Marianne, a co je velmi důležité zmínit- Tilda Swinton ve filmu skoro nepromluví, protože postava kterou hraje je po operaci a má v háji hlasivky, takže když už má něco na srdci, tak slyšíme její šepot. Proto možná postava Harryho mluví za dva.
Co se děje týče, ještě jsem se úplně nerozhodla zda se mi zápletka líbila nebo ne. V jedné chvíli jsem si byla jistá, že je konec filmu a chystala jsem se k odchodu, jenomže film pokračoval, což nám odhalilo další informace o postavách a doplnilo nám jejich celkový obraz. Když nad tím tak přemýšlím, film mi trochu připomínal Americkou krásu, ne zrovna dějem ani zápletkou, ale jednou scénou, kterou Vám v rámci nespoilování nechci říkat.
Doporučila bych Vám film ke shlédnutí?
Mě zaujal hlavně plakát k filmu a v hlavě jsem si vykonstruovala o čem asi bude, je to první film od režiséra Luca Guadagnino, který jsem viděla, takže nemůžu srovnávat s jinými jeho filmy, zápletka byla víceméně taková jaká jsem si myslela že bude, ale objevilo se hned několik věcí, které mne překvapily a film tak nebyl až tak zcela předvídatelný. Jaký ale rozhodně byl? Smutný, depresivní, dramatický, se stopami krimi, trochu tajemný a mysteriózní, sprostý, místy trochu retro, se skvělými hereckými výkony a řekla bych že s celkovým smutným vyzněním.
Zda film doporučit nebo ne, je dost těžké, co se hodnocení týče je to 50% a přesně tak to je i s mým případným doporučením, na jednu stranu ano, na druhou ne.
A ještě jedna zajímavost na závěr: roli Marianne měla původně ztvárnit Cate Blanchett, která mi přijde neskutečně podobná právě Tildě Swinton a občas se mi stává, že si ty dvě dokonce pletu.


Jennifer Lopez - Ain't your mama

14. června 2016 v 10:06 | Webmiss |  Party time
V novém klipu se Jennifer Lopez vyjadřuje k tomu, že není mámou svého přítele a nebude mu celé dny vařit, žehlit, uklízet a prát. Klip je nabitý tanečními kreacemi a převleky a je neuvěřetilné jak krásně Jenniefer Lopez vypadá. Rozhodně bych jí nehádala její věk a přijde mi, že je od dob filmu Svatby podle Mary stále krásnější a krásnější. A mít takovou sexy mluvčí za ženská práva je fajn, ne? :-)Pink - Just Like Fire

12. června 2016 v 9:46 | Webmiss |  Party time
Miluji Pink. Její klipy a písně jsou zkrátka skvělé. Od vydání jejího posledního klipu už uběhla vecelku doba (tak cca měsíc?) a já ode dne vydání mám na sotle lísteček s poznámku Pink. Smutné je, že jsem se na něj podívala až teď. Zarpvé proto, že se mi lísteček ztratil v hromadě dalších lístečů - ano, můj stůl vypadá jako ležatý strom, protože je plný lístečků které jsou celé popsané, pokreslené, zvýrazěněné, barevné,...mám tu zkrátka trochu nepořádek, no- ale zpátky k tomu novému klipu. Jedná se o píseň k filmu Alenka v řísi divů: Za zrcadlem, což je pokračování té krásné Burtonovy Alenky, kde si kloboučníka zahrál J. Depp a srdcovou královnu H.B. Carter. Prot fanoušky Burtona to je už profláklá dvojka :-)
I přesto, že ten první díl, který vyšel před několika lety jsem viděla snad už dohromady třikrát, novou Alenku ještě stále ne. Ale buď se na ní v létě vypravím do letního kina, nebo si třeba počkám až vyjde na dvd :-) No a klip k písni Just Like Fire je právě ve stylu Burtona a Pink v něm tak nějak zobrazuje Alenku a mám pocit, že ta malá holčička je její dcera, protože ten chlápek je její muž, takže předpokládám, že je v klipu celá její rodinka :-) A musím říct, že se mi dohromady moc líbí! Klip je krásně ztřeštěný, pohádkový, šílený, Pink je v něm naprosto dokonalá a písnička sama o sobě je bombová :-)
Jsem moc ráda, že jsem se zrovna dneska ráno rozhoda udělat si trochu pořádek a z hromady lístečků jsem vytáhla zrovna ten s poznámkou Pink.
Girl Online 2

10. června 2016 v 15:09 | Webmiss |  Postřehy Autorky
O tom, že jsem fanynka Zoelly (aka Zoe Sugg, známé britské YouTuberky) jsem se na blogu už zmínila. Takže asi nikoho z Vás nepřekvapí, že se těším až si přečtu pokračování její knížky Girl Online. Příběh o životě Penny, která si píše blog, žije v Brightonu, má nejlepšího kamaráda, který žije doslova přes zeď a k tomu se seznámí s někým úžasným... knížku jsem přečetla jedním dechem, protože příběh je uvěřitelný, knížka je celkově moc čtivá a celá zápletka se mi moc líbila. Druhý díl už je v prodeji, ale já mám ráda paperback, takže jsem čekala až konečně vyjde tahle varianta, kterou si budu moc koupit a přidat do své knihovničky. A je to koenčně tady! Nebo spíš bude. V červenci konečně vyjde Girl Online 2 v paperbacku a já se moc těším na pokračování Penniných příhod :-)
A P.S. Zoe oficiálně oznámila, že pracuje i na třetím pokračování, takže se my fanoušci máme na co těšit! :-)Návštěvníci 3: Revoluce

9. června 2016 v 0:55 | Webmiss |  Recenze
Chtěla jsem o tomto filmu napsat něco pěkného, opravdu, ale ať jsem přemýšlela jak jsem přemýšlela, film byl hozný od začátku do konce. Asi nejsem cílová skupina pro kterou jsou podobné francouzské komedie natáčené...

Děj

Godefroy de Montmirail a jeho sluha Dareba vlastním jménem Jacquouille jsou v pasti času. V prvním díle, který vyšel v roce 1993, se napili kouzelného lektvaru a rázem ocitili ve 20. století, kde byli nejprve považováni za blázny. V druhém díle z roku 1998 se ocitli v chodbách času a ve třetím díle, který vyšel letos se ocitají ve Francii právě v době Velké Francouzské revoluce.

Recenze

Myslím si, že jsem kdysi dávno viděla první díl a pak nejspíš i film Návštěvníci: Cesta do Ameriky, který je dost podobný (to znamená že v něm hrajou stejní herci, děj je dá se říci skoro stejný jak u filmu Návštěvníci, ale hlavní postavy mají jiná jména...aneb jednoduch způsob jak jeden film natočit dvakrát, ale upravit to tak, aby to vypadalo, že se jedná o dva jiné filmy). U zajímavostí k filmu Návštěvníci: Cesta do Ameriky se dokonce píše, že Jean Reno se za tento film styděl natolik, že na nějakou dobu úplně přerušil spolupráci s Christianem Clavier (to je ten co hraje Jeanovi sluhu). Upřímně se ani nedivím a lituji, že se Jean Reno uvolil k natočení třetího dílu Návštěvníků. Buď nechápu humor tohoto filmu, nebo je to prostě opravud taková kravina, na kterou se nedá koukat.
Přibližně po 30 minutách filmu jsem se snažila nenápadně zírat na hodinky abych zjistila jak ještě dlouho... a bylo to hodně dlouho. Na jednu stranu jsem chtěla odejít, na druhou jsem si říkala, že přeci přijde nějaká bomba na závěr, nebo se to zkrátka nějak rozjede a bude to vtipné. Nebylo. Závěr filmu má ovšem kladné body, protože doba ve které se prozměnu hlavní hrdinové objeví (ano, je Vám asi jasné, že autoři si chtěli nachystat pole na další díl a film tedy ukončili tradičně) je vskutku zajímavá a nečekaná! Závěr filmu je zároveň na celém filmu nejlepší. Nejenom kvůli době, ale také kvůli tomu, že tím film končí.
Co se děje týče, je jednoduchý: hlavní hrdinové se objevili na konci dvojky ve Francii a teď se snaží OPĚT dostat zpátky do své doby.
Postavy byly víceméně ztvárněny dobře, ale ani to mi nestačilo k tomu, abych si film užila.
Jelikož nemám slova chvály a nechci psát o tom, jak se mi film nelíbil, končím svoji recenzi doporučením:

Film Návštěvníci 3: Revoluce doporučuji fanouškům předchozích dílů. Popřípadě pokud ujíždíte na humoru tvůrců, kterými jsou režisér a scénárista Jean-Marie Poiré a představitel Dareby Christian Clavier, pokud ani jedno nemáte rádi, tak na film radši ani nechoďte, věřte mi.

P.S. Co se zajímavostí týče, ve filmu se na začátku objeví i známý a oblíbený český herec Marek Vašut a pokud budete sledovat pozorně, poznáte i pár českých lokalit, kde se natáčelo.
Miluji... věci které zkrátka miluji

8. června 2016 v 11:00 | Webmiss |  Moje Závislosti
Ahoj!
Vždycky se mi líbí, když čtu něčí blog a vím co má rád, co rád dělá, popřípadě jaké má zájmy a končíky. Takže pokud jste zvědaví kteér věci miluju, vytvořila jsem seznam :-)

Seriály

Ano, na těch ujíždím opravdu hodně! Které jsou ty moje úplně nej?

Gilmorky


Hart of Dixie


Mistresses


Melissa & Joey


a dále třeba TBBT, HIMYM, Přátelé, 90210 Nová Generace, Muži na Stromech,...a asi milion dalších :-)

YouTube

V posledních letech zažil YT doslova boom! Ti, kteří začali nahrávat svá video před lety se tím teď slušně živí a myslím, že je to i baví :-) Kdo by se nechtěl živit svým koníčkem, že ano.
Pravidelně odebírám kanál PointlessBlogVlogs a Zoella (plus samozřejmě MoreZoella), pokud jste o nich ještě neslyšeli, tak Vám je stručně představím, jedná se o britské YouTubery, kteří dokonce tvoří pár, ale každý začínal sám za sebe a díky YT se setkali a teď spolu bydlí a každý dál pokračuje ve svém YT kanálu.


Jídlo & Pití

Pizza, hamburgery, sushi, sklenka bílého vína, jakékoli jídlo, které si sama připravím,...zkrátka jídlo je moc fajn :-)
Oheň

Buď ten táborákový, svit svíček, krb,... oheň je zkrátka uklidňující element a v jeho společnosti je mi dobře. Myslím si, že to má co dělat s našimi předky, kteří byli u ohně v bezpečí.


Focení

Ráda fotím, ale nejsem žádný profesionál, je to můj koníček, ve kterém nejsem nejlepší, ale zachycovat okamžiky z mého života na foťák mi přijde smysluplné a baví mě to.
Miluji ohňostroje

7. června 2016 v 10:22 | Webmiss |  Moje Závislosti
Mám ráda, když je venku tma a nebe rozčesávají barevné vodopády. Sice ten hluk který se nese vzduchem není zrovna něco, co byste chtěli poslouchat celý den, ale zkrátka ohňostroje to je moje! Dokonce jsem jednu dobu přemýšlela, že bych se stala pyrotechnikem abych mohla ohňostroje navrhovat a vymýšlet různé kombinace, ale potom mě to nějak opustilo. Mnohem více si je užívám jako divák a také jako fotograf :-)
Pokud jste stejně jako já fanoušci ohňostrojů, tak se pohodlně usaďte, do tlapky si vemte Vaše oblíbené pití a zasněte se u fotek, které jsem pořídila při posledním ohňostroji, který jsem viděla a neodolala a musela si ho nafotit.
Jaké to je žít se shopaholičkou pod jednou střechnou

4. června 2016 v 19:13 | Webmiss |  Postřehy Autorky
O tom, že moje mamča ráda nakupuje, jsem se zde zmínila už několikrát. Většinu z Vás to asi nepřekvapí, jaká žena by ráda nenakupovala? No ale věřte mi, existují výjimky, moje dobrá kamarádka třeba nákupy vylsoveně nesnáší a chodit si nakupovat nové oblečení je pro ni vyloženě za trest!
Ale zpět k mojí mamince. Toho, že je závislá na kupování jsem si všimla už dávno, ale byla jsem mladší a domnívala jsem se, že takhle to je ve všech rodinách. Mamka vyrazí na nákup, nakoupí milion potravin a ty se pak postupně vyhazují, protože se nestihnou spotřebovat. Ano, mamčiny artikl bez kterého je nesvá jsou potraviny. Jakékoli. Za jídlo je měsíčně schopná utratit vše co ji zbyde po zaplacení nájmu a dalších nutností. To znamená, že nemá žádné finanční rezervy a pokud by nastala nějaké neočekávana událost a ona by neměla nás (její rodinu) a kamarády je nahraná. Jenomže ona si je dobře vědoma toho, že nás má a že bychom ji nenechali bez pomoci. Na jednu stranu je fajn, že se má o koho opřít, na druhou je to na prd v tom slova smyslu, že se nikdy nepoučí. A pak je tu ještě jedna strana, ta z které já profituji : a to, že vím přesně čeho se v životě vyvarovat, a to? Přece z chyb mých rodičů. Vidím k čemu vedou závislosti a že žádná závislost není zdravá (proto se jí říká závislost a ne "sakra dobrý návyk").
A jak to v praxi probíhá když chcete shopaholikovi pomoci zbavit se své závislosti?
Snažíte se o tom s ním mluvit - marně. Snažíte se s ním jít do krámu a zabránit tomu aby během pár minut naplnil košík zbytečnostmi - marně. Snažíte se mu říct, že má problém a měl by se nad tím zamyslet a něco s tím dělat - marně. Snažíte se mu pomoci vidět jeho problém z Vaší perspektivy a vysvětlit mu, že to není dobré a že by si měl uvědomit, že je načase s tím něco udělat - marně. Takže vlastně tak trochu doufáte, že si už konečně dá trochu do zubů aby pochopil, že vyčerpávat svůj účet pravidelně do nuly prostě není ok. Vím, že je to asi zlé, přát svojí mamče aby dostala trochu d zubů, ale když někoho máte rádi a snažíte se mu všelijak pomoc a on se Vám vysmívá do obličeje a bere to jako strašnou srandu a vůbec si neuvědomuje následky svého jednání, tak prostě jiná cesta než ta těžká už není.
Původně jsem chtěla článek pojmout spíše jako fejeton, ale mamča se opět předvedla a nakoupila takové množství jídla, že mi je úplně jasné, že z něj většina projde dřív než se sní.
A co vy? Máte nějaké zkušenosti se shopaholismem?
P.S. Ve filmu Báječný svět shopaholiků bylo totot téma podáno tak vtipně, že jste se prostě museli smát, ale realita občas bývá fakt těžká a někdy můžete v přítomnosti takového člověka vybouchnout, protože už se to prostě nedá vydržet!Mistresses: čtvrtá série je konečně tady!

3. června 2016 v 9:49 | Webmiss |  Moje Závislosti
V pondělí 30.května 2016 vyšel první díl čtvrté série seriálu Mistresses. A já jako jeho věrná fanynka jsem ho konečně viděla! Závěr třetí série byl tak nečekaný a děsivý, že jsem byla napnutá jako kšandy! Jak tohle skončí...říkala jsem si v duchu. A v tom najednou černo, titulky a konec! Takže jsem skoro rok musela čekat abych se dozvěděla jak to celé dopadne!
A postavám mezitím také utekl rok života, takže se nejspíš zpětně budeme dozvídat co všechno se během té doby stalo a jak se postavy dostali až sem.
Nechci vyzrazovat moc, takže jenom řeknu, že se mi první díl nové série moc líbil a nemůžu se dočkat pokračování! V seriálu se také objevily nové tváře, takže můžeme počítat s tím, že určitě v nějaké míře zasáhnou do příběhu.
To je ode mě zatím vše, pokud jste také fanoušky Mistresses, tak mi klidně dejte vědět co na první díl 4. série říkáte vy :-)

S láskou,
Bonnie

A ještě promo ke 4. sérii:
První japonský animák který jsem viděla

2. června 2016 v 11:00 | Webmiss |  Recenze
Nejsem fanynka anime, Pokémonů, ani dalších postaviček. V životě jsem nekoukala na japonksý film, natož v původním znění s titulky. Proto hodnotit film Kluk ve světě příšer pro mě bude dost oříšek. Nemám ho totiž s čím srovnávat.

Děj

Plakát k filmu tvrdí, že se jedná o kombinaci Harryho Pottera (malý kluk objeví úplně nový svět, který měl celou dobu před nosem), Karata Kida (bude se učit bojovému umění od mistra) a ještě Knihy Džunglí (lidské mládě se dostane do svět příšer).
Hlavní postavou je devítiletý Kjúta, který přišel o matku, a protože nechce k příbuzným, uteče z domova a náhodou se dostane do světa příšer, ve kterém se ho ujme medvědí bojovník a rozhodne se z něj udělat bojovníka.

Recenze

Film má na čsfd velmi vysoké hodnocení v červených číslech, ale mě se zase tolik nelíbil. Jak jsem již na začátku uvedla, nejsem fanynkou japonských filmů a nevyhledávám je, ale kombinace HP, Knihy Džunglí a Karate Kida zněla zajímavě! Ve skutečnosti je Kjúta nešťastný, protivný, neomalený, naštvaný, ublížený malý kluk, který přišel o rodiče. Narozdíl od Harryho Pottera který je ukázkový kladný hrdina. Zobrazení Tokia se mi ale moc líbilo a na plátně bylo zřetelně (myslím, že snad jako jediné) vidět logo Starbucks. Co se vlastně celkové animace týče, byla přesně taková jakou jsem si jí představovala - v japonském duchu, plná fantazijních úkazů. Ve filmu samozřejmě nesmělo chybět bojové umění! A co mě překvapilo asi nejvíce? Ve filmu je několik zmínek o Melvillově velrybě, což je asi způsob jak moderní děti přimět ke čtení klasiků. A nejenom, že se o velrybě mluví, ale dokonce se i na chvíli objeví!
Celkově byl příběh zajímavý, ale jak se ukázalo, opravdu nejsem na asijské animace stavěná a mnohem víc si užívám ty od Pixaru. Japonština navíc zní dost zvláštně a většinu času je taková nazlobená.
Pro fanoušky Japonska a japonských animovaných počinů je to asi samozřejmě událost roku, ale pro nás nefanoušky dvouhodinový film o klukovi, který vyrostl v muže a musel si uvědomit co je správné a co ne, bez kterého bychom se klidně obešly.
A málem jsem zapomněla zmínit autora! Za snímkem stojí známý autor Mamoru Hosoda!Záměna

1. června 2016 v 12:46 | Webmiss |  Recenze
Bláznivá komedie s Jennifer Aniston a Jasonem Batemanem v hlavních rolích.

Děj

O čem to celé vlastně je? Kassie je čtyřicet a chce si pořídit dítě. To, že nemá partnera pro ní není žádný problém, prostě si sežene dárce spermatu a bude. Její nejlepší kamarád Wally to ale jako dobrý nápad nevidí. Na oslavě jejího oplodnění se opije natolik, že si z oné noci nepamatuje ani ň. Potom se dalších 7 let s Kassie nevidí, protože ona se rozhodne odstěhovat z New Yorku a své dítě vychovávat mimo velkoměsto. Jenomže 7 let uteče jako voda a Kassie je zpět. A její syn je nápadně podobný právě Wallymu. Jak to všechno dopadne?

Zajímavosti

Natáčení filmu opravdu probíhalo v New Yorku a tvůrci si dali záležet aby se na plátně neobjevovala jen samá profláklá místa.
Film je inspirován povídkou J. Eugenidese s názvem Baster, která se objevila v New Yorkeru a isnpirovala Allama Loeba k napsání scénáře.

Recenze

Film jsem chtěla vidět hlavně kvůli Jennifer Aniston. Naposledy jsem ji viděla v novém filmu Svátek Matek, kde byla nádherná a naprosto mi vyrazila dech tím jak vypadá vzhledem k tomu kolik jí je. Pátrala jsem v její filmografii abych našla film, který jsem ještě neviděla a narazila jsem právě na film Záměna. Děj filmu je hlavně ze začátku pro běžné smrtelníky naprosto mimo jejich chápání a upřímně, i mně přišel bláznivý a praštěný. Možná, že některé ženy opravdu pořádají párty k oslavě oplození a dokonce se s dárcem spermatu seznámí osobně a ještě ho na tuto párty pozvou i s jeho manželkou, ale v mém vesmíru se takové věci zkrátka nestávají. Prvních několik desítek minut jsem si říkala, že to byl asi krok vedle, a že něco takového vidět nechci... ale pak se naštěstí děj filmu přehoupl o sedm let dopředu a děj už byl jako vystřižený z klasické americké romantické komedie, u které doufáte, že víte jak dopadne, ale nejste si tím úplně jistí. Postava Kassie je svým způsobem vlastně docela fajn, chtěla dítě, tak si ho udělala, ale nevidět, že máte toho pravého už 13 let přímo před nosem? Wally je naprosto neuvěřitelný, nejenom že je to hypochondr a má neustále ironické poznámky, ale neumí si přiznat, že od doby co se s Kassie seznámil je do ní zamilovaný a měl ji rozmluvit umělé oplodnění už na začátku... jenomže tím by se vlastně vytratila pointa filmu a já bych se neměla na co koukat!
Film Záměna je vhodný na dámský filmový večer s vínkem a nějakým tím občerstvením. Určitě bych ke shlédnutí nenutila svého přítele, protože jsem zastáncem toho, že romantické komedie si nejvíce užijí holky ve společnosti svých kamarádek, popřípadě ještě s jejich gay přítelem. Mluvím tedy z vlastní zkušenosti, protože můj přítel tyhle americké dojáky nemusí, ale je možné, že ten Váš bez nich naopak nemůže žít!
Co se hodnocení týče, pro mě to jsou 4 z 5 hvězdiček! U filmu jsem se nasmála, byla jsem naštvaná na hlavní hrdiny, odzbrojil mě syn Kassie tím, jaký byl a hlavním hrdinům to spolu slušelo a hlavně jsem jim všechno uvěřila.