Srpen 2016

Zakončení léta

31. srpna 2016 v 14:53 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Krásné srpnové odpoledne přeji!
Ano, je to tak, dnes je 31.8.2016, venku byl (a stále je) pěkný den, sluníčko se snažilo, nebe bez mráčků, takže parádní rozlučka s létem!
Já se rozhodla, i přesto, že mi žádná škola už nezačíná, rozloučit se s létem společně s mýma holkama a vyrazit večer do letního kina na Božskou Florence. Co z toho plyne pro mé čtenáře? Rozhodně tu přibude nová recenze (doufám, že bude pozitivní) a také bych mohla přihodit pár tipů pro studenty, kterým začíná od zítra 10 měsíční dril.
Tak zaprvé: Vykročte pravou nohou. Opravdu. Zkuste vstoupit do školy s dobrou náladou a zapřísáhněte se, že Vás nic nerozháže. Berte i ty nejhorší zprávy (například nejhorší učitel na škole bude váš třídní) z té lepší stránky - třeba když uvidí snahu, tak spolu budete vycházet. Nebo budete mít o čem vyprávět kamarádům. Zkrátka na všem se dá najít to dobré a pozitivní!
Zadruhé: I když to bude hooodně bolet (věřte mi, vím o čem mluvím), zkuste si na nový režim navyknout co nejdříve a i o víkendech vylézt z postele dřív než na oběd. Vaše tělo se tak snáze přizpůsobí a zvykání si na ranní vstávání nebude tak hrozné. Já, jakožto sova, která ranní vstávání nemá v lásce a ve svém životě viděla jen pomálu východů slunce vím, jak nepříjemné je narušit svůj režim a spát 6-7 hodin denně, protože večer jdu spát pozdě, jelikož nejsem unavená, ale ráno musím vstávat brzy, protože se nedá nic dělat. Ano, občas to je peklo a mám chuť se odstěhovat do Karibiku a stát se pirátkou, ale tělo si zvykne a po týdnu už to bude mnohem snažší.
Zatřetí: Užijte si to! Zní to asi dost blbě, ale zkuste to. Školou si prošla většina z nás a je to něco čemu se nejspíš nevyhnete, tak proč ji nenávidět,není lepší si na ni hledat to hezké a příjemné a těšit se do ní? Já se například těšila na volné hodiny (nebudu Vás ovšem nabádat abyste jako já chodily do Lidlu pro energy drink a k tomu si dali cigárko), na kamarády a například na hodiny tělocviku! Ty byly fajn :-) Vsadím se, že když popřemýšlíte, tak určitě najdete něco, co Vás ve škole baví:-) I kdyby to měly být jen přestávky.


No, pro dnešek bylo rozumování už dost, těm z Vás, kteří zítra zasednou do lavic přeji hodně štěstí!
P.S.:Ještě jedna věc mě napadla: myslíte si, že učitelé jsou celí žhaví, že jim zítra skončí 8 týdenní volno a musí opět do školy? To si pište že ne. Takže když všichni přijdete s dobrou náladou, tak ten školní rok společně nějak zvládnete ;)

Bonie W. <3Konec léta a poprvé žádná škola

29. srpna 2016 v 20:21 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Ano, je to tak. Letos poprvé mě po skončení léta nečeká nástup do školy. Žádný zápis v půlce září, žádné přednášky ani žádná cvika. Bude to zvláštní, ale možná mi to ani nepřijde. Poprvé jsem cca 80% léta propracovala a tak jsem si ani vlastně neuvědomovala, že je něco jako letní prázdiny a zabředla jsem do pracovního života. Většinu krásných letních dní jsem strávila v práci a tak mám teď tak trochu pocit, že mi ujel vlak.
Dnes je pondělí večer (29.8.2016), česká televize nasadila nový tv seriál s mým oblíbeným hercem v hlavní roli, takže výjimečně nejsem v práci a trávím večer u televize s notebookem na klíně. U sledováno/nesledování zároveň přemýšlím nad tím který seriál to u diváků vyhraje - zda Mord parta v čele s jiřím Bartoškou, nebo u diváků získá více sympatií Hynek Čermák coby Rapl. Je mi jasné že první díly obou seriálů je to jediné co z nich uvidím, protože zbytek večerů budu nejspíše v práci, ale nevadí mi to. Dávám přednost Alfieho Daily Vlogům a dílům seriálu Mistresses, se kterým jsem opět pozadu a každý týden na mě z FB vykouknou nové a nové spoilery.
Ale zpět k celkovému zhodnocení letošnáho léta.
Udelám to ve zkratce ve stylu Bridget Jones abych tu nestrávila půl večera :-)
Tááákže:
počet dnů strávených mimo ČR ideálně na dovče: 9
počet dnů strávených v práci: radši nepočítat
počet dnů strávených relaxem: dá se spočítat na prstech jedné ruky
počet vypitých skleniček při západu slunce: žalostně málo
počet shlédnutých západů slunce: nesmírně málo
počet shlédnutých východů: 1 (Můj osobní rekord!!! Po ránu vetšinou spím.)
počet shlédnutých filmů: hoooodně (spokojeně se usmívající Bonnie)

Ačkoli se to možná nemusí na první pohled zdát, letošní léto bylo super :-) Sice jsem ho dost propracovala a neužila tak jako většinu předchozích, ale dny volna jsem si užívala jak se dalo :-)
Těm z Vás kteří se chystají v září (popřípadě v říjnu) do školy přeju hodně štěstí, pevné nervy a ať Vám celý rok uběhen jako po másle!

BonnieBuchty a Klobásy

28. srpna 2016 v 22:43 | Webmiss |  Recenze
Tak jsem neodolala a vydala se do kina na Sausage Party! Nooo...už podle trialeru jsem měla tušit co mě bude čekat, a já nějaké tu tušeníčko měla, ale výsledek mě stejně překvapil a šokoval! Co všechno se děje v supermarketu když je pro zákazníky zavřeno a na co se nejvíce těší klobásy a buchty už jsme se dozvěděli v traileru, ale film zachází ještě dál. A myslím že se nemáme čemu divit, jelikož jeho tvůrci stáli například i za filmem Sousedi 2, který ode mě dostal na čsfd dvě hvězdičky a to jenom za tu holčinu která hrála v KickAssu a je mi sympatická a za Zaca Efrona, na kterého je zkrátka radost dívat se na plátně. Dále jsou autoři animáku Buchty a Klobásu (který je mimochodem mládeži do 15 let nepřístupný) zodpovědni také za film Interview, který nám poodhalil zákulisí Severní Korei a který byl, dobře, uznávám, vtipný.
Zkrátka už podle předešlých filmů bylo jasné co od filmu čekat, ale i přesto ho musíte vidět. Některé scény mi totiž opravdu přišly natolik nevhodné že jsem nevěděla jak na ně zareagovat, jestli zvoli pohoršené "Nooo tohle!" nebo se začít smát. Film zkrátka nešetří nic a nikoho. Od hlavního hrdiny filmu Teorie Všeho (pro ty z Vás kteří o filmu neslyšeli: mělo se jednat o narážku na Stevena Hawkinga ;)), přes lidi jako totální a nejhorší stvoření na světě až po posedlost sexem, který je kupodivu smyslem života i obyčejných potravin.
I přesto o jak praštěné téma a příběh se jedná, stojí za filmem (lépe řečeno postavy nadabovali) vcelku zajímavá herci. Pro názorný příklad uvádím například: James Franco (na toho těším v nové komedii Proč právě on), Edward Norton, Kristen Wiig, Salma Hayek (tu poznáte na první pohled a zároveň i poslech), Jonah Hill (který paralelně vstupuje do kin i jako hlavní postava ve filmu Týpci a Zbraně) či Seth Rogen (který stojí i za zrodem filmu coby scénárista a určitě ho znáte jako hlavní postavu z filmů Sousedi a Sousedi 2).
Jelikož se jedná o opravdu první (a mám pocit že ne jediný) film z tohoto nového žánru animáků pro dospělé, jsem na rozpacích jak vlastně film ohodnotit. Není to určitě něco co bych musela vidět třeba 20x, ale na druhou stranu je to něco orpavdu nového a neotřelého.
Pokud tedy nejste žádné paničky a máte smysl pro humor (pro všechny jeho formy) a nevadí Vám asi tak milion sexuálních narážek a dvojsmyslů během hodiny a půl, pak byste si Buchty a Klobásy neměli nechat ujít!
Prach a Broky

23. srpna 2016 v 19:42 | Webmiss |  Recenze

Amatérský film, který má v současn édobě 75% na čsfd!

Děj, postavy

Hlavními postavami filmu jsou ti nejhorší loupežníci, které si je ndokážete představit. Záhoř, na něhož má zálusk i samotný ďábel a zároveň vůdce celé bandy 7 loupežníků! Vilém, který přežil svou smrt (měl být popraven za otcovraždu) a přišel o svou milou Jarmilu. Rumcajs, který láduje do pistole žaludy a jedním z nich prostřelil i jičínského knížepána, Ronja, dcera loupežníka, Lotrando alias lotr-intelektuál, který prošel náročných výcvikem u tajného řeholního řádu a stal se tak zabijáckým mnichem, Jánošík, který si s chutí zahraje na svoji fujaru a pochází až z Uher a Grassel, který se loupením živí celý život.
Proti této bandě stojí záludná a zlá hraběnka Amélie Von Edelreich, která je poedlá svým vzhledem podobně jako hraběnka Bathory a nebojí se kvůli kráse zavraždit nebo se spolčit s ďáblem. Hraběnčinou pravou rukou je hrbáč, jenž svou silou překoná i loupežníky.
Více info o filmu a všem ostatním najdete na oficiálních stránkách: http://www.rosenthalci.cz/

Recenze

Od amatérského filmu by se dalo čekat že celkově zpracování a výkony herců budou slabší než ve vysoko rozpočtovém filmu, který má k dispozici miliony dolarů a několik set komparzistů. Jenomže film Prach a Broky tyto dvě věci spolehlivě vyvrací . Sice jsem měla na začátku filmu pocit, že ne všechny postavy jsou přesvědčivé (ale to se týká jen těch menších roliček, kdy na mě herci působí nepřesvědčivě a před kamerou nejistě). Co se týče 7 loupežníků, jsou naprosto skvělí a hraběnka Amélie se role mrchy ujala také přesvědčivě.
Co Vám film zaručeně zničí je představa o tom, jaký je Vilém romatický hrdina, Lotrando poslušný student a naivní hodný kluk a Rumcajs hodný taťka od rodiny. Všechny postavy jsou vykrsleny jako krve a boje žízniví padouši, kteří se nebojí zabíjet na potkání. Děj je poměrně jednoduchý, ale provedení, zpracování (zejména bojových scén) a celkový dojem je výborný! Na filmu je také zvláštní, že byl rovnou nahrán na YouTube, čímž vlastně autoři dovolili aby se na film mohl podívat opravdu kdokoli.
Pokud máte rádi historické, bojové a trochu morbidní filmy s pochmurným dějem a nebojíte se toho, že zcela změníte svůj názor na většinu postav, o kterých jste se domnívali že jsou ve své podstatě vlastně kladní hrdinové, myslím, že byste si Prach a Broky neměli nechat ujít!
Film nedoporučuji malým dětem :-)

Všechno, úplně všechno

22. srpna 2016 v 16:24 | Webmiss |  Recenze

(Everything, Evertyhing)
Napsala: Nicola Yoon

Pokud můj blog čtete pravidelně, tak pravděpodobně víte žena YouTube sleduji Zoellu (aka Zoe Sugg), která před nějakou dobu vytvořila svůj Knižní klub a vybrala několik knížek, které si přečetla a líbily se jí natolik, že je zařadila do svého klubu.
Viděla jsem video ve kterém všechny tyto knížky představila a řekla i důvody proč je přidala do svého seznamu knížek. No a protože jsem byla zvědavá jestli za to tyto knížky opravdu stojí, vytvořila jsem si poznámky s jejich názvy a zavítala do knihovny abych si knížky zapůjčila.
Už jsem přečetla Ostrov lhářů od E. Lockhart a byla jsem zvědavá co na mě čeká v knížce s názvem Všechno, úplbě všechno.
Podle popisu na zadní straně jsem věděla následující:

Příběh o bezmezné radosti i nekonečním smutku, které zažíváme, když prorazíme stěny své ulity a kvůli lásce uděláme něco úplně bláznivého (a smrtelně nebezpečného).

Také jsem si pročetla i recenze pod tím popisem, poté jsem očima přelétla profil autorky a vrátila se na začátek knížky, otevřela ji a začetla se do popisu na levé vnitřní straně přední strany. Z tohoto popisu jsem se toho dozvěděla už o něco víc.
Tak tedy:

Hlavní hrdinkou knížky je jakási Madeline Whittierová, která žije v bublině. Je nemocná, a to natolik, že nevychází z domu, protože je doslova alergická na vše tam venku a sebemenší věc by ji mohla zabít. Celých sedmnáct let strávila v domě, který je kompletně odříznutý od čerstvého vzduchu tam venku. Zná jen svoji matku lékařku pro kterou je celý svět a také svoji ošetřovatelku Karlu. Z její bubliny ji ale jednoho dne vyruší nová rodina která se nastěhuje do domu naproti, zvláště pak jejich syn Olly, který je zkrátka perfektní a Maddy od prvního okamžiku ví, že se do něj naprosto jistě zamiluje, a tají ví, že to bude katastrofa.

Recenze

Podle popisu knížky jsem si nebyla moc jistá co na mě na těch necelých 300 stránkách čeká, ale už po přečtení prvních pár stránek jsem se do knížky celá rozplynula a nechtěla jsem ji odložit na okamžíček. Celý příběh mě vsákl do sebe a já hltala stránku poa stránce a nemohla jsem se toho příběhu nabažit. Knížka je psaná z pohledu Maddy a je prokládána výstižnými a velmi krátkými recenzemi knih, které Maddy přečetla, protože když nemáte nic jiného na práci než být zavřeni celý den doma tak čtete, hodně čtete.
Maddy je vlastně takový mimozemšťan. Nevi jaké to je tam venku, nezná okolní svět a žije jen ve světě knížek, filmů a internetu. Takže v podstatě je to tak trochu ukázka dnešní generace, která tráví v digitálním světě většinu svého prozatimního života, ale s tím rozdílem, že Madeline nemá na výběr a touží po tom aby mohla poznat svět.
Jak to ale celé bude a co všechno se pokazí, přihodí, odhalí a následně možná i spraví si nechám pro sebe.
Když jsem dočetla Všechno, úplně všechno, došlo mi co mají knížky které Zoe zařadila do svého knižního klubu společné - jsou jiné, odlišné, naprosto nové a zaručuji Vám, že jste ještě nic podobného nikdy nečetli!
A co mám s hlavní hrdinkou společné? Také miluji Malého Prince, takže je jasné, že jsem si Maddy hned oblíbila, protože už jen díky tomu že je Malý Princ také její nejoblíbenější knížkou si získala mé sympatie.
Knížka je čtivá (přečetla jsem ji za pár hodin v rozmezí dvou dní), milá, krásná, romatická, emotivní, smutná, veselá, nádherná, poučná, s kapkou nebezpečí a ohromnou, ale opravdu ohromnou dávkou lásky!
Pokud si ještě chcete do konce prázdnin přečíst něco úžasného, určitě sáhněte po knížce Všechno, úplně všechno od N. Yoon!

Čtení zdar,
BonnieTajný život mazlíčků

19. srpna 2016 v 23:33 | Webmiss |  Recenze

Od tvůrců, kteří stojí za zrodem filmu Já, padouch,
tentokrát se podíváme na zoubek našim milovaným
domácím mazlíčkům.
Co asi dělají, když nejsme doma?

Děj

Max a Katie, Katie a Max. Pejsek a jeho panička, dva parťáci, kteří se hledali až se našli. Jenomže! Katie si jednoho večera přivedla domů nového parťáka - Barona. Max se cítí ohrožený a nejradši ze všeho by Barona poslal tam, odkud přišel. To ale jaksi tak zcela úplně nevyjde...
Film nám mimo jiné ukáže co dělají naši domácí mazlíčci jakmile za páníčky zaklapnou dveře bytu :-)

Recenze

Mimoňi a Já, Padouch jsou moje srdcovka. Hlášky Mimoňů používám skoro denně a ty jejich ksichtíky jsou zkrátka k zulíbání! A trailer k mazlíčkům mě dokonale namlsal už před prázdninami. O to větší asi bylo moje rozčarování, když jsem zjistila, že film není jen o tom, co dělají pejsci, kočičky, ptáčci, želvičky a další domácí mazlové když jsou doma sami, ale z větší části pojednává o dobrodružství hlavního hrdiny, který vyjede ze svých zajetých kolejí a je vydán na pospas New Yorku a všem živlům, kteří se v něm pohybují. Jelikož jsem u traileru pochopila, že na plátně uvidím zejména jezevčíka jak se masíruje kuchyňským robotem, kočku co se přežírá, psa který tráví den štěkáním na ptáky, nebo například ptáčka, který by klidně dokázal konkurovat letadlům, pointa filmu mě zaskočila naprosto nepřeipravenou a nejvíc jsem si užila 2 třetiny - tu první a poslední. Prostřední část probíhala tak nějak matně, ale rozhodně ji nechyběly vtipné hlášky, kterým jsem se smála a také vtipné narážky, například na moji oblíbenou Pomádu.
Další věcí, která je naprosto nepopiratelná je zpracování. Grafika je fantastická! Film jsem viděla v obou verzích, jak ve 2D, tak i ve 3D a rozhodně jsem pro 2D. Ve filmu není zase tolik efektů kvůli kterým byste si na nos museli brát brýle a chňapat ručičkou po plátně. Tedy alespoň podle mě.
A nejoblíbenější postava? Bílý králík! Jenom ten Dejdarův dabing mi až moc připomínal jednoho žlutého klučinu se skateboardem. A když už jsem u toho dabingu, tak i Brigitte mě dost překvapila. Její hlas zní vzhledem k jejímu vzhledu dost zvláštně.
Sečteno & portženo, Tajný život mazlíčků si vyvařil 4 hvězdičky z pěti celkem a my jsme zvědaví jak dopadne zítřejší večer! (pro ty z Vás, kteří nemají doma televizi se jednalo o parafrázi pořadu Prostřeno, který je vždy zakončen hodnocením).
P.S. Pokud bych si měla vybrat mezi Padouchem a Mazlíky, zvolila bys Padoucha. To ale neznamená, že film stál za zlámanou grešli! Rozhodně stojí za to ho vidět :-) Už jen kvůli tomu aby si člověk udělal názor.


B.Matky na tahu

17. srpna 2016 v 22:57 | Webmiss |  Recenze
Pařba ve Vegas pro ženy! Aneb už bylo načase!
(Bonnie W.)

Pokud jste viděli trilogii Pařeb (Pařba ve Vegas, v Bangoku a na Třetí) a užili jste si jí, tak Vám zaručuji, že si užijete i tuhle novinku z dílny tvůrců Pařeb. Hlavními hrdiny tentokrát nejsou muži ale ženy, a rovnou matky.

Děj

Představte si že jste matkou dvou a půl dětí - tu půlku tvoří Váš manžel, který zkrátka v nějakých ohledech ještě nedospěl a je to spíš velké dítě, které má rádo sex. Do toho se staráte o domácnost a ještě chodíte do práce. Manžel Vám skoro s ničím nepomůže a vy pravidelně vozíte každé ráno děti do školy, ale samozřejmě až po tom, co jim uděláte snídani, když je vysadíte před školou tak jedete do práce, kam ale pravidelně chodíte pozdě, no a z práce rovnou pro děti a rozvést je na kroužky, skočit na nákup, doma uvařit večeři, poklidit, vyprat, vyžehlit,.... člověk si říká, že být matkou je zkrátka hrozně vyčerpávající, takže je naprosto logické, že i super matka toho jednoho dne má dost a na všechno se vykašle a rozjedete to s ostatními matkami ve velkém stylu.

Recenze

Tak předně: miluji Milu Kunis, od doby co jsem viděla film Kamarád taky rád (Friends With Benefits) mi ta holka prostě padla do oka. Takže to byl první důvod proč jsem se na film těšila. Další důvod byla Kristen Bell, kterou jsem od doby Gossip Girl nikde neslyšela. No a do třetice třetí hlavní představitelka Kathryn Hahn, kterou jsem nikdy předtím v roli pařičky neviděla. K tomu jsem samozřejmě byla zvědavá i na Christinu Applegate, kterou jsem neviděla asi sto let a přišla mi o hooodně starší než naposledy, což se ale není čemu divit, protože jsem ji naposledy viděla v Přátelích jako Rachelinu ségru, ale musím uznat že na 40+ vypadá skvěle. A poslední důvod proč jsem chtěla film vidět byl jednoduchý: samozřejmě jsem byla zvědavá vzhledem k tomu, že jsem viděla Pařbu 1,2,3 a podle trialeru jsem usoudila, že Matky na tahu budou podobně divoké.
Ale teď už k filmu. Děj jsem nastínila, hlavní představitelky zmínila a je na čase zmínit co se mi líbilo/nelíbilo. Film je opravdu dost podobný Pařbám, ale je v něm kousek Sexu ve městě a ještě nějakého filmu o matkách. Během filmu budete pravidelně vybuchovat smíchy a čas od času také kroutit nevěřicně hlavou. Většina vtípků je k popukání, některé mě nejdříve zarazily a u nějakých jsem si říkala, že se tvůrci nebojí opravdu nikoho a ničeho a dělají si srandu z celého světa a z každé události která Vás napadne. Matky na tahu zesměšňují dnešní free generaci, která pracuje v open spacech, bere si dovolenou když zemře seriálová postava a naprosto neřeší nějakou práci, také si ale trochu dloubne do Ivy League a dokonce se nevyhne ani dnešním politickým a globálním problémům.
Děj je od klasických amerických komedií pro ženy dost odlišný, protože nám neukazuje spokojenou rodinu, ale přesný opak, na což nejsme od amerických tvůrců zvyklí, ale změna je to dobrá!
Film bych ale nedoporučovala klukům. Sice se nám v něm moc sexy chlápků bez košile neukáže, ale myslím si, že film je cílen na dámské publikum, které když nebude usedlé a nudné, tak si film užije a ještě si pořádně polechtá bránici.
Letní komedie, která Vám vykouzlí úsměv na tváři a ukáže, že žádná matka není dokonalá :-)


Matky na tahu jsou místy možná až nevhodné, ale pokud nejste vyloženě puritán a dokážete brát věci s nadhledem, tak byste si měli film užít!

Zhasni a zemřeš / Lights Out

10. srpna 2016 v 17:17 | Webmiss |  Recenze
Nemám ráda horory, protože mě děsí. Proto se na ně nedívám. No a když už jo, tak neskáču zrovna 5 metrů vysoko.

Děj

Jakmile se zhasnou světla, životy všech jsou v ohrožení. Ve tmě totiž číhá bytost, která rozhodně není kladnou hrdinkou z dívčích románů. A jak se zdá tak její další obětí má být Martin a jeho starší sesřička Rebecca. Kdo zvítězí?

Recenze od Bonnie

Jak jsem již zmínila na svém Facebooku, nevím podle čeho se pozná dobrý horor. Zda se počítají dobré lekačky, nebo zajímavá zápletka, či snad jak nám jsou sympatičtí protagonisté, nebo dokonce podle toho zda si při filmu s prominutím naděláme do kalhot?
Hororů jsem už v životě pár viděla (od Saw 1,2 až nekonečno, přes klasiku jako je například Kruh, nebo nejstrašidelnější horor letošního roku Čarodějnice, který jen tak mimochodem moc strašidelný nebyl, dále jsem viděla také Záhadu Blair Witch, českou klasiku Spalovače Mrtvol, Šestý smysl, Ti druzí, Čelisti, Satan přichází, Kytici, Nezvratný osud 1,2,..., Sirotčinec, Parfém: Příběh vraha, ... a právě přehodnocuji své vyjádření "pár hororů", jelikož tento seznam spíš vypadá na začátky nějakého hororového nadšence :-) Zkrátka a dobře několik hororů jsem už viděla, ale nikdy jsem nepřemýšlela nad tím jak o nich napsat recenzi, proto tohle bude taková moje prvotina :-)

Film začíná scénami, které byly povětšinou v traileru, takže pak už nevíte co od filmu čekat, za což uděluji velmi kladné hodnocení - vždyť kdo by měl rád trailery, ve kterých nám tvůrci vyzradí celý film a vy už pak nemáte důvod jít se na něj podívat do kina? Hlavní představitelka Rebecca mi připomínala Avril Lavigne a byla mi opravdu sympatická a držela jsem ji palce ať ji ta bytost z temnot nedostane! Na druhou stranu Rebečino chování k jejímu příteli mi přišlo naprosto nevhodné, zlé, sobecké a nepochopitelné, ale to asi do recenze nepatří. Rebečin malý bráška Martin je takový malý školák, který moc nespí protože se bojí a tak doufá že mu jeho velká ségra pomůže. Jejich maminka je opravdu zajímavé stvoření, které doma zásadně nesvítí a všechna okna má permanentně zatažená aby si mohla povídat se svou kamarádkou, ano, přesně s tou, která jde všem ostatním po krku.
Během filmu bylo i pár lekaček, které mě nadzvedly ze sedačky a dokonce jsem si všimla, že během promítání šli ve dvojci na záchod dokonce i kluci! Děj je vcelku zajímavý, zápletka jak jinak než děsivá, obehnaná nepěknou historií a překvapivě často se ve filmu zhasíná (to abychom se mi diváci pořádně báli).
Pokud se Vám líbí horory kde jsou lekačky a děj se odehrává v přítomnosti a nejedná se například o dobu středověku jako v Čarodějnici, potom si myslím, že Zhasni a zemřeš je film přesně pro Vás.


P.S. K filmu mám ještě jednu zajímavost! Jak jsem zjistila z čsfd předlohou filmu byl stejnojmenný krátkometrážní film ze Švédska . Takže pokud se chcete bát jen chvilku, můžete si pustit ten ;)