Will Grayson, Will Grayson

6. října 2017 v 10:38 | Webmiss |  Recenze
John Green a David Levithan
napsali společně knížku o Willu Graysonovi a Willi Graysonovi,
kteří se jednoho dne setkají v Chicagu a jejich životy se vzájemně propletou.

Knížka je psána naprosto originálním způsobem: všechny liché kapitoly píše John Green a všechny sudé David Levitham. Celá knížka tak pojednává o Willu Graysonovi a Willu Graysonovi. Každý je jiný, každý žije v jiném městě, každý má jiné kamarády a trable, ale jmenují se stejně. Ten Will od Johna Greena píše klasicky velká písmena na začátku věty a dodržuje pravidla psaní, ale ten druhý Will, ten Davidův, píše jenom malými písmeny a pokud nepíšete stejně a nejste na podobné texty zvyklí, tak z toho ze začátku budete stejně jako já trochu mrzutí a bude se Vám to špatně číst, ale jak sám autor říká, v půlce Vám to už ani nepřijde. A na konci, po konci příběhu, se můžete těšit i na rozhovor mezi Johnem a Davidem o tom, jak vlastně celá knížka vznikla.

Proč zrovna Will Grayson, Will Grayson?

Já na knížku narazila úplnou náhodou když jsem v knihovně v sekci románů narazila na John Greena a chtěla si přečíst jeho Hvězdy nám nepřály, neboť jsem jedna z mála, kteří nečetli knížku, ale ani neviděli film. Jenomže knížka byla vypůjčená, Příliš mnoho Kateřin jsem již četla, a tak na mě vykoukli Willové. Nejdříve jsem byla zmatená z toho, co to vlatsně je, ale knížku jsem čapla a rozhodla se, že si ji přečtu. A jsem ráda. Příběh se mi ze začátku moc nelíbil a nechápala jsem co se to děje, ale pak to do sebe všechno zapadlo a já hltala další a další kapitoly abych věděla jak to s oběma Willy nakonec vlastně dopadne.
Bohužel neznám žádnou knížku od Davida Levithana, ale pokud máte rádi styl psaní J. Greena, tak dejte Willům šanci. Čte se to zvláštně a ze začátku jsem musela občas listovat zpátky abych zjistila co se to vlastně dělo u toho druhého Willa, ale byla to sranda. A potkat v životě někoho, kdo se jmenuje stejně jako vy, musí být sranda.


Bonnie


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama