Září 2016

Café Society

30. září 2016 v 22:17 | Webmiss |  Recenze
Miluji filmy Woodyho Allena. Mám pocit, že už jsem to na blogu několikrát zmínila, ale opakování je matka moudrosti, že ano. Ani zdaleka jsem neviděla všechny jeho filmy, protože jich je opravdu hromada, ale od okamžiku kdy jsem poprvé viděla Půlnoc v Paříži jsem byla okouzlena. Uběhlo několik let a Půlnoc v Paříži jsem viděla ještě několikrát a stal se jedním z mých nejoblíbenějších filmů a také jsem viděla Kouzlo měsíčního svitu a Iracionálního Muže. Filmy z roku 2012 a 2013 mi unikly, ale určitě se na ně zpětně podívám. No a jelikož je tu rok 2016, vyšel další Woodyho film, tentokrát z doby starého dobrého Hollywoodu, kdy všude zněl jazz, lidé dbali na pěkné oblékání a problémy řešili gangsteři.

Děj

Hlavním hrdinou příběhu je Bobby, kterého si zahrál v poslední době často obsazovaný Jesse Eisenberg. Bobby pochází z New Yorku, přesněji řečeno z Bronxu, pochází z židovské rodiny, má dva sourozence a hašteřivé rodiče. Bobbyho bratr Ben se živí jako gangster a má na vše řešení. Bobbyho sestra je vdaná za pravý opak Bena - klidného vysokoškoláka, který nevěří tomu, že násilí něco může vyřešit. Bobby se rozhodne že nastal okamžik opustit domov a vydává se do Hollywoodu za novým životem. Tam se setká se svým strýčkem Philem, který prototypem agenta filmových hvězd. Phil zprvu nemá o Bobbyho zájem, ale nakonec ho zaměstná jako svého poslíčka a seznámí ho s Vonnie, která pro strýčka Phila pracuje jako asistentka a má za úkol ukázat Bobymu Hollywood. Bobby se do Vonnie na první pohled zamiluje a tím vlastně všechno začne...

Recenze

Ve filmech Woodyho Allena jsem si zvykla na nějakou nečekanou zápletku. Trochu jako v knížkách Roalda Dahla. Proto jsem byla zklamaná, že Café Society sice nabízí krásný Hollywood a ukazuje nám dobu kterou bych si přála navštívit, ale kromě milostného trojúhelníku a trocha té deprese nám nic víc nenabízí. Samozřejmě celé zobrazení Hollywoodu je překrásné, báječné, nádherné a strašně moc se mi líbí, ale chyběla mi ve filmu nějaka chytlavá zápletka. Večírky, gangsteři, alkohol, krásné róby, staré filmy na plátnech kin, procházky po Hollywoodu, Blake Lively, kterou miluji, Steve Carell v roli filmového agenta... film toho nabízí opravdu hodně, ale celkové vyznění filmu je smutné a trochu depresivní a bez hlubšího poselství.
Roli Vonnie, která se stane osudovou ženou pro Bobbyho ztvárnila Kristen Steward, kterou jsem v Twilightu coby Bellu měla ráda, ve Sněhurce a lovci jsem ji neviděla, Runaways jsem sice viděla, ale pamatuji si to opravdu jen matně a v Café Society mi její role osudové ženy dvou mužů nesedla. Nevím jestli to je tím, že na mě působí více chlapecky než žensky, nebo jestli v ní stále vidím Bellu, ale její postavu jsem si neoblíbila. Zato Blake Lively coby Veroniku jsem si zamilovala na první pohled, byla mi sympatičtější než Vonnie a tak nějak na mě působila dospěleji. Jesse Eisenberga, jak už jsem zmínila, je teĎ všude plno. Jen letos jsem ho viděla v Podfukářích 2, Batman vs. Superman a nakonec právě v Café Society. Jelikož bych mu jeho věk nehádala, naprosto mu žeru role mladých dvacetiletých mladíků, kteří jsou buď psychopati nebo snílci, kteří se v určité psychopaty teprve změní.
Celkově ať to počítám jak to počítám, film má ode mě 3 hvězdičky na čsfd, protože ani krásné kulisy, ani skvostný Hollywood, ani vtipný komentář vypravěče zkrátka nepřebijí jednoduchý milostný trojúhelník, který je ústředním motivem celého filmu. Film přesto doporučuji ke shlédnutí, zejména pokud si potrpíte na filmy, které Vás zavedou zpět do minulosti takovým způsobem, že u závěrečných titulek přemýšlíte, zda jste v jednadvacátem století či nikoliv.

P.S.: Ještě jedna věc, kterou bych ráda zmínila. Před tím, než jsem na Café Society vyrazila do kina jsem znala jen krátký popis filmu z programu kina a také filmové plakáty. Úplně jsem se vyhla čsfd a oficiálním trailerům abych nevěděla co od filmu čekat, ale pokud si chcete určitou představu o filmu udělat, tady je trailer:
SULLY

29. září 2016 v 13:23 | Webmiss |  Recenze
První film v režii Clinta Eastwooda, který jsem viděla a jsem z něj absolutně unešená! Předlohou filmu se stala kniha o Sully Sulenbergerovi, kterou podle rozhovorů s ním sepsal Jeffrey Zaslow a která pojednává o Zázrku na řece Hudson, kde Sully úspěšně přistál s dopravním letadlem se 155 pasažéry na palubě a žádnému se nic nestalo!

Děj filmu

Je leden rolu 2009 a Sully právě prožil nejdramatičtější přistání jeho život - s Airbusem a 155 pasažéry přistál řece Hudson, jelikož mu při střetut s ptáky chvilku po vzlétnutní vyřadily oba motory a on se okamžitě rozhodl, že přistání na vodu bude nejbezpečnější možnost. Zatímco ho svět a média oslavovali jako hrdinu, odborná komise na to měla jiný názor a celý případ důkladně prošetřovala.

Recenze

Jestli jsou všechny filmy Clinta Eastwooda takhle dobré, tak je chci vidět všechny. Film byl poutavý, Tom Hanks s bílou kšticí byl úplně někdo jiný a své role se ujal přesvědčivě. Ve filmu také není zbytečné kecání, děj plyne hezky plynule a postupně se nám prolíná vyšetřování s tím, jak vše doopravdy proběhlo a současně vidíme jaký obrovský nápor byl kladen nejen na Sullyho, ale také na jeho rodinu. Film rozhodně doporučuji, protože se mi opravdu líbil a užila jsem si každou minutu.


Pondělní příspěvek o všem možném

26. září 2016 v 9:52 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Krásné pondělní ráno!
Jak se dnes máte? Je pondělí, což pro většinu lidí znamená nový pracovní týden, popřípadě zase školu. Ať tak či onak, doufám, že jste vykročili pravdou nohou a celý týden si užijete!
Já se rozhodla zkusit něco nového, tedy nového pro mě. Začít číst víc noviny a zjišťovat co se děje kolem mě a smozřejmě se o své postřehy podělit s Vámi, mými čtenáři.
První věc, která mě spíše rozesmála, než aby mě něčím obohatila je příspěvek na stránkách České televize, resp. v rubrice kultura. Klipem týdne byl zvolen nový klip Lady Gaga s názvem Perfect Illusion, a autor tohoto článku se vážěn zamýšlel nad tím, zda klip nevyděsí fanoušky. Proč? Lady Gaga v něm totiž výjimečně nemá kontroverzní kostým a děj není nijak zvrhlý či do detajlů zpracovaný jak jsme zvyklí. Dalo by se říci, že klip je zcela normální... Zkrátka tato zpráva mi nepřijde ani trochu důležitá a nemám ponětí co nám měla dát. Stačilo by bylo jediné: Lady Gaga vydala nový klip, který trhá rekordy ve sledovanosti a v současné chvíli má na YouTube již 14 952 975 shlédnutí. Pokud jste klip ještě neviděli a ani neslyšeli píseň Perfect Illusion, doporučuji Vám se na klip podívat, protože píseň je to opravdu chytlavá a já si ji zamilovala na první poslech. Možná je to způspbeno i tím, že miluji většinu písní od Lady GG :-)


Blíží se volby. A kampaň ODS? Zrušit Elektronickou Evidenci tržeb. Proč? To máte znázorněno v následujícím videu:


Původně jsem se chtěla k videu nějak vyjádřit, ale nemám ponětí co bych k němu měla napsat, tak raději nenapíšu nic.

V rozhovoru s Emmou Roberts jsem se dozvěděla, že k herectví se dostala hlavě díky svojí tetě Julii, která ji vzala na natáčení Erin Brockovich a že si myslí, že pokud by nebyla dobrá tak by ji ani příbuzenský vztah s Julií nepomohl. V současné době se Emma stále objevuje v kinech v novém napínavém thrilleru z prostředí online her Nerve. Na film se docela těším a po jeho shlédnutí na blog samozřejmě hodím recenzi.

Mylsím že na pondělní ráno je toho až až...
Krásný týden,
Vaše BonnieDítě Bridget Jones

24. září 2016 v 19:31 | Webmiss |  Recenze
Odvažuji se tvrdit, že se jedná o nejlepší díl z celé trilogie trampot Bridget.

Kam se poděl pan Darcy?

Bridget je opět sama. 43. narozeniny na krku a ona je slaví sama ve svém bytě. Jak se to všechno mohlo stát? Co se pokazilo ve vztahu s panem dokonalým? To vše se v závěrečném dílů dozvíme! Jenomže hezky pěkně od začátku... Bridget má svou ideální váhu a je spokojená i se svým profesním životem. Jenomže! Nemá chlapa a všechny její kamarádky uýž vozí kočárky a zakládají rodiny. Jak se s tím vypořádat? Jet do lázní s kamarádkou a pořádně si zarelaxovat! Nebo snad ne?
Bridget si užívá života plnými doušky a tak se tak nějak přihodí že otěhotní, jenomže neví kdo je otcem. Kandidáti jsou totiž dva a oba jsou stejně pravděpodobní otci. Jedním z nich je nám divačkám již dobře známý pan Darcy a druhým je nový krasavec který náhodou vtrhne do Bridgitina života... jak to celé skončí?

Recenze od Bonnie

Bridget se tak nějak stala klasikou, kterou viděla snad každá žena! Já osobně jsem oba předchozí díly viděla víc než jednou a Bridget jsem si oblíbila :-) Je to taková roztomilá smolařka, která chce to co my všechny ostatní - být šťastná! Jenže v jejím případě se nejedná o další Hollywoodský snímek ve kterém hlavní hrdinka potká toho pravého a stráví s ním zbytek života. V jejím případě to je spíš opravdový příběh ženy, která se snaží najít své štěstí. Ve trojce se objeví zbrusu nový chlap (Patrick Dempsey), který Bridget slušně zamotá hlavu, ale samozřejmě uvidíme i našeho oblíbence Colina Firtha! Kdo se ale ve filmu neobjeví je Daniel Cleaver (Hugh Grant), kterému se údajně nezamlouval scénář a nechtěl se ve filmu objevit. Filmu to ale vůbec na ničem neubralo a já místy brečela smíchy a ani jsem se za ty dvě hodiny neprojedla celým popcornem, protože mě film natolik vtáhl do děje a bavil mě, že jsem na nějaké občerstvení neměla ani pomyšlení! Film je vtipný, smutný, romatický, moderní, má perfektní soundtrack, jenom ta Bridget už nevypadá jak vypadala... já z toho viním odborníky na péči, kteří podle mě na její tváři provedly několik úprav, což je z mého pohledu veliká škoda, protože Renée byla vždy kočka! Příběh filmu je vcelku jednoduchý, ale přesto jsem si ho zamilovala! Ihned po té co jsem dorazila z kina domů jsem byla rozhodlá, že hodnocení na čsfd je jasně 5 hvězdiček, což mi připomíná, že atím je film hodnocen 86% což je nejvíc ze všech dílů které zatím o Bridget byly natočené, což svědčí o tom, že je to opravdu bomba.
Abych to celé zkrátila: pokud jste žena či dívka, film je perfektní variantou na dámskou jízdu, nebo také na volné odpoledne, kdy se chcete podívat na něco krásného, vtipného, reálného.... zkrátka když máte náladu na skvělý film!
Učitelka

20. září 2016 v 12:30 | Webmiss |  Recenze
Jan Hřebejk, Petr Jarchovský a Zuzana Mauréry
(režie, scénář, hlavní role)


Film pojednává o velmi laskavě vyhlížející (a pro osobně opravdu sympatické) učitelce, která na začátku 80. let učí na základníí škole a nenápadně manipuluje nejen svými žáky, ale také jejich rodiči. Jenomže když se někteří rodiče vzepřou, začne teprve to pravé peklo.

Podrobnější děj

Celý film se odehrává retrospektivně, ale zároveň se ucitáme i v přítomnosti, kde se na setkání rodičů řeší nějaká situace ke které došlo ve třídě a v níž vystupovala paní učitelka a jedna žákyně. Celé to začalo vlastně zcela nenápadně, když se rodiče jedné žákyně rozhodli, že paní učitelce nebudou lézt do oněch míst, jenomže ona si to vybíjela na malém nevinném děvčeti. Co se vlastně stalo a jak k tomu došlo se dozvídáme zvolna, postupně a také pozvolna odhalujeme osobnost paní učitelky, která je na pohled neuvěřitelně milá a hodná osoba, ale dokáže si podmanit téměř kohokoli. A navíc, když je její sestra v Rusku a ona sama má v době socialismu vysoké postavení a zastává "ty správné názory", není to jen tak, když se jí někdo postaví.

Hodnocení

Největším problémem pro mě je, že mi Zuzana Mauréry, herečka, která ztvárnila onu zlou učitelku velmi sympatická. Proto i když prováděla něco hrozného, říkala jsem si, že je to sympaťanda a vůbec nevypadá jako ta typická učitelka, kterou si předstvuji já. Děj i celý příběh je opravdu silný a forma kterou se celý příběh postupně odkrývá a odehrává je víc než skvělá!
Pokud jste film ještě neviděli, určitě doporučuji ho shlédnout, jedná se o velmi kvalitní Česko-Slovenský film, i když podle mluvy se jedná spíš o film v české režii, ale s kompletním slovenským obsazením.
Neděle, Podzim, Nové filmy

18. září 2016 v 23:53 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Zdravím Vás,
jak se máte?
Já dnes měla pracovní odpoledne, takže se mi pomalu klíží víčka jak si tak ležím v posteli s notebookem na nohou a brouzdám si po síti, ale dostala jsem chuť ještě před spaním hodit pár svých postřehů na blog.
Tak zaprvé, další zářijový týden je už skoro za námi a teda páááni, to to ale letí! Nepřijde Vám? Ještě ve čtvrtek večer jsem šla z práce domů ve slabém svetříku a v sukni a dneska jsem se málem klepala jako osika jaká tam byla kosa. K tomu jsem si ještě všimla, že kaštany jsou zcela zralé a listy už se válejí po zemi a opadávají ze stromů. A vlastně se sama sebe ptám kdy ksakru přišel podzim, že jsem si ho vůbec nevšimla? Mám takový pocit, že tento víkend. Léto se s námi nejspíš pro letošek definitivně rozloučilo a je čas na pořádné podzimní plískanicE! Bohužel moje tělíčko na to ještě není připravené a ve skříni s oblečením mám stále na vrchu letní tílka a šaty.
Také jsem viděla dva nové filmy o kterých jsem plánovala napsat recenzi, ale byly natolik o ničem, že raději nic psát nebudu. Takže zůstane jen u recenze na film Učitelka (o čemž jsem se zmínila již na FB, ale stále jsem nějak nenašla čas a chuť celou recenzi sepsat). A jaké dva filmy nechci raději hodnotit?
Tím prvním z nich je další česká novika-Prázdniny v Provence, o kterém nemám co říct. Respetive mám toho hodně co říct, ale nic pozitivního, a tak raději nechci psát negativní článek o tom, jak se mi tento film vůbec, ale opravud vůbec nelíbil. No a tím druhým filmem je Lovecká sezóna: Stryšpatel. Bože, to byla hovadinka! Ani některé větší děti film nebavil!
Tolik tedy k uplynulému týdnu,

S láskou,
B.Návraty

11. září 2016 v 22:51 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Znáte ten pocit, když se po nějakém vícedenním výletě nebo třeba po dovolené vrátíte domů?
Já ten pocit nemám ráda. Celkově vlastně ty návraty nemám ráda. Tu cestu zpátky do běžného života, když víte jak fajn je žít neběžně. Miluji odjezdy, když se těším na noé dobrodružství, jsem natěšená a nevím co mě čeká, ale ty návraty jsou smutné, bez očekávání, jenom s pocitem toho, že se vracíte do normálu a najednou přemýšlíte o tom co ve svém životě změnit abyste mohli jezdit pryč častěji a častěji mít prázdniny a volno.
A proč o tom píšu v neděli v noci? Inu, dneska večer jsem se vrátila z víkendu na chalupě a sice už jsem doma pár hodin, mám vybaleno a není známky po tom, že bych tu dva dny nebyla, ale stejně mám takový ten pocit, že zítra zase začíná běžný život, a to i přesto, že mě nečeká škola, na což si po těch letech strávených studiem pořád nemůžu zvyknout, ale zkrátka mě čeká realita :-)
Nemyslete si, že jdu makat na 10 hodin někam do dolu, to vůbec ne! Ta moje realita není vůbec špatná, ale jde mi jen o to, že po každém návratu z nějaké dovči prožívám takovou tu chvilkovou emocionální krizi nebo jak to nazvat, kdy si mozek musí uvědomit, že si pár dní byl odpočinout, byl v jiném prostředí, nemusel řešit každodenní problémy a nezabýval se ani žádnými starostmi a najednou je zničehonic zpátky a zase musí nahodit a jet naplno.
Tak, a to by asi stačilo :-) Jen jsem měla nutkání a určitou potřebu se s Vámi podělit o ty smíšené pocity, které prožívám při návratech domů a vsadím se, že minimálně jeden z Vás si prochází tím stejným!

Dobrou noc,
s láskou,
B.

Selfie

8. září 2016 v 23:07 | Webmiss |  Recenze
Na seriál Selfie jsem narazila úplnou náhodou když jsem u snídaně projížděla programy v tv, protože jsem měla volné dopoledne a nechtěla jsem snídat sama :-) Možná to znáte, ne?
V hlavních rolích se nám představili Karen Gillan a John Cho a jedná se vlastně o předělávku klasiky G.B.Shawa o jedné slečně, kterou si vezme do parády světa a mravu znalý muž, který se do ní později i zamiluje. V hlavní roli Eliza Doolitlová.
Celá pointa seriálu je v tom, jak se mladá slečna, která je hvězdou snad všechn sociálních médií rozhodne stát se lepším člověkem.

Hodnocení


Od seriálu jsem moc nečekala, vlastně jsem ho brala jen jako oddychovku před spaním, nebo po perném dnu, která mě odreaguje a třeba i pobaví. Jedná se o moderní verzi starého příběhu My Fair Lady, kde je Lady pohlcena světem internetu a dělá ji potíže žít v běžném světě. Ale kupodivu mě seriál bavil a všech 13 dílů jsem si užila a těšila se ně. Byly vtipné, byly praštěné, byly nadsazené, byly fajn! Pokud hledáte seriál který shlédnete během několika málo dní, nebo týdnů je to skvělá volba. Oddychovka, zábava, humor :-)

P.S. Nemůžu si pomoc, ale název seriálu mi zkrátka v hlavě vždycky nahodí tuhle písničku:

Ale trailer k seriálu je zde:
Souboj českých seriálů

2. září 2016 v 20:56 | Webmiss |  Recenze
Září je tu a opět začíná souboj televizí o pozornost českého diváka. Který seriál to u Vás vyhrál? Televize Prima vsadila na Mord Partu, Česká Televize na Rapla a současně na Mattoniho. Jakožto fanynka seriálů a filnů jsem se rozhodla, že se podívám na první díly všech výše zmíněných a pokusím se nastínit jejich hlavní klady a zápory.
Tak tedy:
 

Mord Parta

Jiří Bartoška, Markéta Plánková, Vojtěch Kotek a Pavel Batěk.
Další klasická kriminálka, kde se v každém díle bude vyšetřovat jeden případ a do toho se budeme postupně dívat do soukromí jednotlivých hlavních hrdinů.
Hlavní tahounem seriálu je podle mě Jiří Bartoška, který naprosto exceloval ve filmu Příběh Tygra a přitáhl do kin neskutečná kvanta lidí.
Nevýhoda? Pro mě se jedná o klasický žánr kriminálky, která mě zkrátka netáhne.

RAPL

Hynek Čermák, Krušné hory, policie.
Opět kriminálka, která má zřejma za úkol konkurovat Mord Partě. V hlavní roli je rapl alias Hynek Čermák alias policajt, který tak trochu chytil rapla a je za trest poslán do pobočky do Krušných hor. Úvodní titulky mi připomínají poslední bondovku Skyfal, a proto se mi líbí, i přesto že působí trochu smutně.
Hlavním tahounem seriálu je pro Hynek Čermák, protože to je zkrátka sympaťák a mám ho ráda. V Gangterovi Ka se dosyta vyblbnul a padouši mu jdou jakoby sami.
Nevýhoda?
Depresivní česká kriminálka. Stačil mi jeden díl a záběry pošmourné krajiny Krušných hor ve mě spíš vyvolaly deprese než chuť pustit si další díl. Jak jsem již zmínila, kriminálky zkrátka nejsou můj šálek čaje.

Já, Mattoni

Původně měl hlavnínroli ztvárnit jiří Bartoška, ale kvůli své nemoci musel odstoupit a nahradil ho Alois Švehlík. Jedná se o velkorozpočtový a historický výpravný seriál.
Seriál vypráví o životním příběhu Mattoniho, jehož jméno máme stále na očích.
V televizi právě běží první díl a já musím uznat, že podle reklamy a výdejů které stály za filmem jsem na tento seriál zvědavá nejvíc. Seriál zatím vypadá slibně a myslím že vzhledem k celé výpravě a kostýmům a pointě celého seriálu by se mohlo jednat o seriál, který přiláká k televizi největší množství lidí.
Nevýhoda seriálu? Historie nemusí lákat každého.
Výhody? Kostýmy, historická přesnost, jediná ne-kriminálka.