Prosinec 2017

V rytmu charlerstonu - Sophie Kinsella

4. prosince 2017 v 12:01 | Webmiss |  Recenze
Hledáte knížku, se kterou si zpříjemníte několik večerů, budete zabalení do deky, popíjet teplý čaj, kakao, či cokoli jiného a očima se budete vpíjet do stránek a čekat jak to celé nakonec skončí? Knížka V rytmu charlestonu od Sophie Kinsella je asi ta úplně nejlepší kterou jsem od ní doposud četla. Hlavní hrdinka mi ze začátku asbolutně nesedla a říkala jsem si, že je to trochu káča a asi bychom nebyly kamarádky, ale jak se postupně celý děj šmodrhá a rozplétá a dějí se vhumorné, ale i stmuné situace, uvědomila jsem si, že z toho nakonec Lara - tak se hlavní hrdinka jmenuje- vyšla jako pozitivní postava a skvělý člověk.

Děj


Knížka nás zavádí do života Lary, holky, která se nedávno rozešla se svým přítelem, který ji ale stále miluje, pracuje se svou kamarádkou, která má více zkušeností v oboru a do celého společného podnikání ji navezla, ale teď se válí na plážích kdesi v Indii a na Laru všechno padá. A do toho všeho se ještě musí zúčastnit pohřbu své pratety Sadie, kterou nikdy neviděla. Jenomže.. celý život se Laře obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kd yna pohřbu spatří ducha právě své pratety Sadie, která je ovšem o několik desítek let mladší a nenechá se jen tak odbýt. A už vůbec ne, když Lara je jediná kdo ji vidí.

Hodnocení


U knížky jsem prožívala snad všechny možné emoce. Smála jsem se, byla jsem dojatá, překvapená, smutná, naštvaná,.. ale hlavně jsem si užívala každou kapitolu. Miluju pozitivní knížky, protože si ráda čtu před spaním a přesně tohle byla ideální knížka. Někdy jsem měla problém knížku odložit a jít spát, protože jsem byla zvědavá co se stane dál. Znáte to, ne? Když se začtete do nějaké knížky a chcete ji přečíst za jednu noc - přesně takováhle knížka to je!
A pokud Vás knížka namlsá a dostanete chuť přečíst si od Sophie i další knížky, tady a tady najdete články o všech knížkách které jsem od ní četla a také mé hodnocení.

Bonnie