Září 2017

Sophie Kinsella-Svatební noc

27. září 2017 v 12:51 | Webmiss |  Recenze

(v originále: Wedding Night)

Další z řady knížek od mé oblíbené autorky Sophie, kterou si můžu přidat na seznam přečtených. A o čem byla? Trochu Vám nastíním děj a třeba Vás trochu navnadím do jejího přečtení :-)
Tak tedy...

Děj

Lottie a Fliss jsou sestry, ale nemohly by být rozdílnější. Mladší Lottie právě očekává nabídku k sňatku ke které ale nedojde, a tak se pustí do naprosto ztřeštěné jízdy její sestra Fliss tomu všemu nechce jen nečinně přihlížet a tak se vrhne do akce. Je starší, má právě uprostřed dost bolestivého rozvodu a snaží se svoji sestru chránit před vším a všemi. Jenomže zajde možná až moc daleko a není už cesty zpět. Na této bláznivé cestě navíc obě narazí na hromadu dalších postav, které celému příběhu dodávají šmrnc a dochází tak k ještě více vtipným situacím.

Hodnocení


Kinsella je prostě báječná autorka. Všechny knížky které jsem od ní doposud četla mě vtáhly do děje a já celý příběh prožívala i se všemi postavami. Představovala jsem si místa i situace a přemýšlela která postava mi je podobná a kterou naprosto nedokážu pochopit. Kupodivu jsem se neviděla ani v jedné sestře. Zpočátku jsem měla jasno, že Lottie je mladší a naivnější, ale také blázniější, ale jak se záhy ukázalo, i Fliss je dost potrhlá a v lečcem předčí svoji mladší sestru. Obě jsou zkrátka kvítka a věci se jim často vymknou zcela z rukou, ale i přesto je knížka vtipná, má nápad, děj, zápletku, rozzuzlení a hlavně je plná sexu. Od první stránky až do té závěrečné. A co je mi na knížce obzvlášť sympatické? Je v ní zmínka o Praze ;-)

Pokud stejně jako já milujete romantické příběhy, které jsou nejenom plné lásky, ale i humoru, myslím, že knížky Sophie Kinselly budou pro Vás!

Seznam knížek od Sophie Kinselly, které jsem již přečetla:
Víkend s přáteli
Bohyně v domácnosti
Neděle u bazénu
Dokážete udržet tajemství?

(plus na blogu najdete i recenze každé z nich)

B.

Kingsman: Zlatý Kruh

25. září 2017 v 12:32 | Webmiss |  Recenze
Je tu nový týden a s ním i nová recenze. A o jakém jiném filmu než o novince v kinech!

Děj

Kingsmani jsou zpět, nebo ne? Uběhl rok od události s Valentinem a také od epického ohňostroje. Eggsy žije se Švédskou princeznou a k uctění památky svého mrtvého kolegy Harryho přijal jeho přezdívku v Kingsmanech a je novým Galahadem. Jenomže jak se ukáže, minulost nás občas dohoní... a tak jsou skoro všichni Kingsmani zabiti a ti kteří zbydou se spojí s Kentuckou podobčkou zvanou Statesman, která dělá do whiskey a společně se pokusí zachránit svět.

Hodnocení

Za mě jednoznačně 5 hvězdiček na čsfd. Film se mi líbil víc jak jednička, děj se má spád, nápad, nechybí vtípky, bojové scény, krev, nechutnosti a hlavní záporačka je jedna z mých nejoblíbenějších postav! Ztvárnila ji Julianne Moore a byla naprosto boží! Ideální kombinace roztomilosti, retra, příšerných nápadů a neuvěřitelné zvrhlosti-zkrátka padouch jak má být! Eggsy je o něco starší, zamilovanější a víc mi sedne. Pak samozřejmě stojí za zmínku Merlin, který je pomocníkem k nezaplacení a Harry, který jak se ukáže nezemřel (to všechno zjistíte už z traileru). A pak je tu pobočka Statesman. Z traileru by člověk čekal že jednu z hlavních rolích ztvární Channing Tatum coby mé oblíbené pití -Tequila, ale bohužel se ve filmu objeví jen v několik scénách a do akce vyráží jeho kolega Whiskey (Pedro Pascal). Ve stáji Statesmanů se dále objeví i Halle Berry, která z pro mě nepochotelných důvodů nosí snad tu nejhorší paruku kterou mohli kostyméři najít ve skladu a Jeff Bridges, který už ale vůbec nevypadá jako Dude. Teď mám docela dilema zda mám či nemám spoilovat, ale musím to zmínit: ve filmu si zahrál i Elton John a byl naprosto skvělý!
Jak jsem již zmínila, film se mi opravdu líbil a už nikdy se na hamburger nebudu dívat stejnýma očima - díky Poppy...


B.


Valentýn 2018

24. září 2017 v 19:06 | Webmiss |  Postřehy Autorky
Už máte plány na Valentýna? Vím že je teprve září, ale venku už je první teaser na posledních Padesát odstínů a prvné trialer vyjde již v listopadu! Nevím jak vy, ale já se už nemůžu dočkat! Sice jsem ještě pořád nečetla ani jeden díl, ale filmy jsem si zamilovala.
Proč práve on?

23. září 2017 v 18:54 | Webmiss |  Recenze
Tak jsem konečně viděla film Proč právě on?
Hlavní roli si vystřihl můj oblíbený James Franco, kterého jsem naposledy viděla (přibližně nějakých 5 vteřin) v novém Vetřelci (Vetřelec Covenant). Naštěstí si ale v tomto snímku vystřihl mnohem větší roli. Co na tom že hrál naprostého idiota...

Děj

Tatínkova holčička si našla přítele a tatínkovi se budoucí zeťák moc nezamlouvá. Klasika. Dobře, pro upřesnění: James Franco jako Laird je noční můrou moderních rodičů. Je celý potetovaný, má milion praštěných nápadů, je velmi výstřední, upřímný, velmi sprotý, bezelstný, multimilionář, ale svým způsobem ne ideální partner kterého by si rodiče pro své děti přáli. Jeho budoucí tchán Ned z něj není zrovna nadšený a snaží se mu za každou cenu zabránit v randění s jeho milovanou dcerou. Jenože znáte to, láska i hory překoná a Lairda si postupně všichni zamilují. Tedy, skoro zamilují...

Hodnocení

Já prostě nevím co to s těmi moderními filmy je, zejména s komediemi. Laird mluví jako dlaždič, v každé jeho větě je minimálně jednosprosté slovo, což mě utrvdilo v tom, že mluvím jako jeptiška (a to jsem si před shlédnutím namlouvala že používám až moc sprostých slov), je potetovaný od hlavy až k patě, ale naprosto nepromyšlenými motivy a jelikož má tolik peněz, že neví co s nimi, dělá kraviny. Ned je prototyp klasického ochranitelského otce, který chce pro svou dceru jen to nejlepší. A tak dojde k naprosto očekávanému zvratu: Laird se Nedovi vůbec, ale vůbec nezamlouvá a chce ho od své dcery odehnat.
Ve filmu dojde k tolika naprosot nevhodným věcem, že kdybych je tu měla všechny vyjmenovat a popsat, strávili bychom tu společně několik let. Původně jsem chtěla na film dokonce vyrazit do kina, protože James Franco mě jako praštěný boháč zaujal, ale jsem ráda že jsem si počkala na DVD, protože na obrazovce klasické telky mi to naprosto stačilo. Dokonce jsem po několika minutách zvažovala, že televizi vypnu a film nedokoukám, ale chtěla jsem vědět jak to celé dopadne a co všechno tvůrci do filmu naplácali. Bylo tam toho opravdu mnoho, ale vyberu jen tři nejlepší věci na celém filmu: Kaley Cuoco, Elon Musk, KISS.
Jinak film byl opravdu neuvěřitelná blbost.

PS Jak to poslední dobou bývá u většiny filmů, to nejlepší najdete v traileru. Bohužel.

B.Snatched / Dámská jízda

22. září 2017 v 11:29 | Webmiss |  Recenze
Dámská jízda je komedie o matce a dceři, které si společně vyjedou na dovolenou. Matku is zahrála Goldie Hawn, která se vrátila k filmu po předlouhé 15 leté pauze a které je neuvěřitelných 71 let! A její dceru ztvárnila neuvěřitelně vtipná komička Amy Schumer.

Děj

Emily je mladá, spokojená, zaměstnaná, zadaná žena, tedy alespoň prvních pět až deset minut filmu. Poté přijde o práci i o přítele a zbyde jí jen zaplacená dovolená v Ekvádoru na kterou nemá s kým jet. Přijede tedy navšítivit svou poněkud usedlou maminku a věci se vyvrbí tak, že do Ekvádoru nakonec vyrazí společně. A tahle společná dovolená nabere opravdu nečekaný směr. Nejenom že je každá jiná a skoro v ničem se neshodnou, ale ještě je unesou a ony se pokoušejí utéct únoscům a cestou prožívají jen samé strašné události...

Recenze

Amy Schumer je zkrátka komička k popukání a společně s Goldie tvoří perfektní dvojku. Ale abych řekla pravdu, film byl na mě až moc. Tím moc nemyslím moc vtipný, nebo moc k popukání, ale prostě až moc. Nejspíš to je tím, že stárnu a moderní komedie mi nepřijdou vtipné, ale místy spíš trapné až nevhodné. Nebo zkrátka nerozumím americkému novodobému humoru a přijde mi jednoduchý, nesmyslný a při sledování novodobých amerických komedií (z roku 2016 +) mám pocit že mi klesá IQ. Možná to je opravdu jen můj pocit, ale kvalita komedií se snižuje a já začínám postrádat staré dobré filmy-ať už Někdo to rád horké, Prázdniny v Římě nebo třeba i filmy s Olsenkama, na kterých jsem od svých 10 dost ujížděla :-)
Takže ano, pokud máte rádi pokleslý humor, nevhodné vtipy, prsa, mrtvoly, ujeté ženské a mnoho dalších divných věcí, film si zamilujete! Pokud chcete od filmu něco víc než jen pár blbých vtípků, tak na Dámskou jízdu nekoukejte (mně bohatě stačilo vidět ji jednou).

Bonnie

P.S. Přeci jen se mi na filmu pár scen líbilo. Tak například hned v několika scénách jsem viděla sebe a svoji mamku, ai přesto že mi to přišlo děsivé, uvědomila jsem si, že to je nejspíš normální. A pak také poslední scéna...ta je asi moje nejoblíbenější :-)
Perfect Days

15. září 2017 v 22:56 | Webmiss |  Recenze
Viděli jste film Perfect Days s Ivankou Chýlkovou v hlavní roli? Jedná se o velmi vtipnou komedii o skoro čtyřicátnici Barb, která se rozhodne, že si pořídí dítě. Jenže nemá partnera a vlastně ani žádného nehledá. Když jsem zjistila, že existuje i divadelní verze s Lenkou Vlasákovou a Honzou Dolanským, měla jsem jasno: koupím lístky a vyrazím si do divadla.

Děj

Jak jsem již nastínila v úvodu, hra pojednává o Barbs (Lence Vlasákové), které se blíží čtyřicítka a má skoro vše co by si člověk mohl přát: skvělou práci, nádherný byt v centru, fajn přátele a starostlivou maminku (Dana Syslová). Jenomže biologické hodiny tikají a Barbs začíná zjišťovat, že by chtěla být matkou. Jenomže kde sehnat nějakého otce? Nebo alespoň dárce? Jak se ukáže, pro Barbs to nebude až takový problém, ale sled událostí ke kterým dojde je nepředvídatelný!

Hodnocení

Divadelní verze je vtipnější než film. Sice jsem film viděla před nějakou dobou a moc si ho nevybavuji do detajlů, ale vím určitě že jsem se u něj tolik nenasmále. Lenka Vlasáková coby Barbs je naprosto úžasná! Skoro v každé scéně má jinou paruku (pracuje totiž jako kadeřnice) a je až neuvěřitelné, že ji každá sluší! Jejím dobrým kamarádem gayem je Brendan (Jan Dolanský), který je ve skutečnosti partnerem Lenky Vlasákové a tudíž je toto netradiční rozmístění rolí vtipné už jen tím, jak se to sešlo. Maminku skvěle ztvárnila Dana Syslová, která je svými výroky a chováním přesvědčivě ztvárněnou maminkou. Ve zbylých rolích excelovali Petra Jungmanová (kterou jsem v blond paruce nepoznala), Vilém Udatný a Jan Hofman.
Představení trvalo dvě hodinky včetně 15 minutové přestávky a 5 minutového bouřlivého potlesku nakonec. Děj byl svižný, vtipný, všechny postavy naprosto báječně ztvárněné a po nějakých fórících nebylo místy ani slyšel další repliku, protože celé divadlo propuklo v hlasitý výbuch smíchu. Zkrátka Jan Dolanský v roli homosexuála byl naprosto k zulíbání a popukání, co slovo to perla. Barbs svým nekompromisním rozhodnutím a ne zrovna spořádaným stylem života byla báječná a Dana Syslová coby důchodkyně a starostlivá maminka byla výstrahou toho, jakou maminkou bych se nechtěla nikdy stát. Vilém Udatný sice neměl moc prostoru, ale jako bývalého manžela Barbs ho nejdřív nemáte jako divák rád, ale na konci Vám ho je svým způsobem líto. A ještě k tomu je to fešák k pohledání. Petra Jungmanová jakožto kamarádka Barbs v blond paruce je k nerozeznání a podobně jako Vilém Udatný není její postava tak výrazná. A na konec, Honza Hofman, kterého pravděpodobně vůbec neznám, ale coby mladý floutek je perfektní!
Pokud se rádi zasmějete, nevadí Vám sem tam sprosté slovo na jevišti, nemáte problém s homosexuály, rádi se smějete a nevadí Vám vtipkování o sexu, Perfect Days byste si neměli nechat ujít!