Dobrý Ročník

19. října 2017 v 10:29 | Webmiss |  Recenze
První knžíka od Petera Maylea, kterou jsem včera v noci v posteli před spaním dočetla. A byla krásná. Dostala jsem se k ní úplně náhodou, když jsem v knihovně zabrousila do jeho knížek a hledala jsem soubor povídek O lanýžích, šampaňském a jiných požitcích, kterou jsem si také vypůjčila, ale navrhla ségře ať si ji přečte první, protože jsem na ni četla hezké hodnocení na Forbes.cz. A protože jsem měla v košíčku s knížkami ještě trochu místečka, sáhla jsem i po Dobrém ročníku a jak se ukázalo, byla to skvělá volba.

Děj

Knížka nás nejprve zavede do deštivého Londýna, kde Max chodí do práce, která ho spíše vyčerpává, než naplňuje. Bydlí v neútulném bytě, do kterého se ani pořádně nezabydlel a na krku má hromadu dluhů. Jenomže jednoho dne se mu dostane do rukou dopis, který ho informuje o tom, že v Provence zdělil dům po svém zesnulém strýčkovi Henrym. A tak Max využije této příležitosti, sbalí si pět švestek a odjede do Provence, kde na něj čeká velký opuštěný dům a rozlehlá vinice a hlavně je tam táááák krásně :-)

Proč Dobrý Ročník

Je to krásné a príjemné čtení. Většina děje se odhrává v krásné slunné Provence, nechybí sklenka vína denně, výtečné jídlo, siesty, kávička, čerstvé pečivo,...ale neberme to jen přes mé dvě oblíbené věci-knížka je skvěle napsaná, nechybí několik zvratů v ději, komické situace, letní romantika,... a pokud neradi čtete, existuje i filmová verze, kterou jsem sice neviděla, ale prý je skoro stejně dobrá jako knižní předloha :-)Bonnie

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama