Červenec 2016

Doba Ledová Mamutí Drcnutí

28. července 2016 v 23:36 | Webmiss |  Recenze

Pátý díl ve kterém se opět setkáváme s našimi již starými dobrými kamarády, ale také přibude pár dalších :-)

Děj pátého dílu je vlastně vcelku jednoduchý...

Veverčák Scrat při své hondě za žaludem spustí běh událostí, které vedou ke katastrofě :-)

Recenze

Hodnotit pátý díl nějaké filmové série, když jsem viděla jen první díl je zvláštní a nejspíše mi to ani nepřísluší, ale stejně se do toho pustím! Celá parta se znovu sejde a dokonce se bude chystat i svatba! Jenomže poklidný běh dějin naruší nečekaná hrozba, které se hlavní hrdinové pokusí zabránit. Co se děje týče je opravdu jednoduchý a se snadno uhádnutelným závěrem, ale jelikož se jedná o film určený zejména dětem a až potom jejich rodičům, je jednoduchý děj tak nějak samozřejmostí. Proto mě příjemně překvapilo že se ve filmu objeví hned několik povedených hlášek, které mě opravdu pobavily! Postavy jsou komediálníí, vtipné a řeší úplně stejné věci jako lidé.
Na filmu je možná zvláštní jen jedna věc, nechápu proč jeho premiéra byla v červenci a ne třeba na Vánoce. Přeci jen sníh a doba ledová nezapadá do tradičního modelu léta, ale to je opravdu jen drobný detail!
Pokud se chcete podívat na nějaký animák který neurazí, nemusíte znát obsah předchozích dílů a chcete se na něj podívat se svými prcky nebo třeba jen mldašími sourozenci je Doba Ledová Mamutí Drcnutí ideální volbou!
P.S. Film existuje ve dvou verzích - 2D a 3D, jelikož jsem viděla obě, přikláním se možná pro někoho z Vás naprosto nepochopitelně k té 2D verzi. Tak nějak jsem si ji zkrátka užila víc :-)


Z deníku Bonnie W : Co mě naučila práce

19. července 2016 v 14:32 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Do letošního roku jsem nepracovala. Jediná "práce" které jsem se stále a několik let v kuse věnovala bylo doučování, které ale nepokládám za práci, protože jsem učila hodinu, dvě týdně a navíc mě to baví, takže je to spíš příjemná forma přivýdělku. Tím samozřejmě nechci říct, že má momentální práce mi vadí, naopak, užívám si jí, proto mám směny skoro každý den v červenci a volno mám jen několik málo dní (slovy: 4 dny). Ale něco mě fixní pracovní doba naučila. Zodpovědná a spolehlivá jsem už několik let, nemám ráda nedochvilnost a nesnáším čekání. Přesto mi fixní pracovní doba přinesla nový poznatek a novou dovednost. Dříve mi nedělalo problém prolenošit a promarnit několik dní v kuse, ideálně například v létě, nicnedělání bylo moje hobby. V některých dobách mého dospívání jsem měla i sklony k trudomyslnosti :-) Jenomže když skoro každý den víte, že od tolika do tolika musíte být v práci, naučíte se pracovat s časem úplně jinak. Snažíte se využívat každou vteřinku a minutku a nechcete jen tak promrhat čas. Proto i když máte volno, snažíte se vymýšlet činnosti, které jsou nechci říct úplně bohulibé, protože Bůh je pro mě dost neoblíbené slovo, ale zkrátka se snažíte dělat něco, co vnímáte jako smysluplnou činnost. A za to jsem vděčná. Mám pocit, že teď se opravdu řídím heslem Carpe Diem a můj poslední týden, možná měsíc měl asi milion dní :-)


Legenda o Tarzanovi

18. července 2016 v 14:09 | Webmiss |  Recenze

Děj

Tarzan alias John Clayton III. již dávno nebydlí v pralese, ale v luxusním sídle a žije život anglického lorda. Jenomže je v rámci lsti vyslán zpět do Konga, kam s ním jede nejenom jeho krásná Jane, ale také doktor George Washington Williams, který má pocit, že obyvatelé Konga jsou zotročováni a chce najít potřebné důkazy.

Recenze

Johna Claytona III. ztvárnil Alexander Skasgård, kterého si neumím nikam zařadit, ale to nevadí, protože v okamžiku kdy si sundá tričko a pobíhá po pralese jenom v kalhotech jde všechno ostatní stranou :-) Jane ztvárnila Margot Robbie, kteou jsem v poslední době viděla nejenom ve Vlkovi z Wall Street, ale také v Sázce na Nejistotu a brzy se objeví také ve filmu Suicide Squad, ale zpátky k jejímu ztvárnění Jane: je nádherná, opravdu! A Samuel L. Jackson v roli doktora George? Samozřejmě perfektní jako vždy. Dost mi tato role připomněla film 8 Hrozných, ale tyto dvě postavy až na dobré vtípky nemají nic společného. A ještě jedna hlavní role je potřeba zmínit: Christoph Waltz, další herec, kterého v poslední době vídám ve filmech Quentina Tarantina a který si tentokrát zahrál Leona Roma, belgického kapitána, který je slizký, podlý a zlý, ale naprosto parádně zahraný.
Co se děje týče, je úplně jiný než by člověk od filmu s Tarzanem čekal, repsektive, jedná se o jakési pokračování jeho příběhu, který je opět zasazen do džungle, ale tentokrát se více dotýká morálních hodnot a lidského faktoru a nejenom života se zvířaty v džungli. Veškeré herecké obsazení se mi naprosto zamlouvá, protože každý se své role zhostil naprosto bravurně. John coby Tarzan je nemluvný, pro svou ženu a kamarády by udělal cokoli na světě i za cenu vlastního života, a ví, že slova nejsou v životě tak důležitá, George, který ho na jeho cestě doprovází je jeho úplný opak a většinu času prokecá, protože prostě neumí být zticha, Jane je nádherná, skromná a statečná a Leon Rom je nechutný, slizký a typický bílý muž, který zotročuje všechny ostatní rasy.
Film jsem si naplno užila, i když jsem nevěděla co od něj čekat, přestože trailer nám mnohé ukázal, sledovat na plátně Johna (většinou opravdu polonahého) bylo skvělé, ale doma bych ho mít nechtěla, takže mu to s Jane upřímně přeji. A málem bych zapomněla zmínit Afriku - veškerá zvířata a příroda jsou báječná. Myslím si, že Legenda o Tarzanovi je Kniha Džunglí pro dospělé, ale hlavně pro nás- pro ženy a holky, které se rády podíváme na pěkného chlapa, který by pro svou lásku udělal všechno na světě! :-)Než jsem Tě poznala/ Me Before You

10. července 2016 v 9:13 | Webmiss |  Recenze
Neskutečně krásný příběh, který prostě musíte vidět!

Děj

Hlavními postavami filmu jsou Louise a Will. Louise je hodná, milá, sympatická, střelená, obětavá, dobrosrdečná, s roztomilým smyslem pro módu, starostlivá, kouzelná a naprosto zamilováníhodná. Will je fešák, který žil na plný plyn, ale stačila jedna nehoda a on je upoutaný na vozík. Zkrátka romantická variace na film Nedotknutelní.

Recenze

Louise ztvárnila herečka proslavená hlavně rolí v seriálu Game of Thrones, kde ale vystupuje s blond vlasy a vypadá úplně jinak než ve filmu. Willa ztvárnil zase herec proslavený filmem Hunger Games, ale hrál v těch nových dílech, které jsem ještě neviděla.
A teď už k recenzi jako takové.
V kině jsem byla jedna z mála, která se nedojala k slzám a nevytahovala kapesníček. To jen pro představu o jakou romaťárnu jde! :-) Film je krásný, vtipný, smutný, realistický, žádná červená knihovna kde všichn ižijí šŤastně až do smrti a jsou zdraví a krásní a spokojení a bohatí, to jsem na filmu ocenila - reálnost. Díky tomu se pro mě film stal uvěřitelným a nejenom další romatickou podívanou. Louise byla perfektně ztvárněná a naprosto jsem si ji oblíbila. Will je typický frajírek, který zatrpknul kvůli úrazu a vědomí, že už nikdy nebude chodit a naprosto ztratil chuť do života a vlastně jsem mu to také žrala. Zahrát někoho kdo je upoutaný na vozíček a skoro se nemůže hýbat je velmi těžký úkol pro zdravého člověka a představitel Will se ho zhostil naprosto famózně!
Takže herce jsem si oblíbila hned, děj a zápletka a konec filmu a všechno ostatní je vlastně také super a já nemám filmu absolutně co vytknout. Hodnocení je tudíž naprosto jasné (5 hvězdiček) a pro ty z Vás kteří ho neviděli mám jen jediné sdělení: Běžte se na film podívat, stojí za to!


A málem jsem úplně zapomněla! Film má krásný soundtrack, jelikož je děj zasazený do prostředí Anglie a anglického venkova je skvěle doprovázen písničkami od Eda Sheerana, které jsem zaznamenala asi nejvíc.Z deníku Bonnie 9.červenec 2016

9. července 2016 v 22:41 | Webmiss |  WebMiss
Už je to skoro týden co jsem si nechala potetovat další kousek svého těla. Jedná se o pokračování úplně prvního tetování a je to jenom jakési doladění. Jenomže to šimrání! Mám neustálé nutkání se pořád drbat a ani pravidelné promazávání Bepanthenem moc nepomáhá. Ale budu holka statečná a to drbání vydržím! :-)
Jinak dnešek byl opět pracovní, ale jen dopoledne, potom mě čekal výborný obídek a samozřejmě nesmělo chybět ani odpolední kafíčko a sledování další etapy Tour de France. Stihla jsem dokonce i závěr etapy, což jsem ráda, protože většinou stojí opravdu za to. Co se týče pobytu na sluníčku, načerpala jsem vitamin D cestou do a z práce, protože odpoledne se mi zdálo, že je prostě kosa. Nebo jsem divná. Ale poslední týden, respektive od začátku července nosím pravidelně dlouhé rukávy a dost často po večerech mrznu, protože nejsou žádné letní noci, ale pořádné podzimní s dešti a větry.
Díky tomu, že je červenec mám také parádní nepořádek ve dnech, takže nemám moc ponětí jaký den v týdnu je, ale říkám si, že to nějak k létu prostě patří :-)

B.We were liars / Ostrov lhářů

9. července 2016 v 17:58 | Webmiss |  Recenze
Po delší době ve mně knížka nechala opravdu silý dojem a celý příběh ještě doteď zpracovávám.
Autorkou románu je Emily Jenkins, která píše pod pseudonymem Emily Lockhart. Za knížku Pochybná historie Frankie LandauBanksové získala dokonce dvě ceny. Jejím žánrem je young adult román a knížka Ostrov lhářů z roku 2004 se stala bestsellerem New York Times.

Popis, nástin děje, recenze

Přečtěte si to. A jestli se Vás někdo zeptá jak to skončí, prostě lžete!
Báječná rodina Sinclairových.
Soukromý ostrov.
Skupina čtyř přátel - lhářů.
(To se o ději dozvíme z obálky knížky).
Protože Vám nechci kazit dojem z knížky, nebudu Vám říkat nic o ději ani o příběhu. Tento stručný nástin je až až :-)

O knížce jsem se dozvěděla díky Zoe (Zoella aka Zoe Sugg) a jejímu bookclubu, o kterém udělala i video na svém YT kanálu a do kterého vybrala několik knížek z nichž si nejméně tři hodlám přečíst.

Co od knížky čekat?
V životě jsem nic podobného nečetla. Knížka je napsaná pro mě natolik nezvykle, že jsem od začátku knížky pojala podezření že se stane něco divného. Už od prvních řádků mě knížka opravdu pohltila a musela jsem si každý večer v posteli říkat, že už knížku odložím aby mi zbylo něco na zítra. Takže jsem usoudila, že pokud Vás knížka od začátku nechytne a nebudete mít silnou touhu ji přečíst okamžitě do konce, nemá cenu ve čtení pokračovat.
Knížka je zvláštní, tajemná, zmatená, něco Vám jakoby neříká, je v ní spousta divných věcí, ale na konci se vše dozvíte :-)

Pointa je skvělá a ještě doteď si celý děj promítám v hlavě a přemýšlím o něm. Nevím k jaké knížce to přirovnat, protože mi přijde tak originální, že jsem opavdu nic podobného ještě nečetla.

Pokud se tedy nebojíte nových a zajímavých žánrů, určitě si knížku přečtěte.

S láskou,
Bonnie
Deník Bonnie 8.červenec 2016

9. července 2016 v 0:01 | Webmiss |  WebMiss
Po delší době jsem byla v pátek v práci. Nemyslete si že jsem nějaký lenoch, pravidelně jsem v pátky chodila do školy a také do jedné brigádičky, která mi skončila v dubnu, a protože jsem byla navyklá mít v pátek relativně volno, chodit na obídky a na kafe k babičce a večer se vidět s přítelem, snažila jsem se od dubna nechat si své volné pátky. Jenomže teď je léto a všední dny se slévají s víkendy, takže jsem dneska po přibližně 3 měsících byla v práci v pátek. A řeknu Vám, že jsem z toho pěkně zmatená. Nejenom, že je pátek, ale ještě k tomu byly dva státní svátky, takže já vůbec nemám ponětí která bije a který den je. Naštěstí si hlídám data, takže pak jedním pohledem do kalendáře zjistím co je za den :-)
No a také jse mviděla novou romanťárnu ME BEFORE YOU (v češtině: Než jsem tě poznala) a je to opravdu krááása. Romantická variace na skvělý film Nedotknutelní, který jsem viděla snad 4x a pořád se ho nemůžu nabažit. No a pro Vás, jakožto mé čtenáře (tedy pokud jste sem nezavítali jenom omylem a už se nikdy nechcete vrátit) to znamená, že brzy napíšu nějakou pěknou recenzi, ve které nezapomenu zmínit jak je divné sedět v kině, kde si všichni tahají kapesníčky a roní do nich slzy a vy si připadáte jaksi nepatřičně, protože Vás to tolik nedojímá a berete to prostě realisticky :-)Z deníku Bonnie 6. červenec 2016

6. července 2016 v 17:04 | Webmiss |  WebMiss

Dneska mám první den volna od začátku července. Strávila jsem ho převážně doma, kde jsem uklízela, třídila olbečení, vařila obídek, po obídku připravovala i kafčo pro mě i pro holky a teď koukám na Tour de France, která prostě k červenci patří. Sice jsem zatím stihla jen jeden finiš a bohužel to nebyl ten s Peťou Saganem, ale i půl hodinka denně z Tour je fajn :-)
K véče plánuju nachystat palačinky a jelikož nejsem žádný troškař, dám si je jak naslano, tak i nasladko. Což mi připomíná, že včera jsme si s holkama skočily na oběd do restaurace, kde dělají nejlepší smažák, který jsem kdy jedla a samozřejmě jsem si ho opět objednala a napráskla si s ním břicho tak, že jsem do konce dne jedla jen malé sváči, protože jsem to jídlo neměla kam narvat. Ale bylo to moc fajn, dobré jídlo a pití, to je zkrátka moje vášeň :-) Bez těchto požitků, které si člověk může dopřávat každý den by ten život byl trochu núďo, co myslíte?
A abych nezapoměla, čtu teď hodně zajímavou knížku, ale nechci ji zhltnout jedním dechem, proto se vždycky před spaním krotím abych ji nedočetla celou a nechala si ještě kousek na další dny. Samozřejmě počítejte s recenzí jakmile knížku dokončím. Je opravdu tak zvláštně psaná, že se s Vámi o ní chci podělit!
Krásné prázdniny, užívejte léta,
S láskou,
Bonnie
Z deníku Bonnie 5. červenec 2016

5. července 2016 v 11:39 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Dnes má být nejteplejší den týdne, zazní z rádia a mně při pohledu na mokré chodníky a teploměr, který ukazuje 15 stupňů, trošku cuknou koutky. Je pátého července, státní svátek a venku to vypadá jako na podzim. Alespoň tam kde bydlím to tak vypadá. Napadá mě proč začátek letních prázdnin dost často vypadá jako začátek podzimních, ale ještě jsem na nic nepřišla. Trošku mě pobolívá nožka po dalším tetování, které jsem si nechala udělat a když nad tím tak přemýšlím, tak jsem si ho od rána ještě nenamazal Bepanthenem, takže to jdu okamžitě napravit!Den Nezávislosti: Nový Útok

4. července 2016 v 19:09 | Webmiss |  Recenze
4. července 1996 lidé ubránili planetu před mimozemštani, ale o dvacet let později přichází nová hrozba, budou lidé opět silní a dokážou ubránit svoji planetu, nebo mimozemská civilizace vyhladí celé lidstvo?

Děj

Mám pocit, že jsem ho právě prozradila v úvodu... zkrátka dvacet let po prvním dílu se opět vracíme do USA, v čele země je žena (že by tvůrci chtěli něc naznačit ohledně blížících se voleb?), bývalý prezident trpí vizemi o konci světa a lidstvo se připravuje na oslavu dne Nezávisloti, který v roce 1996 získal úplně nový rozměr.

Recenze

Jelikož první díl vyšel před dvaceti lety, nejsem si úplně jistá jestli jsem ho viděla, a pokud ano, tak si ho stejně nepamatuji, proto se vyhnu srovnávání. Film nás zavede do roku 2016, kdy je lidstvo natolik vyspělé, že nebojuje proti sobě, ale drží pospolu, protože si uvědomilo že v jendotě je síla a hlavně je málem vyhladili mimozemšťané. Trochu utopie, ale vlastně docela pěkná. Na Měsíci probíhá instalace nové super moderní zbraně a také se tam potkáme s dvěma hlavními hrdiny, další hrdinové jsou na zemi, jsou jimi dcera bývalého prezidenta, bývalý prezident, vědec v kómatu, přítel vědce v komátu, syn Willa Smithe,který odmítl hrát v pokračování, a tak si tvůrci vymysleli historku o tom, jak umřel a seznámili nás alespoň s jeho synem, který kráčí v jeho šlépějích.
Ve zkratce: jedná se o krásné sci-fi, ve kterém nechybí humor, láska, přátelství, jednota lidstva, skvělé tríčky, předvídatelný děj a ještě více předvídatelný konec :-)
I přesto, že nejsem přeborník a znalec sci-fi filmů, ani jsem jich moc neviděla, tenhle se mi líbil. Je to taková příjemná oddychovka, vhodná aby měla premiéru 4. července 2016, protože v ten den Američané slaví Den Nezávislosti a z nějakého nepochopitelného důvodu, je to také den, který láká mimozemšťany.Z deníku Bonnie: Druhý a Třetí Červencový Den

3. července 2016 v 23:41 | Webmiss |  WebMiss
Ach, jak to letí. Třetí den letních prázdnin je za námi a mě to utíká jako voda!
Včera jsem víceméně měla pracovní den s pauzou na skvělé jahodové knedlíky k obědu :-) Mňam. A také mě naprosto šokovalo, že je takový problém sehnat jahody na začátku července. I přesto, že se jednalo spíše o pracovní den, povedlo se mi ho skloubit s rodinou, takže jsem si v práci vyhradila čas i na společnou véču s mamkou a se ségrou. No a dneska jsem měla vcelku volno, dopoledne jsem si vychutnávala ve společnosti Pomády, kterou jsem náhodou chytla v telce a i přesto, že jsem ji viděla snad stokrát jsem si ji užila. Ale nemyslete si, že jsem celé dopolko proseděla u tv! U sledování jsem jako správná ženská stihla udělat dalších sto věcí a jednou z nich bylo i uvaření obědu, po kterém následovalo samozřejmě kafíčko, úklid, půl hodiny Tour de France, povlíkání postele, takže teď napůl ležím a napůl sedmí v čerstvě povlečené posteli a naprosto si to užívám!
Tolik asi ve stručnosti k mému prožívání začátku července!

B.

Z deníčku Bonnie: 1. červenec

1. července 2016 v 10:17 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Krásné ráno, dobře, spíš se hodí krásné dopoledne! Je něco mál po desáté a já se rozhodla vytáhnout notebook i svou maličkost na balkonek a posedět si tu a něco málo si tu popracvovat. Jelikož náš balkon je směrem na západ, sluníčko se tu objevuje až kolem druhé hodiny odpoledne a teď je tu dost zima, proto mám na sobě zimní vlněné ponožky, protože jinak by mi zmrzly nohy. Ale až na tento drobný detajl je tu nádherně. Ještě mě tak napadá, že doufám, že si sousedka pod námi nebude chtít dát svou pravidelnou dávku nikotinu, což by mi trochu zkazilo mou ranní idiyku... zatím nic necítím, tak snad dobré! :-)
Dneska je oficiálně první den letních prázdnin! Sice jsem zde už uváděla, že tohle léto pro mě bude poprvé pracovní a ne dovolenkové jako doposud, ale i přesto se na něj těším. Práce, co dělám mě baví a naplňuje, a tak nemám důvod cítit se nějak naštvaně nebo něco takového.
Sice jsem až doposud byla zvyklá, že léto patrřilo odpočinku, relaxaci, nicnedělání a tak trochu lelkování, ale změna je život. Chci se v životě najít, přijít na to, co mě baví, a zatím jsem na dobré cestě.
Také jsem se dnes ráno rozhodla, že se chci více věnovat blogu. Sice jsem přidávám recenze a sem tam i něco jiného, ale dříve jsem se tu s Vámi dělila o každou maličkost a chtěla bych to zkusit znovu :-)
Tolik tedy k mým plánům na léto... a co ty vaše?

Těším se na Vás během celého léta, kdy se budu snažit psát sem pravidelně příspěvky,
S láskou,
Bonnie