Březen 2017

I DVA JSOU RODINA / DEMAIN TOUT COMMENCE

31. března 2017 v 16:53 | Webmiss |  Recenze
Pokud jste viděli film Nedotknutelní a zamilovai se do něj,
prožijete déja vu při sledování tohoto snímku.
Opět si v něm jednu z hlavních rolí
střihl Omar Sy a opět se dostane do
pro něk nové a nezvyklé situace,
se kterou se vypořádá po svém.

Děj

Samuel (Omar Sy) si užívá života plnými doušky. Na Francouzské riviéře paří od rána do večera a užívá si života svobodného mladíka. Jenomže tento pohádkový život je narušen ve chvíli, kdy se setká s prázdninovým flirtem minulého léta a zjistí že je otcem malé holčičky. Jelikož její mamka sbalí prachy a vypadne, Samuel se rozhodne vypravit za ní a holčičku ji opět vrátit, jenomže její matka prostě není nikde k nalezení. Co teď?

Recenze

Omar Sy je oficiálně můj nejoblíbenější francouzský herec. Sice mu nerozumím úplně každé slovo, ale tak každé třetí, čtrvté pochytím. A herečka kterou ztvárnila jeho dceru - Gloria Colston - byla skvělá. Mám pocit, že ten vztah otec-dcera mezi nimi skvěle fungoval a věřím tomu, že se v reálu stali dobrými parťáky. I další obsazení je super. V roli Gloriiny matky se objevila známá tvář Clémence Poésy a v roli rodinného přítele Samuela a Glorie jsme spatřili Antoina Bertranda, kterého jsem v žádném filmu ještě neviděla, ale svoji roli vystřihl neuvěřitelně vtipně a dojemně!
Co se týče děje, má spád, je vtipný, je smutný, je dojemný, je krásný, je originální, je překvapivý a pro některé z Vás budou zapotřebí kapesníčky. Filmu nenám co vytknout, protože mě okouzlil a nadchl. Co se týče kulis, přála bych si bydlet se Samem a Glorií v jejich bytě, protože něco tak svkělého jsem ještě neviděla!
Takže se budu opakovat: pokud se vám líbí Nedotknutelní, bude se Vám líbit i tento film!


Bonnie

GIRL ONLINE ON TOUR - Zoe Sugg

29. března 2017 v 22:18 | Webmiss |  Recenze
Pokud sledujete můj blog už nějakou dobu, nejspíš jste si všimli že jsem fanynkou britské YouTuberské dvojice Alfieho a Zoe (PointlessBlog a Zoella). A jelikož Zoe vydala již 3 knížky, neodolala jsem a přečetla si už druhou z nich. A užila jsem si ji úplně stejně jako první.
Girl Online on Tour je pokračování prvního dílu, který byl pojmenován Girl Online. O čem to celé je, kdo je ta Girl Online a je v knížce paralela se Zoe a jejím životem úspěšné blogerky a Youtuberky?


Děj

Hlavní hrdinka Penny se v prvním díle dala dohromady s klukem z Brooklynu o kterém netušila, že je začínající hvězdou a dost ji to zavařilo. Nyní, o něco málo později, se s ním (a s celou jeho kapelou a bývalou falešnou přítelkyní) vydává na turné po Evropě. Sice to zní jako sranda, ale pro holku úspěšného zpěváka, po kterém holky šílí to není jen tak! Penny navíc trpí záchvaty paniky a dělá ji problémy nejenom létání, ale také pobyt v přeplněných prostorech a tour shodou okolností zahrnuje oboje.
Jak se s tím Penny vypořádá a jak si celé tour užije? To se dozvíte v knížce.

Můj názor

První díl byl krásný. Ano, četla jsem různé spekulace a články na internetu o tom, že Zoe možná ani knížky nenapsala, ale jíá si vybrala, že těmto článkům nebudu věřit a knížku si přečtu. Při čtení jsem měla pocit, že v Penny je hodně ze Zoe. Také trpí panickými záchvaty a neužívá si pozornosti veřejnosti. Chodí s úspěšným klukem. Žije v Brightonu a také má bratra. Těch podobností je opravdu spousta! A i proto se mi knížka líbila.
Je čtivá, hlavní hrdinka je sympaťanda, a vůbec nevadí že je o několik let mladší, stejně si to čtení užívám! Dokonce se mi zdá, že na svůj věk je dost dospělá a rozumná. Já v 16 letech byla pořádné éro!
Na knížce se mi líbí:
  • styl, kterým je knížka psaná
  • reálnost, není to žádný cajdák
  • postavy
  • vztah Penny a jejích rodičů (ně všichni puberťáci je musí nesnášet)
  • upřímnost, otevřenost
  • děj
  • zápletka
Pokud rádi trávíte čad u knížek, které nejsou zas až natolik náročné a dají se číst třeba v posteli před spaním, nebo s drinkem v ruce u bazénu, je tohle knížka pro Vás!

BonnieJohn Wick Chapter 2

27. března 2017 v 11:10 | Webmiss |  Recenze
I přesto, že mezi prvním a druhým dílem uběhly pouhé čtyři dny,
filmy jsou diametrálně odlišné.
Jednička je o honbě člověka z pomstou,
dvojka je akcí napumpovaný film ve kterém se pořád něco děje.

Děj


John Wick je proti své vůli zpět. Kvůli dohodě kterou kdysi uzavřel s jedním podlým zabiják se musí vydat do Říma a vykonat svou práci. Jenomže netuší, že tím to celé zdaleka nekončí...

Hodnocení

Na jedničce se mi líbila ta jednoduchá dějová linie: zemřela mi žena, zabili mi psa, ukradli mi auto a já se vydám na cestu pomsty, protože co je moc je zkrátka moc.
A nyní dvojka: po vykonání pomsty si John žije spokojeně ve svém domě, ale novinky se šíří rychle a tak během pár dní co je zpět, má nemilou a nečekanou návštěvu, která ho přivede zpět do světa zločinu. Ale celé to je úplně odlišná jízda!
Ne že bych si ji v kině neužívala, jedná se o dvou hodinový akčňák, ve kterém uvidíme podsvětí tak, jak jsme ho v jedničce neviděli. Některé postavy zůstaly, některé přibyly. Poíváme se do Říma a John bude používat hned několik různých druhů zbraní. Také poznáme další hotel, navštívíme speciálního krejčího i someliéra a budeme svědky toho, jak Vám jedno jediné rozhodnutí může navždy obrátit život vzhůru nohama.
A také se potkáme s Morpheem. Pokud jste viděli Matrix, tak víte, o kom mluvím. A možná budete stejně jako já chvíli přemýšlet, zda se jedná o záměrný odkaz na Matrix, či nikoli. (Do dneška jsem na to nepřišla).
A ještě něco: ne že by to nebyl dobrý film, ale není to to samé. John Wick byl něco nového. Akčňák, ve kterém je hlavní hrdina normální člověk a ne nadpřirozená bytost. John je pořád jakž takž normální člověk, ale celý ten svět zločinu kolem něj je chvílemi už trochu moc, proto 4 hvězdičky z 5.


P.S. A potkáme se i s dalšími příbuznými z ruské rodiny, kterou jsme potkali v jedničce.


BROOKLYN - láska na první pohled

22. března 2017 v 11:40 | Webmiss |  Recenze
Pokud jste čekali, že tento článek bude o čtvrti, tak Vám možná zklamu: bude o tom krásném filmu, který zkrátka musíte vidět!

DĚJ

Jsou 50. léta 20. století a Irka Eilis odjíždí z popudu své starší sestry, která pro ni chce hezčí budoucnost,z rodného městečka do Brooklynu v Americe. Pro Eilis to znamená nejenom opuštění starší a milované sestřičky, ale také opuštění matky a všeho co doposud znala a vykročit vzhůru do neznáma. V Americe má sice zařízené ubytování i práci, ale přeci jen to bude kulturní skok a stesk po domově možná bude silnější než touha po lepším životě. Nebo nebude?

HODNOCENÍ

Eilis je zaprvé opravdu krásná a působí velmi nevinně a roztomile, takže jsem si ji zamilovala od první scény. Zadruhé, móda padesátých let byla báječná, krásná, nádherná a mrzí mě, že už se teď nenosí. Během filmu jsem totiž opravdu měla chuť spíchnout si nové šaty a k tomu si koupit typický propínací svetřík, nanést trochu rtěnky na rty a vyrazit si do ulic...jenže pak mi došlo že je rok 2017 a na vrcholu módního žebříčku se právě drží děravé džíny...
Takže tímto jsem chtěla vzdát poklonu herečce a kostymérkám. Skvělá práce!
A teď už trochu k filmu...
První polovina filmu se odehrává převážně v Americe minulého století, takže vidíme jak to dříve chodilo, druhá část filmu mě štvala a doopravdy mi zrychlila tep, protože jsem nemohla ustát kterým směrem se celý děj stáčel. Ano, až tak mě děj filmu pohltil. Takže až budete sledovat Brooklyn, dojde Vám jaké variantě jsem od začátku fandila!
V rámci nevyzrazení zápletky a závěru jen budu konstatovat, že nejspíš každý z Vás si ve filmu najde něco pro sebe. Ať už je to čelení výzvám, nebo odpovědnost za rodinu, či snad pomoc bližním v nouzi. Myslím si, že každý jsme jiný a proto v nás film zanechá různé pocity.
Co se mi na filmu moc líbilo, ačkoli to moc nesouviselo s dějem, byla skutečnost, že Eilis neustále nosila něco zeleného. jelikož je zelená typickou barvou Irska, mám za to, že to tvůrci dělali schválně a dávali nám tím najevo, že se Eilis stýská po domově.
Film je krásný, smutný, depresivní, vtipný, veselý, romantický, ale asi není pro kluky. Pokud tedy nejste kluk či muž, který miluje romantické fimy z minulého století.
Hodnocení je zcela očividné: 5 hvězdiček z 5 celkových!

Ty žluté šaty v traileru jsou ty, u kterých jse mse tak rozplývala :-)


P.S. : Během filmu mi také došlo jaký obrovský pokrok udělala italská kuchyně. Respektive jak se rozšířila po světě :-)


BonnieKráska a Zvíře/Beauty and the Beast (2017)

20. března 2017 v 16:05 | Webmiss |  Recenze
Emma Watson v roli krásné a chytré Belle,
která hledá v životě něco víc než jen bohatého partnera.


Na úvod bych se měla přiznat, že jsem původní Disneyovskou verzi nikdy neviděla, takže nevím jestli je to celé zkopírované, nebo trochu poupravené. Každopádně Emmě role Belle sedne. Jediné co mě mrzí, že jsem viděla dabovanou verzi, takže veškeré písničky byly v češtině a já si tak nemohla poslechnout Emmin zpěv.

Děj

Asi to znáte, ale přeci jen nastíním jak to celé bylo a je a bude... Jeden princ byl tak marnivý a zlý, že ho jedna čarodějka zaklela do zvířete, nebo chcete-li do podoby netvora, a propojila jeho život s růží. Dokud budou na růži okvětní plátky a někdo se do něj zamiluje i přes jeho podobu, přemění se zpět v člověka, pokud ale okvětní lístky opadají, zůstane v podobě zvířete do konce života. A právě kolem zámku, kde tento zakletý princ bydlí jede Bellin otec a utrhne z princovy zahrady růži pro svoiu dceru. To netvora/prince natolik rozlítí, že ho chce věznit do konce života. A to je ta chvíle kdy na scénu přichází Belle, která svého otce zachrání.

Hodnocení

Stojí to za to! Kulisy, kostýmy a make-up jsou dokonalé. A mluvící nábytek je jelepší součástí filmu. Je vtipný a roztomilý. A všechno a všichni vypadají jako z Disney verze a je až neuvěřitelné, že je film hraný. Samozřejěm většina věcí je udělaná počítačově, ale vypadá to naprosto reálně a dodává to celému příběhu na jakési magičnosti. Emmě tu roli zkrátka žeru a netvor je také velmi předvědčivý. A ta jiskra, která mezi nii přeskočí zkrátka funguje. Od jedné scény jsem byla přesvěčená, že to spolu táhnou i v reálu, ale takhle se nejspíš pozníá dobrý herec.
Pokud plánujete na film vyrazit se svými dětmi nebo maldšími sourozenci, dobře si to rozmyslete. Pohádka je sice mláděži přístupná, ale myslím že ji více ocení starší děti, neboť trvá přes dvě hodiny a nevím kolik dětí vydrží potichu sedět na sedačce v kině a ještě se soustředit na film.
A samozřejmě musím zmínit zpěv. Na začátku jsem měla chvíli pocit, že koukám na pokračování Lalalandu. Byly tam asi tři písničky hned po sobě a já se na chvíli vyděsila, že to bude cleé jen zpívané, což by mě asi zabilo...Dvouhodinová zpívaná pohádka by zkrátka nebyl zrovna můj šálek čaje. Naštěstí se všechny postavy postupně rozmlouvaly a pak se víc mluvilo než zpívalo a mně spadl káemn ze srdce! Opravdu.

Zajímavosti

Kvůli roli v Krásce a zvířeti odmítla Emma Watson hrál v již zmíněném Lalaladnu. Emma Stone za roli v Lalalandu dostala Oskara, tak uvidíme přístí rok, zda se Emma Watson rozhodla správně.
A ještě jedna zajímavost týkající se opět Lalalandu: Ryan Gosling se rozhodl přesně opačně. Sice za Lalaland sošku Oskara nezískal, ale já jsem ráda, že jsem si ho mohla na plátně užívat v jeho lidksé podobě. Ne že by byl v roli zvířete špatný, ale přeci jen by mi chyběl jeho obličej a v roli smutného jazzového fanouška, který si chce založit vlastní klub mi byl sympatičtější, než kdyby celý film nosil masku a chlupy.

Celkově musím film hodnotit kladně. Byl to opravdu pohádkový zážitek a jsem ráda, že jsem si na něj zašla do kina.
P.S.: Také jsem měla pocit, že film je moc tmavý, takže jsem ráda, že není ve 3D, protože by to bylo spíš na škodu.
P.P.S.: Tak co, vyrazíte si na Krásku a zvíře?BonnieNedělní post

19. března 2017 v 9:34 | Webmiss |  WebMiss
Krásné nedělní dopoledne lidičky.
Za pár hodin skončí poslední zastávka letošního světového poháru v biatlonu a opět se setkáme zase na podzim. Achjo, jak já nemám ráda loučení...
A co nás čeká v následujícím týdnu?
Na blogu přibudou další recenze. Pokud se Vám líbil John Wick, vsadím se, že jste stejně jako já neodolali a zašli jste si do kina i na dvojku. To je tedy recenze číslo 1. Dále pro Vás plánuji zhodnocení nového romantického pohádkového filmu Kráska a Zvíře, ve kterém si krásku zahrála Ema Watson. No a v neposlední řadě také receze filmu Brooklyn. Moc jsem si přála na něj vyrazit do kina, ale znáte to, někdy ten čas prostě nemáte a musíte pak čekat až to bude ke shlédnutí alespoň v telce.
Takže, sečteno a podrtženo, v novém týdnu se můžete těšit hned na tři další recenze a možná k tomu přibude i nějaký další článeček, kdo ví...

Krásný zbytek víkendu!

BonJohn Wick

17. března 2017 v 9:48 | Webmiss |  Recenze
Film, který jsem si užila od začátku do konce.
Nejenom díky tomu že miluji Keanu Reevese,
ale také díky příběhu, který plyne pozvolně
a nejedná se o typický akční film,
ale o pomstu osamělého člověka,
který je naštvaný
a chce se pomstít.

Děj filmu

Johnovi Wickovi ukradli auto a zabili psa. Zní to jako banalita, ale před dvěma dny mu zemřela žena a krádež auta společně s vraždou jediného Johnova parťáka, to už je prostě moc. Bohužel zlodějíčci netušili kdo že je ten chlápek, kterého zmlátili a dělal si z něj legraci, kdyby věděli, že se jedná o Johna Wicka, někdy přezdívaného jako BabaJaga či v angličtině Boogeyman, dali by si pozor. Teď je čeká jediné, Johnovsa pomsta.

Hodnocení Bonnie

Ačkoliv podle popisu se jedná o velmi banální zápletku, opak je pravdou. Zkrátka trpělivost někdy každému přeteče, a pokud jste bývály profesionál v zabíjení a nemáte co ztratit, proč se nevydat na cestu pomsty. Sice se svým řemeslem skončil, ale očividně nic nezapomněl.
Vítejte ve světě, kde je zabíjení na denním pořádku. Poznáte místa, o kterých jste nejspíš vůbec netušili, že existují, a uvidíte Keanu Reevese, který si akční scény natočil sám a ještě ho uslyšíte mluvit rusky, což jsem vůbec netušila, že umí. Pokud máte rádi netradiční akčňáky, je tohle pro Vás. Já film naprosto hltala a je to pro mě jasných 5 hvězdiček na čsfd.


Zajímavosti

Pokud stejně jako já rádi hltáte zajímavosti o filmech, udělala jsem výběr těch nejlepších:

  • tetování které má John na zádech v překladu znamená: Odvážným štěstí přeje
  • Johno auto je Ford Mustang Boss 429 z roku 1969
  • letos přišel do kin druhý díl, který se odehrává pouhé čtyři dny po konci jedničky

Tohle je náš svět (CaptainFantastic)

15. března 2017 v 9:09 | Webmiss |  Recenze
Filmová lahůdka z jiného světa za kterou byl Viggo Mortensen nominován na Oskara
za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli.
(Nominaci bohužel neproměnil)

O čem to celé je

Viggo Mortensen hraje otce 6 dětí, které společně s manželkou vychovávali hluboko v lesích a učili je základním lidským dovednostem nutným k přežití, ale také je učili i vše okolo jako filozofii, matiku, angličtinu,...a veškerou teorii kterou do nás nalejvají ve škole. Jenomže manželka je dlouho pryč a když nakonec umře, vyvstane otázka co dál. Pokračovat v zavedeném systému, kterému nikdo zvenčí nerozumí, nebo začlenit děti do běžného života?

Názor Bonnie W.

Film je kouzelný a ukazuje nám novou cestu. Já osobně si život v přírodě neumím představit, protože jsem natolik rozmazlená moderními technologiemi, že by mi stačil den a byla bych v háji, jenomže té rodině to funguje. Tedy, na 90%, ne všichni členové rodiny totiž s tímto životem souhlasí...
Viggo je jako otec obdivuhodný. Předal dětem veškeré znalosti nutné k životu a na svou práci má právo být hrdý. Nejlepší z dětí jsou ty dvě nejmenší, které jsem si neustále pletla, ale měly suveréně nejlepší poznámky. Ačkoli mají děti originální jména, neutkvěla mi v paměti, což je ale způsobeno mou blbou pamětí, ne tím že by nebyla dobře zapamatovatelná.
Sečteno, podtrženo, tohle je must-have film, který byste si neměli nechat ujít!


P.S. Víte kolikáté narozeniny oslavil Viggo Mortensen? Mně se tomu nechtělo věřit, ale 58.... takže klobouk dolů, je v perfketní formě a tipovala bych minimálně o 10 let míň. Nejspíš mu ten pobyt v divočině během natáčení prospěl :-)

BonnieKonec jedné éry

13. března 2017 v 10:52 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Tak je to tady! Respektive, bylo to tady. V pátek 10.3. 2017 byla odvysílána 16. epizoda osmé série s názvem "I was feeling epic" a nejenom že byla posledním dílem osmé série, ale byla posledním dílem celého seriálu. Jak to celé dopadlo, které volné konce byly svázány a které naopak rozpleteny Vám neřeknu, ať Vám nekazím celkovou pointu seriálu, jenom zmíním, že to bylo nečekané, ale vzhledem k tomu co všechno se v osmé sérii dělo, očekávala jsem něco mnohem horšího.

Rok 2009 až 2017

Bohužel už si nevzpomínám kdy jsem viděla první epizodu Vampire Diaries, ale klidně bych si tipla, že 6 let jsem je sledovala. Ten čas někdy tak letí, že je to až neuvěřitlné! Zpětně už bych nedokízala říct co se dělo v jaké sérii, protože se mi všechny epizody propojily do jednoho příběhu, který letos skončil. Pamatuji si dobu, kdy jsem dokoukala všechny vydané epizody a musela čekat až vyjdou nové, ale také si dost živě vybavuji jak mě poslední dvě sérii natolik nebavily, že jsem je sledovala jen abych věděla jak to celé dopadne.
Když navíc Nina Dobrev ohlásila, že už v seriálu nebude hrát, říkala jsem si, že celý příběh tím půjde do kytek. Ale spletla jsem se. K dvojníkům, upírům, vlkodlakům, čarodějnicím, původním a míšencům přibyli další záporáci. A že jich bylo. Kai, Salvatorovic mamka, Heretici, Sirény, Ďábel osobně...Člověk se opravdu nestačil divit. A i když v posledních sériích Elena nehrála, mluvilo se o ní snad v každé epizodě, takže člověku ani nepřišlo že tam není.

Sečteno, podtrženo

Ať se tomu budu bránit jakkoliv, se seriálem jsem prožila několik let svého života. A ani nemáte ponětí kolikrát jsem přemýšlela nad tím, že bych chtěla být upírem, abych věděla že můj život může trvat na věky a že bych mohal žít s vědomím, že stihnu vše co budu chtít. Ano, s tím jak je člověk starší a moudřejší, by ho podobné myšlenky asi neměly napadat, ale mě holt napadaly. Také jsem viděla jak sourozenecké pouto může překonat veškeré nástrahy a že krev je přeci jen hustší než voda. Vztah Eleny a Damona mi ukázal, že láska může překonat smrt, stejně tak jako Bonnie. A co víc, vždycky se najde někdo kdo to celé odnese. Většinou to byla Bonnie a nadpoloviční většina smrtelníků v Mystic Falls.
Takže místo známého motta Rozvnost, pouto, bratrství, mě Vampire Diaries naučili nové motto: Rodina, Přátelství,Láska.

...no musím uznat, že přeci jen to byla pekelná jízda :-)

BonnieNedělní klábosení

12. března 2017 v 10:16 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Krásné nedělní dopoledne!
Snad ho trávíte nějakou příjmenou činností, která Vám dělá radost a baví Vás. Já právě dojedla svou svačinku a ještě dopíjím hrnek kávy, a při té příležitosti mě napadlo vrhnout se na blog. Skoro měsíc jsem totiž nepřidala žádný článek, a to i přesto, že jsem viděla několik opravdu skvělých filmů a o své postřehy jsem se s Vámi chtěla podělit, tedy stále chci, ale asi jsem neměla chuť na psaní či co. Sama nevím proč jsem tak dlouho nic nenapsala. A proto jsem se rozhodla, že to musím napravit!
Proto následující týden můžete očekávat rezenci filmů John Wick, John Wick Chapter 2 a Tohle je náš svět.
Také jsem dokoukala první sérii neoficiálního pokračování Top Gearu...tedy Grand Tour a k tomu můžu říct jen jediné: PARÁDA!
Tak tedy ještě jednou krásnou neděli a brzy nashledanou!

Bonnie