Holky na tahu (2012)

8. října 2017 v 8:30 | Webmiss |  Recenze
(Bachelorette)
Tak je to oficiální, je to ve mně!
Neodkážu ocenit americkou komedii o partě holek, které jsou naprosté krávy
a jdou za družičky na svatbu své "kamarádce", kterou nemají rády a závidí ji.
(Právě jsem Vás shrnula celý film do jedné věty, takže na něj už nemusíte koukat.)

Děj


Čtyři kamarádky ze střední, které se po letech setkají na svatbě jedné z nich. Shodou okolností té nejtlustší, které na škole přezdívali prasečí rypák a doteď ji nemají vlastně ani moc rády. Film vlastně začíná den před svatbou, tedy na rozlučce se svobodou, kdy se stane milion věcí, o kterých ale naštěstí nevěsta nemá ani potuchy.

Hodnocení

Ačkoli mám všechny herečky, které ztvárnily hlavní kvarteto ráda, ani to nepomohlo a film byl doopravdy strašný. Rebel Wilson si zahrála hodnou holku, kteár se bude vdávat a ve filmu neměla ani moc prostoru aby se předvedla, což je škoda, protože ve filmu Jak přežít single excelovala! Co se týče postavy kterou ztvárnila Kirsten Dunst je to katastrofa. Její postava potřebuje za každou cenu uznání a hraje si na velkou šéfku a mně absolutně nesedla. Postava Katie, kteoru si zahrála Isla Fisher, je hloupá, neuvěřitelně a ve všech směrech. K tomu neustále kalí a spí s náhodnými chlapy a diví se, že nepotkala muže svých snů. Pravděpodobně by mu zahla i na svatbě, tkaže se není čemu divit...navíc chodí oblékaná jako prostituka, takže je opravdu těžké najít na ní něco by mi bylo sympatické. A pak je tu ještě poslední družička-v podání Lizzy Caplan, která vypadá na drsnou borkyni, ale vlastně jen v drogách zapíjí svůj smutek.
Příběh je naprosto neoriginální a už na začátku víte jak to celé dopadne. Ze začátku mi to navíc připomnělo film Holky na tahu (Rough Night,2017)-protože si také daly kokain jen tak pro zábavu, a já usoudila, že to je nejspíš v Americe normální, a nebo je tu ještě druhá možnost, tvůrci filmu z roku 2017 se tímto filmem inspirovali. A to mě vlatsně přivádí ještě k další věci: překlady anglických názvů filmů do češtiny jsou vskutku povedené a nápadité, kupříkladu Bachelorette a Rough Night se dají přeložit stejně: Holky na tahu. Tím se vyřeší zdlouhavé vymýšlení vhodného názvu a fakt, že to akorát bude matoucí je patrně naprosto vedlejší.
A už jen poslední poznámka: závěr filmu absolutně, ale absolutně nežeru, přeci jen, dát se dohromady s někým, s kým jste si prožili takové trauma, je v běžném životě zcela nepravděpodobné. Kdo by stál o ten temný mrak, který by se nad vámi vznášel a pořád vám připomínal ošklivé vzpomínky?
Takže pokud můžete, filmu se vyhněte obloukem. Existuje asi milion mnohem lepších filmů, které za to, narozdíl od tohoto, určitě stojí!

B. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama