Duben 2017

Uteč / Get Out

30. dubna 2017 v 11:28 | Webmiss |  Recenze

Dobré, ale ne výborné.

Nový horor o tom jak může probíhat seznámení s rodiči. Ona je bílá, on je černý a po 5 měsících známosti se on jede seznámit s jejími rodiči. Jak to celé dopadne?

Děj

Chris Washington radní s Rose už nějakou dobu a ona se rozhodla, že ho na představí svým rodičům. Chris má sice obavy co řeknou na prvního černého přítele své dcery, ale jde do toho. A nemohlo to dopadnou lépe: Roseiny rodiče jsou milí a přátelštví a jediné co jim vadí je Chrisův zlozvyk: kouření. Roseina matka Missy Chrisovy dokonce nabídne že ho jeho zlozvyku pomoci hypnózy zbaví, ale on odmítne. Vše by vlastně bylo ideální a super, jenže něco není zcela v pořádku. Všichni Afroameričané, které Chris potká, jsou divní. A to tak divní, že to až nahání husí kůži. Přijde Chris na to co se tu děje včas, nebo už bude pozdě na útěk?

Recenze

Podle popisu a traileru jsem čekala nějakou bombu. Doopravdy nějaký supr dupr horor, který mě dostane svou zápletkou jako Rozpolcený, po kterém jsem měla pár nočních můr. Ale pojďme hezky pěkně od začátku...
Film začíná únosem černocha který se v noci prochází po nějakém předměstí. Pak se ale posuneme několik měsíců dopředu a potkáme se s Chrisem a jeho přítelkyní, kteří se chystají na již zmínění víkend u jejích rodičů. Nemůžu si pomoc, ale tenhle začátek mi až moc připomínal 50 shades darker. Hlavní postava Rose mi totiž připomínala Anastasii a i to randění mi do odstínů zapadalo. Takže jsem prvních pár minut měla pocit že koukám na třetí díl ostínů. To ale skončilo ve chvíli kdy přišla první lekavá scéna a já (jak jinak) sebou samozřejěm cukla až jsem nadskočila ze sedačky. To bychom měli. Začalo to docela dobře, ale nyní se to začíná přiostřovat a celé to začíná být děsivé...Fajn, horor jak má být. Víme, že něco je špatně, ale nevíme co.
Roseiny rodiče jsou až podezřele hodní a milí a Rosein bratr je naopak hovado od pohledu. A co teprve to služebnictvo... je divné, že z něj člověku naskakuje husí kůži. A to ještě netuším co přijde dál...
Do konce filmu jsem sebou cukla ještě jednou, jinak to bylo spíš podezřelé a zvláštní. Zkrátka jsem věděla, že se něco děje, ale nevěděla jsem co přesně. K tomu mi ještě nedošla scéna s bingem a až později jsem pochopila o co se v ní vlastně jednalo...no co, některé filmy musí člověk vidět víckrát aby je pochopil a některé mu zkrátka dojdou později.
Abych udělala recenzi přehlednější a nejspíš i stručnější, rozhodla jsem se, že vytvořím seznam věcí co se mi na filmu líbily/nelíbily:
 • Scéna s hypnózou! Ta mi připomněla film Skyfall. Byla dokonale vymyšlená a ztvárněná.
 • Co se týče postav, sympatičtější než Chris mi byl Logan se kterým se Chris seznámil u Roseiných rodičů. Rose mi připomínala Anu a Rosein otec Jirku Bartošku a matka mi naháněla husí kůži. Bratr vypadal jako příkladný sadista a zmrd.
 • Naprosto úchatný byl dům rodičů a vlastně i jeho okolí.
 • Zápletka filmu mě trochu zklamala. Čekala jsem něco OBROVSKÉHO a ono to zas tak obrovské nebylo... teda abyste nenabyli špatného dojmu, je to slušné PSYCHO, ale ten závěr je takový no.... Zkrátka posledních dejmu tomu 15 minut filmu je šokujících a překvapivých, ale čekala jsem něco trochu jiného.
 • Všechny postavy byli božsky ztvárněny! Myslím, že po filmu se mnou budete souhlasit.
 • Pokud nemáte rádi klasický typ hororu, ale spíše si užíváte psycho ve stylu Rosemary má dětátko, je tohle film pro Vás!
Bonnie
Dokážete udržet tajemství?

28. dubna 2017 v 10:34 | Webmiss |  Recenze
(V originále: Can You Keep A Secret?)

SOPHIE KINSELLA

Pokud můj blog čtete pravidelně, asi jste postřehli, že poslední dobou mám slabost pro knížky od Sophie Kinselly. Začalo to knížkou Víkend s přáteli. Byla nepředvídatlená, dramatická a nejspíš i dost založená na pravdě. A v té chvíli jsem věděla, že styl Sophie mi sedne. Teda až na sérii s nakupováním, ta mi nesedne absolutně, protože hlavní hrdinka Becky je na mě moc cáklá a neumím se ztotžnit s někým kdo myslí jen na nákupy a ještě ho mít ráda.

Nástin děje


Tak tedy pojďme knížce. Hlavní zápletku tvoří omylem vyzrazená tajmeství, která hlavní hrdinka Emma vyklopí muži na vedlejším sedadle během letu, který se dostane do příšerných turbulencí a ona se natolik bojí, že na sebe vyklopí opravdu vše. A tím vše myslím naprosto vše co nikdo kromě ní neví. Let naštěstí dopadne dobře, jenomže když přijde Emma do práce setká se s oním mužem z vedlejšího sedadla a zjistí že je to její nadřízený...
Kdo z nich dokáže udržet tajemství?

Knížky od Sophie Vás do sebe pohltí a vy v určitém bodě příběhu zkrátka nechcete přestat číst a chcete vědět jak to dopadne. Postavy jsou komické, vtipné, orpavdové, propracované, tajemné, některé až neuvěřitelně praštěné a dohromady tvoří skvělý příběh. Nechci prozrazovat co a jak a jak to celé nakonec dopadne, jenom řeknu, že pokud máte rádi takovou tu lehkou literaturu kterou si s sebou berete na relaxační dovolenou u moře a pak ji čtete při opalování na léhátku, je Sophe ta pravá volba!P.S. Seznam knížek od Sophie Kinselly, které jsem četla:
Víkend s přáteli
Bohyně v domácnosti
Neděle u bazénu
Dokážete udržet tajemství?

Rychle a Zběsile 8

24. dubna 2017 v 11:44 | Webmiss |  Recenze

KONEC RODINY

Kdo by si nechal ujít film o autech, který je ve špičkovém rozlišení na plátnech kin a hrají v něm známí akční herci?
Vlastně když nad tím tak přemýšlím, tak asi spousta lidí,... ale i přesto jsou víkendové tržby po premiéře skvělé a film je vtipný, akční, romantický, dojemný a stojí za to!

DĚJ


Osmé pokračování slavné série nabízí neobvyklý zvrat. Sice na začátku vypadá vše fantasticky a růžově, dojde k něčemu co nikdo nečekal, Dom se vykašle na rodinu. Proč, nebo kdo za tím vším stojí se budou pokoušet zjistit zbylí členové a kromě obvyklých členů party se můžete se těšit také na Charlize Theron či Helen Mirren.

CO JÁ NA TO


Jelikož jsem pár dní před RZ8 viděla film Loupež po italsku, ve kterém Charlize ztvárnila kladnou postavu, byl tento její obrat o 180 stupňů pro mě dost velký šok. A když už jsem u toho jaké filmy jsem viděla a neviděla, jedná se o druhý díl ze série Rychle a Zběsile, který jsem viděla. Ještě jsem měla tu čest vidět jedničku, ale to je tak dlouho, že si to opravdu nepamatuji... takže hodnotit návaznost, nebo pochopit nějaký vtípek, který vycházel z dřívějších dílů pro mě bylo trochu náročnější, ale jakž takž představu o tom, co se asi dělo v předchozích dílech, mám.
Tak tedy.... ve filmu je spousta akčních scén a všechny zahrnují auta. Některé z nich byly opravdu za hranou a nežrala jsem je. Vlastně hned v úvodu filmu jsme svědkem závodu, který by patrně postava Dominica ve skutečnosti nepřežila. Pak tu je ještě ta scéna s ponorkou, které jsem už vůbec nevěřila. A taky ta s tankem.... vlastně jsem nežrala skoro žádnou scénu, ale na tom plátně to vypadalo skvěle a když nepřemýšlíte nad tím zda to je či není reálné, film si užijete.
Kdybych měla zvolit postavu, která se mi nejvíc líbila, byl by to Jason Statham. Nebudu prozrazovat proč, ale má jednoznačně nejtvipnější akční scénu v celém filmu.
Zápletka je mnohem složitější než ta, kterou nám posdsouvají plakáty a trailery, takže se nemusíte bát, že by to dopadlo jako LOGAN (tam jsme podle plakátů všichni věděli jak to dopadne,...díky tvůrci, to se povedlo!).
A postavy jsou super a většinu filmu budete buĎ obdivovat krásná luxusní autíčka, nebo se smát jejich vtípkům.

Takže, ačkoli nejsem zapřísáhlý fanoušek RaZ, osmičku jsem si užila. A to dokonce natolik, že přemýšlím, že bych shlédla všechny předchozí díly.

B.Dubnové filmy, které chci vidět

12. dubna 2017 v 13:39 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Dneska dopoledne jsem si procházela programy kin na duben a vybrala si hned několik filmů, které bych moch ráda viděla.

Uteč

Rozhodla jsem se, že začnu tím nejvce šokujícím. Kombinace hororu a thrileru, která si utahuje z rasových předsudků a již podle traileru působí tak dobře, že to chci vidět! Kdybyste mne znali osobně, tak byste si pomysleli, že jsem se zbláznila. Já a horory? Ne-e. Nemám je ráda a dobrovolně je nevyhledávám. Jsem už na ně moc stará a víc mě děsí. Ale tenhle horor má něco do sebe a připomíná mi Stepfordské paničky a Scary Movie v jednom. Co z toho nakonec bude netuším, ale těším se.

The Circle

Emma Watson, Tom Hanks a žánr, který se čím dál tím víc blíží realitě. Předlohou k filmu byla stejnojmenná knížka od Davea Eggerse, kterou jsem bohužel nečetla, ale hlavní myšlenka filmu je následující: svět bez válek, bez nemocí, ve kterém je každý Vás pohyb sledován... je to cesta k trvalému míru, nebo spíš cesta do pekla? Kniha je přirovnávána k takovým dílům jak je Orwellům román 1984 nebo Huxleyho Konec civilizace. Pokud máte rádi žánr sci-fi a zajímáte se o otázky související s lidkou utopií a antiutopií a podobně, mohl by to být film pro Vás!


Loupež ve velkém stylu

Legendární amerčití herci Morgan Freeman a Michael Caine se sešli v tomto filmu o starých přátelích, kteří už mají dost toho být neustále okrádáni bankami a tak se rozhodnou pro jediné možné řešení: vykrást banku.


Personal Shopper

Maureen pracuje jako nákupčí pro známé celebrity a svůj volný čas tráví v odmě po svém bratrovi, dvojčeti, který nedávno zemřel. Ještě předtím než umřel, ale uzavřeli dohodu, že jí dá z onoho světa znamení. A po chvíli se opravdu začnou dít zvláštní věci,...je Maureen skutečně schopná komunikovat s duchy?

Zaujaly Vás nějaké? Pokud máte nějaké další tipy, určitě mi dejte vědět!

BonnieZase ta Kinsella

5. dubna 2017 v 15:03 | Webmiss |  Recenze
Krásné středeční odpoledne!
O víkendu jse mdočetla další knížku od mé nov éoblíbené autorky - Sophie Kinselly. Tentokrát s názvem Neděle u bazénu.

Krátký nástin děje

Zápletka knížky je poměrně dramatická: Louise a Barnaby jsou již skoro ex-manželé, ale mají spolu dvě dcerky, které si střídají. Jednoho nedělního odpoledne si ale všichni společně vyrazí k bazénu, kde se jedna z jejich dcer vážně zraní a to rozjede kolotoč doktorů a všeho dalšího. A aby toho nebylo málo, Louisin nový přítel (právník) se do celého případu přimotá protože vidí skvělou příležitost a navrhne Louise aby své známé u kterých se to jejich dceři stalo - zažalovali.
Ale v knížce se nebude jednat jen o jednu rodinu- Dozvíme o osudech i dalších rodin a jednotlivců.

Recenze

Nevím jak to ta Sophie dělá, ale jakmile se do její knížky naplno začtete, už se nedá skončit. Zatím jsem si tedy nejvíc užívala knížku Bohyně v domácnosti, protože byla romatická a vtipná, zato tahle knížka je více intrikánská, smutná, dramatická a jen chvílemi romantická. Moji nejoblíbenější postavou je...vlastně asi nikdo. Celou partu obyvatel městečka, ve kterém se děj odehrává jsem tak nějak pojala za hrdiny knížky a s nikým jsem se neztotožnila nebo si ho přímo neoblíbila. Pokud máte rádi ten druh literatury který si čtete večer před spaním, nebo při opalování na lehátku, je Kinsella autorka pro Vás. Píše o běžných tématech a umí Vás zaujmout!

P.S. Co se ale série o nakupování týče, ta mi nesedla, Ale vůbec. Beccy je na mě moc ujetá a praštěná, takže ji nemůžu mít ráda, neboť nemáme moc společného a číst knížku o tom, jak si chce pořídit miminko jen proto, aby ho mohla hezky oblékat, bylo nad mé síly. Ale kromě shopaholické série se mi od Sophie zatím líbilo vše co jsem četla.

P.P.S Seznam knížek od Sophie Kinselly, které jsem četla:
 • Víkend s přáteli
 • Bohyně v domácnosti
 • Neděle u bazénu
BonnieChyťte zloděje aneb První Hitchcock kterého jsem viděla

3. dubna 2017 v 21:23 | Webmiss |  Recenze
Alfred Hitchcock, filmový režisér známý hlavně díky hororových filmům
Psycho, Ptáci, Okno do dvora,...
je také podepsán pod romantickým filmem
z roku 1955 s názvem Chyťte zloděje.

Děj

Cary Grant coby bývalý zloděj šperků John Robie a Grace Kelly jako rozmazlená dědička Frances. John Robie je na odpočinku na francouzské Riviéře, kde bydlí v nádherné vilce a živí se poctivou prací. Tedy jen do té doby kdy se v okolí začnou ztrácet šperky a podezření padne právě na Robieho. Je za tím vším opravdu Robie, nebo jen někdo napodobuje jeho pověstný styl?

Recenze

K filmu jsem se dostala úplnou náhodou. Prostě ho dávali v televizi a já jí náhodou zapla. A kdo by odolal: Hitchcock, Cary Grant a Grace Kelly pohromadě... tak jsem ji nechala hrát a do celého příběhu jsem se zamilovala. Filmy jako je tenhle se už zkrátka nedělají. A je to velká škoda! Ve filmu se mimo jiné objevil i Alfred Hitchcock osobně, ale v jaké scéně, to Vám neřeknu, ať se díváte pozorně :-)
Zápletka je zajímavá, ale ne strašidelná. My jako diváci můžeme od začátku hádat kdo je skutečný lupič (já si tipla zcela správně) a pak jen sledovat zda bude odhalen či nikoli. Milostné scény jsou řešeny úplně jinak než na co jsem v dnešní době zvyklá i oblečení je mnohem hezší, elegantnější a zkátka i líbivější.
Staré filmy zkrátka mají něco do sebe!

Zajímavosti

 • Cary Grantovi bylo v době natáčení 50 let.
 • Objevilo se vrzení, že silnice na které zemřela Grace Kelly byla stejná jako ta, která s objevila ve filmu, ale není tomu tak.
 • Předlohou filmu byla stejnojmenná kniha, která je ale oproti filmovému zpracování více úropracovanější a obsahuje velké množství vedlejších postav.
B.