Perfect Days

15. září 2017 v 22:56 | Webmiss |  Recenze
Viděli jste film Perfect Days s Ivankou Chýlkovou v hlavní roli? Jedná se o velmi vtipnou komedii o skoro čtyřicátnici Barb, která se rozhodne, že si pořídí dítě. Jenže nemá partnera a vlastně ani žádného nehledá. Když jsem zjistila, že existuje i divadelní verze s Lenkou Vlasákovou a Honzou Dolanským, měla jsem jasno: koupím lístky a vyrazím si do divadla.

Děj

Jak jsem již nastínila v úvodu, hra pojednává o Barbs (Lence Vlasákové), které se blíží čtyřicítka a má skoro vše co by si člověk mohl přát: skvělou práci, nádherný byt v centru, fajn přátele a starostlivou maminku (Dana Syslová). Jenomže biologické hodiny tikají a Barbs začíná zjišťovat, že by chtěla být matkou. Jenomže kde sehnat nějakého otce? Nebo alespoň dárce? Jak se ukáže, pro Barbs to nebude až takový problém, ale sled událostí ke kterým dojde je nepředvídatelný!

Hodnocení

Divadelní verze je vtipnější než film. Sice jsem film viděla před nějakou dobou a moc si ho nevybavuji do detajlů, ale vím určitě že jsem se u něj tolik nenasmále. Lenka Vlasáková coby Barbs je naprosto úžasná! Skoro v každé scéně má jinou paruku (pracuje totiž jako kadeřnice) a je až neuvěřitelné, že ji každá sluší! Jejím dobrým kamarádem gayem je Brendan (Jan Dolanský), který je ve skutečnosti partnerem Lenky Vlasákové a tudíž je toto netradiční rozmístění rolí vtipné už jen tím, jak se to sešlo. Maminku skvěle ztvárnila Dana Syslová, která je svými výroky a chováním přesvědčivě ztvárněnou maminkou. Ve zbylých rolích excelovali Petra Jungmanová (kterou jsem v blond paruce nepoznala), Vilém Udatný a Jan Hofman.
Představení trvalo dvě hodinky včetně 15 minutové přestávky a 5 minutového bouřlivého potlesku nakonec. Děj byl svižný, vtipný, všechny postavy naprosto báječně ztvárněné a po nějakých fórících nebylo místy ani slyšel další repliku, protože celé divadlo propuklo v hlasitý výbuch smíchu. Zkrátka Jan Dolanský v roli homosexuála byl naprosto k zulíbání a popukání, co slovo to perla. Barbs svým nekompromisním rozhodnutím a ne zrovna spořádaným stylem života byla báječná a Dana Syslová coby důchodkyně a starostlivá maminka byla výstrahou toho, jakou maminkou bych se nechtěla nikdy stát. Vilém Udatný sice neměl moc prostoru, ale jako bývalého manžela Barbs ho nejdřív nemáte jako divák rád, ale na konci Vám ho je svým způsobem líto. A ještě k tomu je to fešák k pohledání. Petra Jungmanová jakožto kamarádka Barbs v blond paruce je k nerozeznání a podobně jako Vilém Udatný není její postava tak výrazná. A na konec, Honza Hofman, kterého pravděpodobně vůbec neznám, ale coby mladý floutek je perfektní!
Pokud se rádi zasmějete, nevadí Vám sem tam sprosté slovo na jevišti, nemáte problém s homosexuály, rádi se smějete a nevadí Vám vtipkování o sexu, Perfect Days byste si neměli nechat ujít!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama