Prosinec 2016

Lednové novinky v kinech

31. prosince 2016 v 14:08 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Nový rok se kvapem blíží a s ním i novoroční předsevzetí, plány a tak dále. Pro mě to znamená, že se změní pár číslic v kalendáři, o něco zestárnu, přijde opět léto (jupí!) a v kinech se objeví spousta filmů. Ale pojďme postupně a pěkně popořadě začít lednem...jaké filmy se objeví v kinech? Ať už vyrazíte na muzikál, dokument či tradiční americkou komedii, nebude chybět akce, napětí, humor, romantika či slzy dojetí nebo smíchu.

La la land

Milovníci klasických amerických romantických filmů si přijdou na své již od pátého ledna, kdy do kin vstoupí filmová novika La la land, ve kterém se opět potkala Emma Stone a Ryan Gosling (naposledy jste je mohli vidět pohromadě ve filmu Báječná, zatracená láska). Skvělé písničky, taneční kreace a samozřejmě milostný příběh plný zvratů, to vše nabízí La la land.
Pro mě jasná volba! Emmě a Ryanovi to spolu slušelo již v Bláznivé, zatracené lásce, takže jako pár spolu ladí, a film nabízí takové to krásné veselé a pozitivní prpstředí ve kterém je všechno možné, což se na začátek roku perfektně hodí!

Strnadovi

Pro fanoušky dokumentární tvorby Heleny Třeštíkové je v lednu nachystán dokument v rámci projektu Manželské etudy, který spočívá v tom, že autorka již od roku 1980 sleduje manželský pár Ivany a Václava Strnadových a vše pečlivě zaznamenává na kameru.
Na dokumenty mě zrovna dvakrát neužije, takže spíš tip pro Ty z vás, kteří si přesně tento typ filmu vychutnají.

Proč právě on?

Pro odlehčení po hektických vánočních svátcích se skvěle hodí americká komedie pojednávající o klasické situaci, kdy se rodiče seznámí s přítelem své dcery a naprosto ho neschvalují, protože si pro svou dceru přáli někoho lepšího. K jakým komickým situacím může během takového seznamování dojít a dá se vztahu ještě zabránit? Vše se dozvíte ve filmu Proč právě on? Můžete se těšit například na Jamese Franca, kterého jsme coby Davida mohli vidět ve filmu Jíst, meditovat, milovat po boku Julie Roberts. Vhodný film zejména na dámskou jízdu!
Must-see. Bude to další americká komedie, kterou ale musím vidět a basta!


Zlato

Pokud chcete vyrazit na film, v němž hraje sexy herec a nebude chybět ani akce a napětí, je pro Vás určen snímek Zlato s Matthewem McConaugheym v hlavní roli. Příběh vychází ze skutečných událostí kolem těžebního skandálu, ke kterým došlo počátkem devadesátých let. Pokud hledáte film na který byste mohli vyrazit s partnerem, je to ideální volba.
Matthew je pro mě hlavním tahounem filmu :-)

Miluji tě modře

Autor filmů Probudím se včera a Celebrity s.r.o. přichází v roce 2017 s novou romantickou komedií, která se tentokrát točí kolem Davida Bárty, doktora který žije se svou matkou a snaží se ve svém životě najít nějakou rovnováhu, i přesto, že už je ve věku, kdy by jeho život měl mít jasně daný obrys. A pak jednoho den potká Terezu. Mladou, krásnou, vášnivou a zadanou. Dokáže si David získat Terezinu přízeň a být pro ni tím pravým?
Podle informací od distributora vypadá zápletka nadějně, ale jak to celé dopadne zjistím až po shlédnutí.

A co vy? Vybrali jste si nějaký film, nalákala jsem Vás na něco? :-)


Bonnie

P.S.: Úspěšný vstup do nového roku!

Sobotní večer

17. prosince 2016 v 23:54 | Webmiss |  WebMiss
Tak jsem se dneska rozhodla že se konečně podívám na Atlas Mraků. Dávali ho v tv, takže jsem to brala jako znamení...no spíš jsem si náhodou všimla že ho dávají :-) Film trvá necelé tři hodiny a popisuje osudy několika málo lidí, kteří jsou propojení a jejich osud určuje počet dobrých a špatných skutků které vykonali. Celá myšlenka filmu je zajímavá a zaujala mě, ale rozhodně to nebyl nejlepší film co jsem kdy viděla. Možná že kdybych četla původní knižní verzi, byla bych z filmu nadšená. Ale takhle... jsem ráda, že jsem Atlas konečně viděla, ale zase z toho nejsem nadšená natolik, abych skákala tři mery vysoko do vzduchu. Tak jsem si po filmu prošla klasickou večerní rutinu, oblékla si pyžamo, ohřála si zbytek oběda, zasedla na gauč a pustila si-na zlepšení nálady-další díl seriálu na kterém momentálně ujíždím, a to je Mentalista. Ale nemohla jsem provést větší blbost. Jednal se o dosud nejdepresivnější díl který jsem viděla. Konkrétně o osmý díl druhé série, takže zvažuji co dalšího si teď pustit abych měla jistotu, že se bude jednat o něco pozitivního, veselého a pěkného, protože bych ráda ulehla do postele veselá a ne zasmušilá.
Držte mi pěsti, dobrou noc!

BonnieGilmorova děvčata PODZIM

17. prosince 2016 v 14:35 | Webmiss |  Recenze
Tak to bychom měli... všechny nové epizody už jsem shlédla a prožívám ten pocit, kdy je Vám smutno po dokoukání nějakého seriálu, který jste si oblíbili. Jelikož seriály miluji a sleduji pořád nějaký nový, člověk by řekl, že už jsem si na tento pocit zvykla, ale opak je pravdou. Vždycky na mě padne naprosto iracionální smutek po někom, koho neznám a kdo ani ve skutečnosti neexistuje...
Ale teď už k celkovému hodnocení nových Gilmorek! Viděli jste už Gilmore Girls: A Year in the Life? Stojí to za to!


Suverénně nejsmutnějším dílem bylo Léto. První polovina byla naprosto skvělá, vtipná, zkrátka Gilmorovská se vším všudy, ale pak se něco zlomilo a už to šlo postupně tak nějak do depresivně melancholična. Zato Podzim nám opět vrátil úsměv na tvář! Díky Lorelai si chci přečíst knížku Wild, která již byla zfilmována, ale pořád jsem se ani k jednomu nedostala. A také jsem si uvědomila že jsem tým Jess a nejspíš jsem i vždy byla. Tedy po skončení původních sérií mi bylo líto že Rory neskončila s Loganem, ale v nových epizodách už jsem si naprosto jistá, že ten pravý je Jess.
V posledním dílu také konečně uvidíme postavy, které jsme ještě neviděli a samozřejmě se uzavřou příběhy všech postav. Lorelai a Luke vyřeší nedostatky ve svém vztahu, Kirk uspořádá něco naprosto snového co bych chtěla zařít, Brigáda Smrti podnikne nejbáječnější večer který jsme zatím viděli (alespoň podle mě), po opravdu dlouhé době se Loreala jakž takž udobří s Emily a Emily si uvědomí co je teď v jejím životě důležité a čemu se chce věnovat po smrti Richarda a Rory se pnoří do něčeho co za to opravdu stojí!
A závěr? Neptejte se! Pěkně mě namíchl :-) Myslela jsem, že to bude uazvření se vším všudy, ale očividně máme smůlu a některé věci ci zkrátka každý z nás může domyslet podle sebe. Jak jsem již zmínila v příspvěku, já mám jasno :-)
A co vy? Viděli jste nové díly?


B.


Gilmorky: Léto

10. prosince 2016 v 15:59 | Webmiss |  Recenze
Tak jsem si nachystala sklenku vína, nalakovala nehty u nohou, zabalila se do deky a pustila si další díl z nové čtyřdílné řady Gilmorek. Léto.
Ze začátku to vypadalo, že se právě tento díl stane mým nejoblíbenějším, ale krásné, vtipné a veselé scénky se ke konci změnily na ty z reality, která není vždy pozitivní a veselá a krásná jako v seriálech. Po shlédnutí mi vlastně bylo i trochu do pláče, protože jsem se v obou postavách viděla. Rory konečně udělá rozhodnutí, které měla udělat už dávno a to samé vlastně platí i pro Lorelai. Obě se postaví věcem, které přehlížely a nechtěly vidět a pohnou se se svým životem dál. Ale vraťme se hezky na začátek...
Do Stars Hollow zavítalo léto! To znamená horko, letní šaty, brýle na oči a zábava může začít! Obě holky se dost zapotí, potkáme (konečně!) Jesse, také se potkáme s April a navštívíme Stars Hollowský Tajný bar! A dokonce uvidíme i zákulisí nového muzikálu o Stars Hollow, na který jsem koukala s otevřenou pusou a vlastně doteď nemám slov... Dále budeme svědky toho jak se Emily pomalu vyrovnává se smrtí Richarda. Vlastně když o tom zpětně přemýšlím, celá první část LÉTA je plná optimismu, je hravá, veselá, a přesně taková jak byste si představovaly že bude probíhat letní díl... Jenomže pak nastane zlom, a můj aktuální stav (kdy nevím co vlastně od života chci, nebo kam se chci posunout, co dělat,...) mi akorát celý prožitek z Gilmorek tak nějak prohloubil. Zatím jsem sice ve 3/4, ale myslím si, že Léto je nejvíce emotivní ze všech nových dílů a doufám že rozuzlení, které doufám nastane na Podzim, se mi bude líbit a celá nová "série" skončí pozitivně a tak jak mají Gilmorky končiit.


B.


Mike i Dave sháněj holku

9. prosince 2016 v 13:44 | Webmiss |  Recenze
Letní měsíce už jsou za námi, ale já až teprve včera viděla vcelku nový snímek Mike i Dave sháněj holku a bylo to strašné.

Děj

Celá pointa filmu spočívá v tom, že Mike a Dave, dva trochu praštění bráchové, shánějí dvě hodné a milé slečny na svatbu své mladší sestry. Abyste tomu rozumněli, Mike i Dave jsou trochu zmetci. Dělají neskutečné průšvihy na jakémkoli rodinném setkání. A aby tomu rodina zabránila, pověří kluky, žesi musí přivést svůj doprovod, který bude hodný. A samozřejmě to nedopadne jinak, než že si nevědomky nabrknou sebe sami ale v holčičí variantě. A jak to asi může dopadnout...

Recenze od Bonnie

No a přesně tak to také dopadne. Film je jen další hloupou americkou komedií, která Vám vlastně ani nic nového nepřinese a spíš Vás okrade o hodinu a půl Vašeho života. Zack Efron vypadá sice stále dobře, ale na utáhnutí celého filmu to zkrátka nestačí. Docela vlastně lituji, že jsem nezůstala jen u traileru. V něm jsou totiž ty nejlepší scénky z cleého filmu a nic lepšího už nečekejte. Opravdu. Nepřeháním. Všechny scény, které mi přišly vtipné byly opravdu jen ty z traileru, Takže asi tak... Nevím co bych dále mohla na fimu hodnotit, protože nechci nijak shazovat práci tvůrců, ale nejsem zkrátka cílový divák. Už mi není 15 a od filmů čekám něco víc než pár pubertálních a chabých fórků, které u závěrečných titulků navíc zapomenu. Jediné proč film vidět je Zack Efron bez trička, nic víc, je mi líto.


BonnieGilmorky: Jaro

8. prosince 2016 v 12:37 | Webmiss |  Recenze
Jaro nás zavede rovnou do horové scénky, která spočívá ve společné terapii Lorelai a Emily. Takže už od začátku je příčka velmi vysoko!
A opět opakuji pro Ty z Vás, kteří jste ještě novou sérii Gilmorek neviděli a plánujete a nechcete číst žádné spoilery ani se dozvědět kdo všechno se v nových epizodách objeví, přestaňte číst! Popřípadě se sem vraťte až po odkoukání abyste mohli zjistit zda s vámi někdo sdílí názor na novou "sérii."
Po společné terapii se ocitáme na Festivalu mezinárodní kuchyně, která se koná ve Stars Hollow. Na festivalu mimochodem úplně poprvé potkáme pana Kima! Ano, Lanin otec opravud existuje! Takže už jen zbývá odhalit totžnost paní Colombové.Co mě na epizodě nejvíc potěšilo a zahřálo u srdce je fakt ,že Rory je ve svém životě naprosto ztracená. I přesto, že jí je 32 a měla by být usazená, nebo alespoň vědět co v životě by chtěla dělat, nebo jakou cestou se dát, nemá o tom nejmenší ponětí. Ach, jak já té holce rozumím... Momentálně si procházím něčím dost podobným, ale přeci jen jsem o něco mladší, což ale nezaručuje, že za necelých 10 let budu někde, kde budu spokojená. Tato Roryna krize mě také utvrzuje v tom, že nevadí kolik Vám je let, protože krize osobnosti, kariérní, či jakákoli jiná krize může přijít opravdu kdykoli.
Ale dále k seznamu postav, které se v jarním díle objeví. Pana Kima jsem už zmínila, ale je to natolik neuvěřitlené, že jsem ho potřebovala zmínit znovu, dále také Loganův otec, který vypadá pořád stejně a nejspíš je to pořád stejný idiot. Dále potkáme i Paul Anku, a nejenom toho čtyřnohého, ale i toho pravého. Kirk natočí nový film, Rory udělá důlěžité rozhodnutí, Paris udrží dveře nohou, uvidíme ředitele Chiltonu, také uvidíme Chilton a potkáme se s Parisinými dětmi a jejím skoro již ex-manželem.
A to nejlepší na konec: Opět uvidíme akci na kterou ženy nachystají oše s občerstvením a koše se pak draží v altánku na náměstí. Kdo si koupí čí koš a kdo spolu poobědvá na dece?Bon Bon
Gilmore Girls: Winter

1. prosince 2016 v 22:08 | Webmiss |  Recenze
Pokud jste tuto epizodu ještě neviděli, raději přestaňtě číst hned teď. Doopravdy. Mohla bych Vám vyzradit nějakou pointu, část děje cokoli... Takže to berte jako upozornění pro fanoušky Gilmorek, kteří ještě neviděli první epizodu z nové série, která měla premiéru 25.11. 2016. Pokud ale epizodu vidět nechcete a chcete si jen přečíst něco o nových Gilmorkách, směle pokračujte!

Winter

Očekávala jsem, že epizoda začne stejně jako všechny předchozí. Typickým intrem s hudbou "When you lead I will follow". Ale ono se tak nestalo. Díl začíná černým pozadím a slyšíme dobře známé hlášky ze všech předchozích dílů. A do toho se zobrazují jména herců a nakonec hlášky utichnou, začnou padat bílé sněhové vločky a zobrazí se název epizody "WINTER". A pak už se objevíme v našem starém dobrém Stars Hollow, ve kterém nesmí chybět Lorelai a Rory. (Vím že to naprosto nesouvisí s psaním tohoto článku, ale přesně v tento okamžik kdy píšu článek o sněhu, za okny padá z nebe sníh a dotváří tak celkovou atmosféru).
V prvním díle se postupně dozvídáme co je nového, projdeme si Stars Hollow v tu nejkrásnější dobu v roce, kdy všude leží bílý sníh a celé městečko svítí vánoční výzdobou! Velmi zvláštní a nezvyklou věcí je, že všechny postavy pobíhají po městě se smartphony a připojují se na wi-fi, a to dokonce i u Luka v Bistru! Tedy, alespoň se o to snaží ;-)
V prvním díle také potkáme nového Roryna přítele Johna, George, Joea... teda Paula!! A potkáme se s novým šéfkuchařem ve Vážce. Bohužel to není Sookie, protože ta se nachází kdesi bůhví kde v lesích. Zato Michel je stále v hotelu a jeho hlas v originále je skoro stejný jako v češtině, což se mi zdá sympatické. Emily je po smrti manžela tak trochu mimo sebe a bláznivější než obvykle, což se časem snad usadí. Kirk je pořád Kirk, má nové nápady, které se nebojí uskutečňovat a pořídil si nového mazlíčka. Také se dozvíme co dělá April, ačkoli se v epizodě neobjeví. Dále se setkáme s Paris a zjistíme co je její pracovní náplní. Moc jí to sluší, mimochodem. Pokud bych někdy chtěla mít krátké vlasy, přála bych si aby mi slušely stejně jako jí. Dále se také zaletíme podívat do staré dobré Anglie, a to přímo do Londýna, do typické anglické restaurace. S účástí v pokračování Gilmorek také souhlasili všichni muži Roryna života - tedy Dean, Jess a Logan. Nevím, kdy se objeví první dva, ale Logan se ukáže už v první epizodě. Dost mě mimochodem překvapilo jak Rory přistupuje ke svému milostnému životu. Tedy, chci tím říct, že jsem si vždy myslela, že Rory se jednoho dne usadí s manželem, ne hned po ukončení Yaleu, ale ve 32 jsem si ji představovala s manželem a možná i s mimčem. Zato Parisin přístup k životu mi přišel naprosto odpovídající její nátuře. S ničím se moc nemaže a jde přímok věci, přesně taková Paris jakou ji známe už od Chiltonu. A kdo mě opravdu vyděsil? Zack.Vypadá tak nějak hooodně staře, že jsem se doopravdy lekla když jsem ho viděla. Vždyť mu musí být také kolem 35, ale vypadá minimálně na padesát. Brian na druhou stranu vypadá pořád stejně a Gilovy přibyla na rukou nějaká tetování, ale jinak je si vcelku podobný. A ještě zpátky k Emily. Jedná se o první epizodu ve které můžeme Emily vidět v džínách a tričku! Ano! Emily, která vždy nosí kostýmky a sukýnky, uvidíme v DŽÍNÁCH. Tuto proměnu má na svědomí Marie Kondo, o které jsem na blogu už psala v rámci článku o minimalismu. A úplně jsem zapomněla zmínit, že Emily vypadá naprosto úchvatně! Její představitelce, Kely Bishop, je 72 let a tipovaly byste ji maximálně šedesátku. A Paul Anka! Trochu změnil styl, ale jinak je to porád dobře známý Paul Anka. A když už jsem u toho spoilování, mezi Lorelai a Emily dojde k dojemnému momentu, který tvrá přibližně 20 vteřin, ale i přesto jsem si tento moment užila, i když mi pak bylo Lorelai líto.
A to je vše! Tolik k prní epzodě nových, a stále skvělých, Gilmorových děvčat!

Bonnie